Jump to content
  • Kayıt Ol

Kendi çekimlerinizle fotoğraflar ve kelimeler

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

• İleti 180
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

49

• gezz+

40

• Squaw

14

• gundamaster

6

271020102488.jpg

Jöle "manyaklığım" tuttu yine x)

02042010858.jpg

2010 yılına ait. Aydınlatmalar bile serzenişte bu kasvette.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

bir ara hepsini yeniden yüklerim uyarı için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

öyle pek sizlerinki gibi sanatsal değil, yinede bir yerden başlamak gerekir ultra hard amatör için :)

c1tcg.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ Trancecolic Evo gayet hoş bir resim bence ellerine sağlık

ve hazır buraya yazmışken yıllar sonra Anneanemin rahatsızlığı vesilesi ile memlekete gitmişken cep telefonu ile çekilmiş bir kaç resimde ben yükliyeyim..

Gerçi hava sağ olsun bir gün açmadı ama neyse..

Bu hariç diğerleri cep telefonu ile çekildiğinden görüntü kaliteli oldukça düşük. Yer: İstanbul

img0782nk.jpg

Yer: Artvin Arhavi...

imag0167fu.jpg

imag0183cc.jpg

imag0217r.jpg

imag0218yk.jpg

imag0219w.jpg

imag0222n.jpg

imag0256kg.jpg

imag0293f.jpg

imag0294d.jpg

100 yıllı devirmiş asırlık çınarım

imag0322y.jpg

imag0342r.jpg

imag0346as.jpg

imag0351t.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Köydeyken çektiğim 1-2 kare..

ccg63.jpg

ccgb0.jpg

Bu da Eskişehir Caddesinden bir yer :P

ccgcn.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Bizim oralardan kendi çekimlerim. Resimleri boyutlandırma yapmamışım geç açılabilir.

h2s63.jpg

2.resimi arabadan çektim ışık parlamış :S

h2s7p.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Böyle güzel bir konunun ölü durması çok kötü :(

Çektiğim iki fotoğrafı paylaşıp konuya canlılık getirmek istiyorum.

İlk olarak Konya-Mevlana Müzesi'nden bir kare. Görevli gelip makinama el koymadan ancak bunu çekebildim. Hâlbuki avrupalı turistler çatır çatır çekiyordu.

[bimgx=100]http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsd1u.jpg[/bimgx]

İkincisi de İstanbul-Yere Batan Sarnıcı'ndan.

[bimgx=100]http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsdfp.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böyle güzel bir konun ölü durması çok kötü :(

Çektiğim iki fotoğrafı paylaşıp konuya canlılık getirmek istiyorum.

İlk olarak Konya-Mevlana Müzesi'nden bir kare. Görevli gelip makinama el koymadan ancak bunu çekebildim. Hâlbuki avrupalı turistler çatır çatır çekiyordu.

[bimgx=100]http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsd1u.jpg[/bimgx]

İkincisi de İstanbul-Yere Batan Sarnıcı'ndan.

[bimgx=100]http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsdfp.jpg[/bimgx]

2. resim çok iyiymiş. Oyunda gibi hissettim kendimi. Bir rpg bir Mmorg mekanı gibi. Güzel yakalamışsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. resim çok iyiymiş. Oyunda gibi hissettim kendimi. Bir rpg bir Mmorg mekanı gibi. Güzel yakalamışsın.

+1 :D vallaha prince of persia da ki saraylar gibi, benim de amatör fotoğrafçılık hobim vardı fakat hafıza kartı bozulup içindeki resimleri kaybedince ilgimi kaybettim... Eskilerden bir şeyler bulursam konuya koyarım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beğenmenize sevindim arkadaşlar. Teşekkür ederim.:D

+1 :D vallaha prince of persia da ki saraylar gibi, benim de amatör fotoğrafçılık hobim vardı fakat hafıza kartı bozulup içindeki resimleri kaybedince ilgimi kaybettim... Eskilerden bir şeyler bulursam konuya koyarım :)

Valla ben böyle durumlar için analog makina kullanılmasını öneriyorum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Arşivi kurcalarken 2008de 6630 ile çektiklerimi buldum :D

I4DbTwt.jpg

UAozbnD.jpg

TVf3l7p.jpg

TP0wLoa.jpg

Iptd4bs.jpg

Görüntü kalitesi kötü olsada paylaşayım dedim ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 8 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Mikro lens çekimler ölümüydü o vakit bu canlılar?? ben ne kadar uğraştıysam dururken yakalayamadım. Kullandığım lens buna izin vermiyor:(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkisi de ölüydü, pencere pervazında bulmuştum. Zaten canlı bir böcekte, resimlerdeki gibi kir/partikül olmaz. Canlı böcekleri makro çekebilmek için bol miktarda ışık gerek ki diyaframın açığını kapatsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkisi de ölüydü, pencere pervazında bulmuştum. Zaten canlı bir böcekte, resimlerdeki gibi kir/partikül olmaz. Canlı böcekleri makro çekebilmek için bol miktarda ışık gerek ki diyaframın açığını kapatsın.

:))) N'apsam sinek böcek mi avlasam:)) gerçi ben kertenkeleleri çekmek istiyorum.. Bayıldım çekimlerinin devamı da olursa paylaşmanı umarım.. valla benim lens'im kusurlu ışık kümesi ile de çeksem gene aynı sorunu yaşarım:(

@gundamaster; bahadır valla senide burada görmüş olmak güzel resime bayıldım devamı da gelir mi acaba..:)?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
:))) N'apsam sinek böcek mi avlasam:)) gerçi ben kertenkeleleri çekmek istiyorum.. Bayıldım çekimlerinin devamı da olursa paylaşmanı umarım.. valla benim lens'im kusurlu ışık kümesi ile de çeksem gene aynı sorunu yaşarım:(

@gundamaster; bahadır valla senide burada görmüş olmak güzel resime bayıldım devamı da gelir mi acaba..:)?

Fotoğraf çekmeyi seviyorum elimde bir kaç tane daha var paylaşırım onları. Dahasını da getirmeyi isterdim ama şu an elimde bir araç yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fotoğraf çekmeyi seviyorum elimde bir kaç tane daha var paylaşırım onları. Dahasını da getirmeyi isterdim ama şu an elimde bir araç yok.

sen ben çekim yapıcam de ben sana makine ayarlarım :))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Geçtiğimiz sonbaharda, uzun ara sonrası ailecek bir Uşak gezisi yapmıştık. Fotoları ne zamandır eklemek istiyordum ama fırsatım olmamıştı, bugüne nasipmiş. :)

Fotoğraf çekmek ve çekilmek en büyük hobilerimden birisi. Kendi fotolarımı buraya eklemeyi düşünmedim elbet, daha çok benim olmadıklarımdan seçtim. Fotoğraf çekerken ve çekilirken kendimi kaybettiğim bir gerçeğim var yalnız. :D Sıkı durun çünkü size şimdi bir 'Ayşegül Serisi' sunacağım, piknik kısmı yok yalnız. :P:D

Dünyanın sayılı kanyonlarından birine sahip bir ülkede yaşıyoruz, umarım diğer değerlerimiz gibi bu da mahvolmaz;

Yükseklikler korkutsa da orda olmayı sevmişimdir hep, hangimiz sevmiyor ki?! :)

Çaktırmayın ama ciddi anlamda tırstım xD

Uşak demişken o muhteşem olup da sahip olmak istenilecek Karun Hazineleri'ni görmeden dönmek olmazdı, sergilenen sadece bir kısmıydı ve o güzellikleri gördükten sonra ''Karun kadar zengin olsam'' deyimini dilimden düşürmedim. Hayır, bu kadınsal bir duygu değil, ya da öyle, sonuçta insanın sahip olası geliyor, özellikle de şu kolye...

Bir görüşte aşka inanlardan mısınız? O halde sizi ilk görüşte yaşadığım aşkın sahibiyle tanıştırayım; uyuyan prensim Old Boy~

Ve her şeyin miniği güzeldir denilir ya hani, şunun beslenme saatine bayıldım :)

Eskilerden gelen esintilerin havasını ayrı bir severim. Sayılı kalan tren garlarımız var, tarihi yapısı bozulmadan restore edilmiş, İzmir Garı'nda bunların bir listesi var, hepsini görmek nasip olmadı henüz ama umarım bir gün görmek nasip olur. Şimdilik sadece ikisiyle tanışabildim; Uşak ve İzmir Garı. İzmir Garı'yla tanışman doğaldır diye düşünmeyin sakın, o kadar yıllık İzmirliyim, gidip o havayı içime soluyabilmem anca nasip oldu. ^^

İzmir Garı

Atları sever misiniz bilmem ama benim en sevdiğim hayvan sıralamasında kesinlikle ilk sıra bu güzel varlıklara aittir. Uşak'ta birkaç sene önce hizmete girmiş bir merkez var; Rehabilitasyon ve Binicilik Merkezi. Atla tedavi yöntemini hepimiz duymuşuzdur eminim, işte bu tesis de buna hizmet ediyor, ha bir de cirit sporu için kullanılan bir merkez. Gündüz gittiğiniz takdirde gözetmenler eşliğinde binicilik de ücretsiz olarak sunulan hizmetler arasında. Ben şanssızdım ki kuzenlerim gündüzleri acayip yoğundu ve sadece bir gece ziyaret edebildim. :( Aslında gece atları görmek yasak, sadece kafesi hizmete açık. Resim çekmek tamamen yasak çünkü flaş ışığı atların gözlerine zarar veriyor.

Çok yakında bilmem kaç yüzüncü 'Ayşegül Serisi'yle yine burdayım, bu kez yolculuğumuza antik kentlerden esintiyle devam edeyim diyorum. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel resimler çekmişsin. Dijital kompakt bir makine ile çekilebilecek en iyi pozlamalar olmuş diyebilirim.

(biraz el titremesi olmuş gerçi sanırım ama) Ek olarak köşedeki "timestamp" yani şu tarih olayını kaldırsan daha hoş olabilirmiş.

Ayrıca çekimlerde mümkün olduğunca az flaş kullanmak gerek zaten, derinlik olayını öldürüyor flaş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?