Jump to content
  • Kayıt Ol

Kendi çekimlerinizle fotoğraflar ve kelimeler

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Uzungöl

recoveredjpegdigitalcamez.jpg

Uzunngöl 2

recoveredjpegdigitalcamdk.jpg

Uzungöl ve ben:P

recoveredjpegdigitalcamf.jpg

Sürmene manastırı iniş.

recoveredjpegdigitalcamk.jpg

Sürmene manastırı

recoveredjpegdigitalcamh.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 180
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

49

• gezz+

40

• Squaw

14

• gundamaster

6

Harika bir yer daha türkiyede gidip görülmesi gereken bir yer bence ben de birkaç yıl önce gitmiştim güzel resimler mekan şahane

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uff,harikulade doğa güzellikleriyle dolu şu Karadeniz...Türkiye'nin dört bir yanı güzelliklerle dolu aslında.Çok şanslısın Bedifeci.Umarım ben de çok beklemeden gezip görebilirim o cenneti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umarım ,gidilip gezilecek yerler ,Akdenizde ,aslında meleketimin her yeri cennet.

Çanakkale siper

siper.jpg

Çanakkale siper 2

siper2.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne zamandır hevesle çekim yaptığımı hatırlamıyorum bile öyleki uzun zamandır ilk kez bu kadar çok resim çektiğimizi hatırlamıyorum,sadece 2-3 saat içerisinde 70'i geçkin resim çekilmiş kendi irademiz dışında,ne de olsa işin içinde mitoloji vardı...

Haklı bir kötülüğü bünyesinde barındırmasıyla beni kendine çekerdi aslında Medusa ve Didim'de yer alan söylentiyi taşımasıyla,geleni bir daha kendine bağlayarak oraya zımbalayan 'Medusa Laneti'ydi bence bizim de bir kez geldikten sonra defalarca yılmadan tekrar tekrar buraya doğru yol alışımız.Her gelişimde farklı şekilleri bünyeme işlesem de Didyma kokusunu çektikten sonra,kendinden uzaklaştırmıyordu benim gibi mitoloji tutkusu günbegün artan birisini.Yılan saçlarıyla asıl beni büyülemeyi başarıyordu.Yılan sevgimin kaynağı,'Medusa'ydı sanırım ya da onu hep bir araç olarak kabul ettim.Hangisi doğru seçenek bilemiyorum ama bildiğim tek şey ilk gelişimdeki sevgimin nedenin de,küçüklüğün verdiği hevesin olmadığı gerçeği vardı.

TAPINAÐA GİRİŞ ALANI:

w0pb44.jpg

SUNAK ALANINDAKİ VIP'LERİN YERİNİ ALDIÐI ÖZEL BÖLÜM (O BAYANDA BİR VIP'Dİ SANIRIM,TANIŞAMADIK MAALESEF qıhım):

2jinx0.jpg

Apollon Gölgesi'ni,ilk defa bu gidişimde yaşadım,daha önceki gelişimin sihrini üzerimde taşımama rağmen üstelik...Ezici sıcaklığa yenilmemek adına gölgelerde kendimize yer edinişimizin ardından,Helen'in gelip ruhuma yerleşmesini ne çok arzuladım kim bilir.Her şeyi bir kenara attığımız ve kendimizi gölgelerin uçlarına bıraktığımız anda karşıma çıkanın Hector olmayacağı bilincini bünyemde taşısam da ilk gelişimde bile en büyük arzumdu Apollon Gölgesi'nde gezen bir 'Truvalı Helen' olmak...

TARİHTE ASLA TAMAMLANAMAYAN,SÜTUNLARIN GÜNÜMÜZE DEÐİN KALAN KISMI:

1l0dt.jpg

POSEDION'UN KENDİSİ KADAR ÇEKİCİ OLAN KABARTMASI:

15n1tet.jpg

O günü esir alanlardan ne sıcak bizi yıldırdı ne de uykusuzluk...O büyülü geçmişin birçok tanıklığını üzerinde taşıyışıyla herbir sıkıntıyı arka plana iten bir efsuna sahipti.Zaman zaman gölgelerinde kendimize gelişimiz zaman zaman da o gizemli oluşu gibi çekiciliğiyle kendimi ''Helen''in ruhunda buluverişimle,aldığım tadı hala damaklarımda taşırım.Boğucu sıcağa rağmen sunakların kaderine doğru sürüklendiği,yüzyıllardır o mistik kokusundan hiçbir şey kaybetmeyişiyle, bilinmezliğe yapılan tanıklıkla o günü nasıl ne zaman noktaladık,hiçbirimiz farkında bile varamadık bunun.Herbirimizin saklandığı tüm noktalarında kendimizi de oraya aitmiş gibi hissedişimizdi bizi orda alıkoyan.Belki de hepsinden öte üçümüzün de aynı tutkuyu bünyesinde barındırmasıydı 'Medusa'ya karşı hayran bakışlarımıza sebep olan...

SUNAK TÖRENİNE AİT ALAN:

21l4w9v.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Resimleriniz gerçekten çok güzel ve başarılı çekilmiş, manzaralar da bir o kadar büyüleyici. Ellerinize sağlık hepinizin, ayrıca bedi abiyi de görmüş olduk. :biyik gulme:

Ben de dün Kahramamaraş'a gittim, ne yazıkki elimde kamera olmadığından dolayı bazı güzel kareleri çekemedim. (Kaleye çıkış yolundaki ağaçlar fena değildi mesela. :birsey gelmez:)

Bir de Yaşar Pastanesinin bir kartpostalını basmak gerekti de... :D

dsc02058f.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine de eskilerden sevdiğim bir fotoyu ekleyeyim;

Sonbahar gibi hüzünlü bir mevsimdeki bu güzellik, sevgiliye bir gün öncesinden verilen bir yaşgünü hediyesi gibiydi...

dsc02058f.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonbahar gerçekten güzel bir mevsim ve yerdeki yaprakların sarı kuruluğu arasında bir gülün canlı pembeliği hoş durmuş aslında ama erken açmış bir tmourcuk gibi ve birazda bir şatonun bahçesindeki gülden bir şamdanı andırdı bana. Ellerine sağlık başarılı ve güzel bir resim=)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bir fotoğraf ekleyeyim (: Biraz huzur bulmak için yürüyüşe çıktığımda çekmiştim bir ay kadar önce.

dscf0407c.jpgdscf0407c.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fotoğraflar süperw332

sizin gibi süslü kelimelerim olmasada amatörce çektiğim fotoğrafları ekleyeyim:sikintili:

sphpau.jpg

Ankara KOCATEPE CAMİİ

2lxjhp3.jpg

Ankara ESTERGON KALESİ ve ŞELALEqgüll

vhvpqq.jpg

Düzce AKÇAKOCA

30wb9kh.jpg

İstanbul-Ankara Otobanı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önceden de belirttiğim gibi, fotoğraf ile birlikte sanatlı ifadeler kullanamıyorum, daha doğrusu söz ile fotoğrafı bağdaştıramıyorum. Fotoğraf dilsizdir bana göre, sadece kendi görselliğini ifade eder, canlandırdığı şeyler görsel ya da ifade edilemeyen hislerdir.

İnternetinizi azıcık zorlayacağım arkadaşlar kusura bakmayın. özellikle en alttaki üç fotoğraf 2,5'ar mb falan.

Filmli makinayla arkadaşa profil resmi çalışması - 1

[bimgx=400]http://www.deviantart.com/download/171011517/Dou_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Filmli makinayla arkadaşa profil resmi çalışması - 2

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/171011597/Dou_2_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Filmli makinayla arkadaşa profil resmi çalışması - 3

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/171011747/Dou_3_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Güneş batımında vapurdan martı manzaraları

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/122029197/__Nice_Gulls___by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Çanakkale - Güzelyalı'da gelincikli tarla

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/168846029/Guzelyali__da_Gelincikler_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Kazdağındaki okul pikniğinde sürüden ayrılmak - 1

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/164948359/A_Trip_to_Kazdagi__1_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Kazdağındaki okul pikniğinde sürüden ayrılmak - 2

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/164949379/A_Trip_to_Kazdagi__2_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Kazdağındaki okul pikniğinde sürüden ayrılmak - 3

[bimgx=600]http://www.deviantart.com/download/164950277/A_Trip_to_Kazdagi___3_by_Klazzera.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kelimlele bence bağdaşabilir fotoğraf ama kendine has bir dili olduğunu kabul ediyorum. elbette ki illa üzerine herkesin tabiri ile "süslü söz" bana göre "duygular" ile ifade etmek zorunluluğu yok..

fotoğraflar çok güzel trabzon sümela manastırına ve uzun göl taraflarına bir karadenizli olarak gidememiş olmak ayrıca bir üzüntü ellerine sağlık bedifeci

gezz++ fotoğrafların manüplasyonmü (çok hoşlar)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

wowqheyfotoğraflar çok güzel...peri masalında gibi hissettiriyor insana özellikle doğa fotoğrafları...profesyonelce kesinlikle!!

emeğinize sağlık gezz+qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok teşekkürler, güzelyalı ve 3 tane kazdağı fotoğrafı tam olarak manipülasyon değil, HDR denilen bir teknik var, aynı sahnenin farklı pozlamalarda(karanlık, orta, parlak) çekilmiş 3 resmini birleştirip fotoğrafın her yerinde parlaklık dengesi eşitleniyor. Ayrıntı içeren fotoğraflarda çok hoş sonuçlar veren bir şey. Martı fotoğrafı manipülasyon sayılır. ilk siyah beyaz fotoğraf anladığınız üzere manipülasyon. Portre fotoğrafları 35mm filmli makine ile çekildi onu da belirteyim. Eski iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kullandığın makine ne? hiç denememiştim öyle çekim yapmayı ve evet eski iyidir ben halen o filmli makinelerden kulanıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

elimde babamdan kalma bir zenith 19 var, helios 44m lens ile birlikte. Babamın zamanında bir arkadaşına hediye etttiği koca bir çanta set var, söyledim böyle böyle, tamam vereyim sana onu bir yerlerde olcak dedi, ne olduğunu tam bilmiyorum ama çok işime yaprıcak gibi duruyor. Dijital çekimlerden güzelyalı çayırlık çimenlik fotoğrafı samsung s600 kompakt dijital makina, kazdağı fotoğrafları okulun yarı profesyonel sony manikesiyle çekildi. fotoğrafları indirirseniz exif bilgilerinde tam kamera modelleri çekim ayarları falan yazıyor çoğunda.

sen ne kullanıyorsun manuel makina?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

canon eos33 ancak bu aralar bana acaip sorun çıkarıyor. son çektiğim filmlerin baskıları tam bir felaketti..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

çok hoş bir perspektifin var. çektiğin bütün fotoğraflar oldukça etkileyici gezz.kompozisyonlarında çok başarılı. ışığı ve anı çok güzel yansıtıyorsun. umarım yenileri de olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uzunca övgülerin için çok teşekkür ederim semiha(abla?), ışık ve renk olayı benim fotoğraflarımda tamamen işlemeye bakıyor. bir de her fotoğrafı hazırlarken illa ki kırparım, istenmeyen kısımları atıp, asıl göze çarpan kısmı bırakınca fotoğrafın güzellik yoğunluğu artıyor, bir çeşit hile aslına bakarsan :D yenileri benim fotoğrafa ilgim olduğu sürece devam edecek inşallah, ancak şu aralar fotoğraf makinam yok, babamın bir doktor arkadaşı manuel bir makina vericekti onu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

suya iz bırakanlar...(fotoğrafa yorum)

övgüye gelince övmek prensiplerimin arasında değil (ablada diyebilirsin adımlada hitap edebilirsin:)) fotoğrafların düşündüklerimi hissettirdi. kullanmak için benim makineyide ödünç verirdim. ancak extra flashı olmadığından bu havalarda çekim yaparken kastırıyo. işimi görür dersen bir ara çekim için getiririm. umarım fotoğrafa ilgin kaybolmaz.

bu arada fotoğraf dediğimiz şeyin kendisi bir hile sen sadece hileye birazdaha hile katıyorsun:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o buzların rastgele bir şekilde köpek patisine benzemesi çok iyidi, 4 buz attıydım baştan, diğerleri ufalınca bi buz daha attım, jeton biraz geç düştü biraz çıkardım telefonu çektim fotoğrafı hemen :D makina konusunu dert etme semiha -abla- evde var 2 tane makina, yalnızca yanımda getirmedim, fotoğraf makinasi verecek olan adam da istanbulda zaten dün mesaj attım kendisine henüz geri dönmedi

bir de elimde 3200 asa siyah beyaz film var, henüz banyo ettiremedim, ondan da güzel kareler çıkacağını umuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?