Jump to content
  • Kayıt Ol

Keijo!!!!!!!!

gundamaster

Önerilen İletiler

@gundamasteranlamsız sayısız seriye milking yapıldı, Keijo'ya yapmayacaklarsa söylesinler şimdiden bırakıyorum seriyi ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Güzel bölümdü. Opening'in sahneleri değişmiş :) 

Spoiler

Büyük ihtimalle ikinci savaşı kaybedecekler. 2 savaş kazanan yarışmayı alıyor zaten. Yalnız bu bölüm biraz hentaiye kaçtı sanki ahtapotlar falan.

Düzenlendi: (starscream936)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. Bölüm

Olur mu lan öyle şey diyerek izledim :D Mantık sınırını aşmış bu adamlar ama cidden hiç mantık yok bu seride mantık aramayın yok çünkü :panda-emoticon-59:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

10

Keyifli bölümdü. Son kısmı yok artık dedirtti ama Keijo izliyoruz neticede.

Bölüm içindeki diğer serilere olan göndermeler hoştu.

Gilgamesh'dan daha seksi olduğu aşikar :panda-emoticon-19:

79ce7cb12b.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen o seriyi izlememiştim ama Youtube'da denk gelmiştim sarı saçlı kırmızı gözlü kendini üstün gören bi elemanın gücü :D - küpesi de vardı :D -

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
Bir saat önce, starscream936 yazdı:

Aynen o seriyi izlememiştim ama Youtube'da denk gelmiştim sarı saçlı kırmızı gözlü kendini üstün gören bi elemanın gücü :D - küpesi de vardı :D -

Yanılıyor olabilirim ama muhtemelen Fate deki Gil'den bahsediyor. 

@gundamaster

İzlemek için sabırsızlanıyorum keijouyu. :bled1-onion-head-emoticon:

Düzenlendi: (Kudo Shin'ichi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, Kudo Shin'ichi yazdı:

Yanılıyor olabilirim ama muhtemelen Fate deki Gil'den bahsediyor. 

@gundamaster

İzlemek için sabırsızlanıyorum keijou izlemek için. :bled1-onion-head-emoticon:

Yanılmıyorsun ta kendisidir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. bölüm

Suruga'lıların Setouchi'lileri sürekli aşağılaması birazcık sinir bozucu olsa da bunu fırsat olarak görüp en iyi şekilde değerlendiren Setouchi'lilerin uyguladığı stratejiler gayet hoş. Her geçen bölüm sonrasında yok artık dedirtiyor. En çok şaşırdığım şey Toyoguchi Non'un ilk hamlede rakibini yenememesi oldu. Normalde yumuşacık ve temiz bir darbeyle işi bitirirdi :011:

Diğer animelere olan göndermeler de her zamanki gibi fark edilmeyecek değil. Unlimited shiri works izlemiş gibi oldum. :embarrassed3-onion-head-emoticon:

En enteresan teknik ise şüphesiz ki "Perky Pile Piper" idi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aşağılama sahneleri çok sinir bozucu gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14 saat önce, starscream936 yazdı:

Aşağılama sahneleri çok sinir bozucu gerçekten. 

Aşağıladıkları daha iyi oldu, boşver. Her şeyini ortayan koyan bir rakibi çok küçümsediler. Gerçi animde de söylendiği üzere bireysel güç farkı epey fazla. Bireysel Keijo müsabakalarına çıkasalar tutunamazlar şimdiki halleriyle. Bu maçlar gelişmelerine ve rakiplerini daha iyi tanımalarına olanak sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok artık sayın seyirciler! Ne biçim bölümdü dövüş sahneleri güzeldi ama konuşma sahneleriyle resmen asıl savaş final bölümüne kalsın diye kasmışlar :) Neyse haftaya bitecek zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 11

Spoiler

Şahane bir bölümdü. Konuşma sahneleri az olsa daha da güzel olacaktı. Her zaman olduğu gibi yine bir sürü gönderme vardı. Genres kısmına Parodi de ekleselermiş olurmuş yani. Son olarakta en sondaki saç rengi değişimi olmasaydı daha hoş olurdu.

Birkaç resim paylaşmadan edemeyeceğim:

Spoiler

gfzHU4s.jpg

ohOcVlI.jpg

mUjgkYx.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@WoLcRoW Abi ne göndermeleri vardı? 

Spoiler

Bir tek Shingeki no Kyojin göndermesini anladım ben başka var mıydı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

11

Bence de müthiş bir bölümdü fakat ard arda aynı tekniğin kullanılmasını pek sevmiyorum. Göndermeleri yine komediydi. Butack on Titan, hala gülüyorum :oleyo: Gattai mecha janrına olan göndermeyi de çok orijinal buldum yine Keijo!ya özel yaratıcılıktaydı.

Kızın karakter ve saç değişimini sevdim. Süpriz bekliyordum zaten ondan. Nozomi'de farklı bir şey yapsa iyi olacak. Maçın sonucunda yenileceklerini düşünüyorum ama bir süpriz de olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 saat önce, starscream936 yazdı:

@WoLcRoW Abi ne göndermeleri vardı? 

Gizli içeriği göster

Bir tek Shingeki no Kyojin göndermesini anladım ben başka var mıydı?

Spoiler
  • Attack on titan belliydi zaten.

• Joukamachi no Dandelion'daki karakterle, Saya benzerliği

• Muromachi Hikari, Char Klonu göndermesi. @gundamaster da doğrulayacaktır.

• Çarpışmalar sırasında çıkan enerji salınımının bütün özel tekniklerde yer alması Gundam evrenine kocaman bir gönderme.

• Nozomi'nin yüz ifadeleri güçlü bir iddia olmasa da DB evrenindeki SSJ yüz ifadesi çizimlerine gönderme.

• Nozomi'nin Sakashiro Maya'ya yaptığı malum hareket yine Prison School'daki olaylara çok benzerdi. Benim aklıma direkt oradan bir sahne geldi. Başkası ne düşünür umrumda olmaz.

• Yine Nozomiyi DB temelli düşünürsek, etrafındakilerden birisinin kaybetmesi "Yamcha" karakteri olarak düşünülebilir, Belki biraz zorlama olur ama aklına gelen varsa oluyordur.

• Giga-Drill Breaker olayı vardı eski bölümlerde TTGL göndermesi görülebilir bence.

• Saya'nın kılıç tekniği olan Chichi-battou, bence bütün battoujutsu ele alan ünlü serilere gönderme sayılabilir. Daha ayrıntılı incelenirse direkt bir isim bulunacaktır illaki.

• Mangada ileride Excalibur göndermesi de olacakmış sanırım.

Şu anda sadece 11'inci bölümü düşünerek hatırlayabildiklerim bu kadar, genele yönelik tarama yapacak olursak eminim daha bir sürü çıkacaktır.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

12 Final 8/10

Spoiler

Son dövüşte epey çetrefilli oldu. Maya'nın dönüşümünden sonraki hali baya kuvvetliydi ama Vacum butt canon karşısında kim durabilir ki? O kadar rotasyondandan sonra gücü en etkili yerden çıkardı Nozomi ve galibiyet onun oldu. 

Doğu ve Batı arasındaki savaş/sürtüşme de güzel bir galibiyetle sona ermiş oldu. Sondaki kaynaşmaları da hoş oldu. Kusakai Mio'nun herkese sarkması baya komediydi.

Fanservis odaklı böyle seriler genelde kalitesiz olur ama Keijo orijinalliğiyle onlarda öndeydi ve çok eğlenceli bir seriydi. Bu kadar hoşuma gidebileceğini hiç düşünmemiştim. Seriye sadece göğüs ve kalça ile dövüşüyorlar şeklinde basit düşünerek yaklaşılırsa yazık edilir. Oldukça orijinal fikirleri vardı ve bunları izlemek çok keyif vericiydi.

İkinci sezon haberi son bölüm finalinde görmeyi isterdim ama serinin satışlar sanırım düşükmüş :002: Bu da bu ihtimali düşürüyor. Net olarak gelmezse kesin mangasına geçeceğim.:icon46:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir saat önce, gundamaster yazdı:

İkinci sezon haberi son bölüm finalinde görmeyi isterdim ama serinin satışlar sanırım düşükmüş :002: Bu da bu ihtimali düşürüyor. Net olarak gelmezse kesin mangasına geçeceğim.:icon46:

Şu sıralar mangasında çok ilginç şeyler oluyor diyorlardı. Spoiler içerisinde görüşümle birlikte yazayım belki merak eden olur;

Spoiler

Soft buns gibi bir teknikle plastik kurşunları geri sektiren birisi varmış :oleyo: , pek emin de değilim gerçi doğru mu hatırlıyorum. Şu ana kadar gördüğümüz maçlar Keijo okulları arasındakiydi. Antremanlar sırasında gördüğümüz gibi gerçek sporcular çok daha güçlü. Ben ilk fırsatta okumaya başlamayı düşünüyorum ama önce şu okuduğum serilerden bir kaçını aradan çıkartmam lazım sanırım. :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?