Jump to content
  • Kayıt Ol

Japon ve Uzakdoğu Kültürü

Susano'o

İlgi alanlarınız?  

93 oy

1. 1. Ýlgi alanlarýnýz?

• Japon diline meraklýyým.
    • Japon kültürüne meraklýyým. Dili merak etmiyorum.
    • Japon diline ve Japon kültürüne meraklýyým.
    • Uzak doðu dillerine meraklýyým. Japonca, Korece, Çince...
    • Uzak doðu kültürlerine meraklýyým. Dillerini merak etmiyorum.
    • Uzak doðu kültürlerine ve dillerine meraklýyým.
    • Kültürlerine de, dillerine de merakým yok. Ben sadece anime izler/manga okurum.

Önerilen İletiler

Uzak doğu dillerine meraklıyım. Japonca, Korece, Çince...

Japonca biraz biliyorum... Korece'de biraz biliyorum...

Korece öğreten güzel bir kaynak var mı bildiğin? Ben de vakti zamanında merak sarmıştım, hatta alfabesini de öğrenmiştim ama dilbilgisi olmadan olmuyor.

Gördüğüm kadarıyla sitede kültür ve dillerle de ilgilenen epey üye var. Sırf anime yüzünden dünyada bir sürü Japon sempatizanı/hayranı insan var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 42
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

2

• isobel

2

• Bardock

2

• Seifukusha

1

Ben daha çok kültürlerine meraklıyım..hayattaki en büyük fantezilerimden biride;Nara da bir tapınak bahçesinde elimde bira, bir kiraz ağacının gölgesinde "kanpaiii" diye bağırarak Japon dostlarla kadef tokuşturmak.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gördüğüm kadarıyla sitede kültür ve dillerle de ilgilenen epey üye var. Sırf anime yüzünden dünyada bir sürü Japon sempatizanı/hayranı insan var.

daha iyi bi ülke, kültür, dil tanıtımı olabilir mi ztn adamlar güsel de kullanıolar bu avantajı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kültürlerine de, dillerine de merakım yok. Ben sadece anime izler/manga okurum.

+1905 (hep böyle bi mesajım olsun istemişimdir :))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Japon diline ve kültürüne meraklıyım... İkramiye çıkarsa gidip yerleşeceğim belki dönerim belkide dönmem....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzakdoğu ile ilgili her şeye meraklıyımdır :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

işin içinde uzak doğu olsunda ne olursa olsun sorun yok :harika:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

kültürlerine pek meraklı deilim...ama dil ine olabilir...bi de dövüş sanatlarına:biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Diline de kültürüne de merakım var ama özellikle dilini çok öğrenmek istiyorum. Bir de dango yemek istiyorum ben :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Japon diline ve Japon kültürüne meraklıyım. Yemeklerine meraklıyım, müziklerine meraklıyım, japon insanına daha da bi meraklıyım. Dünyaya bir daha gelsem japonyada bir bishounen olarak gelmek isterdim :lol:

İnanılmaz seviyorum aşığıyım resmen japonlarla ilgili herşeyin. Telefonumda bile Kamenashi'nin resmi duvar kağıdımdır :lol:

edit: dango yemek istiyorsan çok çok kolaydır tr tarifini bulabilirsin qgüll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ama ben Japonya'ya gidip orda yemek istiyorum Dango :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kültürlerine de dillerine de herhangi bi' ilgim yok açıkcası.

Her yaptıkları işi beğenme gibi bi' durum da söz konusu değil, o yüzden sadece kaliteli yapımları için teşekkür edebilirim kendilerine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Japon Kültürüne meraklı olan arkadaşlara, Bozkurt Güvenç'in İş Bankası Yayınları tarafından tekrar baskısı yapılan Nihon Bunka (Japon Kültürü) kitabını okumalarını tavsiye ederim.

http://www.idefix.com/kitap/japon-kulturu-bozkurt-guvenc/tanim.asp?sid=GRQP0WWQQK5KJ4TZQ2XP

Bir de henüz okuyabilme fırsatı bulamadığım Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi'nin Oğuz Baykara'nın çevirisiyle bastığı Masakazu Yamazaki'nin yazdığı Japon Kültürü - Japonlar ve Bireycilik Kitabı var.

http://www.idefix.com/kitap/japon-kulturu-masakazu-yamazaki/tanim.asp?sid=FDFY52LK3K7KY7U8BQUI

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Uzak Doğu kültürlerine vede dillerine meraklıyım. (İçine Çin girmiyor.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...

japon diline ve kültürüne meraklıyım. En çok dil ilgimi çekiyor, okulda bi hocamızın açtığı japonca kursuna gittim. pek kapsamlı değildi ama öğrendim birşeyler :) bi yandan da nette online sitelerden öğrenmeye çalıştım. Dışarda bi kursa gitmek baya pahalıya patlıyor çünkü. Neyse ilk seviyede az biraz biliyorum diyebilirim :D İnşallah daha da ilerleteceğim.. Kültür olarak da pek araştırmıyorum aslında ama elime fırsat geçti mi değerlendiriyorum, en son 2010 Türkiye Japonya yılı etkinlikleri yapılıyordu geçen sene ben de İstanbuldaki bir dans gösterilerine gitmiştim, hoştu baya :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 yıl sonra...
(düzenlendi)

Aktif olarak anime izliyorum.Japon kültürü çok ilgilenmediğim bir olgu.Tabi dillerini seviyorum o ayrı.Lakin sevmediğim hususlarda mevcut.Şu idol meselesi bana ilkel geliyor mesela.Gerçi dünyanın her yerinde olduğu için Japon kültürüne bağlamak safsatadan ibaret.Fakat genede bu özellikleriyle öne çıkıyor

Düzenlendi: (Ulmo)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?