Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga danışma, sorma, tavsiye başlığı

Fingolfin

Önerilen İletiler

Böyle bir başlık göremedim. Lazım.

--------------------------------------------------------------------------------

Bir manga vardı türünü hatırlayamıyorum ama muhtemelen shoujo mangadıydı. Bir genç adam vardı bir bebeğe bakması gerekiyordu sanırım. Hatta kreşle bir şeyler de vardı sanki. Üzgünüm net bir şeyde hatırlayamıyorum. Bebeğin çizimi çok sevimliydi. Onu hatırlıyorum. bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 24
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Tolip

5

• Fingolfin

4

• WoLcRoW

2

• Bakayalo

2

İkisini de okumadım ama Gakuen Babysitters veya Love So Life olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gakuen Babysittermış teşekkürler tabibi. :qiyiii: Ben de ikisini de okumadım. Ama okuyacağım ikisini de bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aha benim için konu açmışlar. Ara ara yardırırım burada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar bana SAO, Danmachi, The Gamer vs. gibi manga önerebilir misiniz? Mümkün mertebe Türkçe çevirisi olan seriler önerirseniz çok güzel olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 saat önce, Tolip yazdı:

Arkadaşlar bana SAO, Danmachi, The Gamer vs. gibi manga önerebilir misiniz? Mümkün mertebe Türkçe çevirisi olan seriler önerirseniz çok güzel olur.

Yani oyun içeriği olması mı lazım yoksa fantastik falan da olur mu? Her halükarda düşüneyim bir bulursam yazarım. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18 dakika önce, Kudo Shin'ichi yazdı:

Yani oyun içeriği olması mı lazım yoksa fantastik falan da olur mu? Her halükarda düşüneyim bir bulursam yazarım. :)

Ya şöyle level kasmalı, güçlenmeli, dövüşlü, epik bir seri olursa -ki fantastik de olabilir, oyun tarzı da- iyi olur. Biraz gaza gelmek istiyorum da :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Tolip Aklıma pek bir şey gelmedi. Sadece şu geldi. İsmi Darwin's Game. Level kasmalı gibi. :D Ben beğenmiştim. Sonra ingilizce çeviriye yetiştiğimden ara vermiştim. Baktım da Türkçe çevirisi varmış. Ama kalitesini bilmem puzzlesubs çevirmiş. :D

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

28 dakika önce, Kudo Shin'ichi yazdı:

@Tolip Aklıma pek bir şey gelmedi. Sadece şu geldi. İsmi Darwin's Game. Level kasmalı gibi. :D Ben beğenmiştim. Sonra ingilizce çeviriye yetiştiğimden ara vermiştim. Baktım da Türkçe çevirisi varmış. Ama kalitesini bilmem puzzlesubs çevirmiş. :D

Bir bakayım hemen :P Sağ olasın, teşekkür ederim @Kudo Shin'ichi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
13 dakika önce, Bakayalo dedi ki:

@Tolip Tate no Yûşa no Nariagari işini görebilir. Tercümeler de eh işte... Mavi'ninki idare eder, Moon'unki de okunmayacak kadar kötü değil >_>

Dışlanan kahramanın hikayesi değil mi bu? Birkaç bölümünü okuyup hatırlayamadığım bir nedenden ötürü unutmuştum. Bir bakayım bizim huysuz neler yapış.

Teşekkür ederim abi. Eğer böyle kahramanlı, item-level kasmalı, kızları kurtaran ( :P )  serilerden aklına gelen veya karşılaştığın olursa bir çıtlatırsın bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

8 saat önce, Tolip dedi ki:

böyle kahramanlı, item-level kasmalı, kızları kurtaran ( :P )  serilerden aklına gelen veya karşılaştığın olursa bir çıtlatırsın bana.

Bu tarz yapımlara ilgi çok arttı herhalde. MMORPG devrinin başlarından beri var olduğumuzdan mı kaynaklanıyor acaba? :012: Ufak bir aramayla aşağıdaki isimlere ulaştım. Hangisinin türkçesi var yok bilmiyorum ama belki çevrilen birisi vardır, belki listeyi görüp içlerinden birisini ingilizce takip etmek isteyen çıkar falan paylaşayım dedim.

• The Legendary Moonlight Sculptor

• The New Gate

• 1/2 Prince

• To Aru Ossan no VRMMO Katsudouki

• Only Sense Online

• Good Night World

• Hai to Gensou no Grimgal

• Builder

• Apocalypse

• I Am Mob

• Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

• Trans Trans

• Hardcore Leveling Warrior

• Will a Magician Still Be a Magician within a Game? - The Another World

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

13 dakika önce, WoLcRoW dedi ki:

Bu tarz yapımlara ilgi çok arttı herhalde. MMORPG devrinin başlarından beri var olduğumuzdan mı kaynaklanıyor acaba? :012: Ufak bir aramayla aşağıdaki isimlere ulaştım. Hangisinin türkçesi var yok bilmiyorum ama belki çevrilen birisi vardır, belki listeyi görüp içlerinden birisini ingilizce takip etmek isteyen çıkar falan paylaşayım dedim.

• The Legendary Moonlight Sculptor

• The New Gate

• 1/2 Prince

• To Aru Ossan no VRMMO Katsudouki

• Only Sense Online

• Good Night World

• Hai to Gensou no Grimgal

• Builder

• Apocalypse

• I Am Mob

• Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?

• Trans Trans

• Hardcore Leveling Warrior

• Will a Magician Still Be a Magician within a Game? - The Another World

Teşekkür ederim Wolcrow.

Benim gibi ingilizcesi olmayıp çevirilerini arayacak arkadaşlar varsa listedeki The New Gate, 1/2 Prince, Builder ve TLMS'nin çevirileri mevcut Manga-Tr'de. 

Hai to Gensou no Grimgal animeden takip ediyordum. Beğenmiştim. Umarım yakın zamanda yeni sezonu gelir.

The Legendary Moonlight Sculptor'daki paragöz abimiz de iyi hoş da olaylar azıcık daha hızlı ilerlese çok daha güzel olacak :012:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

56 dakika önce, Tolip dedi ki:

Teşekkür ederim Wolcrow.

Benim gibi ingilizcesi olmayıp çevirilerini arayacak arkadaşlar varsa listedeki The New Gate, 1/2 Prince, Builder ve TLMS'nin çevirileri mevcut Manga-Tr'de. 

Rica ederim, sen de sağolasın manga-tr'ye girmeye erinmiştim ben, bazen oraya da yüklenmemiş olabiliyor zaten. Önce mevcut türkçelerden dalmak daha iyi, ardından ingilizceye yönelmek lazım, tabii çok şükela bir yapımsa ayrı, direk dalınabilir. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
(düzenlendi)

Gender-bender türü manga arıyorum. Tetsuwan Birdy tarzı karakterlerin tek bedeni paylaştığı serilerden denk geldikleriniz varsa önerebilir misiniz? Mümkünse türkçe çevirisi değilse de en azından ingilizcesi olsun. -Seri bitmiş ama çevirisi yarım kalmış-ingilizce için geçerli- olanları yazmazsanız daha iyi olur-

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22 saat önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Gender-bender türü manga arıyorum. Tetsuwan Birdy tarzı karakterlerin tek bedeni paylaştığı serilerden denk geldikleriniz varsa önerebilir misiniz? Mümkünse türkçe çevirisi değilse de en azından ingilizcesi olsun. -Seri bitmiş ama çevirisi yarım kalmış-ingilizce için geçerli- olanları yazmazsanız daha iyi olur-

Ranma Türkçe'ye çevrildi mi bilmiyorum ama onu bir araştır istersen. Tek bedeni hem kadın hem de erkek olarak işliyor. Yani aradığın türe hitap eder diye düşündüm. :D 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw İngilizce de olur yeter ki güncel olsun -manga bittiyse de bitmiş olsun-. Başka varsa yazabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

40 dakika önce, Hikari no Kishi dedi ki:

@Squaw İngilizce de olur yeter ki güncel olsun -manga bittiyse de bitmiş olsun-. Başka varsa yazabilirsin.

İngilizce çevirisi tam, hatta şu an okuduğum bir manga Ranma, yani bitmiş bir seri. :) Gender Bender çok da tek vücut meselesi olarak bir tek bu var aklımda ama olur da gelirse yine yazarım. ;) 

Yalnız Ranma da tam istediğin gibi mi bilemiyorum çünkü bir lanetten dolayı Ranma bazen kadın oluyor bazen erkek ama tür olarak gender bender kategorisinde geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
Bakayalo

"Tavsiye" adı altındaki tanıtımlar ve onlara verilen cevaplar Genel Manga Sohbet Başlığı'na taşınmıştır. Bu başlığı tavsiye istemek ve tavsiye isteyene tavsiye vermek için kullanın lütfen.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Merhaba Solo leveling tarzı bir manga okumak istiyorum ama bulamıyorum. Solo leveling en sevdiğim mangadır manhua olduğunu biliyorum ama bence gruplara ayırmak mantıksız.Sizden solo leveling tarzı manga webtoon falan bir şey varsa yazın lütfen bu devirde okunacak bişi bulmak zor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Selam arkadaşlar şu sıralar mangalara sarmış durumdayım ama izlediğim animelerin mangalarını değil de diğer insanların hoşuna giden mangaları okumak istiyorum. Önerilerinizi yazabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
14 saat önce, levione dedi ki:

Selam arkadaşlar şu sıralar mangalara sarmış durumdayım ama izlediğim animelerin mangalarını değil de diğer insanların hoşuna giden mangaları okumak istiyorum. Önerilerinizi yazabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkürler :)

Sun-Ken Rock, Kingdom, Tokyo Revengers, Chainsaw Man, Jujutsu Kaisen, Berserk, Dr, Stone, Grand Blue, Blue Lock, Solo Leveling (Webtoon). Aklıma ilk etapta gelenler bunlar. Animeleri mangası kadar iyi olanları çıkardım yoksa başka şeyler de yazabilirdim. Stone'un animesini izlemedim gerçi.

Düzenlendi: (whosgoodbadass)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

arkadaşlar manga alıcağım güzel bir manga biliyormusunuz daha önce hiç okumadım güzel tavsiyeleriniz varmı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 05.05.2021 at 09:48, titiovb dedi ki:

arkadaşlar manga alıcağım güzel bir manga biliyormusunuz daha önce hiç okumadım güzel tavsiyeleriniz varmı

"Alacağım" dediğine göre Türkçeye basılan mangalardan tavsiye istediğini varsayıyorum :011:

Eğer öyleyse ilk verilecek tavsiyeler Death Note ve Fullmetal Alchemist olur sanırım, hem her iki seri de tamamlanmış durumda.

Tokyo Ghoul olabilir, anime bir yerden sonra sapıtmış. Manganın daha iyi olduğunu çoğu yerde duymuştum. İlk serisi tamamen basıldı, Re serisinin tamamlanmasına da 2 cilt falan kaldı sanırsam.

Yine tamamlanmaya yakın serilerden Ansatsu Kyoushitsu olabilir, tek cildi kaldı onun da.

Son olarak da çizim olarak üst seviyelerde olan One-Punch Man diyeyim ve mesajımı bitireyim :W

Aslında başka seriler de söylemek isterdim ama Türkiye'de manga basım hızı biraz yavaş olduğu için yeni ciltleri beklerken sövebilirsin :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Herkese iyi günler. Eskiden bir manga okumuştum fakat şu anda bulamıyorum. Vereceğim bilgilerin bazılarından emin değilim. Ana karakterimizin saçı kızıl tonlarındaydı(emin değilim),en az bir kardeşi veya abisi vardı,(daha fazlasıda olabilir) hikayenin en başında köle(olmama ihtimali var) olarak birisi için dövüşerek ona para kazandırtıyor ve geçimini asgari şekilde sürdürüyordu, babası/abisinden öğrendiği kendi ailesinin mirası olan dövüş sanatlarını kullanıyordu. Hikaye eski tarihlerde geçiyordu teknolojinin olmadığı dönemlerden bahsediyorum. Emin olmamakla birlikte manga 100-200 bölüm arası olmalı. Manganın belli bir kısmından sonra zaman sıçraması olduğunu hatırlıyorum.(5-10 yıl) Son olarak zaman sıçraması olduktan sonra evli olduğunu hatırlıyorum.

Umarım yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?