Jump to content
  • Kayıt Ol

Torrent kullanır mısınız?

Susano'o

Torrent kullanıyor musunuz?  

112 oy

1. 1. Torrent kullanýyor musunuz?

• Torrent kullanmýyorum, kullanmayý da düþünmüyorum.
      18
    • Torrent kullanmýyorum, ama projelerinizi torrent olarak verirseniz kullanýrým.
      1
    • Minimum yükleme yaparým, sonra silerim.
      13
    • Ýnene kadar makul bir oranda yükleme de yaparým, sonra silerim.
      36
    • Ýndirdikten sonra da paylaþýma, yüklemeye devam ederim, 0.20 oranýný tutturmaya çalýþýrým.
      44

Önerilen İletiler

Bu anketin amacı üyelerimizin torrent kullanımına konusundaki tutumları hakkında bir fikir edinebilmektir.

Bu anketten çıkan sonuca göre kendi projelerimi torrent olarak yayınlamaya karar verebilirim. Ancak anket sonuçları ne olursa olsun, nihai olarak, her takım projesini nereye yükleyeceğine kendisi karar verir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 59
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

5

• eczmeltem

4

• Seifukusha

4

• sonvaynard

3

gundamaster

Çoğunlukla torrent kullanıyorum. Rapid veya benzerlerini pek sevmiyorum. Bir sürü ayrı ayrı part olayı hoşuma gitmiyor açıkçası. Bazen rar dosyaları da hata verince işkence gibi bir şey oluyor. Tekrar tekrar indirmek zorunda kalınabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anket seçeneklerini yerleştirirken ufak bir sıkıntı yaşadım, seçenekler çıkmamıştı. Şimdi sparti'nin yardımlarıyla düzeldi. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi hangi şıkkı işaretlesem bilemedim. Ben son zamanlarda fazla torrent kullanmıyorum anca haftalık çıkan animeler hariç. Önceden çok kullanırdım ama şimdi megauploaddan torrent gibi hız bir inip çıkmaksızın aynı kb ile indiriyorum. Torrentten anime indikten sonra upload yapmasını hiç beklemem çünkü 1 mb ile upload yapmak çok acı verici.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnene kadar makul bir oranda yükleme de yaparım, sonra silerim. Genelde böyle yaaorım ama bazen bir seriyi indirirken günlerce seeder beklediğim oluyordu.İndireyim söz bir hafta paylaşım yapcam derdim.Animeou torent dagıtırkende paylaşım yapardım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim internetim 8mbit ve torrentler için en az 100kb/s yüklemeye bırakıyorum kullandığım zaman ve genelde 0.2 oranını tutturmaya çalışıyorum. bazı torrentler oluyor ki günlerce beklesen bile indirme talebi az olduğundan 0.2'yi tutturamıyorum. işte o zaman siliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

indirdikten sonra belli bir süre besleme yapmaya devam ederim... özellikle az seeder olan serilerde bu işi bayağı yaptığım olmuştur... (oranımın 7-8 lerde olduğu bayağı dosya var)...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

torrent kullanmıyorum ağım buna uygun değil, buna rağmen rapidi de asla onaylamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendime özel seçenek yapmak istiyorum.Onu işaretliyorum.

Torrenti hem de nasıl kullanırım. Zahmetsiz, virüssüz, kotasız, beklemesiz. Torrent gibisi mi var. Hardiskim elverdiği müddetçe de paylaşım yaparım. Genellerde 0.2den yüksek oranlara ulaşırım, ama yerellerde az kullanıcı olduğunu bildiğimden 1 oranını tutturmadan silmem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim girdiğim ağda torrent çalışmıyor ama pek zararı da olmuyor bana. Hemen herşeyi rapidshare'de bulabiliyorum zaten.

0.20 oranı nedir? Her 5 indirmeye karşılık 1 yükleme gibi birşey mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim girdiğim ağda torrent çalışmıyor ama pek zararı da olmuyor bana. Hemen herşeyi rapidshare'de bulabiliyorum zaten.

0.20 oranı nedir? Her 5 indirmeye karşılık 1 yükleme gibi birşey mi?

5 GB indiriyorsan karşıya 1 GB yükleyeceksin demek. :)Ama üyelikli torrent siteleri dışında belli bir oran yakalamanız şart değil. Sadece insaniyet namına :D ve torrent kardeşliği adına paylaşıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de torrentçiyim ama internet hızım yüksek değil bu yüzden fazla upload edemiyorum. Şayet "15GBden sonra hızınız 512kbye düşecek" gibi kampanya(!)ları olmayan bir internet şirketi bulabilirsem ancak bu şekilde upload edebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çoğunlukla torrentten indiriyorum tabiki bulabilirsem yabancı grupların hepsini torrentten bulabiliyorum ve indiriyorum en az 0.20 si kadarda upload yapmaya çalışıyorum bazılarını erken siliyorum yani çok yaşa torrent

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bulamadım animeleri nidirmek için kulanirim (tr alt yazısı olmayanlar genelde)

ama gerçekde kullanmayı sitemedim bir pro çok yavaş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok ender olarak rapid ve benzeri site kullanıyorum. Torrent candır.

Bir animeyi yahut diziyi indirdikten sonra tam 24 saat boyunca seed ederim. Upload hızı ama yüksek ama yavaş, fark etmez. 24 saat dolduktan sonra siler, başka bir torrent'e geçerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Torrent candır, kandır. İmkanı yok es geçilemez. Mecburuz ona. :D Genellikle torrent kullanırım. Siteleri grup grup çekiyoruz zaten. Genelide torrent ağırlıklı verdiği için en kolayı o oluyor. Arada seed yaparım. Arada yapmam. Baya bir şey koyarım ve bir daha oraya bakmam aslında, baktığımda silerim genelde. :D Ama en alttakini seçiyorum, çünkü haftada bir ancak bakıyorum. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

rapide karşıyım torrent kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

torrent kullanıyorum, mümkün olduğunca 1.00 oranını tutturmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kullanıyorum, yardım etmek istediğim birkaç türk fansub grubu haricinde asla seed etmem. minimumda indirir sonra silerim : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu anketin sonucu beklenilenden farklı çıktı sanırım. Çünkü ben de böyle bir ankette rapidshare kullanımının tavana vuracağını düşünüyordum. Benim için de tam anlamıyla süpriz oldu. Bence böyle sonuçlanan bir anketten sonra fansub yapan arkadaşlar paylaşım şeklini- tabii ki kendi öncelikleri doğrultusunda- değiştirmeyi düşünebilir. Ya da torrent severlere güzel alternatifler yaratılabilir.

Bir de torrentin yavaş olduğu konusuna katılmıyorum. Sıklıkla torrent , bazı fansublar nedeniyle de zorunluluktan rapid kullanan biriyim. Ama torrentin rapide karşılık bir çok avantajı olduğunu düşünüyorum.

Bir kere dosya boyutunda sınır yok.Tüm bir seriyi tek bir torrent adı altında yükleyip indirebiliyorsunuz. Totale vurulduğunda 24 bölümlük bir seride emek ve zaman tasarrufunu görebilirsiniz. Paylaşımcı olduktan sonra hız da tavanda oluyor. Rapidde premium olsa bile hızın torrent hızını aşmadığını hatta çoğu zaman düştüğüne çok şahit oldum.Ayrıca hardsikte yer olduğu sürece haftada bir güncellenen serinin en azından yenisi gelene kadar yük olmadan seed edilebileceğini düşünüyorum. Bu da oranları internet hızı yavaş olanlarda bile çok devasa boyutlara çekecektir. 300 mblik bir serinin 2-3 gün seed edilmesi 1 oranını rahatlıkla yakalatır.

Zaten sitede toplu seri dışında bölüm bölüm güncellemeleri takip eden çok kişi var.

Ayrıca biliğim kadarıyla Türkiye'de de torrent sunumu yapan fansub grupları var. Özellikle Japoncadan çeviri yapan fansub grupları çift altyazı hatta bazen çift audio seçeneğiyle yurtdışından da paylaşımcı çekiyorlar. Ve aşikar olduğu üzere yabancılar paylaşım konusunda bizden çok ileri .5 senelik bir torrenti dahi yabancı kaynaklardan bol paylaşımcıyla çekebiliyorsunuz.

Burası belki tam yeri değildi ama konuya değinilmişken bu başlıkta torrent konusundaki fikirlerimi belirtmek istedim. Bu konuyu düşünen arkadaşlara seed konusunda da destek olabileceğimi deburadan duyurayım.Kendinizle saydığınızda cepte 2 seederınız var yani:)Çünkü 7/24 torrentim sırf seed için açıktır ve harddiskten silsem bile ayrıca dvd kaydı da yaptığım için reseed etme şansım çoğunlukla var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@eczmeltem

Güzel bir noktaya değinmişsin, açıkçası ben de artık bu yönteme geçmeyi düşünüyordum bir süredir. Anket biraz daha ilerlesin, durumu görelim. Kararımızı veririz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

meltem çok güzel noktalara değinmiş eğer torrent için seeder arayacak olursanız benide ekleyin en az günde 12 saat boyunca seed edebilrim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seed oranı yüksek olduğu sürece ilk tercihim torrentdir. eczmeltem'in dediği gibi, seed oranı fazlaysa rapidshare gibi sitelerden daha hızlı bile olabiliyor torrent. Sitedeki çalışmalar, torrent olarak da eklenirse seed oranı fazla olacakdır bence. Bende elimden geldiğince seed yaparım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Torrent çoğu zaman ilk tercihimdir. İsterdim ki bağlantımı tek başıma kullansaydım da kaynaklık yapabilseydim gönül rahatlığıyla ama genelde torrent başına 50 mbı geçmez gönderdiğim boyutlar -ha, gblarca gönderdiğim de olmadı mı, oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genel olarak film indirirken onun dışında fazla kullanmıyorum ama torrent çok daha iyi bir seçenek sonuçta herhangi birşey olduğunda ndirdiğin dosya gitmiyor yarıda kalıyor sonra yine devam edebiliyorsun bu yüzden daha iyi bi seçenek ama

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?