Jump to content
  • Kayıt Ol

Yazıyor musunuz?

Susano'o

Yazıyor musunuz?  

88 oy

1. 1. Yazýyor musunuz?

• Sadece þiir yazarým.
    • Sadece hikaye yazarým.
    • Sadece denemeler yazarým.
    • Çeþitli konularda yorum yazýlarý yazarým.
    • Yukarýdakilerden en az iki tanesini yazarým.
    • Yazý yazmakla ilgilenmiyorum/ yazý yazmýyorum.

Önerilen İletiler

Bg = Bulgaristan = bulgarca xD

Fan Fiction bölümüne gelince, öyle bi' bölüm açılma söz konusu ise, ki bence bi' anime sitesinde gerekli birşey, büyük bi' zevkle orada fan fiction yanı sıra, orjinal fiction'lar yazarım. xD Zaten yazmayı planlıyorum aslında. Şu Üniversiteyi çıkarayım aradan bu haftasonuna karşı yazıcam. Blog'da yazmayı düşünüyorum. İnşallah okursunuz. xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 62
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

6

• Susano'o

3

• Daichi

3

• necromancer

3

Yazı yazmakla ilgilenmiyorum/ yazı yazmıyorum.

el yazım zaten çok kötüdür ama pc dende olsa böyle bir denemede bulunmadım sanırım nedeni utanıyor olmam

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

başkası görecek eleştircek diye mi? veya becermeyeceğini düşünmenden mi? yoksa içinde sakladığın gerçeklerle yüzleşmekten dolayı mı? utanman:bilmiyorum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

başkası görecek eleştircek diye mi? veya becermeyeceğini düşünmenden mi? yoksa içinde sakladığın gerçeklerle yüzleşmekten dolayı mı? utanman:bilmiyorum:

haklı olabilirsin..genel olarak özgüven eksikliği de diyebiliriz sanırım.. okul hayatım boyunca hep tartaklanan çocuk olmamdan dolayı özgüven eksikliğim vardı çünkü.. bu yüzden yazmak,şarkı söylemek herzaman zor gelmiştir bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazmak ve okumak beni hep başka dünyalara sevk etmiştir.Şiir ve hikaye yazmayı çok severim.Kompozisyonlarımda okulda hep tam not alır ve yazdığım hikayelerim var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam benim alanımdır yazmak. Her bir şeyi yazarım ve gayet de güzel yazdığımı düşünüyorum. Edebiyat konularında gerekse hani şu bilgi ezber kısmında da bayağı bilgim var. Edebiyat konusunda da kendi düşüncelerim olmuştur. Yazmak için veya en azından iyi yazmak için fazla ve nitelikli kitap okumak gerekiyor. İyi yazan kaliteli de düşünür aynı zamanda kafasındaki bilgi sıçramalarını daha düzenli yapar kalıcı olur. Çokça pratik lazım ayrıca. İyi veya kötü olsun gittikçe güzelleşir. Bunun içinde çalışkanlık önemli bir unsur. Bazen de sözlük karıştırın, ama şu içinde örnekle kullanılanları genel olarak. Çünkü bilmediğiniz kelimelerin kullanımları çok daha farklı veya özelleşmiş olabilir.

Bunun haricinde şiir ve deneme uzmanlık alanlarım. Şiir için ölçü kafiye nin şart olduğuna inanırım. Düz yazının satırlara geçirilmesi benzeri şiirleri sevmem hatta hor görürüm.

Ve modern Türkçe dediğimiz olay ise.. Biraz çetrefilli. Çünkü insanlar dilin halkın anlayabileceği bir seviyeye gelmesini basitleştirilmesini savundular. Divan edebiyatını o kadar sevmem o açıdan. Ancak bu savunlan şey çok yanlış anlaşıldı ve güzel konuşma engellendi. Daha edebi kullanımlar veya 500 kelime haznelik insanların anlamadığı kelimeler hep hor görüldü. Halkın bir kısmı cahilleşti ve cahilleştikçe dile de zarar verdi. Şimdi ise okulumdaki güya kendileri türkiyenin beyinleri olacak kişiler o kadar basit bir dil kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Emperor Lelouch

Yazı yazmak ve şiirde birer sanattır. Sanata dair bir şey size hitap etmeyebilir. Yalnız hor görmek yani aşağıdan bakmak sanat eserleri için birer hakerettir. Garip akımının öncüleri olan Orhan Veli Kanık, Melih Cevdet Anday ve Oktay Rıfat Horozcu'ya yazık olmuş.

Konuya dönecek olursak yazdığım olmuştur. O da şiir lise döneminde:P.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hakaret etmek gibi değil de daha çok bana hitap etmiyor diyeyim en iyisi onun da seveni var sonuçta. Garip akımını da biliyorum evet da sözüm onlardan çok hani şu aşırı basitleştirilmiş ve kalıpsız türk şiirlerine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukarıdakilerden en az iki tanesini yazarım^^ ki bunlar genelde deneme ve hikaye olur :guzelim:

Uzun süre önce başladığım ancak sonunu hala bir türlü getiremediğim (çünkü halen insanları gözlemleyip yazıyorum^^ ) hikayemin bir kısmını okul tiyatrosu için kullanmıştım^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikaye yazabilirim Siir'de okadar becerikli degilimdir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

haklı olabilirsin..genel olarak özgüven eksikliği de diyebiliriz sanırım.. okul hayatım boyunca hep tartaklanan çocuk olmamdan dolayı özgüven eksikliğim vardı çünkü.. bu yüzden yazmak,şarkı söylemek herzaman zor gelmiştir bana

ben üniversiteye başlayana kadar acaip pasiftim. bir çok konuda.(ki hayatımın 20 yıl demek:S) anlayabiliyorum. yazdıklarımı çok yazıp yırtmışlığım var. biri okudu diye defterlerimide parçalamıştım.. sonra bazı yazarların, sinemacıların, bestecilerin... hayatlarını okuyunca yazmaya başladım. onların benden ne bir fazlası vardı ne bir eksiği. belkide kendimi bulmak için yazdım ama yazdım. düşündüklerimi yazmaktan artık hiç korkmuyorum. çünkü insanların söylediklerini ne önemsiyorum ne önemsemiyorum. yazmanın faydasını burda gördüm. denemekte fayda var derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sitede binlerce kurgumdan birini hayata geçirmeye karar verdim. Blogumdan ilk tanıtımına ulaşabilirsiniz. Bölümde yarın/öbürgün geliyor. Okumanız, takip etmeniz, yorumlamanız dileğiyle.

( Evet, reklamımı yapıcak kadarda şuursuz biriyim. lol )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben üniversiteye başlayana kadar acaip pasiftim. bir çok konuda.(ki hayatımın 20 yıl demek:S) anlayabiliyorum. yazdıklarımı çok yazıp yırtmışlığım var. biri okudu diye defterlerimide parçalamıştım.. sonra bazı yazarların, sinemacıların, bestecilerin... hayatlarını okuyunca yazmaya başladım. onların benden ne bir fazlası vardı ne bir eksiği. belkide kendimi bulmak için yazdım ama yazdım. düşündüklerimi yazmaktan artık hiç korkmuyorum. çünkü insanların söylediklerini ne önemsiyorum ne önemsemiyorum. yazmanın faydasını burda gördüm. denemekte fayda var derim.

tamamen haklısın belkide denemem lazım dediğin gibi.. özellikle şarkı söylemeyi mutlaka başarabilmem lazım.. müzikle uğraşan biri olarak önümdeki en büyük engellerden biri bu, ayrıca her nekadar amacım şarkıcılık olmasada en azından söyleyebiliyor olmak lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bir zamanlar hikayeler yazdım, bir zamanlar tanıtımlar yazdım, bir zamanlar denemeler yazdım ama hepsinin bir sonu geldi.. Ders çalışmam bitince yani KPSS yi kazanınca yeniden yazarım umarım....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazmayı çok severim fakat sabrım olmadığı için uzun şeyler yazamam; uzun yazmaya kalkınca da yarım bırakırım.

En severek yazdığım şey hikâyedir; hikâyelerimde de genelde şiirsel bir anlatımı severim, hatta bu anlatımı güçlendirmek için aralara şiirler de yerleştirebilirim. Bunun dışında düz yazı olarak deneme, günlük, mektup yazıyorum. Şiir yazar mıyım? Onu da yazarım; hem de severek yazarım. Dilim sadedir ama son zamanlarda biraz sembolikleşti.

Geçenlerde mensur şiir yazmayı da denedim ama kesmedi beni. Ha bir de bunun edebî olmayan kısmı var ki oraya gelirsek; tanıtım, inceleme ve eleştiri türünde de yazmışlığım var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukardakilerin hepsini yazdım ama son zamanlarda pek birşey yazamıyorum. Kalemi alıp masaya oturmadım ama öncesinde hep duygu patlamalarında birşeyler yazardım. Sanırım Hayatım biraz monotonlaştı. Ya da iyi bi içkiye ihtiyacım var

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3-4 senedir yazmaya uğraşıyorum...planlama aşamasına gelince çok düşünüyorum; ama yazmaya gelince 3-4 sayfa... :D Sanırım bu gidişe bir dur deme zamanı geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu aralar yazmamak için tutuyorum kendimi ama bazı şeyler yazacağım galiba, yazınca biraz rahatlıyor insan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Aslında hikaye değil de fan fiction demem daha doğru olur . 2-3 tane hikaye yazmışımdır . Hepsi de Harry Potter ile alakalıdır . Aklım başka birşeye basmaz :sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir frp sitesinde çeşitli denemeler yazıyorum. Yazmayı seviyorum. Gerçi hala bu konuda yetersiz olsam da

3-4 senedir yazmaya uğraşıyorum...planlama aşamasına gelince çok düşünüyorum; ama yazmaya gelince 3-4 sayfa... :D Sanırım bu gidişe bir dur deme zamanı geldi.

Hele öyle bir şeyi yap. Seni yerim biliyorsun değil mi. :N

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikaye ve Manga Senaryoları yazıyorum. Şiir'i sevmem. Resmimde berbattır ayrıca.:ssok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?