Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Hüzünlendiğimiz,Ağladığımız Sahneler/Diyaloglar

Squaw

Önerilen İletiler

DİKKAT:

~~Konuyla alakalı sahneleri yazarken ya da sahne ile ilgili resim eklerken mümkün olduğunca ''Spoiler'' butonunu kullanalım.

~~Konuya uygun anlatacağımız sahneye ait diyaloglardan bahsedeceğimiz zaman izlediğimiz ya da izlemekte olduğumuz anime ''İngilizce/Başka bir dile ait altyazı'' olsa bile anlatacağımız diyalogları anladığımız şekilde ''Türkçe''ye çevirerek ekleyelim konuya çünkü aramızda yabancı dil bilmeyen arkadaşlarımız olabilir.

------------------------------------- ---------------------------------------------- --------------------------------------------

Clannad yapımlarını izledikten sonra böyle bir başlığın eksikliğini hissettiğimi belirtmem gerek o nedenle Anime sohbetleri niteliğinde olacağı için sohbetimiz bu başlık gerekli diye düşünüyorum ve de açılışımı Clannad yapımlarında beni etkileyen sahnelerle başlamak istiyorum;

Clannad:

-Kotomi'nin minicikken anne babasının uçak kazasında kaybetmesi sonucu tek başına kocaman bir evde yapayalnız bir hayat sürmesi ve Tomoya ile diğerlerinin onun terk edilmiş bahçesini temizledikleri sahne aklımdan çıkmayacak hiç.

-Bir de Nagisa'nın tiyatro gösterisine çıktığı an babası Akio-san'ın ortaya çıktığı an söylediği replikleri aklımdan çıkaramıyorum.

-Nagisa ve Tomoya'nın Fuko'ya parti hediye ettikleri sahne.

-Nagisa'nın mezuniyetin yaklaşmasına yakın rahatsızlanması ve Tomoya'nın bu anlarda Nagisa'yı asla yalnız bırakmaması.

Clannad ~After Story~

Hangi birini yazsam bilemiyorum ki zaten yazsam da sayafalar yetmeyecektir eminim...Ama özellikle;

-19.bölümdeki o muhteşem şarkı eşliğindeki sahneler asla aklımdan çıkmayacak.

-Tomoya'nın Nagisa'ya evlilik teklif ettiği sahne.

-Nagisa'nın doğum yaparken hayata veda edişi ve Nagisa'nın gidişiyle Tomoya'nın yıkıldığı an.

-Tomoya'nın tüm bu zaman içerisinde hayatını hiçlik içinde yaşayışı.

-Diğer başka bir sahnede ise Ushio'nun ağlarken söylediği cümleleri sarfettiği sahneyi çıkaramıyorum aklımdan,''Sanae-san dediki ağlayacaksan ya banyoda ağlamalısın ya da babanın kollarında.''

-Tomoya'nın Nagisa'yı Ushio'ya anlattı an ve sonunda ''Nagisa... Buldum... Koruyacak olduğum kişiyi buldum....'' dediği sahne.

Rose Of Versailles

Önce Andre'nin ölümü,sonrasında ise Oscar'ın yaşadığı son beni çok ağlatmıştır.

Fate/Stay Night

Saber'ın Emiya'ya ''Seni seviyorum....'' dedikten sonra yok olup gidişi kimi üzmemeiştir ki...

NANA

Nobu'nun Hachi zili çaldığında kapının ardındaki kalış anını kim aklından çıkarabilir?!

Rurouni Kenshin:Tsuiokuhen

Kenshin'in Tomoe'i hayal ettiği sahne ne çok ağlatmıştır beni hala aklıma geldikçe içimde bir hüzün yaşarım.Hatta Tomoe'nin Kenshin'e bıraktığı o X yarasına ait sahneden daha fazlasıyla etkilemiştir,Kenshin'in o anki yaşadığı yalnızlığın verdiği ürpertiyi tüm vücudumda hissederim çünkü biliyorum ki o üşümenin ürpertisi değil,yalnızlığın daha doğrusu Tomoe'sizliğin ürpertisiydi...

Edit:

NANA'dan aklıma gelen bir sahneye ait resim eklemek istiyorum,beni hüzünlendiren ve etkileyen ama aynı zamanda da çok sevdiğim bir sahne;

vzgc3d.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen

Çoğu kimse bu animenin içindeki aşka göre yorum yapıyor. Aslında içindeki psikolojik ve felsefik öğeleri atlıyorlar. İzlemiş olduğum animeler içerisinde ki Now and Then, Here and There'den sonra ikincidir. Konuya dönersek ilk bölümün içinde felsefe ve en önemlisi Kenshin'in içinde ki yalpalanmasını, depremini, umudunu yada umutsuzluğunu anlatırken pür dikkat animenin içine dalıyorsunuz. Sonra bölüm finali geliyor. Zaten animenin içinde her dinleyişimde beni benden alan en sevdiğim klasik eserinden estanteneler var. Bu eser Rachmaninov Piano Concerto 2. Birde üstüne Tomoe o sözleri söyledi. Nasıl Kenshin paramparça olduysa bende izlerken paramparça oldum. Böyle sözlerin içindeki anlam o kadar derin ki belki Tomoe'yi Kaoru-dona'dan daha fazla sevme nedenimdir. Bu sözleri söyleyerek Kenshin'in içindeki fırtınayı bir an söndürmüştü. Benide mahvetmişti. Hiç bir zaman böyle bir hissi bir daha yaşayacağımı zanetmiyorum. İnşallahta yaşamam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cardcaptor Sakura 21. bölüm vardı. Sakura ve babasıyla ilgili bölüm.

Bir de 57. bölümdü galiba. Sakura asansördeki boşluğa düşerken Şaoranın bağırması ,...

İzlemeyen varsa izlesin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen

Çoğu kimse bu animenin içindeki aşka göre yorum yapıyor. Aslında içindeki psikolojik ve felsefik öğeleri atlıyorlar. İzlemiş olduğum animeler içerisinde ki Now and Then, Here and There'den sonra ikincidir. Konuya dönersek ilk bölümün içinde felsefe ve en önemlisi Kenshin'in içinde ki yalpalanmasını, depremini, umudunu yada umutsuzluğunu anlatırken pür dikkat animenin içine dalıyorsunuz. Sonra bölüm finali geliyor. Zaten animenin içinde her dinleyişimde beni benden alan en sevdiğim klasik eserinden estanteneler var. Bu eser Rachmaninov Piano Concerto 2. Birde üstüne Tomoe o sözleri söyledi. Nasıl Kenshin paramparça olduysa bende izlerken paramparça oldum. Böyle sözlerin içindeki anlam o kadar derin ki belki Tomoe'yi Kaoru-dona'dan daha fazla sevme nedenimdir. Bu sözleri söyleyerek Kenshin'in içindeki fırtınayı bir an söndürmüştü. Benide mahvetmişti. Hiç bir zaman böyle bir hissi bir daha yaşayacağımı zanetmiyorum. İnşallahta yaşamam.

Sonunda duygularıma ortak olan birisini görmek çok sevindirdi beni nedense genel izleyici kitlesi açısından bu durum ve de Tomoe'nin o sarfedilen cümleleri hep göz ardı edilmiştir ama bense izlediğimde inatla savunduğum o cümleleri sarfettiğinde direk gönlüme yer almıştır ve dahası da bu Ova içinde barıdnırdığı tüm öğelerle daha doğrusu Shinta'nın başlangıcıyla hep beni hüzünlendirmiştir küçücükken bir insanın gözleri önünde yaşananlar sanmıyorum ki ne kadar güçlü olsa dahi bünyesine ağır gelmeyecektir o nedenle bende de hüzün bıraktığı birçok an olmuştur ''Tsuiokuhen'' Ova'sının hele ki;

Kenshin için o X yarasının ne anlama geldiğini düşününce ama sanılmasın ki o yara sadece Tomoe ve Tomoe'nin ölen nişanlısını hatırlatsın bence o X yarası Kenshin için bir geçiş dönemiydi Hitokori olma ve Hitokori olmayı bıkaktığı döneme ait dahası Kenshin'in yaşama başlangıcının anlatıldığı bu Ova bende derin izler bırakmıştır derin hüzünler yaşatmıştır bana ne güzel bir melodidir o her dinlediğimde hüzünlenmemek elde değildir...

Ve bende de Tomoe sevgisi Kauro-dono'dan daha fazladır çünkü Tomoe Hitokori olmayacak bir Kenshin yaratmıştır şu sözleriyle;

"Sizler... İnsanlara mutluluk getirmek için insanları öldürdüğünüzü söylüyorsunuz fakat, insanların ölümü ile elde edilebilecek bir mutluluğun gerçekte var

olabileceğine inanmıyorum."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm...Benim çok fazla ağladığım sahne var.Herşeye üzülüyorum

Mesela:

Kakashi Gaiden'in ikinci bölümünde hüngür hüngür ağladım.

One Piece:

Nami'nin geçmişinde

Brook'un geçmişinde

Bi luffy'nin geçmişi çok acıklı diil

Zoronun geçmişinde

Chopperın geçmişinde gizli gizli ağlamıştım :(

Nico Robin'in Icebergle yaptığı konuşmada

Bazı sözlerde Franky'nin gçmişinde çok ağladım

Bleach:

Renji'nin üzüldüğü her sahne :(

İchigo'nun bazen arkadaşlık adına söylediği sözler

Naruto:

İşte bi Kakashi Gaidene ağladım.

Gaara'nın geçmişinde bide Asuma'nın ölümünde

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında çok ağlamam ama eğer ağlarsam da ya çok acıklıdır ya sevdiğim bi karakter gitmiştir :/ Neyse başlıyım ben:

Bleach : Ulquiorra...

Code Geass : Lelouch ve Shirley, Shirley' sevmezdim ama acıklı geldi bana o ölüm sahnesi.

Death Note : Burası karışık :D İlk aşırı Lawlietçiydim, ama bazı olaylar sonucu....Kiracı oldum. O yüzden Kira.

Elfen Lied : Son Bölümü. Çok acıklı gelmişti.

Fullmetal Alchemist : Hughes ölümü...O neşeli adam bi kurşunla nasıl gider ya o.o Hele kızının sözleri...Armstrong gibi ağladım..

Ga-Rei-Zero : Yomi'nin ölümü...

Gintama : Okita'nın ablası...

Katekyo Hitman Reborn! : Colonello...o 'kora' diyen adam nasıl gitmiş..

Naruto : Asuma....ve Kakashi Gaiden.

Daha da gelmedi aklıma :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One piece

One Piece te tayfanın dağıtıldığı yerde çok hüzünlenmiştim.

Naruto : Akeboshi - Wind on şarkısının çaldığı ending de kendimi tutamıyorum :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hei_(BK201) , Squaw

harikasiniz ya, o seri benim için de bir numaradir. ve söylediklerinize de katiliyorum o sahneler inanilmazdi. ben baska bir şey yazayım

FMA animeden geliyor

İlk bölümlerde adamın tekinin ulusal simyaci unvanini korumak icin kizini ve köpeğini birleştirip chimera yaratması beni çok etkilemişti. küçük kız o kadar tatlıydı ki chimeraya dönüştüğünde ve "nii-san hadi oynayalım" dediğinde yıkılmıştım adeta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tistou the Green Thumb: Dokunduğu yerde çiçekler açmasını sağlayan minik bir çocuğun dünyayı güzelleştirme öyküsü... Ama sonu... İşte çocuk iken ekrana öylece baka kalmamı sağlamıştır.

Adventure of Ganba: Farelerin, kedi, gelincik, köpek, kuş... artık seri boyunca onları öldürmeye niyetli her hayvan sebebiyle acı çektikleri sahneler.

Cowboy Bebop The Movie: Filmimizin baş kötüsünü tanıdıkça, adamın, sonun da mutlu olmasını istemişimdir.

Aklıma şimdilik bunlar geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose of Versailles ,Rurouni Kenshin Tsuiokuhen ,Greave of Firefilies ,Clannad After story de 18.yada 19. bölümde geçen bi sahne ...Bikaçtane daha çıkar aslında ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

CLANNAD ın filmi Babam ve Oğlum gibi diyolar belki onu izlesen ağlarsın :spit:

Vampire Knight Guilty:

Ichiru'nun Zero ile buluşması, Ichiru'nun ölümü... Aman Allah ım o neydi yaaa.... Ben Babam ve Oğlum u izlerken bile bu kadar ağlamamıştım (hoş, o filmde çok fazla ağlamadım zaten) Zerooooo.... çok hüzünlüydüüüü.... mangada Ichiru nun ölüp ölmediği belli değilmiş, inşallah ölmemiştir.

Vampire Knight:

Zero gidecekken Yuuki'nin ona sarılıp onu durdurduğu sahne.

Ne varsa burada ağlayacak? Gözlerimden yaşlar akarken kendime şaşırıyordum zaten: noluyo sana be saçmalama, ağlama ağlama burayı mı buldun ağlayacak? :uzuldum:

Higurashi no Naku Koro Ni:

Kenichi ilk arcta kızları öldürürken, bi de satokonun arcında amcasını öldürdükten sonra. Çalan müzik beni delirtti, niyeyse böylesahnelere duygulanıyorum. Kenichi ye üzülüyorum galiba daha çok.

Higurashi no naku koro ni kai:

Shion Satoshi'nin hastane odasındayken bi daha kalkamayacağını öğrenince ağlıyordu, orada ben de ağlamıştım.

Son bölümde Takano Jirou ya sarılıp ağlarken..

X TV:

son bölüm kamui konuşurken, mutluluktan ağlamıştım galiba daha çok :guzelim:

Naausica ve Laputa, Mononoke-hime:

Sonlarında mıydı neydi bi yerinde ağlayasım gelmişti de ağlamamıştım. Hangi sahne olduğunu net hatırlamıyorum.

Samurai Champloo:

2. bölümün sonlarında gözlerim dolmuştu. Bu animede bi yerde daha gözlerim doldu... ama hatırlayamıyorum. Şu hırsızla ilgili bölümdü galiba.

Baccano, Night Head Genesis, Toradora, Samurai Champloo son bölüm:

duydulandığım animeler.

Bir de küçükken puchi puri yucie nin son bölümünü kaçırdım diye ağlamıştım :D

amma ağlakmışım yav, bu kadar ağladığımı düşünmemiştim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

naruto

itachi'nin aslında iyilerin iyisi olduğu ortaya çıktığındaki şaşkınlık ve üzüntüyü başka hiçbir yerde yaşamadım. onca zaman korumaya çalıştığı insanın nefretini kazanmış herif. cidden üzüldüm.

itachi'nin ölümü. bu sahnede yaşadığım duyguyu nasıl anlatırım bilemiyorum.

-böhüü.. -

shingetsutan tsukihime

arcueid'in ölümü. kıza değil, shiki'ye üzüldüm.

ga-rei zero

yomi'nin ölümü.

akla ilk gelenler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

claymore icimin ciz ettigi ilk animedir :)) bu animeden sonra sanirim biraz duygusallik basladi ve bazi animelerde de icimin ciz ettigi sahneler oldu ama hic birinde spoiler vermeyecegim sadece anime isimlerini yazacagim

FMA, Chrno Crusade, Chobits, Gantz aklima gelenler bunlar..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

squaw ve zhenya bana sölicek bişi bırakmamışsınız , dediklerinize aynen katılıyorum bi kaç ek yapayım hmn ;

Clannad After Story'den

18. bölüm şu replikler 'Because it's the first one daddy picked' cümlesi ve devamında gelen squawında sölediği gibi Ushio nun ağzından Sanae-san'ın sözcükleri ne zmn izlesem gözlerimi yaşartmayı başarmıştır , hatta hiç unutmam bu seriyi zhenya ile beraber haftalık olara takip ediyorduk perşembe akşamı cafede beraberce indirip ben flashdiskimi oda taşınabilir hdd'sine alıp aynı günün gecesi ikimizde izlemiştik ve bi sonraki gün buluştuğumuzda ikimizde aynı tepkiyi verdik 'abi neydi o bölümün sonu yaaa' ve ikimizde aynı bölüm en az 2 kez seyretmiştik o gece en azından o sahneleri.

Kenshin Ovasından ;

sizlerin sölediklerine ek olarak söylenen cümlelerden çok hiç aklımdan çıkmayan bi sahne vardır oda herşey olup bittikten sonra ,kenshin sırtını bi ağaca vererek dinlenirken tomoe'nin hayali silüyetinin kenshine arkadan sarılması ve arkada çalan ortama mükemmel uyan müzik eşliğinde hangi insan evladı göz yaşlarına hakim olabilirdiki , ne yazık ki ben oldum neden diyicek olursanız tam yanımda zhenya vardı ve bütün o 4 bölümlük seriyi beraber izledik ve o can alıcı sahne geldiğinde ne yazık ki yanımda bir arkadaşım olduğu için kendimi tutmuştum :uzgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaaaa dün Katekyo Hitman Reborn'un 148.bölümünde ağladııım.Spoiler istemeyen bakmasın

Meğerse tüm Arcobaleno'lar eskiden büyükmüş.Sonradan küçülmüşler ir savaşta.Luce/Aria/Uni herneyse xD.O hamileyken küçülünce çocuğuda yok oluyodu...Tahmin ediyorum ki Reborn'un çocuğu olucaktı o...Reborn la birbirlerine aşıktılar.Reborn eskiden hiç konuşmaz ve sert biriymiş kadınla tanışıo bi olay geçio ve Reborn yumuşuyo

Arcobaleno.jpg

450px-ArcobalenoInfant.jpg

Bu arada Reborn'un eski haline aşık olmadığımı söylemeden geçemiycem

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kenshin Ovasından ;

sizlerin sölediklerine ek olarak söylenen cümlelerden çok hiç aklımdan çıkmayan bi sahne vardır oda herşey olup bittikten sonra ,kenshin sırtını bi ağaca vererek dinlenirken tomoe'nin hayali silüyetinin kenshine arkadan sarılması ve arkada çalan ortama mükemmel uyan müzik eşliğinde hangi insan evladı göz yaşlarına hakim olabilirdiki , ne yazık ki ben oldum neden diyicek olursanız tam yanımda zhenya vardı ve bütün o 4 bölümlük seriyi beraber izledik ve o can alıcı sahne geldiğinde ne yazık ki yanımda bir arkadaşım olduğu için kendimi tutmuştum :uzgun:

İşte o sahne beni ne çok yıkmıştır Hione ne çok ağlatmıştır arşivimde bulunan o sahneye ait olan şu resme bakıp bakıp hala ağlarım...

fuw4e9.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA animeden geliyor

İlk bölümlerde adamın tekinin ulusal simyaci unvanini korumak icin kizini ve köpeğini birleştirip chimera yaratması beni çok etkilemişti. küçük kız o kadar tatlıydı ki chimeraya dönüştüğünde ve "nii-san hadi oynayalım" dediğinde yıkılmıştım adeta.

aynı yerde ben de fena olmuştum,

full metal panic sezon 1:

kaçıncı bölüm olduğunu hatırlamıyorum, sousuke görevdeyken kaname bütün plajda yalnız yalnız üngüz bir şekilde geziyor falan, bölümün sonunda sousuke görevini bitircek hareketi yapıp yavaş adımlarla gün batımı manzararasına doğru dönük armslave'iyle birlikte eve dönerken çok hoş bir arpej giriyor, kaname, sousuke'yi kapıda perişan denibilecek halde beklerken sousuke geliyor malum yanına oturuyor, kaname sousuke'nin sizine başını koyup "neden bu kadar bekletiyorsun beni" gibisinden bir şeyler mırıldanıyor. o müzikle birlikte harika bir sahnedir, arasıra seyrettikçe ağlayabilirim.

sahnenin sesi: http://rapidshare.com/files/279228168/arpeggio.mp3 , ufak dosya, dinlemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Grave of Fireflies bu zamana kadar izlediklerim içinde beni en çok duygulandıran animedir. Ayrıca One Piece izlerken de bir çok kez duygulandığım olmuştur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ganbare Genki

genkinin babasının boks maçında ölmesi ve ustasınında iç hastalıktan ölmesi gerçektende hüzün veren anlardı

Remi

remide ayrı bir hüzün annesini arayışı ustasının ölümü tv nin başında bir kere gülemedik

Aoki Densetsu Shoot

Kaptan Kubonun ölümü ,şok olmuştum üzülüp göz yaşı döktüğümü biliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FMA

evet aynı yerde bende bol miktarda mendil tüketmiştim ve adama için beslediğim derin duygularımı bol bol dile getirmiştim.

bunun dışında eğer animedeki ağlıyorsa bende ağlarım nedense. Normalde böle sulu gözlü biri olmama rağmen eğer izlediğim film / anime vb herşeyde ağlayan birini görünce dayanamyorum. sanki biri ağlama düğmeme basmış gibi başlıyorım vızıldamaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Code:Geass

Shirley'in Ölüm sahnesi ve o anda söyledikleri...

Rollo nun ölümü ve Lelouch'un son anda onu sahiplenmesi...

Lelouch'un ölürken Suzaku'yla konuşması

Death Note

Misanın karalar giyip Light için cehenneme bile gidemeyeceğini bile bile ölümleri halletmesi

Takada'nın yavaşça ölürken bile hala deftere yazmaya devam etmesi

Mikami'nin son bölümde yaptıkları

L'in ölümü

FMA

Kızını chimamaera yapan insancık ve kızının son hali

Bleach

Bizim ekibin herhangi bir elemanının arkadaşlıkla , dostlukla ilgili söyledikleri

Casshern SINS

İlk bölümlerde birbirini seven robotların acıklı sonları...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nana

Son bölümde Nobu kapının bir tarafında Nana diğerinde, o sahnede hüngür hüngür ağlıyordum, nolur kapıyı aç Nobu, nolur yeniden anlaşın diye. Hayat çok acımasız ya, bir yandan Nobu için ağlarken diğer yandan Nana'yı lanetleyemiyorum bile, nasıl oluyorsa Nana'yı anladığımı hissediyorum, kızamıyorum ona.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ef-A Tale of Memories

Son kısım! Kesinlikle övgüye değer bir sondu yani gözümden yaş gelmemesi için zor tuttum kendimi... :D

Code Geass

Shirley'nin ölümü ve Lelouch'un son anda Rolo'yu sahiplenmesi.

FMA

O insan dışı varlığın o şirin mi şirin kızını chimeraya dönüştürmesi,

Tabi ki Huges'un ölümü...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?