Jump to content
  • Kayıt Ol

Yazıyor musunuz?

Susano'o

Yazıyor musunuz?  

88 oy

1. 1. Yazýyor musunuz?

• Sadece þiir yazarým.
    • Sadece hikaye yazarým.
    • Sadece denemeler yazarým.
    • Çeþitli konularda yorum yazýlarý yazarým.
    • Yukarýdakilerden en az iki tanesini yazarým.
    • Yazý yazmakla ilgilenmiyorum/ yazý yazmýyorum.

Önerilen İletiler

Bu anketin amacı üyelerimizin şiir, deneme, hikaye ve benzeri söz sanatları konusunda yaratıcılıkları hakkında bilgi edinmektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 62
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

6

• Susano'o

3

• Daichi

3

• necromancer

3

gundamaster

Kompozisyonum her daim kötü olmuştur. O nedenle yazma ile aram hiç iyi değildir. İyi kompozisyon ve şiir yazan arkadaşlara da hep gıpta etmişimdir.

Yazmak gerçekten de ayrı bir meziyet.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazmayı ve okumayı her zaman çok sevmişimdir. Daha çok yorum yazıları ve serbest türde yazıyorum. Önceleri şiir de yazardım ama hem durulduğumdan hem de düzyazıyı daha çok sevdiğimden artık yazmıyorum.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukarıdakilerden en az iki tanesini yazarım.

Hikaye, Film Scripts, İlgilendiğim konular hakkında yorum yazıları, Oyun Senaryoları, Manga Senaryo vs. vs. ( gerçi yazdıklarımın çoğu ilk yazdığımla aynı gibi ) Kısacası hayal gücü ve genel kültürle ilgili nerdeyse herşey.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bir aralar şiir, hikaye ve denemeler yazıyordum. Son 2 yıldır pek yazmıyorum, ama yavaş yavaş tekrar başlamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazıyorum ancak yazdıklarımı belli bir kalıba sığdırmıyorum.O an hissettiklerimi şekillendiriyorum,bu nedenle her seferinde farklı bir tarz olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yazma konusunda her zaman için çok kötü olmuşumdur bu nedenle hiç bir şey yazmıyorum ben bu konuda tamamen tüketici bir kişiliğe sahibim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazmak,en iyi yaptığım şeylerden birisidir aslında,özellikle lise dönemlerimde oldukça uzun yazılarım vardı zaten kompozisyon dersleri en çok sevdiğim derslerden birisiydi, konuşmayı ve yazmayı çok severim,deneme ve yorum yazmaksa en iyi yaptığım şeylerden birisi diye düşünüyorum,sevdiğim bir konu üzerineyse sayfalarca yazabilir saatlerce konuşabilirim hem de hiç üşenmeden,deneme ve de yorum yazmayı sevdiğim için de ''Yukarıdakilerden en az 2 tanesini yapabilirim'' şıkkını tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zamanında çok rp yazdım, bunların hepsini toparlarsak bir kitap eder herhalde. O_o Neyse ben şiirden anlamam, yazmaya d aüşenirim ama kompozisyon sınavlarım tam puan ya da tama yakındır genelde. (edebiyat sınavını dışta tutuyorum, zaman kalmıyor -_-")

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

akımı başlatan kişi olaraktan; yukarıdakilerin en az iki tanesini yazarım. Şiir başta olmak üzere, hikaye, kompozisyon, deneme, oyun senaryosu(!), manga senaryosu, deneme, makale, münazara konuşması da ayrı bir dala giriyorsa onu da yazmışlığım var... İşin ehli olduğum nadir konudan biridir "yazma" eylemi aslında. :D Ki zaten yazan adamda zaten akıl vardır, sabır da vardır. Yani üsttekilerin en az birini yapan biri diğerlerini de yapabilir diye düşünüyorum... Belki şiir biraz zorlar ama yapılabilir yani :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asla şiir yazma yeteneğim yoktur. Fakat iş düz yazı (kompozisyon, deneme, mektup, anı vs.) yazmaya geldiğinde, tüm duygularım değişir. İlk kelimeyi yazana kadar epey zorlanırım fakat o ilk kelimeden sonra sanki kalem akıp gider. Öyle ki, sanki aklımdan geçirdiklerim kolumdan doğru geliyor, kaleme ulaşıyor ve kağıda geçiyor gibi. Asla akıcı ve kelimelerimi doğru seçerek konuşamam fakat iş yazmaya geldiğinde "bunu ben mi yazdım şimdi ?" diye bambaşka düşüncelere bürünürüm. Yazmayı seviyorum :)

Ayrıca, şiir konusunda da Arı'yı tek geçiyorum, gerçekten harika yazıyor. Hele şiirlerinde çok sık kullandığı bir "meleğim" vardır ki, şiirde en çok ön plana çıkan kelimedir. Harikasın, Arıkan. D:

kompozisyon sınavlarım tam puan ya da tama yakındır genelde. (edebiyat sınavını dışta tutuyorum, zaman kalmıyor -_-")
+1, zaman yetmiyor.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası en az iki tanesini yazarım seçeneğini seçerken bu kadar yazmayı seven bir topluluk bulacağımı tahmin etmemiştim. :) Bu çok güzel birşey... :)

Hımm...bi düşünelim, ilkokuldan beri şiir yazıyorum, son zamanlarda deneme-hikayeye kaymadım değil. Eh, daha rahatım bu iki türde. Bu yıl son sınıfta olduğumdan,adımı bile yazmayı unuttun desem yeridir. Şu üniversite bir bitsin; kalemime kavuşacağım umarım.:mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazabiliyorum ama yazmıyorum.Kendimi sözlü olarak ifade ederken çok daha güçlü ve anlaşılır oluyorum.Öbür türlü garip garip ağır,bir kalıbı olmayan,ciddiyetten hoşlanmayan,genelde özeleştiri yaptığım yazılar yazıyorum insanlar pek anlamıyor.Denememi yorumumu genelde kendim için yazıyorum ve arada sırada yazıyorum.

Şiire gelince babaannemin güzel genleri sayesinde yetenekli olduğum konusunda övgüler almıştım.Ama şiir yazmak hem özgünlük hem de biçim açısından çok zor olması ve benim de sevdiğim şairlerden fazlaca etkilendiğim gerçeğinin farkında olmam nedeniyle uzun zamandır şiir yazmıyorum.Sadece okuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eskiden kısa hikaye yazardım. Yarışmalar için, zevk için fln. Tabi genelde fantastik hikayeler olurdu bunlar. Sanırım bir fantastik edebiyat okuru olunca, içinizde mutlaka bi yazma isteği doğuyor. Ben de kitap yazmalıyım ben de kendi evrenimi yaratmaya çalışmalıyım gibi düşünceler beliriyor kafanızda. Ama bunlar biraz da çocukluk hayallerimdi. Artık ne yazmak için istek ne de sabır bulabiliyorum :) Yazdığımda da kendimi çok yetersiz görüyorum. Neyse zaten herkes herşeyi yapmamalı, hayatımı ayırdığım çok fazla şey varken şu anda yazmaya geri dönmem :) Belki ilerde gene çok büyük istek duyarım ve tekrar yazmaya başlarım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok eskiden şiir bir iki tane yazmıştım. bana göre o konuda yeteneksizim. ama deneme, kompozisyon (kendime yazmıyorsam tabi o zaman gerçekten de bir şeye benzer) yorumda yazarım, hikaye yazarım ama sadece kendime. yayınlamadım h,ç kimseye okutmadım okutmamda.o yüzden hikayey yazıyorum diyemem galiba. ama sanırım ben en çok kafamın içindekileri boşaltırken yazmayı seviyorum. bir çok şeydan daha güçlü yazmak. benim için konuşmaktan daha güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece gerekli notları almak, bazı şeyleri unutmamak için kısa notlar alıyorum ki herzaman değil. Sanıyorum yazıyorum demek hata olur. Ayrıca kelimeler benim duygu ve düşüncelerimi anlatmakta yeterli değiller...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece denemeler yazarım.

Daha cok ceviri yaparim bazi hikayelere yada kitaptaki chapter-lere /tr si aklima gelmiyor ^^", cok ozur dilerim./

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece hikaye yazarım.Tercume ederim bazi yazilari:)

hikayelerini başkalarına okutuyor musun? sormamın sebebi şu denemeleri severim (kişiye özgü çalışamaları) falan ondan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her akşam hikaye yazarım. Anime tipi bir hikaye yazıyorum. Bir hafta olmuştur başlayalı. Konusuda güzel ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şiir ve bazen de hikaye yazarm ama çoktandır yazmıyorum.

en beğendiğim şiirime ait bütün kalıntıları ters bir zamanınmda ortadankaldırmıştım.hala buna yanarım.

bir de rap müzikle uğraşırım.arada onun için söz yazarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anketin şu anki durumuna baktım da, 34 kişiden 28'i birşeyler yazmakla meşgul. Bu çok güzel bir durum. Herkes hoşlanmayabilir ama yazdıklarınızı paylaşırsanız çok güzel olur diye düşünüyorum. Hatta sevdiğiniz anime, manga, oyun veya romanlara kendi öykülerini yazan ve paylaşmak isteyen arkadaşlar varsa bir fan-fiction (tam Türkçe karşılığını bilen varsa lütfen düzeltsin) bölümü bile açılması taraftarıyım. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hikayelerini başkalarına okutuyor musun? sormamın sebebi şu denemeleri severim (kişiye özgü çalışamaları) falan ondan

Evet, ama onlar bg'ler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

anlamadım desem çok mu ayıp etmiş olurum? bu "bg" ne:S

not: bir de aslında ben özgün deneme yazan herkese de sormuş olayım bu vesile ile başka yazıp okutmakta sakınca görmeyen varmı varsa yayınlarmı diye merke ediyom

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?