Jump to content
  • Kayıt Ol

Fansublardaki karaokeler

spartiate

Karaoke konusunda fikriniz nedir?  

127 oy

1. 1. Karaoke konusunda fikriniz nedir?

• Karaokeye ne gerek var yahu. Yazýn romajisini normal þekilde geçin.
      7
    • \kf ve \k zamanlamalý karaokeler bana yeter. Efekt vermeye gerek yok.
      22
    • Karaoke dediðin bol efektli olur, böyle hoplar zýplar, yanar söner. Uðraþýn kardeþim aaa!
      67
    • Baþlangýç ve bitiþleri zaten direk geçiyorum, benim için farketmez
      35

Önerilen İletiler

bunun için bir karaoke yapmayı denemen gerekiyor zax... (sweet karaokenin hazır kodlarını ayrı tutuyorum)... önce zamanlama yapmayı öğreneceksin (kolay kısım), sonra kafandan ortalıkta pek sık görülmeyen bir karaoke yaratacaksın (orta zorlukta olan kısım), sonra bu aklındaki hareketleri karaokeye yaptırmaya çalışacaksın... tabi bunu yaparken makinenin after effectin ağırlığını kaldırmasını umacaksın, çünkü photoshopun rahat çalıştığı makinelerde after effect çalışmayabiliyor... neyse, daha sonra videoyu giriş-kapanış olarak ayıracaksın... bu parçalara yaptığın karaokeyi gömüp tekrar birleştireceksin, bunları yaparken mümkün mertebe az kalite kaybı yaşatmaya çalışacaksın... dene ve ne demek istediğimi o zaman anlarsın...

bu arada izlediğim en iyi karaoke sanırım birtoğlanon sengoku basaraya yaptığıydı... arada hala açıp "yapan yapıyor" diye iç geçiririm...

neyse konuya devam...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 88
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• spartiate

8

• Hitokiri

7

• Susano'o

5

• Mikado

4

bunun için bir karaoke yapmayı denemen gerekiyor zax... (sweet karaokenin hazır kodlarını ayrı tutuyorum)... önce zamanlama yapmayı öğreneceksin (kolay kısım), sonra kafandan ortalıkta pek sık görülmeyen bir karaoke yaratacaksın (orta zorlukta olan kısım), sonra bu aklındaki hareketleri karaokeye yaptırmaya çalışacaksın...

Benim karaoke bilgim AAE'den çok Aegisub'a dayandığı için söylüyorum; bana kalırsa efekt(veya efektleri) tasarlamak için asıl zor kısmı. Tabii şu retime'ları öğrenemedim daha ama şu anki görüşüm bu...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim karaoke bilgim AAE'den çok Aegisub'a dayandığı için söylüyorum; bana kalırsa efekt(veya efektleri) tasarlamak için asıl zor kısmı. Tabii şu retime'ları öğrenemedim daha ama şu anki görüşüm bu...

aslında sanırım doğru söylüyorsun, yaratıcılıkta işin içine giriyor orada (ki bende hiç yok:D)... son ikisine zor kısım demem daha doğru olacak:birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

epic fail kavramına güzel bir örnek oldu:) şurda 2. şık seçilsinde bir daha efektle uğraşmayayım diye dua ediyordum, 3. şık aldı başını yürüdü... neyse, after effect kullanmaya devam o zaman:)

onun için kriterimiz, diğer şıkların toplamının 3'üncü şıktan fazla olması. yani çoğunluk jan jan peşinde değilse, jan janlı ambalaj kağıdına gerek de yoktur. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız, o kriterin sonucunda durum berabere oluyor, ne olacak şimdi ? =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

spartinin oyunu 2 sayarız olur biter :) hatta gerekiyorsa 3... 5... :hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boş boş konuşuyorum? Hey allah'ım. Susuyorum, benim dediklerim nasıl görülüyorsa elalem'in de bana dediklerinin görülmesini umuyorum. Ben desem birine boş konuşuyorsun diye neler olurdu acep.

Lafı dolandırmadan açık konuşayım. Etrafta encoderların " ah şu karaoke yok mu? " diye ağlamaları baya bir ilgimi çekti ve ben de merak ettim neymiş bu karaoke'i bu kadar zor yapan. Daha sonra bi kaç yerde gördüğüm " encode kadar zor mu yahu bu edit " tarzında laflar Karaoke ve Encoderların yaptığı işe olan ilgimi daha da arttırdı. Ve bu başlığı da encoder arkadaşlarımızın yaptığı işin zorluğunu daha doğrusu neler yaptıklarını öğrenmek için doğru bir başlık olarak düşündüm. Ama hala mantıklı bir açıklama bulamadım. Merak ediyorum ne kadar zaman harcıyorsunuz op ve end karaokelerine toplamda? 10 saat mi ? 15? 20? 30? Ne kadar? Açıkçası Encoderlar Karaoke haricindeki yerlerde yattıkları için ve bu karaoke zamazingosununda 20-25 bölümde bir değiştirilmesi gerektiği için " 30 saatimi veriyorum ben " deseniz bile beni bu yaygaranız konusunda tatmin edemezsiniz. Ve editörlerle karşılaştırılıp " edit de encode kadar zor mu yahu? " deniliyor. Heh. 20 Sayfalık bir shounen'in kaliteli bir edit'i en az 3 saat sürer. Ses efektleri felan ekleyeceksen de 3 buçuk 4 saatini alabilir. Ve bir sorun çevrenize bir editör haftada kaç sayfa editliyor diye? Ben Hiraishin'de haftada 200 sayfa editlediğim zamanların olduğunu bilirim. Buyrun hesabı siz yapın. Ben hiçbir editörün bundan şıkayetçi olduğunu görmedim, en azından çevremdekilerin. Hiçbiri de ağlamıyordu " ah şu edit yok mu ? " diye.

Ve gel gelelim Karaoke'nin kaç bölümde bir yapıldığına. Ortalama 20-25 bölümde bir açılış ve kapanışlar değişiyor animelerde. Eğer seriye yetiştiysen bu en azından 20x7=140 gün yani 4 buçuk ay felan yapıyor ki 4 buçuk ayda bir de yapmayacaksın da ne yapacaksın ey encoder diye de sormak isterim. Ha diyelim seri ilerlemiş siz geriden gelmişsiniz çevirmen de hızlı hızlı çeviriyor. Bir ayda 20 bölüm verildiğini düşünürsek yine sorun yok. Ayda bir o kadar uğraş derim. Zaten başka ne yapılıyor ki? Alt yazıyı gömüyorsun. İşte kontrol yaparsan yapıyorsun. Upload sana bırakıldıysa uploadını yapıyorsun. Karaoke'den başka kafa patlatacağın ne var ki?

Açıkçası Encode yapmama gerke bile kalmadan kendi yaptığım işin çok daha zor olduğunu bu iletimden görebiliyorum şahsen ben. Olaya objektif bakan herkesde görüyordur elbet. Kimileri de görüpte görmemezlikten gelecektir doğaldır. Ama yapıcam. Bir gün şu karaoke'nin zorluğunu test edicem.

Ve son olarak. Mükemmel bir iletinin gelip bana ayar vermesini bekliyor olacağım. Gelirse de o iletiyi öpüp başımın üstüne koyarım heralde. Eminim bazı tipler yine benden hoşlanmadılar, yine uyuz oldular ve yeni yeni bana uyuz olan arkadaşlar edindim. Doğaldır, insanlığa dönüp baktığınızda sorgulayan kitlenin pekte dostu olmadığını görürsünüz. Bazı işlere bunun sokanın, kimilerinin çıkarlarına ters hareket edenlerin felan. Neyse arkadaşlar. Gerçekten biri gelipte beni bu Karaoke'nin çok zor birşey olduğuna ikna ederse hiçte bozulmayacağım. Çokta güzel teşekkürümü de ederim. Umarım böyle biri gelir yoksa hala Karaoke diye ağlayan Encoderlara gülüp geçmeye devam edeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Encode ; Öncellikle zax encode sana yalnış anlatılmış. Encode sadece gömüp, çıkarmak değildir. Videonun kalitesinden tut, raw arayışına kadar herşey başlı başına bir derttir. Bunu yaşamadan bilemiceksin. Editörlerinde işinin kolay olduğunu söylemiyorum. Encoderler şöyle şeyler yaparlar ;

-Raw Temini

-Altyazı efeklemek

-Altyazıyı Türkçeye uyumlu hale getirmek

-Video kalitesini ayarlamak

-Videoyu kalite kaybı olmadan istenilen formata dönüştürmek.

-Hem hd- hem sd formatında yayınlamak (istenilen şey yapılabilir. Bu durumda 2 kere videoyu kalite kaybı olmadan istenilen formata dönüştürmek kalıyor.)

-Upload

Editörlerin ise;

-Clone

-Sayfa temizliği

-Yazı düzeni

-Kapak

Bunları birbiri ile karşılaştırmamak gerekiyor. Encoderlerin ve karaokecilerin işini hafife almak gerek. Editörlük ile hiçbir zaman kıyaslanmıyacak bir görevdir encoderlik... Ne de olsa, her işin bir zorluğu vardır. Ayrıca, kimse sana uyuz değil. Sadece birşey anlatma derdinde. Bunu anlayıp anlamamak sana kalmış. İyi günler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence bu anketi daha sonra açmalıydın Sparti

Önce 'Anime açılış ve kapanışlarında şarkılara karaoke ile birlikte eşlik ediyor musunuz?' diye sormak lazım.

Eğer anlamlı bir çoğunluk bu şarkılara eşlik ediyorsa karaokeye harcanan emeğe değer diye düşünüyorum, yoksa olmasa da olur. Şarkıya eşlik eden küçük (muhtemelen) bir azınlık için ise basit bişey yapılabilir; ben her halükarda atlayacağım OP ve ED'leri.

bu mevzunun fansub gruplarının karaoke tokuşturduğu bir konu olmasını istemem. Düsturum: Sade güzeldir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben bir karaoke için 2 hafta uğraştım en fazla, konuya daha fazla hakim olsam 3-4 günde bitirebilirdim, o benim bilgisizliğimden kaynaklanmıştı. ama deddo falan kesin daha zorlu, uzun uğraşlı bir şeyler yapmıştır; geldiğinde yazar umarım. neyse burda kimse karşılaştırma yapmıyor, ama edit yaparken kaç farklı kullanıyorsun zax? Encode yapılırken kaç program bilmen gerektiğini biliyor musun peki? şu sayfayı bir ziyaret edip neden bu kadar çok filtre olduğunu bir gözönüne almanı öneririm (http://avisynth.org/warpenterprises)... bunun yanında forumda bazı rehberler var, karaoke konusunda neden bu kadar çok rehber olduğunu merak ettin mi hiç? ama videoyu biraz daha iyi güzelleştirip sıkıştırmak için saatlerce uğraşan insanların emeğine laf söylenmesini doğru bulmuyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence bu anketi daha sonra açmalıydın Sparti

Önce 'Anime açılış ve kapanışlarında şarkılara karaoke ile birlikte eşlik ediyor musunuz?' diye sormak lazım.

Eğer anlamlı bir çoğunluk bu şarkılara eşlik ediyorsa karaokeye harcanan emeğe değer diye düşünüyorum, yoksa olmasa da olur. Şarkıya eşlik eden küçük (muhtemelen) bir azınlık için ise basit bişey yapılabilir; ben her halükarda atlayacağım OP ve ED'leri.

bu mevzunun fansub gruplarının karaoke tokuşturduğu bir konu olmasını istemem. Düsturum: Sade güzeldir

sanırım haklısın tanoren... bende hiç şarkıya eşlik etitğimi hatırlamıyorum (bu yaşa geldim), sadece arada sırada bir kelimesi dilime dolanır o kadar...

ayrıca diğer konu için; tekrar ankete dönersek sevinirim, bundan sonraki encode-edit konuşmalarını pm veya msn yoluylada yapabiliriz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Encoder ve Karaoke konuşmasına devam etmek isteyen arkadaşlar bu başlıktan devam edebilirler.

Son olarak bi konuda Sparty'e cevap verip bu konun bu başlık altında muhabetini kapatıyorum. Ben kimsenin emeğine haksızlık etmiyorum. Sadece etrafta onlarca ağlaşan Encoder görmekten sıkılmış bir durumdayım. Herkesin işi oldukça zordur. Kimsenin " Benim işim çok zor ulen!! " dercesine yaygara yapmasına gerek yok. Zorsa, yapma. Kafana silah dayıyor değiller yap diye. Öyle tipler gördüm ki adam ciddi ciddi ağlayacak Karaoke yapmanın zorluğundan. Anlam veremedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karaoke göze hoş geliyor, birlikte şarkısını söylediğim yok ama iyi yapılmışsa gözüm görüntülerden çok karaokeyi takip ederek kayıp gidiyor :D Aynı anda şarkıyı söyleyenler de vardır, şarkıyı ezberlemek de kolay oluyor zaten öyle. Bence hoş bi şey kaliteli karaoke.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuh millet neler sallamış :)

Encoder dediğiniz kişi adı üstünde encode görevi yapar, karaoke ile ne alakası var ? Bir kere bu ikisini ayırın.

-Raw Temini

Raw teminini encoder yapmaz. Raw görevini her grupda yapan kişi farklıdır. (Türkleri geçiniz, fansub'ın f sini yeni yeni öğreniyoruz.)

-Altyazı efeklemek

Altyazı efektlerini altyazı kontrol yapar. Encoderin görevi değildir. (Türklerde olmayan bir grup olayı)

-Altyazıyı Türkçeye uyumlu hale getirmek

Bu da altyazı kontrolünün görevidir. (Türklerde olmayan bir grup olayı)

-Video kalitesini ayarlamak

Bu encoderin görevidir (Türklerde olmayan durum hatta tam tersi var olan videoyu dahada kalitesizleştirip veriyorlar...)

-Videoyu kalite kaybı olmadan istenilen formata dönüştürmek.

Bu da encoderin görevidir. (Üstte dediğim aynen burada da geçerli.... HD GÖRMESEK VAY BE DİYECEÐİZ)

-Hem hd hem sd formatında yayınlamak (istenilen şey yapılabilir. Bu durumda 2 kere videoyu kalite kaybı olmadan istenilen formata dönüştürmek kalıyor.)

Bu encoderden çok grubun durumuna bağlıdır. Grup SD + HD veriyorsa encoder ikisinide yapar.

-Upload

Encoder'in görevi değildir. (Mecbur olmadıkça)

Encoder dediğimiz arkadaş en basit tabirle bizde videoya sadece altyazıyı gömer. Ha birde videonun kalitesini düşürür :D

Var mı başka sorusu olan ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hitokirinin tabiriyle "Türklerde olmayan bir grup olayı" hala devam ederse encoder encode yapmaktan da sıkılır manga tarafından düşünülürse editçi edit yapmaktan sıkılır(Bir zaman sonra). Neden çünkü zamanla bu ne ya bütün grubun ağırlığını ben çkiyorum ne iş gibisinden kavgalar ufak atışmalar yaşanma ihtimali yüksektir. Hitokirinin tabiri umarım bir gün Türkiyede başlar.

Edit: Bazı arkadaşlar hoş gelirse şarkı op ve endinglere bakarım diyor. Çoğu kişi böyle zaten bende dahil. Eğer opening ve ending güzel şarkıdan oluşuyorsa karaokeyle beraber izler söylerimde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle asagida yazacagim seyler sadece asagida ismi belirtilen kisi icin yazilmistir. Ben ve grubumun herkesin yaptigi Fansub calismasina, calismanin sekli nasil olursa olsun( video uzantisi veya harsub, softsub farketmez) saygisi sonsuzdur. Fakat bilerek ve isteyerek milleti yanlis yönlendiren kisilere saygimiz yoktur. Ayrica burasi cok önemli; lütfen konu ile ilgili bilgisi olmayan üyeler taraf olmasin ve olaya müdahil olmasinlar.

Simdi hic hosuma gitmesede buraya birkac sey yazmak farz oldu. Baslik konusu zaten yeterince sapmis ve bu sapmadan bazisi epey bir faydalanmak istemis. Fansub un bütün konuslarindan süper anlayan bir hal ve tavirla her konuya cevap vermis Sayin Hitokiri. Bu cesareti Yabanci Fansub larda bizzat calismis olan Deddo ve Birtoglan gibi Fansub üstadlari göstermez ve güzelce köselerinde otururken. Aldigi RAW i hicbir islemden gecirmeden sadece altyaziyi Mkvmerge programi ile 1 dakikada birbirine tutusturarak vermeyi süper kalite sanan insan acaba 20 dakikalik bir Anime videosu icin daha iyi bir görüntü vermek adina sadece encodesi ile yaklasik 5 saat ugrasan gruplara biraz saygi duyar mi? Türkiye ile acaba yabanci ülkeler arasindaki farklari gözetir mi? Yoksa sirf laf ebeligi yapip reklamin iyisi kötüsü olmaz deyip desteksiz ve delilsiz millete mi sallar? Kendi forumum dahil hicbir forumda üyelerin önünde böyle tartismalar yasansin istemeyen biriyimdir ama biz sustukca böyle insanlar konu hakkinda hic bilgisi olmayan insanlari yanlis bilgilendiriyorlar. Bazi insanlarin takkelerinin düsüp kellerinin görünme zamani geldi artik sanirim. Simdi buraya iki tane resim koyacagim. Biri sevgili fansub havarisi olan Hitokiri nin kendi grubuna ait olan bir fansub calismasindan, digeri de fansubun "F" sinden anlamayan benim onun calismasinin videosundan yaptigim filtreli encode ögrenigidir. Dikkat edin raw dan yaptim demiyorum onun verdigi fansubtan yaptim diyorum( Gerci onun verdigi de raw oluyor zaten:o: ) Arkadas 1 dakikalik bir islemden gecirerek rawda ki görüntüyü sizlere sunuyor tamamen Raw boyutunda.( Videonun boyutu Raw boyutuna göre degisiklik gösterebilir 200- 390mb arasi. Bu mesela 258mb idi.) Ama biz su asagidaki daha net olan görüntüyü 170-195 mb arasi verebiliyoruz. Ayrica filtre kullanabildigimiz icin görüntüyü daha koyu daha acik daha renkli vs... yapabiliyoruz. Mesela asagidaki filtre ayarlarina göre biraz daha aydinliktir. Seygili Fansub Havarisi Hitokiri sagda solda encodelerimize laf attigi icin ben de en sonunda buna delilli ve görüntülü bir cevap vereyim dedim. Kendisine tavsiyem cok konusmak yerine biraz o engin bilgisini ve zamanini cok deger verdigi encode ve karaoke ye verirse belki o da orjinal raw larin kalitesini bozmadan hatta daha iyi kalitede hem de daha az bir boyutta insanlara sunar.

Not : Resimlerin orjinal boyutlari yaklasik 2.3mb dir. Orjinal boyutlarini bilgisayariniza indirdiginiz ve pespese baktiginiz zaman aradaki fark cok daha belli olur. Indirmek isteyenlere linkte koyayim.

http://i34.tinypic.com/5l84rl.jpg

http://i34.tinypic.com/6s5anb.jpg

6s5anb.jpg

5l84rl.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Of bir ton yazı yazmıştım arada gitti. İşin özeti; ben ne Animeou'ya ne de Merhak'a karşı bir yazı yazmadım. Bütün yazdıklarım ortaya idi.

İsteyen alınır isteyen alınmaz diyorum.

Renk açmasınıda boyut değiştirmesinide biliyorum, ama; bunları yapma gereği şuan için duymuyorum. Ne zaman ihtiyacım olur,o zaman oturur yaparım.Kaliteyim, en süper benim gibi bir iddiam hiç olmadı olmayacakta. Ben kendi işimi yapıyorum, tavsiyem sizde kendi işinizi yapın.

Not : Yabancı gruplarla iç içeyim. Boş yere bilmişlik yapmaya gerek yok. Sizede çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

arkadaşlar, sanırım soru ve cevap hakları kullanıldı... karaoke konusundan devam edebilirsek sevinirim:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle kimin is kimin cene caldigi ortada. Ben zaten bana laf söyledin demedim. Ama benim grubuma haksiz ve reklam maksatli laf atarsan ben de bunu sonuna kadar götürürüm. Iste buyrun AnimeOu ya ve encodelerine laf atmadim diyen arkadasin yalanida asagidaki linkte duruyor. Oradaki nicki aykutdmn. Buradaki yazdigi ilk mesajla karsilastirin ve farki kendiniz bulun.

http://forum.paticik.com/read.php?10,1930976,4239856#msg-4239856

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana kalırsa karaoke efektleriyle aman aman uğraşılmasına hiç gerek yok. Hatta efekti bırakın ben karaokeye bile ihtiyaç duymuyorum; şahsen açılışları ve kapanışları ikinci kez izlemiyorum bile. Yine de, hâliyle, genel izleyicinin isteğini karşılayabilmek adına çok karışık olmasa da illâki bir karaoke yazılıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rahatsız olduysan oradaki mesajımdan ya ciddiye almazsın ya da bir HDTV bulup açar yaptığınız rip ile beraber TV-Japan ripini izlersin... (Taka'yı katmıyorum bile.)

Burası tartışma yeri değil, boş yere forum üzerinden yazmana gerek yok. Rahatsızlığın ya da şikayetin varsa özel mesaj ya da mail atarak bildirebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm denemek lazım ya, HDTV de anime, zaten bilgisayar kullanıcılarının %90ı artık 106 ekran ve üzeri monitör kullanmakta, ben geri kaldım şimdi bunu farkettim.

Bilgisayar ortamında sunulan bir videonun televizyona uygun yapılmasını mı bekliyorsun? Kıyaslama yapacaksan bilgisayar üzerinde yapmak gerek diye düşünüyorum. Sonuçta Türkiye'deyiz ve internet hızları malum, buna uygun video çıkarmak lazım. Üstteki resimlerde zaten "Bilgisayardaki" kalite farkı malum ortada, daha fazla uzatmanın alemi yok. Biz de hazır rawı alıp "8" saniyede üzerine altyazı kondurmayı biliyoruz tabiki. "Biz Türkiye'deyiz ve buranın şartlarına uygun hareket ediyoruz. Yabancı fansub gruplarıyla kıyaslanmayı hakaret olarak kabul ediyorum"

HD kriterleri çözünürlüğe göre değerlendirilir bunlar 720p ve 1080p dir. Bilmiyorsun sanırım ki Hd video görmesek Hd diye yutturcaklar diyebiliyorsun.

-----------------------------------------------------------------------------------

Ankete geri dönelim, ben karaokelerin hoplayıp zıplamasından yanayım, her animede karaokeyi izlerim, olaya motive ediyor beni :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sana Hodri meydan diyorum istedigin Raw i göstereceksin bana ben ondan daha iyisini verecegim sana. Ayrica bilmeden salliyosun gene, Naruto Shippuuden de en iyi encode kalitesini sunan grup Cdevils isminde bir alman gruptur. Adamlarin video boyutu Hd 200mb. Ben de onlarin da görüntü örnekleri var. Dedigim gibi cok konusmaktansa is yapmayi tercih eden biriyim. Ben yaptigimiz videolari Thora gibi gruplarla kiyaslamiyorum. Eldeki Raw lardan yaptigimiz encodelere göre konusuyorum. Sen aldigin Raw i carrt diye millete veriyosun ben yaptim diye. Biz onu neredeyse yari boyutunda daha iyi bir kalitede veriyoruz. Resimler ortada. Bosuna kivirtmaya calisma ilk mesajinda yazdigin seyleri savun, savunamiyorsan da edebinle sus otur. Bari millete cok biliyorum havasi atma. Neyse bu forumun adminlerine büyük saygim var. Ben söyleyecegimi söyledim gerisi okuyanlarin takdirine kalmis. Daha baska birsey yazmayacagim artik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dediğim gibi size başarılar, ben bir şeyi iddia etmedim, etmiyorumda. Bu benim tercihim o da sizin tercihiniz....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni izlemeye başlayacağım bir seriyse ilk bölümde açılış ve kapanışı izler diğer bölümlere başlayacağım zaman direk geçiş yaparım,benim için serinin içeriği daha önemlidir çünkü açılış ve kapanışı süper olup da içeriği çok berbat olan nice seriler gördük neyse bu konumuza bağlı ama asıl konumuz değil.

Yukarıda yazdığım gibi ben açılış ve kapanışları sadece bir kez izlerim belki de işin mutfağında bulunmadığım içindir bu nedenle dürsüt olmak adına ben 4. şıkka oyumu veriyorum yani;''Başlangıç ve bitişleri zaten direk geçiyorum, benim için farketmez."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?