Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Hüzünlendiğimiz,Ağladığımız Sahneler/Diyaloglar

Squaw

Önerilen İletiler

Code Geass R2

Lelouch o tahttan düştükten sonra Nunnaly'nin herşeyi anlaması ve ağlaması :000200690jk0xd:

Death Note

Kira'nın ölümü beni duygulandırmıştı..En sevdiğim karakterlerden birisi sonuçta :000200690jk0xd:

Hajime no Ippo- The New Challenger

O kadar acıklı olmasa da Takamura'nın Bryan Hawk ile olan maçında tam K.O. olucakken, Hawk'ın Coach Kamogawa'ya vurduğu anı hatırlayıp "It's all..It's all your fault.. " diyerek Counter'ı geçirmesi baya dokunmuştu bana :qaglayacak:

Tenjou Tenge

Shin'in, manitasının(Adını hatırlamıyorum :animation732xl9vh:) elini tutup intihar etmesi..Gerçi elindeki iğne bir kulaktan girse diğerinden çıkıcak büyüklükteydi ama dokundu bana :qaglayacak:

Fate/Stay Night

Ahh saber ahh..Madem seviyordun neden giderken söyledin..Gururunu son saniyelerde yendi galiba :quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Beni feci derecede ters düz eden anime rurouni kenshindir. ovalarının her ikiside can alıcı ancak seisouhen ovasının son sahneleri... kenshin resmi görürken resmini çizerken falan gözlerimin dolduğu bile olur bir de meşguliyetim sırasında açar soundtracklerini dinlerim bir afişine bakmak üzerken aynı anda tebessümü sağlayabilir ancak feci ağlamıştım.

Bunun dışında genelde üzülsemde kendimi tutmuşumdur özellikle yanımda birisi varsa.

Küçükken sailor moon da haruka ile michirunun ölüm sahnesine ağlamıştım o ikilinin birbirlerine olan sevgilerini çok seviyordum.

12 krallıktaki taiki beni şaşırtıcı derecede kendisine bağlamış bir ufaklıktır ağlamasam bile içime fena derecede dokundu bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hei_(BK201) , Squaw

harikasiniz ya, o seri benim için de bir numaradir. ve söylediklerinize de katiliyorum o sahneler inanilmazdi. ben baska bir şey yazayım

FMA animeden geliyor

İlk bölümlerde adamın tekinin ulusal simyaci unvanini korumak icin kizini ve köpeğini birleştirip chimera yaratması beni çok etkilemişti. küçük kız o kadar tatlıydı ki chimeraya dönüştüğünde ve "nii-san hadi oynayalım" dediğinde yıkılmıştım adeta.

shou tucker gibi baba olmaz olsun :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rainbow animesinin her bölümü ayrı bir hüzün veriyor insana tavsiye edilir.(Çevirilerde de bir yavaşlama oldu onda ya :aglama2:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tengen Toppa Gurren Lagann

İlk darbe Kamina'nın ölmesiydi o ölecek adammıydı yaw .

ikinci darbe son bölümde Nia'nın Simonla evlenirken yok olup ölmesiydi.Kahretsin çok duygulandım ağladım ,olur mu ya daha yeni evlenmişlerdi çok zoruma gitti. Hala çok kötüyüm yani seriyi bitireli 2 gün geçti ama hiç bu kadar etkilenmemiştim. Puanım 9 du ama değiştirip 10 verecem

birkaç resimde çekmiştim paylaşayım

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_000093134.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_000094928.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_000097347.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_000130088.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001029278.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001031656.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001062104.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001075199.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001085668.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001093510.jpg

Animanist_Tengen_Toppa_Gurren_Lagann_27_FINAL_HDTV_47453DA8mkv_001107315.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Clannad güzel bir animeydi ancak clannad after story 2. sezon olarak çok daha güzeldi ve bir sahne çok hoşuma gitti duygusaldı ama tatlıydı. Clannad izlediğim doğaüstülüken en uzak ve buna rağmen hayattan kesitleri güzel anlatan en iyi animeydi.

Nagisa öldükten sonra 5 yıl geçmiş ve tomoya ushiodan uzak kalmıştı ama sanae ile ihtiyarın düzenbazlığı ile onların ikisine bir gezi düzenlemişlerdi. Bu gezi sırasında babası ile kendi geçmişini hatırladı ve kendisinin aynı durumda olduğunu farketti sonra yeniden kızının yanına döndü ve orda ushionun dediği şey o kadar şeyden sonra iğleri koparıyor."baba artık kendimi tutmasam olur mu? sanae san demişti. sadece tuvalette ve babanın kollarında ağlayabilirmişim." Lanet olsun sana çocuk!.. clannadı izledikten sonra öyle bir sahneyle karşılaşınca biraz üzülünüyor sanırım.nagisa nın ölmesi kötü oldu açıkçası çünkü tomoyanın nagisanın evde kendisini beklediğini düşünürken yanaklarının kızarması ve aralarındaki saf sevgiyi izlemek eğlenceliydi. onu anlatırken ağlaması da üzücüydü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

benim favorim school days'daki 11, bölümünün 20,22 dakkası ve sonrası

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Code Geass. Ağlamaktan geberdiğim sahne.

iki ss ile tazeleyeyim o sahneleri.

animebasecodegeassr213m.jpg

animebasecodegeassr213m.jpg

İlk kez monitörümü yumruklamıştım bu sahnede. o zamandan süre gelen bi monitör yumruklama takıntım var. böyle çok gerilince fln oluyo. normalde sakin biriyimdir ama. 3-4 defa olduydu böyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Grave of the fireflies

Seita'nın tarlada sebze çalarken yakalanınca dayak yedikten sonra karakolda kız kardeşiyle ağladığı sahne

Ga-Rei: Zero

Yomi'nin hastanede ki sahneleri

Full Metal Alcemist Brotherhood

4.bölümün sonunda olanlar

Fate Stay Night, Code Geass ve Basilisk

finalleri

and the oscar goes to :aglama1:

Legend Of the Galactic Heroes

Siegfried Kircheis'ın öldüğü sahne

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

Geçen gün ikinci kez Code Geass izleyince neden bu başlığa uğramadım diye düşünüyordum ve uğrayışımı yapma zamanının geldiğini farkettim.Gelmişken de Code Geass dışında da bir şeyler ekleme kararı aldım.Hazır uğramışken boş dönmek olmaz :P

Legend of the Galactic Heroes

(Aslında bu seride de bir sürü hüzün yaratan sahne mevcuttur,seri Sci-Fi serisi gibi görünse de en ağır dramlara taş çıkartabilecek türden bir etki bırakır ve eklediğim sahneyi,ben gibi LoGH sever kimse aklından çıkaramamıştır eminim.Sahne kaçıncı bölümdeydi unuttum ama Spoiler'ı tüm seriyi tamamlayanların açması onların hayrına olur diye düşünüyorum. :D )

Legend-of-Galactic-Heroes-Yang-Wen-li-sad.jpg

Code Geass

Final sahnesine değinmek istemiyorum çünkü bahsettiğim sahne benim en çok aklıma kazınan sahnesi oldu.Lelouch'u tüm seri boyunca ilk kez,hatta bir kez öyle perişan olmuş şekilde görebiliyoruz.Evet,Shirley'in öldüğü sahneden bahsediyorum.

Çoğumuzu etkilememiştir belki ama beni iki sezon boyunca en çok etkileyen sahne bu oldu.Finalini de pek severim ama dram dendiğinde,seçimimi bu sahneden yana kullanmak istiyorum.

Rurouni Kenshin

(Manga okuyunca,bu yapıma dair bir şeyler de eklemeden geçemedi bu gönül.)

Kenshin serisinde Tomoe sonrası kıyamadığım ve en çok bağlandığım iki karakterin dramı da beni etkilemitşir hep.

Captain Sagara,öyle ihaneti kimse hayatında yaşamamıştır eminim,yaşasa bile kimse onun gibi hüzünlü ruh halini böyle güzel yansıtaamıştır.Seride yan karakterdi belki,en arka konumdaydı belki de...Ne olursa olsun benim 'hüzün' dendiğinde en çok etkilendiğim kişilerden biriydi.

Enishi'yi Tomoe sonrası hep bir hüzünle görmüşümdür.Hatta yaşadığı o ablaya duyduğu özlem beni baya etkilemiştir.Animelerde genelde hep aşklara ya da anne-baba ve çocuk dramına dair hüzünler sunulur bize ama erkek kardeşin bir ablaya duyduğu özlem sonucu yaşadığı o hüzün beni en çok etkileyen özelliklerden biri olmuştur.

**********Manga Spoiler*********

Hele de Kenshin'İn karşısına Jinchuu Arc'da o Tomoe'ye ait şalla çıkışı yok mu?Aklıma geldikçe tüm benliğimi apayrı bir hüzün kaplar.

Spor serilerini nasıl atlamışım ben?!Spor serilerinde de 'hüzün' olur mu diye düşünürdüm eskiden ama ne zaman izlemeye başladım,işte o zaman içlerinde ne kadar etkleyici hüzünler barındırdıklarını görmüş oldum.

Major

Goro-kun'un gözleri önünde babasının en sevdiği yerde yere yığılması.Ne kadar şey yaşanırsa yaşansın ya da Goro'yu ne kadar mutluluk gelip de bulursa bulsun ben o sahnedeki daha doğrusu sonrasındaki Goro'nun yaşadıklarını,hele de hastane odasındaki sahneyi Gibson'a haykırışını unutamıyorum.

Slam Dunk

Ben mi çok sulu gözüm bilmiyorum ama Slam Dunk'taki Hanamichi'nin yanlış pasıyla 1 sayı ile yenilgi aldıkları andaki yaşananlarda içim baya kötüleşmişti.Hele Hanamichi'nin göz yaşlarını görünce ona hiç kıyamadım ama sonrası çok güzeldi.Akagi'nin gelip onu teselli edişi beni bile baya mutlu etmişti.

0009c8p4.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tengen Toppa Gurren Lagann

Çoğunuz üzülmüşsünüzdür Kamina'nın ölümüne muhtemelen, ama benimkinin yanında 'üzülmek' kelimesi hafif bile kalır, resmen çökmüştüm ölüm sahnesini gördükten sonra. Son nefesini vermeden önce dediği 'Elveda, dostlarım.' repliği yok mu hele, o sahneyle beraber gözlerimden yaşlar istemsiz olarak akmıştı.

Bleach

İchimaru Gin ve attığı son bakış.

Saint Seiya: The Lost Canvas 2

Manigoldo'nun ölüm sahnesi, ben bu kadar 'cool' dövüşüp, 'cool' ölen birini daha görmedim. Ölüm sahnesi de koyayım;

oksvpw.jpg

-Manigoldo?

-You're safe?

Sorry, but I can't babysit you anymore.

-You...

Yeah.

What? -Tenma ağlamamsı moda girer.-

You're still a kid?

See ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Kenshin:

Kenshin'in Kaouru'yu bırakıp gitmesi. Kaouru'nun bunalıma girmesi ve Megumi'nin söylediği söz. ''Onunla yüzyüze vedalaştıktan sonra nasıl hissttiğimi asla anlamayacaksın! Bu doğru. Ama sana şunu söyleyebilirim;

Sen de birisinin sana elveda demeden gitmesini asla anlamayacaksın. sahnelerinde gözüm doldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Naruto & Naruto Shippuuden

Jiraiya'nın ölümü, Jiraiya'nın ölümüne Naruto'nun sessiz ağlayışı, Naruto'nun ebeveynleriyle tanıştığı bölümler, ölen Sasuke'nin Kakashi'nin genjutsusu olduğu bölüm, Orochimaru'nun ölümü, 3.Hokage'nin cenazesi.

One Piece

Tüm tayfanın geçmişi ayrı hüzünlüdür.

Death Note

Malum kişinin malum sonu.

Dragon Ball Z

Vegeta'nın ölümü. Sonra dirildi gerçi ama ilk öldüğünde bayağı üzülmüştüm. Ağlaması falan dokundu bildiğiniz.

Gantz

Ana karakterlerden hiçbirinin ölümüne üzülmedim. Kurono'nun onlara üzülmesine, ağlamasına, perişan olmasına, çabalarına, sonuna üzüldüm. Hatta filler finalde ağlamış da olabilirim.

Flame of Recca

Kurei'nin geçmişi, Kurenai'ın oluşumu. Manganın son bölümlerinde Recca'nın 9.ejderinin oluşunun hikâyesi.

Hajime no Ippo

Mashiba vs Kimura maçında Kimura'nın hedefine ulaşmayan yumruğu. Ve maçın sonucunun onun kaderini belirleyeceğini bilmemiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

ben fate stayın sonunda kafayı bozmuştum keşke hiç izlemeseydim dediğim tek anime onun üstüne bir de fate zeronun sonu geldi depresyona falan bağladım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach

Aizen pisliğinin gin'i öldürmesi

Another

Akazawa izumi ölürken sakakibara kun'un elini ne zaman tuttuğunu hatırlayıp sakakibara hatırlamayınca bari hatırlamasan da hatırlıyorum deseydin demesi.

Sakakibara'nın teyzesinin ölü olan çıkması.

Death note

L'in ölümü...

Bukadar. Kolay kolay hüzünlenmem ama bunlarda kötü olmuştum gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bide another ova'da mei'nin ikizi misaki dönme dolaptan düşerken. Neyse ki sonu kötü olmadı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Angel Beats

Baştan sonra işte, hatta son 2-3 bölümde insan niye bu dünya böyle diyor (屮゚Д゚)屮

Kanon (Remake)

Tilki'nin hikayes, tek mutlu sonla bitmeyen oydu.

Clannad, Clannad Gekijouban (Movie)

Paralel evren falan hikaye oldu bir defa, zaten movie de paralel evren olayı yok. :<

Saikano - Movie Action

Animlesini izleyeli çok oldu, pek net hatırlamıyorum ama sonlarda kız sevdiği çocuk için dünyayı yok ediyordu. :< onun dışında zaten kızın hayatı full dram :< Move Action'da bir şey yok ama animasyoları güzeldi :>

Higurashi

Adı üzerinde, Higurashi WHEN THEY CRY. Hanyu, Rika, Rena ölmesin :<

Madem buraya kadar baktınız;

Hanyuu ve Rena'nın Character Songları benden size hediye gelsin :<

Wolf's Rain

Darcia'nın Cheza'yı alması :< cenneti açması :<

Yosuga no Sora

Çoğu kişi iyi bir sonla bittiğini sanıyor! Ama yanılıyorsunuz :< aslında 12. bölümde o gölde boğulup öldüler ama anime başka bir paralel evrende devam etti. Mesela Sora'nın tavşanı arkadaşları evlerine bakarken parçalanmış yatağın üstünde duruyor ama devamında trende soranın elinde gözüküyor. :< (VN + Anime= Kesin sonuç)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One Piece'de

Going Merry'nin son anları ve tayfanın onunla olan hatıralarının olduğu bölüm çok duygusaldı.

Ace, Sabo ve Luffy'nin çocukluk hayalleri, sözleri ve kardeşlik yeminleri..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One piece'de

Koalanın geldiği bölümde tamamen göz yaşları içinde izledim. Ayrıca fhisher tiger ın ölümü ve brook'un hikayesi luffy'nin sanji ve nami'yi dr. kurehaya taşırken ki tırmanışı, zoro'nun tayfa için kendi feda ederek luffy nin tüsm acılarını yükledi zaman....

Naruto'da

Kakashi'nin geçmişinde çok ağladım. Kakashi öldüğünde çok ağladım.

Tengen toppa guran lagan

Kamina ödlüğünde, kitan ve diğer takım üyeleri öldüğünde gerçekten hüzün doluydum.

Aoi bungaku

Birinci ve üçüncü kitapta

Dragon ball Z

Goku kendini feda edip öldüğünde gözlerim dolmuştu

bu kadar.

T-T

T.T

T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Naruto: o bölümü izlemedim henüz,(Shippuuden' den spoiler içerir.)

ama Jiraiyanın öldüğünü okudum. Sanırım en çok ona üzüleceğim.

Deta Note:

"L" in ölümünü kabullenemedim. Çok berbat bir sahneydi.

Spoiler butonunu kullanmaya özen gösteriniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

http://www.animemangatr.com/forum/tamamlanmis-calismalarimiz/4768-hotarubi-no-mori-e/

Tüm süre boyunca bir sürpriz olup Hotaru ile Gin'in sarılmasını bekledim. Hani bi ihtimal dedim. Belki sarılırlar. Ama olmadı. En sonunda Gin'in gulyabani sandığı ve düşmesin diye tuttuğu çocuğun insan olduğunu anlamasıyla ruhu dağılırken ''Hotaru gel, sana

sarılmak istiyorum'' dediğinde ve Hotarunun elinde sadece kıyafetlerin kaldığı anı

Sonrasında diğer gulyabanilerin ''onun bizimle olmasını çok istedik ama o sana dokunmak istedi'' dedikleri anı asla unutmayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Kaze no Tani no Nausicaä

Nausicaa, yavru ohmu'nun asit gölüne girmesini engellemeye çalışıyor, o arada yaralı ayağı göle giriyor...

Her seyrettiğimde gözlerimi yaşartır. Ayrıca belirtmek isterim ki ben duygusuz bi insanım. Biraz duygulu bi insan bayaa salya sümük seyreder o filmi, o kadar söyliyim. 1980'lerin atari oyunlarından fırlamış aksiyon müziklerine rağmen. Ha, duygu yüklü sahnelerde müzik de o biçim; ayrı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?