Jump to content
  • Kayıt Ol

Masamune-kun no Revenge (05.01.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Masamune-kun no Revenge

TANITIM

Çocukken aşırı kilolu bir fiziğe sahip olan Makabe Masamune, okul arkadaşlarının sürekli alay konusu olmuştur. Bu durumun baş sorumlusuysa Adagaki Aki adındaki bir kızdır. İntikam almaya yemin eden Makabe, kendini yepyeni bir insana dönüştürebilmek için katı bir rejim programı uygulamaya başlar.

Yıllar sonra, Masamune karşımıza bambaşka bir adam olarak ortaya çıkar. Yakışıklıdır, popülerdir, notları çok iyidir ve de üst düzey bir sporcudur. İntikam planını uygulamaya sokan kahramanımız öncelikle Aki'nin okuduğu okula transfer olur ve onu aşağılamak için elinden geleni yapmaya hazırdır. Ancak bakalım intikam sandığı üzere soğuk yenen bir yemek midir?

SESLENDİRME

Aki Adagaki - Ana Karakter

Ayaka Ohashi (Japonca)

Masamune Makabe - Ana Karakter

Natsuki Hanae (Japonca)

Neko Fujinomiya - Yan Karakter

Suzuko Mimori (Japonca)

Yoshino Koiwai - Yan Karakter

Inori Minase (Japonca)

YAPIM

Mirai Minato

Yönetmen

Toshiki Kameyama

Ses Yönetmeni

Michiko Yokote

Yazar, Senaryo Yöneticisi

Kento Shimoyama

Yazar

82071.jpg

DİĞER İSİMLERİ

İngilizce: Masamune-kun's Revenge

Japonca: 政宗くんのリベンジ

BİLGİ

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Gösterim: 5 Oca 2017 - ?

Stüdyo: Silver Link.

Kaynak: Manga

Türler: Harem, Komedi, Romantik, Okul, Shounen

Süre: Bilinmiyor

İSTATİSTİKLER

Sıra: Belirtilmemiş

Veriler 27 Aralık 2016 Salı günü 15:25 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 33487

Düzenlendi: (jailbird707)
  • Beğeni 3
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harem varmış güzel :) Çevirisine de el atarsın herhalde?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Dün ilk bölümü izledim mangasını okuyordum bir ara ama devam edemedim bir türlü. Anime olarak mangaya son derece sadık kalınmış devamında umarım farklı bir yola sapmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlenir bu :D Edindiğim spoilerlara göre 

Spoiler

Masamune kardeşimiz büyük bir yanlış anlamanın içinde kızın bir suçu yok bütün suç hizmetçinin :D

Akar bu :)

Yalnız çocuğun annesi neydi öyle ya :( bir de trap var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okul animelerinin geneli İlk bölüm iş yapar modundadır ;umarım kendini geliştirerek devam eder, sıkılana kadar ,takip edeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Bölüm

Ne ara başladı ne ara bitti anlamadım ya tek tek beklenmez bu böyle :(

Spoiler

Yoshino ne tehlikeli şeymiş öyle. Aşk üçgenine dönecek gibi görünüyor seri hatta üçgenden de fazlası olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 dakika önce, Hikari no Kishi yazdı:

2. Bölüm

Ne ara başladı ne ara bitti anlamadım ya tek tek beklenmez bu böyle :(

Gizli içeriği göster

Yoshino ne tehlikeli şeymiş öyle. Aşk üçgenine dönecek gibi görünüyor seri hatta üçgenden de fazlası olabilir.

Aynen bir anda başladı bitti. :( Mangasını okuyacak olsam, bu sefer de animedeki heyecan kaçacak.

Spoiler

Üçgenden fazlası olur bence, sınıfta da bir sürü kız var, her biri buna yazıyor. Harem-ou doğacak mı yoksa?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, WoLcRoW yazdı:

Aynen bir anda başladı bitti. :( Mangasını okuyacak olsam, bu sefer de animedeki heyecan kaçacak.

İçeriği gizle

Üçgenden fazlası olur bence, sınıfta da bir sürü kız var, her biri buna yazıyor. Harem-ou doğacak mı yoksa?

Spoiler

O kadar olacağını sanmıyorum en azından oğlan Aki dışındaki kızlara yüz vermeyecek sanırım. Opening'de çok güzel şeyler görünüyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 dakika önce, Hikari no Kishi yazdı:
Spoiler

O kadar olacağını sanmıyorum en azından oğlan Aki dışındaki kızlara yüz vermeyecek sanırım. Opening'de çok güzel şeyler görünüyor :)

Spoiler

Bence olacak. Hatta en az 3-4 kız olur diyorum, Aki dahil tabii bunlara. Tabii işleri ne derecede olur bilemem ama en azından ilgileniyor gibi gözükürler yahut elemanın etrafında dolanırlar falan...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, WoLcRoW yazdı:

İçeriği gizle

Bence olacak. Hatta en az 3-4 kız olur diyorum, Aki dahil tabii bunlara. Tabii işleri ne derecede olur bilemem ama en azından ilgileniyor gibi gözükürler yahut elemanın etrafında dolanırlar falan...

Spoiler

Bir kere o opening de ağlayan kızlar-yoksa bir tane mi ağlayan kız vardı- kesin olacak. Yoshino'da yardım ettiği için dahil olabilir Aki'yi de sayarsan şimdiden dörtgen-yoksa beşgen mi :D - oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, Hikari no Kishi yazdı:

Bir kere o opening de ağlayan kızlar-yoksa bir tane mi ağlayan kız vardı- kesin olacak. Yoshino'da yardım ettiği için dahil olabilir Aki'yi de sayarsan şimdiden dörtgen-yoksa beşgen mi :D - oluyor.

Spoiler

Garanti harem'e gidiyor abi, bir kaç tane de başka yerlerden çıkar herhalde. İlk bölümden hemen göstermezler.

Eleman iyi evrim geçirmiş bu arada. Boy falan atmış. :D İlk gördüğümde bu caps'i hatırlamıştım.

R1NglY.jpg

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seri bir tek beni sarmadı sanırım. Manga'sını da yarım bırakmıştım, yine de neyse 1-2 bölüm daha bakarım. Net kararı o zaman veririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HAREM ROUTE ACTİVE!

3. Bölüm

Spoiler

Sınıf başkasını olan kız BL manyağı çıktı :( Güzel gidiyor bence. Yoshino yardım edeyim derken kendini aşık edecek gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. Bölüm

Spoiler

Opening'de gördüğümüz ağlayan kız da geldiğine göre asıl olaylar diğer bölümden itibaren başlayacak. Bir de Makabe'ye benzeyen bir çocuk daha var o kim acaba? Yoshino ile Makabe'nin biraz daha dikkatli olması lazım bence bu sefer işlerine yaradı ama bir daha ki sefere ne yapmaya çalıştıkları ortaya çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. Bölüm

Spoiler

Epey uğraş gerektirdi ama Adagaki'ye ince ayarı çektiler nihayet. :D Bölüm sonunda ortaya çıkan hatun da tam zamanında ortaya çıktı, zamanlama mükemmel. :qiyiii:Bölüm içerisinde en çok hoşuma giden sahneyi de paylaşayım:

r6oGj3.jpg

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Masamune-kun'un eski halini de baya iyi buldum:) Seri birden Murat Dalkılıç'ın Bir hayli klibine dönmüş gibi hissetmedim de değil. Bölümlerde şimdilik Adagaki'nin gel-gitleri oluyor ama seriyi de farklı kılan bu bence. Tutarsızlığı severim. İlk 4 bölüm oldukça iyiydi. Umarım daha iyi devam eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Bölüm

Spoiler

Bu kız da manyak çıktı. Tamam güzel de Masamune'nin dediği gibi kız başkasıyla karıştırıyor ya da başka bir şeyler planlıyor. Adagaki'yi inandırmak zor olmasa gerek Yoshino'yu inandırdıktan sonra Adagaki de inanacaktır.

Masamune tanımıyorum dedi ama ya tanıyor da hatırlamıyorsa? Opening'de Neko ağlıyordu neden acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. Bölüm

Spoiler

Görünüşe göre karıştırma gibi bir durum söz konusu değil. Fujinomiya'nın ve Masamune'nin annesinin laflarına bakarsak bu ikisi eskiden karşılaşmışlar ve muhtemelen kızın ilk geldiğinde anlattığı olay yalan. Bu kız da eskiden şişmandı sanırım. İleride olaylar daha da karışacak gibi görünüyor ayrıca Masamune intikam için uğraşmıyor olsa garanti Neko'yu kapardı :D Aki Yoshino'ya neler yapmış öyle ya acıdım kıza :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kimse izlemiyor mu arkadaş bu seriyi niye bir tek ben yorum yazıyorum buraya :(

7. Bölüm

Spoiler

Sekreter ablanın sorun çıkaracağını anlamıştım ama o korkutma kısmında ne güldüm arkadaş ya :D Bir plan bu kadar mı ters teper :D Makabe bütün Adagaki hizmetçilerini kendi tarafına çekecek sanırım. Neko kalan bölümlerde bayağı sıkıntı çıkaracak gibi bu bölümde pek ses çıkarmadı ama ileride gerçekten zorlayabilir. Yalnız Yoshino da güzel kız be :) Adagaki gibi kızla uğraşmaktansa Yoshino daha iyidir bence :D

Adagaki sınıfa geldiğinde Kojuuro'nun Masamune'ye sarıldığı sahneden sınıf başkanından manyakça hareketler bekliyordum :D Aşırı olmasa da gözünde yıldızlar çakacak kadar tepki verdi :D Sanırım şimdi opening de gördüğümüz o kısa boylu eleman gelecek tiyatro gibi bir şey yapacaklar. Kalan bölümlerden edineceğim bilgiler ışığında mangasını okumaya başlayabilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 saat önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Kimse izlemiyor mu arkadaş bu seriyi niye bir tek ben yorum yazıyorum buraya :(

İnternete telefondan bağlandığım için çoğu başlığa yazmaya fırsat bulamıyorum. :( Yoksa ben izliyorum.

7. Bölüm

Spoiler

Sekreter kesinlikle benim tipim. :D Böyle düşünmeme neden olan sahne için en alttaki spoiler kısmına göz atabilirsiniz.

Neko kalan bölümlerde bayağı sıkıntı çıkaracak gibi bu bölümde pek ses çıkarmadı ama ileride gerçekten zorlayabilir.

Neko bu bölümde olanları sineye çekmek zorunda kaldı ya zaten. Bu şekilde devam etmeyecektir ama onun gibi güzel bir hatunu bunu yapmaya iten şey onu bilmiyoruz hala.

Kojuuro'nun Masamune'ye sarıldığı sahneden sınıf başkanından manyakça hareketler bekliyordum

Kojuroo'nun kızlar arasında popüler olması lazım aslında. Öyle bir karakter neden popüler olmaz ki :D Kızlardan daha güzel, erkekler içerisinde en kibarı da o, kişilik desen o da tamamdır :012: Bu kızlar her zamanki gibi anlamıyorlar, kalplerini kıracak adamlara yönelsinler... :P

Spoiler

ySpwEyl.jpg

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@WoLcRoW Geçerli bir sebep :) 

Spoiler

Yalnız abi Neko openingde ağlıyor muhtemelen sineye çekmeyecek olsa bile onun istediği şekilde bir şey olmayacak. Zaten ilk geldiğinde anlattığı olayın doğru olduğunu sanmıyorum ama ne zaman anlatır animede görür müyüz-mangada anlatmış mıdır ki- orası muamma.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Hikari no Kishi

Spoiler

Opening'i sadece 1. bölümde izlediğim için hatırlamıyorum şu anda, olabilir. İlk geldiğinde anlattığı olayın yanlış olduğunu Masamune Yoshino'ya anlatmıştı sanırım. Ben o sıralar kıç büyütüyordum, neyden bahsediyor bu kız bilmiyorum, diye de kendine gömüyor hatta inandırıcılığı yüksek olsun diye. :012:

7. bölüm de bitti, geriye az kaldı. Yavaştan mangasına başlayıp animeyi geçmeden takip seviyesine getirmek lazım bence. Kobayaşi-san'da o şekilde gideyim diye 2 chapter okudum ama devam edemedim. Aklımda 2 seri daha var o şekilde yapmak istediğim. Biri Kuzu no Honkai, diğeri de bu seri işte.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk 6 bölüm itibariyle mangaya son derece sadık. Anime karakterleri yer yer sıkıcı olabiliyor lakin yeni giren Neko karakteri en azından ne istediğini biliyor.

Spoiler

Masamune dış görüntüsünü değiştirmiş lakin hala kişilik olarak ezik dalga geçilen karakterlerden farkı yok. Keşke öz güveni göstermelik olmasaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Farklı bir şey yapalım demişler ama ortaya bildiğin Nisekoi'nin birebir kopyası çıkmış. Bunu izleyeceğime Nisekoi'yi tekrar tekrar izlerim daha iyi. Hiç yoktan onda Chitoge var. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 saat önce, MousassaKanjeri dedi ki:

Farklı bir şey yapalım demişler ama ortaya bildiğin Nisekoi'nin birebir kopyası çıkmış.

Birebir çok iddialı bir kelime değil mi biraz? Konuya aşk-meşk mevzusu kapsamında bakacak olursak, birbirine benzeyen bütün yapımlar birebir benzer olmuş oluyor o halde. :) Biraz araştıracak olursak benzer 4-5 yapım daha buluruz illa ki. Birisine bakan diğer hiçbirisini izlemesin demek için yeterli midir? Şahsen umrumda olmaz, eğlenmek için izliyorum sonuçta. Hem izlediğim bir şeyi çok aşırı beğenmediğim sürece tekrar izlemeyi sevmiyorum. O da ancak martial arts'larda ya da mecha'larda oluyor benim için. 

Biraz bakındım bulduğum benzerliklerden bazılarını yazdım. Benzemeyen noktalar da çok tabii.

Rol

Masamune-kun no Revenge

Nisekoi

Ek Benzerlik

Tsundere ana karakter

Adagaki Aki

Kirisaki Çitoge

Davranış biçimleri ve Zengin olmaları

Hizmetçi/Koruma

Koiwai Yoşino

Tsugumi Seişirou

Şiddete yönelim?

Erkek elemana aşık karakter

Fujinomiya Neko

Taçibana Marika

Vücutlarının zayıf olması/ Muhtemelen hastalar

-“Watakuşi” kullanımı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?