Jump to content
  • Kayıt Ol

Flip Flappers

loykad

Önerilen İletiler

[bimgx=500]

http://puu.sh/rF9py/c0ade23dad.jpg[/bimgx]

Konusu ilk bölümden pek anlaşılmamış, ama görünüşe göre 2 kızımız bir araya gelince illüzyon bir dünyaya ışınlanıyorlar. Burada başlarına ilginç şeyler geliyor, görev sonunda da kristal topluyorlar. Bu kristal pek değerli bir şey olacak ki, peşinde örgüt falan var. Henüz ilk bölümden hikayeyle ilgili pek bir şey yakalayamadım, bakalım sonradan çıkacak.

Beni bu seriye asıl çeken şey afişindeki görsel kaliteydi. Daha sonra kimler çalışacak bu seride diye bir baktım ve gördüm ki Ghibli'den yetişme yetenekli arkadaşlarımız bu animeye toplanıvermişler :P Kiyotaka Oshiyama yönetmenliğinde geçen seride sanıyorum ki bir tane bile CGI kullanılmamış. İnanılmaz bir akıcılık, harika ayrıntılar ve durdurak bilmeyen bir hareketlilik var seride. Bölümün ilk yarısında biraz sıkıldım, ne olacağını bilmeyince insan sabırsızlanıyor. Fakat ikinci yarısı çok güzel geçti, animasyon kalitesi beni benden aldı.

8358d16dce.gif

İzleyenlerin aklına büyük ihtimalle FLCL gelecektir, ben o hissi aldım. Gainax ve Ghibli bir araya gelmişler de anime yapmışlar gibi bir görsel doyum var. Hikayesi güzel olmazsa büyük ihtimalle o animasyon bile kurtarmaz gibime geliyor. Ama karakterlerin kimyası çok Ghibli-vari olduğu için izleyebilirim. Karakterlerimiz eğlenceli, en azından kırmızı saçlı kızın sürekli SUGOI SUGOI diye etrafta gezmesi yüzünüzü güldürüyor. Açılış parçası pek hafızamda yer edinemedi ama kapanışı çok şirin. Büyük ihtimalle bu sezonki favori kapanışım olabilir:

http://www.youtube.com/watch?v=N3ATpMOfBGs

Kapanıştaki tavşancık gibi şey de mavi saçlı kızın yardımcısı olacak sanırım. Özetle çok şirin bir yapım, en azından animasyonu için göz atılmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

5

• CloudT

4

• gundamaster

3

• suke

2

Sezona dair sevdiğim serilerden biri oldu özellikle kapanışını çok sevdim. Baya iyi olmuş.

Bir de sezona ait izlenecek seri yok derler, ortalama rahat 7-8 ile yerini alan 3-4 seri var. Gerisini de at çerezlere doya doya bir sezon geçir. Zaten kimse "oha" lık bir sezon beklemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Studio 3Hz animasyon kalitesini geçtiğimiz güz sezonunda Dimesion W ile kanıtlamıştı ama seri hikaye olarak yetersiz kalmıştı. Bu seride animasyon bakımından çok kaliteli hatta ilk bakışta Top Wo Nerae tarzına yakın bir animasyon, karakter tipine sahip. Gainax ya da Trigger elinden çıkma gibi duruyor. Yönetmenin ilk işi, umut vaat ediyor ilk bölümde gözlemlediğim kadarıyla.

Sezonda benim süpriz olarak yakaladığım serilerden biri.

@CloudT

Sezona sallamak moda olduğundan her sezon başında görüyoruz o tarz yorumları. Hipilik başka bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir de sezona ait izlenecek seri yok derler, ortalama rahat 7-8 ile yerini alan 3-4 seri var.

Bunun sebebi hep tavan yapmış yıllarla kıyaslanması oluyor. Benim için çıta en yakın tarih olarak 2012 Sonbahar mesela. O sonbahar sezonunu aşana kadar benim için hep "izlenecek bir şey yok sönük kaldı bu sonbahar" diye geçecek :D Daha geçenlerde işte 2012'ye dönüp bakınca şok olmuştum "oha bunların hepsi aynı sezonda mı çıkmış" diye. Sadece tek sezonda 8-9-10 verdiğim bir sürü yapım varken, şu an 7-8 puanlık serilere bile "oh be izleyecek bir şey buldum" diye şükreder oldum. Yok ki şöyle sezona bomba gibi girsin de yürekten çakayım 9'u 10'u ama yok işte. Şaşırtıcı olarak bunu bu sene Yaz sezonu yaptı, hakkıyla 9'u verdiğim bir iki yapım çıktı. Sonbaharda 9 puanı göremeyeceğim sanırım :TTT:

Çerezliklerle falan artık pek uğraşmıyorum ben ya, bunlar benim için çerezlik işte :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezonda izlencek bişi yok zaten. Ben bu sezon en fazla 2-3 tane anime izleyeceğim fazlasını eleyeceğim diyordum şu an kafadan 6 tane izlediğim var, henüz giriş yapmadığım ama şans vereceğim 3-4 tane daha anime var. Devam eden ve devam sezonu olan animeleri saymadım bile. Cidden bu sezon izlencek anime bulabilenlere şaşıyorum, bu sezon izlencek anime yok. Anime tarihinin en kötü sezonu bence. :P

Gainax dediniz Trigger dediniz, bakmak farz oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezonda izlencek bişi yok zaten. Ben bu sezon en fazla 2-3 tane anime izleyeceğim fazlasını eleyeceğim diyordum şu an kafadan 6 tane izlediğim var, henüz giriş yapmadığım ama şans vereceğim 3-4 tane daha anime var. Devam eden ve devam sezonu olan animeleri saymadım bile. Cidden bu sezon izlencek anime bulabilenlere şaşıyorum, bu sezon izlencek anime yok. Anime tarihinin en kötü sezonu bence. :P

Senin "şans vereceğim" dediğin serilerin yarısı zaten 2 sezon önceden falan olduğu için hiç konuşma bence bu konuda :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Senin "şans vereceğim" dediğin serilerin yarısı zaten 2 sezon önceden falan olduğu için hiç konuşma bence bu konuda :011:

Yo, hep bu sezonki animelerden bahsediyordum. :D Flip flapa şans vereceğim. Sonra Izetta var. Fujoshili bir anime vardı, başrolü Yuu Kobayashi'nin seslendirdiğini görünce ona da şans vermeye karar verdim. All Out var, Touken Ranbu var. Şans vercem dediklerim bunlar, belki 1-2 bişi daha eklenir.

Şu an izlediklerim de myanimelistte gözüküyor tekrardan yazmayayım, onlara bir de Kaijuu Girls eklemiş olayım sadece. Bu sezon bişi izlemiycem demiştim ben dimi? :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon meselâ izlediklerimi bi' listeyeyim de seri yokmuş diyenlere inat olsun -ki bir seriyi çok irdelerim ama obur olduğumdan da çok seri izlerim aşırı kötü olmadığı sürece.

Yuri!!! on Ice 7/10

Drifters 8/10

3-gatsu no Lion 8/10

Shuumatsu no Izetta 7/10

Haikyuu!! 7.5/10

Udon no Kuni no Kiniro Kemari 7/10

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku 8/10

Shakunetsu no Takkyuu Musume 7/10

Natsume Yuujinchou Go 8/10

Ajin 2. sezon 8/10

Bungou Stray Dogs 2. sezon 7/10

Show By Rock!! 2. sezon 6.5/10

Monster Hunter Stories: Ride On 7/10

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2. sezon 7.5/10

Sengoku Choujuu Giga 6.5/10

Bubuki Buranki 2. sezon 7/10

ClassicaLoid 7/10

Lostorage Incited WIXOSS 3. sezon 8/10

To Be Hero 7/10

Baya varmış yanlız. Bazıları devam sezonu olduğundan doğal olarak listemde yer ediyor tabii. Ek olarak sezona ait seriler olunca, ister istemez ortalama 10 seri çıkıyor ama yok eğer onu şundan bunu bundan izleme "hıh mıh" yaparsam elde avuçta 2-3 seri kalır. Her şeye rağmen bu serileri izlerken de keyif alıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9 ve 10 puan sende de yok şimdilik gördüğüm kadarıyla ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9 ve 10 puan sende de yok şimdilik gördüğüm kadarıyla ;_;

Evet, öyle bir seri henüz çıkmadı. 9 çok zor veririm 10 ise höh artık dedirtmeli, böyle ağzım açık kalmalı yani yardırmalı kaydırmalı çok acayip über bir şey olmalı. Meselâ Zetsubou sensei ya da Haruhi-sama. Aslında listeme baktım da 10 verdiğim sadece 4 seri olmuş.

-Shoujo Kakumei Utena

-Sayonara Zetsubou Sensei

-Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

-Gintama

-Nichijou

9 verdiklerime baktım da hmm... 23/24 tane yapım var -ki neredeyse 1500 tane yapımdan bu kadar çıkması yani, çok zor 9/10 verdiğimin bir kanıtı daha. Hatta bazılarını tekrar irdelesem belki bu sayı daha da düşer ama 10 verdiklerimi ölünceye kadar değiştirmem. Bir kere verilince orada kalır. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüme baktım şimdi. Animasyon olarak gayet beğendim. Görsel olarak istenileni verecek gibi duruyor.

İlk bölümden pek bahsedecek bir şey bulamıyorum açıkçası. Bir şey açıklamadı seri bize. O geçtikleri yer neresiydi, o kristal ne için kullanılıyor ve kimler peşinde falan bunları gelecek bölümlerde öğreneceğiz muhtemelen. Papika garip bir kız, Papika' nın kaçtığı yer ona bir partner arıyor sanırım. O partner de ana karakterimiz. Ana karakterimiz de bir garip, Papika suya düşünce birden bire bir güç geliyor kızımıza ve Papika' yı kurtarıyor. O güç gelirken neden eteği parladı ona da anlam veremedim gerçi ama ilerledikçe öğreniriz :P

Ending olarak benim de hoşuma gitti, gelecek sene anime ödüllerinde hafif kategorisine girer gibi.

2. bölümü izledim şimdi.

2. Bölüm:

İlk bölümün sonunda kızımızı bayıltmışlardı. Nasıl evde uyandı diye bir düşündüm, herhalde amaçları Papika' yı yakalamaktı ve kızı evine götürüp yatırdılar diye kendimce bağladım :D Maceraya atıldık yine bu bölüm, Uexküll ile ilgili bir maceraya gittik anlaşılan. Karakterlerimiz tavşana dönüştü, Uexküll' ün büyümüş formu da ilginçti. Son sahnede Kokona kristali ne için topluyorsunuz dediğinde Pure Illusion' u kurtarmak, serbest bırakmak için cevabını aldı. Olaylar ilginçleşiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

03

Bölümdeki MadMax göndermeleri güzeldi, gözümden kaçmadı. Bu bölümle birlikte hem başka bir organizayon/kült hem de yeni kızlar ortaya çıktı. Konu gittikçe açılıyor.

Animasyon yine çok güzeldi bölümde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kızlar çok sağlam kafa oluyorlar yalnız, acid trip yaşıyorlar bildiğin :011: Bu sezondaki en iyi özgün animasyona girebilir sanırım, her şeyin elle çizilmiş eski tip kalite olması göz kamaştırıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

04

Papika ve Cocona'nın birbiri ile uyumunu yansıtan bir bölüm oldu. Biraz fanservise kaçtılar ama neyseki fazla değildi, dozundaydı. Cocona'nın nasıl da kendine güvenmediğini ve Papika'ya imrendiğini de gösterdiler. Karakter olarak farklılar ama birbirlerini tamamlıyorlar. Biri düzensiz ve yaratıcı, öteki düzenli ve yaratıcılıktan uzak.

Papika'nın ev tam bir masal dünyasıydı rengarenk. Deli kıza da ancak öyle ev yakışır.

Yayaka ile okulda görüştüklerinde, Pure Illusion hakkında biraz daha bilgi edinmelerini isterdim ama olmadı hala gizemini koruyor. En azından amaçları belli dünyayı ele geçirmek.

Cocona'nın büyükannesi ile yaşaması ve büyükannesinin onun her dediğine ok vermesi beni biraz şüphelendiriyor. Cocona'nın anne babasını da küçüklüğünden beri görmemiş olması onun proje çocuğu (bu aralar çok moda) olma ihtimalini getiriyor aklıma.

Yalnız şu ne güzel bir boarddu nasıl kaybettiler :/

nEZkb5.jpg

Okul gibi okul, Hobbiton köyü gibi. Her bölüm bir filme gönderme var.

E3kb2v.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Bu bölüm de baya fanservice vardı ve hiç hoşuma gitmedi ama onlar dışında "gattai!"

Bölümler iyi gidiyor, parelel evrenler ve yeni hikâyeler iyi hoş ama nereye nasıl bağlayacaklar merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?