Jump to content
  • Kayıt Ol

uTorrrent mi, bitTorrent mi?

bLueeekun

uTorrent mi, bitTorrent mi?  

99 oy

1. 1. uTorrent mi, bitTorrent mi?

• uTorrent
      83
    • bitTorrent
      16

Önerilen İletiler

Zamanında bu başlık yüzünden uTorrent indirmiştim, değiştirmeye de gerek duymadım açıkcası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 34
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• bLueeekun

1

• nerusa

1

• Derflinger

1

Utorrent kullanıyorum ben de.Nette hangi programın daha iyi olduğuyla ilgili araştırma yaptığımda en iyisinin utorrent olduğunu okudum ve denedim.Bence gayet kolay,kaliteli ve rahat bir kullanımı var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

Valla hafif, sistem kaynaklarını pek tüketmeyen, işini güzelce yerine getiren bir program olduğu için Utorrent kullanıyorum. Versiyon olarak 2.2.1 kullanıyorum, yeni versiyonlar bana pek süslü geldi. Diğer torrent programları için bir şey diyemeyeceğim, denemediğim için bilmiyorum yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Azureus kullanıyorum. Sebebi ise sadece alışkanlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kısa bir süre bitTorrent kullandım, uTorrent'e neden geçtim bilmiyorum :D şu an seba14'ün modladığı uTorrent paketini kullanıyorum, her türlü fake upload/download yapabiliyorum :D ratio kurtarıcısı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Tüm yazıları okumadım öncelikle bunu belirteyim yorum yapmadan önce.

uTorrent aslında BitTorrent'in deneme versiyonu olarak piyasaya çıkmıştır ilk olarak tarihte, zaman içerisinde tekelleşmiş ve ayrı bir marka olarak insanların gözünde yer almıştır. Halbuki hâla BitTorrent ile birlikte çalışmaktadırlar ve ortak şekilde geliştirilmektedirler. Bir yerde okuduğuma göre, çok büyük boyuttaki torrent dosyaları veya sunumlarında BitTorrent daha iyi performans sergilemekteymiş, hem hız bakımından hem hata ayıklama işlemi bakımından. Onun dışında, bizim gibi sıradan orta çaplı boyuttaki dosya indirmelerinde hiçbir fark ortaya çıkmamaktadır iki program arasında. Yani bizim gibi sıradan kullanıcılar için fark etmiyor, BitTorrent veya uTorrent. Belki Japonyada yaşıyor olsaydık ve 100mbit hızımız olsaydı, her gün deli gibi DL ediyor olsaydık o zaman tercih ederken düşünmemiz gerekirdi.

Ben oyumu uTorrent'den yana kullanıyorum, simgesi hoşuma gidiyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkiside aynı, Utorrent daha çok Bittorrent için geliştirme görevini üslenir bir nevi Bittorrent betasıdır . Ben ikisinide kullanıyorum program vs. Bittorent diğerleri için Utorrent aralarında bir fark görmedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?