Jump to content
  • Kayıt Ol

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku

CloudT

Önerilen İletiler

Bölümde en sağlam etkiyi Alice-chan yaptı. Geri kalanlar hakkında da konuşulası durumlar var hatta rahip ve şovalyesinin yer aldığı son sahne çok üzücü sonuçlara yol açabilecek şekildeydi. O mekana gitmeyeceklerdi... Yazık ettiler kendilerine diyeceğim ama belki kurtulurlar. xP

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm raporu 2 ölü 2 yaralı :D

CloudT'nin de dediği gibi Nana kendisi kaşındı oraya gitmeyeceklerdi. Oradaki elemanlar kendi liderlerini öldürdü gayet doğaldı onlara da saldırmaları. Winter Prison birini de yanında götürmeyi becerdi.

Mary death flag çekti resmen diğer bölüm resmen kan gölü olacak Alice şov da görebiliriz belki. Ben bu Alice'in Koyuki'nin arkadaşlarından biri olduğunu düşünüyorum. Neyse konuyu dağıtmayayım. Diğer bölüm ölme ihtimali olanlar:

1. Top Speed: Geri dönerlerse kesinlikle öleceğini düşünüyorum.

2. Mary: Bütün sihirli kızları üzerine çekti Alice zaten ölmüyor kendisi şahsen denedi ve biliyor. Alice'i görünce panikleyebilir. Bu da ölümüne sebep olabilir.

3. Mina: Kardeşi öldüğü için üzgün ne yaptığını bilmiyor Mary'nin ateşine kurban gidebilir.

4. Nana: Kesinlikle psikopata bağlayacağını düşünüyorum. Nana ile Alice birlikte çalışırlarsa Alice çok dehşet olur. Ama Nana arada kaynayıp ölebilir.

Bölüm adından yola çıkarsak seri 16 olan sihirli kız sayısını 8'e indirmekten vazgeçme aşamasına doğru gidiyor. Artık ortalığı iyice kızıştıracaklar. 6. bölümde Fav'ın verdiği spoiler'a ithafen diyorum ki 2 ana karakterimiz dışında bütün herkes her an ölebilir. Çünkü onlar yan karakter :D Ayrıca o eşyaları alırken ömürden verme olayı bence blöftü. 25 yılını verip hala yaşayan var. O olay sadece ortalık daha da kızışsın diye yapıldı ve gayette başarılı oldu R.I.P Winter Prison - R.I.P Yunael :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm var ya bölüm bildiğin kaos ortamına döndü. Manyak bir kadının yüzünden ortalık birbirine girdi ve artık geri dönüşü de yok. Bir tek hareket bütün bir olayın gidişatını ters yönde tetikledi. Bundan sonra survivor!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aklı başında kaç karakter kaldı ki seride :D Yeni kurallar sence ne olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Karakter tanıtma klişeleri baymaya başladı. Sihirli kız hayatlarının gündelik hayatlarına etkisi üzerinden gayet yaratıcı tanıtımlar çıkabilecekken sihirli kız oluş hikâyelerini DF yapıp kendi klişelerini yaratmaya çalışıyorlar herhalde ama olmuyor, daha birkaç bölümde kabak tadı vermeye başladı o iş. Slasher'a kaymayıp salt gerilimde kalsa izlenmeyecek hâle gelirdi şimdiye. Bir de "Bak sürpriz yapacam! Bak yapıyorum ha! İpucu: Şöyle bi şey. İpucu: Şununla ilgili. İpucu: Bak göstermiyorum ha!" falan diye diye spoiler verip duruyorlar.

Bari Top Speed'in neyi beklediğini gözümüze sokmayaydınız da az sürpriz tadı alaydık olmaz mıydı? Bir de sonraki bölüme öldürüp sürprizi cesede saklayacaklar (romanını falan bilmiyorum bu arada, hakkında yazılan hiçbir şeyi de okumadım, Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan belli, hepsi bu). ŞOK! ŞOK! ŞOK!.. da siz yarım yamalak foreshadowing skill'lerinizi göstereceksiniz diye daha haftası bile gelmeden içine edildi şokun.

Bu gereksiz hareketleri çıkarıp 6 bölümde anlatsalar çok güzel OVA olurmuş. Arada derede kalıyor böyle. Hedef kitle 17 yaş üstü, bu kadar zayıf foreshadowing'in işe yarayacağı kitle 12 yaş altı. Ne anladık?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim tek merak ettiğim Alice'i nasıl öldürecekleri. Kim ölecek kim kalacak muhabbetinin spoiler'ını Fav sağ olsun verdi sadece sıra belli değil. Ripple ve Koyuki dışında ana karakter yok seride. Yan karakterlerin hepsi ölecek olarak anladım ben Fav'ın Cranberry ile yaptığı konuşmayı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni başladım bende bu seriye. Çok bi olayı olmasa da çekirdek çitlerken izlenir. Karakterler birbirinden çok farklı değil. Yani birçok karakter birbirinin benzeri gibi duruyor. Haftaya olacak bölümde bayağı kan akacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

09

Spoiler

Bölümde tahmin ettiğimiz oldu ve favori Mahou Shoujo'm Calamity Mary' elveda dedik :aglama3: Yalnız ölecek bir karakter savaşıp savaşıp çok basit şekilde ölüyor. O kadar terör estiren Calamity Mary iki shurikenin kafasına dank etmesiyle mi ölecekti :/ Biraz daha zekice bir şeyler yapabilirlerdi. Bu animenin ekibi biraz yaratıcılıktan uzak. Top Speed'in ölümü de epey dramatik oldu. Swim Swim iyice nefret ettirdi kendinden. Çok kalleşçe dövüşüyor. (Gerçi böyle bir ortamda hayatta kalmak için de her şeyi yaparsın.) Bir sonraki bölüm Cranberry'nin onun işini bitirmesini bekliyorum. Meleklerden ikincisi de kalleşlik peşinde ama Alice'in ölmeyeceğini bildiği için direk Snow White'a saldıracak ama muhtemelen Alice tarafından egale edilecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

9. Bölüm

Spoiler

Mary'nin ölmesini zaten bekliyordum geçen bölüm death flag çekti kendisi :D Top Speed çok ani öldü "Çak bi beşlik" dedi öldü. Swim Swim tam nefretlik karakter oldu ya o tayfayı Cranberry komple yok edecek bence. Alice ölmüş olabilir çünkü tek kalan melek kardeş tavşanının kılığına girmişti geri geldiğine göre ölmüş olabilir. Alice'in gücünün tavşanını elinde tutmasından ya da belli bir mesafe yakınında bulunmasından geldiğini düşünüyorum.-Ruler'ın aynı pozisyonda kalması gibi-

Fav'ın böyle bir duyuru yapacağı belliydi. Diğer duyuruyu da ben yapayım 4'e düşünce de 2'ye düşürecekler Snow White ve Ripple kalacak :)

Düzenlendi: (starscream936)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Swim swim'den neden nefret edildiğini ve popülarite anketlerinde neden sonlara oynadığını bu bölümde anladım ve evet, ben de nefret ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
Spoiler

Abi Swim Swim ufacık çocuk, Nemurin'in gazına gelip hayran olduğu kadını öldürdü, silahına adını verdi onunla da hamile bir kadını öldürdü. Cranberry'de bütün tayfasını öldürecek sona Ripper, Snow White, Alice ve Cranberry kalacak sonra bir duyuru daha gelecek sayı 2 ye düşürülecek nasıl olacak bilmiyorum ama Snow White ve Ripper sağ kalacak çünkü onlar ana karakter :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. Bölüm:

Spoiler

@starscream936 Ana karakter olduğunu MAL da main olarak işaretlendiğinden söylüyorsun sanırım. Novelden ne olduğunu söylüyorsan bize de spoiler vermiş oluyorsun :(  Novel sayfasına baktığımızda Cranberry ,Swim Swim, La Pucelle ve Ripple da gözüküyor ana karakter olarak.

Bence son kalanlar Snow White ve Cranberry olacak. İlk bölümde ki ilk bir dakikalık kısımda kendisini görüyoruz. Bir şekilde bir yerden canlı kurtulmuş kendisi.( O kısımda ne olduğu daha açıklanmadı.) Nasıl hayatta kalacağı konusunda deneyimli olduğunu düşünüyorum o yüzden. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

@painscream Yok abi bi ara aradım ama noveli bulamadım. MAL'deki Main'lere göre teori kasıyorum biraz da tumblr'daki hayran çizimlerinin etkisi var :) Cranberry'i Alice harcayabilir ölmüyor çünkü :D Alice'in iyileşme olayının zayıf noktası var mıdır ki? Swim Swim'de Alice gibi; Alice iyileşiyor Swim Swim'e dokunamıyorlar. Yalnız La Pucelle öldü ya :D Yoksa anime novel'dan farklı mı gidiyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

@starscream936  2 karakter kalmaz Alice ile Swim ölmezse. Elbet bir zayıflıkları vardır diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Swim Swim kendinden nefret ettirmeye devam ediyor :(

Spoiler

Alice gitti. Minael gitti. Alice'in Snıw White'ın kucağında ölmesi sebebiyle Koyuki'nin delireceğini düşünüyorum o sayı 2'ye düşecek gelecek bölüm bakım makım deyip Swim Swim'in de gücünü kesecekler o arada ölecek büyük ihtimal Cranberry'den kaçacak ama Snow White tarafından öldürülecek. Tama'nın zaten kol gitti. Ripple da Swim Swim'in peşinde 11. bölümde Swim Swim kesin ölür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

İlginç bir bölümdü. Alice'i öldürmenin tek yolu vardı (sanırım) o da olması gerektiği gibi oldu. Hatta bir önceki bölümde oyuncağının kaybolmasıyla birlikte güzel bağlandı. Görünmezlik pelerini, değişim gücü vesaire küçük ayrıntılar hep güzel birleştirilmiş. Ek olarak oyunun diyeceğim ama yapılan etkinliğin amacına ve kimlerin yaptığına dair de sahnelerin geçmesi sevindirdi. Böylece bu olayın arka planını da öğrendik ve tabii bunu kendi lehine kullananları da. Şahsen gayet tatmin edici bir bölüm olarak buldum. SW bu işin içinden nasıl çıkacak, son 2 ye kaldığında ne yapacak bilemiyorum. Ayrıca finalde ölmezse -ki ölmez diye tahmin ediyorum ama olayı nasıl bağlarlar bilemiyorum... Her şeyin sonunda ne olacak en merak ettiğim hususlardan biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son 2 bölüme gelmemiş olsak droplayacaktım seriyi. Özellike Hardgore Alice ve Snow White arasında geçen embesilimsi diyalog ve akabinde yaşananlar senaristler için baya "güzel" cümleler kurmama neden oldu. Karakterleri öldürmüş olmak için öldürüyorlar resmen. Neyse son 2 bölüm zaten, sonra bu saçmalık da bitiyor nasılsa.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bir teorim daha var bazı animelerde 12-13 bazen 15. bölümlere kadar bir konu yapıp devamında OP/ED ve konu değiştirip devam ediyorlar ya bence bu seride de öyle bir şey olabilir. Gerisi spoiler olacak 10. bölümü izlemeyen arkadaşlar açmasın.

Spoiler

10. Bölümde bazı şeyler açığa kavuştu. Fav Sihirli Diyar falan dedi Cranberry gözetmen falanmış. Önceki teorimdeki 2'ye düşme olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bu şimdiki teorimi etkilemeyecek. Sihirli kız sayısının 16'dan fazla olduğunu biliyorum elimde resim var. Bu bağlamda diyorum ki 12 ya da 13 bölüm yapıp sayıyı ayarlayacaklar 1. kısım burada bitecek buradan sonrası farklı bir şehirde ya da Sihirli Diyar denen yerde devam edecek. Serinin aşırı tahmin edilebilir olmasından dolayı böyle bir teori yaptım belki tutar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

11

Spoiler

Bölümün başından anladığım kadarıyla, daha önce Mahou Shoujo Yetiştirme projesi daha çok iblis çağırma vb. sıkıcı yetenek ölçme sınavlarından oluşuyormuş. O sınavların birinde iblis kontrolden çıkıp Cranberry hariç tüm kızlar ölünce Fav'ın aklı başka bir şeye çalışıyor ve Cranberry'e daha güçlü rakip bulma vaadiyle daha kanlı Mahou Shoujo Battle Royale'i başlatıyor. İlk bölümde Cranberry'i  gördüğümüzde ne düşünmüştük sonunda ne çıktı.  Peki serideki amaç tam olarak ne? Kızlar birbiri ile ölesiye mücadele etti ama sonunda ne olacak? Hala belirsizliğini koruyor bu konu.

467e965e7d.jpg

Calamity Mary'den sonra Cranberry'nin de çok kolay öldürülmesi yine tatmin etmedi. Swim Swim gibi daha kanji bilmeyen bir velet en güçlü rakipleri sildi süpürdü. Oldukça tutarsız bir durum bu. Yetişkin biri çıksa daha mantıklı olabilirdi. En azından o kadar taktiği düşünecek kapasiteye sahipti derdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
Spoiler

Cranberry ne biçim öldü be öyle :( Gelecek bölüm de Swim Swim ölecek 2 kişi kalacak ya sonra? Fav şimdiye kadar gördüğüm en şerefsiz varlık :D Daldan dala atıyor mahluk. Swim Swim ya tren çarpması sonucu ölecek ya da barajla alakalı bir şey olacak. Ripple ölmez çünküüüüü ANA KARAKTER :D

Bir de 12. bölümün adı biraz şüphe uyandırıyor neler olabilir ki? Dosya Bulunamadı diye bölüm adı mı olur :D Tabii Horrible bacımız burayı çevirememiş o çok gelişti TS yetenekleri buraya yetmemiş :D 

Yalnız sinirim bozuldu seri Akame ga Kill'e bağladı yaşayan karakter kalmadı ben dram sevmeyen adamım seçtiğime pişman ediyor neredeyse seri neyse devam edelim :D 

@gundamaster Swim Swim'in bir şey düşündüğünü sanmıyorum Ruler'dan ne duyduysa bir kalıba oturtmaya çalışıyor kafasının bastığı pek söylenemez. Varsa yoksa Ruler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

Swim Swim, Ruler ne derse onu yapar vaziyette acayip derecede disipline edilmiş bir çocuk. Haddinden fazla derecede bir şeye odaklanabiliyor gibi görünüyor. İşin hiç psikolojik analizine girmeyeceğim ama bu savaş mücadelesi için çok iyi bir durum oluşturuyor. Yine de Ruler ne derse onu yapan kafası bir yerde fena çarpacak gibi geliyor ama bakalım.

Bir önceki savaş daha mantıklıymış. Keşke öyle olsaymış ama bu Fav neyin nesi, neden bu savaşlar var sorusunu sanırım hep beraber merak ediyoruz. Umarım seri bitmeden açıklarlar. Olmadı bir ekstra bölümle açıklasınlar.

Snow White sona kalacak gibi görünüyor da eğer Swim Swim kaybederse son savaş baya can sıkıcı olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

Bölümün tek artısı Ruler ve Tama'nın flashbackiydi. Gördük ki ailesinin bile gözden çıkardığı Tama'yı Ruler sahiplenmiş, ne kadar sinir bozucu görüp kızmasına rağmen güzel güzel ilgilendi. Cranberry'nin öleceğini tahmin etmiştim ama beklenmedik şekilde oldu, en azından bölümün başında değil de sonuna doğru ölseydi ya, senarist ve yönetmeni anlamak güç, bölüm sonuna kadar diğer karakterlerle alakalı flashbackleri koyup bölüm finali olarak vurucu ölümleri koyabilirlerdi. Bölümün başında izleyiciye heyecan yaptırma fırsatı vermeden öldü karakterler. Tama da en güçlü karakteri öldürmüş oldu böylece. Ama kendisi neden öldü farkında bile olmadı, Swim Swim çok nefretlik bir karakter, son bölümde ölür de bu defter kapanmış olur böylece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sorulacak soruların en önemlisini kaçırmışsınız 

Spoiler

Cranberry'nin insan hali nasıldı? Tama sağ olsun öyle bir öldürdü ki göremedik. Ayrıca sorulacak çok soru var. Benim en çok sorduğum ne biçim bir sistem kurdular da bu çocuklar -evet çoğu çocuk karakterlerin- bu kadar güçlenebildi? Fav tam olarak ne? Projenin amacı sihirli kız yetiştirmek ise neden savaştırıyorlar? -eski sistemde de sınav yapıyorlardı yani yine savaş vardı işin içinde- Ya da ne tür bir sihirli kız yetiştirmeyi amaçlıyorlar? 1 tane mi istiyorlar ordu kuracak kadar mı istiyorlar eğer 2. cevap ise o kadar sihirli kızı ne yapacaklar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
On 12/7/2016 at 17:51, suke yazdı:

Hardgore Alice ve Snow White arasında geçen embesilimsi diyalog

^ This.

Son bölümden bir beklentim yok. Zerre kadar gelişim göstermemiş SW bir anda mortal kombat karakterine dönüşecek değil. Nana'nın kullandığı ezik inisiyatifini bile kullanamaz. Olası rakibesi de onunla mortal kombata girmeyecektir. Şu hâlde pata giden bir oyun var ve hikâyeci kasten girdiği bu yoldan orijinal bir çözümle çıkarak bize muazzam bir yaratıcılık gösterisi sunacak :yawn-onion-head-emoticon:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?