Jump to content
  • Kayıt Ol

Kuzu no Honkai (13.01.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

Kuzu no Honkai

TANITIM

Awaya Mugi ve Yasuraoka Hanabi herkes tarafından parmakla gösterilen bir çifttir. Son derece popüler olmalarının yanında birbirleriyle inanılmaz bir uyum içerisindedirler. Fakat hiç kimsenin bilmediği bir durum varıdır. Her ikisi de aslında başka insanlara aşıktır ve sadece yalnızlıklarını giderebilmek adına birbirleriyle takılmaktadırlar. Mugi eskiden evine ders vermeye gelen genç öğretmen Minagawa Akane'ye aşıktır. Hanabi ise küçük yaştan beri ailece tanıdıkları başka bir öğretmene aşıktır. Her gün yeni bir mekânda buluşan çiftimiz, imkânsız aşklarının yarattığı acıyı bastırmak için ilişkilerini fiziksel boyuta da taşımışlardır. Peki, acaba daha nereye kadar böyle devam edebilecekler?

SESLENDİRME

Hanabi Yasuraoka - Ana Karakter

Chika Anzai (Japonca)

Mugi Awaya - Ana Karakter

Nobunaga Shimazaki (Japonca)

Sanae Ebato - Yan Karakter

Haruka Tomatsu (Japonca)

Akane Minagawa - Yan Karakter

Aki Toyosaki (Japonca)

YAPIM

Masaomi Andou

Yönetmen

Jin Aketagawa

Ses Yönetmeni

Makoto Uezu

Yazar, Senaryo Amiri

Sayuri

Jenerik Şarkı İcrası

82926.jpg

DİĞER İSİMLERİ

İngilizce: Scum's Wish

Orijinal: クズの本懐

BİLGİ

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Gösterim: 13 Oca 2017 - ?

Stüdyo: Lerche

Kaynak: Manga

Türler: Dram, Romantik, Okul, Seinen

Süre: Bilinmiyor

İSTATİSTİKLER

Sıra: Belirtilmemiş

Veriler 5 Ocak 2017 Perşembe günü 15:10 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 32949

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk bölümü izleyen varsa yorum yapabilir mi? Özellikle @Bakayalo-sensei'nin yorumunu merak ediyorum.

Spoiler

Yaptıkları bana nedense saçma geldi. Ya yalan söylüyorlar ya da gerçekten dedikleri gibi ikisi de birbirlerine baktıklarında hiç birbirlerine bakmıyorlar da sevdiklerine bakıyorlar. Bir bölüm daha şans veririm zaten türünde dram var benim bünye kaldırmayabilir bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin en kabaca özeti; aşçı bahçıvana, bahçıvan şöföre, şöför uşağa sonra hepsi uşağa. Tabii işin içinde romantizm de var ve niyeyse ben sevdim. Henüz izledim ama abarttıkları kadar kötü değil hatta çok güzel yanları da var; çizim, animasyon, müzik vesaire.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yasak aşktan yola çıkarak gerçek aşkı bulacaklar gibime geliyor. Süper animasyonlar, kamera açıları ve çizimler mevcut. Noitamina serisinden daha azını beklemezdim. İçeriği bazı izleyicileri zorlayacak bir seri. Direk hentai yapsalar da denebilir seri için ama o kadara ulaşmayacak, smut gibi bir şey olacak sanırım. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 saat önce, gundamaster yazdı:

Yasak aşktan yola çıkarak gerçek aşkı bulacaklar gibime geliyor. Süper animasyonlar, kamera açıları ve çizimler mevcut. Noitamina serisinden daha azını beklemezdim. İçeriği bazı izleyicileri zorlayacak bir seri. Direk hentai yapsalar da denebilir seri için ama o kadara ulaşmayacak, smut gibi bir şey olacak sanırım. 

İlk cümlende yazdığın şeyin beklentisiyle izlersen bayağı hayal kırıklığına uğrarsın. Ben 1 bölüm daha şans vermeyi düşünüyorum eğer ilk bölümdeki gibi olursa DROPPED!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

O bir tahmindi, olmasa da olur :oleyo:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Demek sonunda Yeşilçam klasiklerinin potansiyelini fark edip anime uyarlamasına geçmeye başladılar ha :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Özette yansıtılmamış önemli bir nüans var, onunla başlayayım: Ana karakterler birbirlerini değil kendilerini kandırıyorlar. İlişki, birinci bölümün sonunda dile getirilen bir anlaşmayla başlıyor: Birbirlerine âşık olmayacaklar; ikisinden biri gerçekte âşık olduğu kişiyle bir araya gelme imkânı bulursa ilişki bitecek; yani "duygularım hariç her şeyim senindir".

@Hikari no Kishi Sevgilisiyle birlikte olurken idolünü ya da gerçekte âşık olduğu kişiyi hayal eden insan tipi, romans temalı birçok filmde/dizide işlenmiştir. Göstere göstere işlenişini anca komedide görürsün tabii, misal Coupling'de Steve ile Susan'ın ilk randevusunda (ilk sezon 2. bölüm).

Kuzu no Honkai, bunu hem açıktan hem de ciddi işlemeye çalışıyor. Ne derece başarılı olacağını göreceğiz, ama ilk bölüm itibariyle epey başarılı, sezon değerlendirmesine yazdığım atmosfer yetersizliği haricinde. Mangada ve animede atmosfer yaratmanın usulleri farklı. Mangada monokrom taramanın ton varyasyonlarıyla, araya atılmış karanlık, dekor ya da bulutlu gökyüzü panelleriyle atmosfer kolayca veriliyor. Animede bunlar saçma duracağından yapmıyorlar, iş arkaplan seslerine kalıyor. O seslerle/müzikle tekinsizlik hissini vermesi lazım. Ver(e)memişler. Bazı sahnelerde hiç arkaplan sesi yok (özellikle başlarda eksikliğini hissettim), bazı sahnelerde de dümdüz müzik koymuşlar ve anca hüzünlü olabilmiş. Müzikler güzel, ona itirazım yok, ama bu hikâyenin odağı hüzün duygusu değil, karakterlerin ve yaptıklarının rezilliği, aşağılığı. Adı da bunu söylüyor, kızın kendini ve sevgilisini tanımlayışı da (kuzu: aşağılık). Bir Aku no Hana seviyesinde atmosfer yaratacak arkaplan seslerine/müziklerine ihtiyacı var ve o ihtiyaç karşılanmamış.

Atmosfer eksikliğini geçersek, karakterler gerçekçi, rahatsız edcek kadar gerçekçi, kelimenin iki anlamıyla da gerçekçi: hem gerçek hayatta olan/olabilecek insanlar, hem de hayata gerçekçi (buna pragmatik de diyebiliriz) yaklaşıyorlar. Öğretmenine âşıksın, ne yapabilirsin? a) Hiçbir şey yapmayıp aşkını platonik evrende tutar, orada yaşamaya devam edebilmesi için de kendine her türlü romantik ilişkiyi yasaklarsın; b) Silmeye/unutmaya çalışırsın. İki durumda da gerçekten kaçarsın. İkincisinde, unutmaya çalışmanın en yaygın yöntemi ikame etmektir. Bunlar bu yöntemi bilinçli kullanarak kaçmamanın, hem kaçıp hem kaçmamanın yolunu bulmuşlar. İkisi de aynı durumda olduğundan, birbirlerini kabul etmeleri mümkün; zaten kabul etmek için dillendirmek yeterliydi, konuştular ve sorun çözüldü. Konuşmamış olsalar hem kendilerini hem birbirlerini kandırmaları gerekecekti, birçok çiftin yaptığı gibi. Bu ilişkide birbirini kandırma durumu hiç yok, kendini kandırma durumu da bilinçli olduğundan sürdürülebilir. Bir bakıma mükemmel bir ilişki.

Ha bu kadar "gerçekçi" dedim ama pek gerçekçi olmayan bir durum da var: Kızın aşkıyla oğlanın aşkı birbirlerine âşık (değillerse de olmak üzereler). Kızla oğlanın buluşabilmelerini de konuşabilmelerini de bu sağladı zaten. Ama bu kadarcık bir tesadüf payı vermeden de seyre değer bir film çıkmıyor ortaya. Aşk tesadüfleri sever :P

Manga aylık Big Gangan dergisinde yayımlanıyor. Big Gangan'da borderline bile göremezsiniz (borderline yayımlayan dergilerin adı genellikle "Young" ile başlar), genel olarak şônenden sênene geçen casual okuyucuya hitap eden bir dergidir. Yayımladığı başka bilindik mangalar ACCA, Dimension W, Kekkon Yubiwa Monogatari, Oregairu-Mougenroku, SaeKano-KoiMeto, Übel Blatt, Servant x Service, High Score Girl... Cinselliğin odakta olmayacağı kesin gibi yani. Ama yarı çıplaklık ve oynaşma hareketleri ara ara olacaktır.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendine karşı dürüst olan kişileri severim. Bu yönüyle takdirimi kazandı karakterler. Devam etmeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 13.01.2017 at 19:28, CloudT yazdı:

Serinin en kabaca özeti; aşçı bahçıvana, bahçıvan şöföre, şöför uşağa sonra hepsi uşağa.

Hahaha, harbiden öyleymiş ya :011: 

Spoiler

Son kısımdaki olanları görünce böyle bir şaşırdım, bir afalladım :icon16: Tamam kızının ondan hoşlandığını fark etmiştim ama bu kadarını beklemiyordum. 

Ayrıca umarım Mugi ile Hana en sonunda sevgili olmazlar. İzlerken alttan alttan bunun için zemin hazırlıyorlarmış gibi geliyor bana. Yok yani sonunda gerçekten sevgili olmalarını isterim ama o zaman yapıp epey sıradanlaşır benim için. Şayet yaparlarsa da oldukça sağlam bir zemine otursunlar yoksa hayal kırıklığı olur benim için.

Yalnız tam kankaya benziyorlar burada :011: 

5e3e4c6ee7104b989ae5f52918067f24.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

53 dakika önce, Tolip yazdı:

Hahaha, harbiden öyleymiş ya :011: 

E diyorum ama... Öyle derin analizlere hiç gerek yok, görsel vesaire açıdan olmasa çok da şey bir seri değil. :panda-emoticon-45:

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

2. bölümü yeni izledim ama o kadar sıkıldım ki sonuna zar zor geldim. 

Çizim/Animasyon: 8-9 alır. Gerçekten iyi.

Müzik: Eh fena değil, 7 veririm.

Karakterler ve hikâye kısmıysa berbat. Seriyi 1-2 bölüm izleyerek nereye çıkacağını az çok varıyorsun, hadi şaşırtsın da ne kadar şaşırtabilir ki. İşin sonunu tahmin edebildiğin bu tür yaşamın içinden serileri hiç sevemedim. Duyguyu da iyi bir şekilde yansıtamıyorlar -ki hadi bana geçmemiş diye bunu da es geçeyim ama onu es geç bunu geç diye diye seriyi en sonunda durdurma kararı aldım. 

Ekran Alıntısı.PNG

Seri hakkında bu kadar bile yazmazdım ama fanları bu yazıyı görünce kestirip atmış demesinler diye hiç yazmamaktansa üstünkörü de olsa  bir şeyler yazayım dedim. 

Devam edeceklere keyifli seyirler.

Düzenlendi: (CloudT)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Bölüm

Spoiler

Sırf bu salak kızın sonunda pişman oluşunu görmek için devam edeceğim. Tavsiye isteyen kızların verdiği cevap tam kapak oldu. Hani derler ya anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı ...san az :D Anladı da anlamamış ayağına yattı. Yuri potansiyeli görüyorum umarım yaoi de görmem :D Çizimler sesler çok hoş ama bu karakterler gerçekten de Kuzu'nun önde gideni.

Normalde kızların ortada kaldığı-Hani erkeğin elinin kiridir mantığı var ya biz de o işte.- film/anime/kitap ne varsa sevmem ama bu kadar saçma mantıkla hareket eden bir kızın sonunda nasıl pişman olacağını görmek için devam edeceğim.

Belki "Aşk için her şeyi yaparım." "O olmadan yapamam." mantığı bana ters olduğu için de böyle düşünüyor olabilirim. Saçmalıktır bence kimse vazgeçilemez değildir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nedense finale doğru belki de finalde zincirleme cinayet olacakmış gibime geliyor.

3. Bölüm

Spoiler

Uşak aşçıya, aşçı bahçıvana, bahçıvan şoföre sonra hepsi şoföre gibi :D Anladığım kadarıyla bu seride normal insan diyebileceğimiz varlıklardan yok. Bu karakterlerin hepsi başkalaşmış, animenin adından da anlaşılacağı gibi Pisliğin İğrençliğin vücut bulmuş hali olmuşlar. Sanırım 4'ten sonra bırakacağım çünkü kız yaptıklarından pek pişman olacak gibi görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. Bölüm

Her ne kadar saydırsam da devam ediyorum :D

Spoiler

3v0DJ2.png

Bu hoca favorilerim arasında sırf kurduğu cümledeki olayın gerçekleştiğini görmek için devam edebilirim. Yalnız izlerken "Kuzu da" diye bağırasım geliyor her karaktere :D

Ecchan rotasında devam etse daha çok severim bu seriyi. Uyuz oğlanı görmedik bu bölüm gayet güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

5. Bölüm

Müzik hocası gerçekten favorim ya :D

Spoiler

Hanabi Mugi'den ayrılacak gibi görünüyor ama bence ayrılırsa Mugi buna tecavüz eder. Olayları her karakterin bakış açısından ayrı ayrı anlatması gerçekten hoş. Hanabi'nin sevdiği hoca bence rol falan yapıyor kaç yaşına gelmiş adamsın çocuk çocuk hareketler falan ıyyy!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 saat önce, Hikari no Kishi yazdı:

Hanabi'nin sevdiği hoca bence rol falan yapıyor kaç yaşına gelmiş adamsın çocuk çocuk hareketler falan ıyyy!

Spoiler

Japonların biraz fazla utangaç olduğuna dair bir sürü veri var. Rol yaptığını sanmıyorum şahsen ya. Otel odasında kadından izin istemesi, müzik hocası sarhoş olsa bile sarhoşluğundan faydalanmaması bunlara örnek gösterilebilir. İleride ne olur bilemem ama mangasını da okumayı düşünmeye başladım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 dakika önce, WoLcRoW yazdı:

İçeriği gizle

Japonların biraz fazla utangaç olduğuna dair bir sürü veri var. Rol yaptığını sanmıyorum şahsen ya. Otel odasında kadından izin istemesi, müzik hocası sarhoş olsa bile sarhoşluğundan faydalanmaması bunlara örnek gösterilebilir. İleride ne olur bilemem ama mangasını da okumayı düşünmeye başladım. :P

Spoiler

Müzik hocası sorhoş olsa ne olur abi kadın zaten otomatiğe bağlamış :D Hanabi'ye kök söktürecek orası ayrı :D Bir de erkek hocanın gözünden anlatmış mıydı olayları?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

19 dakika önce, Hikari no Kishi yazdı:

Müzik hocası sorhoş olsa ne olur abi kadın zaten otomatiğe bağlamış :D Hanabi'ye kök söktürecek orası ayrı :D Bir de erkek hocanın gözünden anlatmış mıydı olayları?

Spoiler

Kadını öpmesi için bir sürü şansı var adamın ama kadın bunu öpüyor. İlk hamleyi kadının yapmasını beklediğini düşünüyor desek, hamleyi karşı tarafa yaptırmak için plan yapıyor gibi de görünmüyor, çok pasifti. Zaten Müzik hocasına Hana dedikten sonra, hoca atağa geçti.

En son 5'i izledim, adamın açısından anlattığını hatırlamıyorum ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi, WoLcRoW yazdı:
  İçeriği gizle

Kadını öpmesi için bir sürü şansı var adamın ama kadın bunu öpüyor. İlk hamleyi kadının yapmasını beklediğini düşünüyor desek, hamleyi karşı tarafa yaptırmak için plan yapıyor gibi de görünmüyor, çok pasifti. Zaten Müzik hocasına Hana dedikten sonra, hoca atağa geçti.

En son 5'i izledim, adamın açısından anlattığını hatırlamıyorum ya.

Spoiler

Kadının manyaklığı hoşuma gitti yalnız :D Sıkıcı sıkıcı derken birden eleman mala bağlayınca ben bile sırıttım. "İşte şimdi s*çtın" dedim resmen. Acaba bu müzükçü adamı gaza getirip Hanabi'yi becertir mi? ama sanmıyorum öyle yapacağını çünkü karakterine uymaz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9 dakika önce, Hikari no Kishi yazdı:

Kadının manyaklığı hoşuma gitti yalnız :D Sıkıcı sıkıcı derken birden eleman mala bağlayınca ben bile sırıttım. "İşte şimdi s*çtın" dedim resmen. Acaba bu müzükçü adamı gaza getirip Hanabi'yi becertir mi? ama sanmıyorum öyle yapacağını çünkü karakterine uymaz :)

Spoiler

Bende öyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Ayrıca kadının eğlence anlayışına da uymuyor, çünkü Hanabi'nin kıvrandığını gördükçe müzik hocası zevk alıyor, başkalarının mutsuzluğundan mutlu oluyor. Hanabi'de Mugi ile işleri karıştırdığında, benzer şeyleri müzik hocası ona söylemişti, sen de benimle aynı türdensin diye. Mugi'nin senpai'si ile ilişkilerini gördük, Mugi'yi seven çocukluk arkadaşı epeydir ortalarda yok, belki ona yönelebilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 dakika önce, WoLcRoW yazdı:

İçeriği gizle

Bende öyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Ayrıca kadının eğlence anlayışına da uymuyor, çünkü Hanabi'nin kıvrandığını gördükçe müzik hocası zevk alıyor, başkalarının mutsuzluğundan mutlu oluyor. Hanabi'de Mugi ile işleri karıştırdığında, benzer şeyleri müzik hocası ona söylemişti, sen de benimle aynı türdensin diye. Mugi'nin senpai'si ile ilişkilerini gördük, Mugi'yi seven çocukluk arkadaşı epeydir ortalarda yok, belki ona yönelebilirler.

Spoiler

Bir tek ben mi Hanabi bile Mugi'nin uyuşmadığını düşünüyorum acaba? Hanabi x Ecchan :) Mugi ile de o kız olsa :D yalnız Mugi ve müzükçü ile ilgili bir spoiler almıştım ama doğru mu bilmiyorum :D istersen söyleyebilirim tabii bu yazdığımdan anlamadıysan :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7 dakika önce, Hikari no Kishi yazdı:

Bir tek ben mi Hanabi bile Mugi'nin uyuşmadığını düşünüyorum acaba? Hanabi x Ecchan :) Mugi ile de o kız olsa :D yalnız Mugi ve müzükçü ile ilgili bir spoiler almıştım ama doğru mu bilmiyorum :D istersen söyleyebilirim tabii bu yazdığımdan anlamadıysan :D

Spoiler

Dediğin şekilde iyi uyuşuyorlar ama anlatılanlara bakacak olursak Hanabi'de Ecchan'ı öylesine istiyor. Ondan da sıkılacaktır herhalde.

Hmm, aklımda hemen bir şeyler canlandı ama söyleme şimdilik, heyecan dozu azalmasın :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@WoLcRoW Kesin değil zaten abi :D ama sırf o spoilerden sana 

Spoiler

Hanabi'nin pişman olmasını beklemeye başladım ama bir türlü olmuyor. Belki finalde delirir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 saat önce, Hikari no Kishi yazdı:

Hanabi'nin pişman olmasını beklemeye başladım ama bir türlü olmuyor. Belki finalde delirir :D

Merak ettim şimdi bak, özelden söyle o zaman. Buradan okuyan falan olur, spoiler yemesinler. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?