Jump to content
  • Kayıt Ol

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku

CloudT

Önerilen İletiler

3. Bölüm

Şimdi kan çıkacak işte. Çok hızlı gidiyor sanki? Ben en azından 5-6. bölümlere kadar ölüm olayını öğrenmezler diyordum. Hedef tabii ki 1 numara. Ruler'ın gücünü görmedik ki bir şey yapabilir ve ya yapamaz diyeyim. Ama yanındaki eziklerin ölme ihtimali var. Souta acımaz onlara. Snow White gibi dürüstlük bilmem ne takacağını sanmıyorum. Snow White zarar görürse hepsini öldürür acımaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. Bölüm

starscream'in dediği gibi çok hızlı gidiyor bence de, en azından bu kadar fazla karakter olunca normal bir durum ama ilginç durumlar olur umarım. Ben ilk bölümün sonunda rüya sekansında prensesi yoldan izleyen küçük kız Ruler dedikleri kızın gerçek hali olabilir diye düşünmüştüm ama sanırım Swim Swim isimli kız çıkacak o. Ve bir sonraki bölümde de gidici gibi görünüyor. Dragon Knight Souta'yı tutuyorum ben, o ölürse seri de biter benim için. Bir insan böyle makyaj yapmayı öğrense öğrense babasından öğrenir. :D Yine de best girl :P

[bimgx=600]http://puu.sh/rLnhJ.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öyle bir karakterin erkek olması... Hayat çok acımasız.:aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkeğe makyaj bir başka yakışıyor baba ya <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunlarda ben de makyaj opsiyonu varsa genelde farkında olmadan abartı bir makyaja buluyorum karakterin suratını. :D Souta aklımda bulunsun da Dragon's Dogma falan oynarken onun renk temasını kullanayım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bir sürü karakter dolu anime niye Souta'nın karakterine bu kadar takıldınız :D Gidin Swim Swim falan sevin tam figürlük karakter.

[bimgx=480]http://i.hizliresim.com/rEzGDa.jpg[/bimgx]

Aslen çocuk dönüşünce yetişkin - Hatta fazla bile yetişkin-

Ne bileyim Mary'e falan vurulun. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçek hallerini de görsek tam olacak. Diğer türlü karakterlerin birçoğunu figür niyetine tasarlamışlar zaten. Hayın bunlar hayın. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin Opening'inin klip halini atıyorum. Fark eden var mı bilmiyorum Opening Ripper'in seiyuu'su tarafından söyleniyor :) Numakura Manami-

Bu da Ending :) nano-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kyuubey ve Monokuma hiç sinirimi bozmamıştı ama niyeyse Fav umursamaz tavırla konuşunca karakterler gibi beni de etkilemeyi başarıyor :< Zaten ikisinin karması gibi bir şey pon

Madoka seviyesi bir şey beklemiyordum ama karakterlerin çoğu sıkıcı geldi, 3.bölümden karar vermek erken gibi tabi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet ya nano ayrıntısını unutmayalım, çok sevdiğim bir şarkıcı nerelere kadar geldi. İzlemesem de dinliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

03

Az bölümlü ve bu kadar karakterin olması, seride ölecek karaktere ihtiyaç olmasından. 8 karakter olsa bir iki bölümde ölseler diğer karakterlerle belki de çok şey anlatamazlar. Çok karakter olunca öldürmek daha kolay, çatır çatır dökülecekler ve kalan sağlarla daha çekişmeli bir şeyler ortaya çıkacak diye düşünmekteyim. 3 bölüm oldu hala daha iyimserim bu konuda. 4'de bir şey olmazsa ki 4. bölümler hep dönüm noktasıdır, daha öncede söylemiştim bunu başka animeler için, o bölümün gidişatı ile seri tam olarak gösterecek kendini.

Uykucu 24 yaşında çıktı, o nasıl 24'se artık. Kızlar bu bölümde hemen buluverdiler kim olduğunu, bu konuyu süründürmemeleri iyi oldu ama epey de çabuk olduğunu söylemem gerek. Gerçi bir mahou shoujo gücüne baktı. Bu gelişmenin dışında bölüm bence yine boş bir bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Re: Zero'nun son arc'ındaki gibi gidiyor seri. Başı boş sona doğru bir şeyler oluyor -gibi- diğer bölüm yine aynı taktik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir de şimdi baktım da serinin 2 ana karakteri var biri Snow White diğer Ripper gerisi ölecek gözüyle bakabilir miyiz acaba? Yoksa MAL'den kaynaklı bir hata falan mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. bölüm gayet iyiydi. Özellikle bir önceki bölümde yer alan sahnelerle bağlanmış olması ve Ruler gücünün astlarına etkisini... Swim swim buyruğu altına girdiğinden darbe yapma konusunda da hiç çekinmedi. Zaten uykucu prensesimizin rüyasında dürtüklemesi, bir de Ruler gücü altında olması etki üstüne etki yapınca darbe kaçınılmaz oldu. Resmen bütün parçaları tek tek verip, bu bölümde hepsini birleştirdiler. Şahane bir bölüm oldu. Tek mesele final sahnesinde gelen "shiro" diye sayıklayan sihirbaz kızın durumu...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz ters köşe yaptılar gibi oldu. Birileri Swim Swim ölür diyordu kız darbe yaptı.

Souta'nın dövüş sahneleri beni nedense pek etkilemedi o kadar dragon knight dragon knight dediniz kılıcı büyütüp ıkınmaktan başka bir şey yapmadı böyle mi koruyacak bu Koyuki'yi?

Sıradaki ölecek karakterimiz Tama olabilir ama olmaya da bilir ters köşe yaparlar yine :D

En son gelen abla neyin nesi öyle ya? Her gelen Beyazlıya geliyor manyak mıdırlar nedirler :D

Ha bir de şu Mary sahneleri nedense çok hoşuma gitmeye başladı :D

Bir de bir de birileri OL diyordu bol bol OL gördük :D

Acaba Mary ne çıkacak umarım nine falan çıkmaz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

4. bölüm güzel toparladı hakikaten. CloudT'nin yazdığını tekrar olacak ama önceki bölümlerde şöyle bir zihnimize dokundurup bıraktıkları noktaları bir güzel birleştirdiler. Olayın arkaplanı falan derken, aksiyon da eksik olmadı, epey dolu bir bölüm izledik nihayet.

Yine de bu hızla 12 bölüme anca Japonya'nın bir şehrindeki sihirli kızlar konusu sığar. Olayı dünya ölçeğine çekmek istemeleri hâlinde -ki isterler sanırım, hiç değilse Madoka'dan kendilerini ayrıştırma imkânı edinmek için- 12 bölümde kalmayıp ya devam sezonları ya da filmler geleceğini düşünebiliriz.

O diil de erkek karakter tahmin etme riskine girmeyeymişim Ruler'ı nokta atışı tutturacakmışım, tüh :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

05

Yayınlanan bölümler arasında benim tam olarak istediğimi veren bu bölümdü. Cranbery'nin oyuna dahil olup, tehlike arz etmesi seriyi epey hareketlendirdi.

Sister Nana ve sevgilisi ile olan kapışması bu seride görmek istediğim şeydi.

Cranbery demişken sihri tam olarak ne anlamadım ama sanırım genjutsu gibi bir şey. Oldukça tehlikeli bir rakip. Dizayn olarak da epey hoşuma gitti. Bir elf cadısı gibi.

Yeni gelen kız da Snow White'a saracak gibime geliyor ama göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortalık iyice karıştı. Cranbery'nin dahil olması benim de hoşuma gitti. İyice şenlendi ama La Pucelle'e bir şey olursa bozuşuruz. =P

Alice-san'ın da Snow White'dan ne istiyor anlamış değilim. Snow White'ın zıt kardeşi gibi. İntikam peşinde olsa neyin intikamı olacak, seviyor olma ihtimalini düşünüyorum ama tipi hiç öyle durmuyor. Acaba karakter olarak her şey yok olsun ve her şeyi iyi yapan Snow White'dan nefret ediyorum kafasında mı yoksa White'ın yardım ediyorum diye olaya dahil olduğu bir durumda zarar mı gördü de nefret ediyor anlamış değilim. Gelecek bölümde belli olabilir.

Şu ana kadar seri iyi gidiyor, gelecek bölümlerde böyle olursa rahat 8 alır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cranberry ilginç bir karakter, konuşurkenki tonlaması falan daha da ilginç. Cowgirl ablamız gibi kafasının dikine giden bir karakter. Gerçi ben pek ısınamadım ama diğer karakterlerin çoğundan daha ilginç. Robot olan zaten dolandırıcı çıktı. :D La Pucelle bir sonraki bölüm gidecek, bu klişelik onu gösteriyor. Zaten Snow White'ın karakter gelişimi için gerekli bir ölüm. Kız hep ondan destek aldığından dövüş kısımlarında çok çaresizdi çünkü. Yine de ölmemesini tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bal gibi karakter yapıyorlar (maalesef aslında erkek) sonra öldürüyorlar. Hiç hoş değil. :kirmizi:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümün başında gösterilen Cranberry'di. Etrafı bir sürü ölü kız ile doluydu. O sahne gelecekten değil de geçmiştense ve Cranberry farklı bir bölge de sihirli kız olup aynı elemeye katılıp kazanmışsa çok sağlam şeyler görebiliriz.

Ruler takımından bir ihanet daha bekliyorum bu sefer Tama'dan gelecek bir ihanet. Her ne kadar zayıf olsa da fazla üzerine gidilirse herkes patlayabilir. Bu Tama ile Cranberry bir şekilde takım olsa çok manyak şeyler olur. Tama ne kadar işe yaramaz olsa da Cranberry ile güçleri birleşirse yenilmez ikili olurlar.

La Pucalle ölürse diğer ölecek kişi Top Speed olur Ripper ile Snow White ana karakter. Ripper belki Snow White'a yardım edebilir.

Yalnız serinin hala 12 bölümde biteceğine inanmıyorum yarıya geldik hala bir şeyler tam oturmadı gibi. Hızlı atladılar ama yavaş devam edecekler sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

06

Ne kan aktı be.:1459mr:

Geçen bölüm death flag çeken La Pucelle bölümde ilk ölen oldu. Cranberry ile olan dövüşü biraz daha uzun sürebilirdi, çok çabuk öldü. Seride sevmediğim karakterlerden biriydi, çabuk gitmesi iyi oldu bir yerde. Yoksa Snow White nasıl Madoka haline gelecek, birilerini kaybetmesi lazımdı.

Bu bölüm Magicaloid'in ölmesi biraz süpriz oldu. Bir iki bölüm daha sürer diye düşünüyordum. Calamity Mary'nin gözüne gireceğim diye en olmadık rakibe çattı. O kızın gücü de ölümsüzlük(rejenerasyon) olmalı. Kafası kopmasına rağmen ölmedi.

Fav'ın yeni itemlerı rakipler arasındaki savaşı daha da kızdırdı, kızlar iyice ölüm kalım savaşı içinde olduklarını anladılar. Hayatlarından birkaç sene dahi verdiler sırf itemları alabilmek için.

Top Speed'in sonraki bölümde ilk gidecek karakter olacağı iması da verildi bu bölümde.

En sona Calamity Marry, Snow White, Cranberry, Hardgore Alice, Ripple

kalacak gibiler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

La Pucelle ne zaman ölecek diye merak ederken bir önceki bölümde zaten onun bayrağını kaldırdıklarından belliydi öleceği. Benim favori karakterimdi, mekanı cennet olsun. :P Bölümün yarısı dövüştüler ama sanki çok kısa sürdü gibi geldi bana.

Magicaloid44 ise yeni tanıtıldı, ve bölüm sonunda öldürüldü. Bazı karakterler böyle harcanıyor ama en azından sinir bozucu bir karakter olması nedeniyle ölmesi iyi oldu. Gerçi şu ikizlerin öldürülmesini tercih ederdim. Bir an önce gitsinler. Seri zaten epey tahmin edilir şekilde gidiyordu bundan sonrası için güzel bir twist hazırlarlar umarım. Madoka'da kafası uçan karakter gibi bunda da birinin kafası uçtu. :D

Ama La Pucelle aslen erkek olmasına rağmen serideki bütün kızlardan daha tatlıydı, tipinden karakterine kadar. [bimgx=600]http://i.imgur.com/uOnoBRW.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm özeti 2 ölü 1 yaralı :D

Alice'in özelliğine MAL'den baktığım için ölmediğini tahmin etmiştim. Zaten bölümün ortasında da özelliği açıklayan yazı vardı. Beklemediğim Magicaloid'in ölmesi oldu ama o da tahmin edilebilirdi. Bölümün başında birinin sihirli kıza nasıl dönüştüğünü gösteriyorsa o bölüm içinde kesin gidecek demek oluyor :D La Pucelle'i gösterdi :) Magicaloid'i gösterdi :D İkisi de mevta :) Bir de hamam böceği Alice-san kaldı :D Başıyla beraber

:D

Çoh Gomih :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. Bölüm

Bol bol Mary gördük diyebilirim. Birkaç tahtası eksik ama manyak karakter olmuş. Bu Alice Koyuki-Snow White-'nin arkadaşlarından biri olabilir. İyi tarafta mı kötü tarafta mı emin değilim. Nana çok pis ölecek gibi bir his var içimde hatta o konuşma sırasında Alice saldırır diye düşündüm ama saldırmadı. Yalnız kız ölmüyor be abi ne biçim yetenekmiş o öyle ama zayıf noktası vardır, ileride çıkar kokusu. Aslında benim için bölümün favorisi Ripper'dı. Normal hali bile güçlü kızın-sonuçta ana karakter :D - Neyse çevirdikten sonra belki başka şeyler de gelir aklıma :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?