Jump to content
  • Kayıt Ol

Code Geass'a Devam Serisi Geliyor! "Resurrection of Lelouch"

AkuTan

Önerilen İletiler

5 saat önce, bLueeekun yazdı:

Umarım farklı evren falan olmaz. Eski teorilerimiz tutar da öyle devam eder.

Yok yok farklı evren falan değil, Duyurulurken üzerine basa basa "farklı evren, alternatif dünya vs gibi birşey değil direk devam" diye belirttiler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Bu haberi haber twitterımda ilk duyuranlardan biriyim ama ben bile bu kadar detay bakmadım. :011:

Düzenlendi: (bLueeekun)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oldukça güzel bir haber. Batırmazlar umarım. Batırırlarsa da pek kafaya takmam açıkçası. Seri zaten benim için bitmişti. O şekilde hatırlamaya devam ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

PV çıkmış. Pek bir şey anlaşılmıyor gerçi :/

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
(düzenlendi)

Çok severek izlemiştim çünkü konsept olarak bana hitap ediyordu.Devrim toplumsal sorunlara ve ona dair birçok şeye ışık tutabilecek temalardan.Hala sempati duyuyorum ama ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım

En büyük sorun Suzaku'yu işlemeyip ve o korkunç karakter tasarımlarıyla nefret ettirmeye itmesi.Özünde intikam duygusundan ibaret kompleksli bir karakteri fanservis uğruna aşırı bir yüceltme çabasına giriyor.Bunu da Suzaku aracılıyla yapıyor.Etik ahlakı konu alması gereken bir yapımın yapması gereken en son şey bu herhalde

Suzaku'nun işi gücü yok mu ki her Lelouch harekete geçtiğinde onun yanına gidiyor ? Koca imparatorlukta ondan başka kimse yok mu ? Ne bu karakterleri karşı karşıya getirme çabaları ? O da tepeden inme devrimlerle bir şey yapılamayacağının farkında daha doğrusu böyle düşünüyor diyelim 

O halde kendini geliştirmek için çaba harcaması gerekmez mi ? Geçmişe takılı kalıp neyi değiştirmeyi düşünüyor ? Bunu bir çelişki olarak kabul etmiyorum çünkü dediğim gibi karakteri işlemedi

Diktatörlüğü savunuyor daha doğrusu bunu ikinci amaç olarak görüyor çünkü ona göre zorla bir şeyi dikte ettiremezsin.Animede bundan bahsetmedi fakat muhtemelen sebebi o insanların mevcut kültürle büyümesidir.Fakat o zaman Lelouch'a karşı tarafsız kalması gerekirdi çünkü halk onu destekliyordu.Lelouch'un yaptığı spekülasyonlardan haberi yoktu

Yeterince taktiksel derinliğin olmamasını da eksiklik olarak kabul edebiliriz

Sadece birinci sezonu izledim bu arada

Edit:Şimdi hatırladım ırkçılığı konu alıyordu o nedenle hepten bahsetmedi diyemeyiz

Düzenlendi: (Ulmo)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bazılarımız için Code Geass' ın adını görmek bile heyecan verici olabiliyor. Şahsen benim için durum böyle. Bunca yıl yapılan anketlerde iyi yerlerde olması sebebiyle bile çok kez mutlu olmuşluğum var.

Böyle bir haberi duymak sanırım bir çok duyguyu da beraberinde getirdi. Sevinsem mi, üzülsem mi, iyi mi olacak, kötü mü olacak? 

Seriyi, işlenme şekli ile beraber herkesi kalbinden vuran final sahnesi bu kadar yukarıya taşımıştı. Lelouch'un ölmesi ya da ölmemesinden ziyade Zero'dan vazgeçmesi, üstelik gerçek kimliğinden nefret ettirmesi asıl önemli olandı bence.  O fedakarlık sayesinde kalplere kazındığını düşündüm hep. 

İnsanın bir yanı "Bakın sizin için neler yaptı görün." demek istiyor. Diğer yanı bunu derse de o finalin harikalığının bozulacağından korkuyor. 

Lulu'ya ne olduğunu bilelim ama seri böyle kalsın.

Ne olduğunu bilmemek daha efsane.

Her şeyi bilelim anime devam etsin diğer karakterlerde bilsin.

Bu kadar iyi seriden sonra devamı kötü olursa ilk serinin de adını lekeler. Yapmasınlar.

Bu kadar yüksekten final yapınca adamlar kendi kendilerini aşmak zorunda kalacak. Yani en büyük rakipleri kendileri. Bunca yılın ardından Code Geass'ın ününe güvenerek ne yapsak izlenir demezler umarım.

Her neyse ben ne olursa izleyeceğim sonuçta. Çok sevdiğim eski dostumu görmek gibi olacak. Bu bile yeterli benim için. :panda-emoticon-40:

Ayrıca her fırsatta dile getirmek istediğim bir şey var ki Kururugi ile Nunnaly'nin kafasını birbirine sürtüp kıvılcım çıkartma isteğim hala ilk gün ki gibi taze. :cool-onion-head-emoticon:

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende önceki finali yeterli buluyordum bu yüzden keşke devamı gelmeyen kaliteli yapımlardan birinin haberi gelseydi. Artık yeni yapımı izleyip göreceğiz inşallah önceki serileri aratmaz yada tatlı finali zehretmezler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?