Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime ve Manga Tanıtımları

bedifeci

Önerilen İletiler

Arkadaşlar tanıtım yapacak kişi çalışmasını ,orjinal yapmalı ,başka Türk anime sitelerinden taşındıgı anlaşılırsa direk o kişinin mesaj atma hakkı silinecektir. Not kısmı da takip ediliyor sırf iş olsun diye düzeysiz oylamaya başvuranda (her katogoriye bir vermek gibi )aynı şekilde cezalandırılacaktır.

Tanıtıma yapılan animenin yorumları da çok kaliteli olmalı.Tanıtım için çok teşekkür ederim gibi kavramları mükünse mesaj olarak yollamayalım.

Yetkili kişiler isterlerse daha iyi bir tanıtımı ,daha önce yapılmış tanıtımla yer degiştirebilrler. Onun için tanıtım yaparken çok iyi bir sunum hazırlamalısınız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 40
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

7

• Squaw

6

• Zax

4

• AkuTan

4

En Çok Yazanlar

Manga tanıtımları yaparken AGT'den kaynak aldım ve belirttim. Altına da orijinal açıklamalarımı ve incelemelerimi yerleştirdim. Sakıncası var mı acaba? Konu başlığı: Kagen no Tsuki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bencede kendi tanıtımlarımızı yapmak daha iyi. Dikkat edeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımlarda o tanıtılan seriyi çeviren grup varsa o grubunda isminin yazılması tanıtımı yapılan serinin Türkçesini bulmayı kolaylaştıracaktır. Tanıtımlardan bir kaçına baktımda baktıklarımdaki herkes atlamış bu konuyu.

Ha diyeceksiniz ki bir seriyi iki grup çevirir o zaman ne olucak? İkisini de yazıcaz : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katılıyorum, güzel fikir.

Birde, eğer tanıtımlar direk AGT den alınıyorsa, en azından yayınlamadan önce bir defa olsun gözden geçirilmesini istiyorum çünkü AGT tanıtımlarının çoğunda spoilerdan başka bir şey yok. Animenin/manganın ilk 10 bölümünün anlatıldığı sözde tanıtımlar oluyor. Hepsi böyle değil tabi ama aralarında bu sekilde olanlar var. Dikkat edilirse iyi olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AGT den tanıtım istemiyorum emek vermişler ,ama o tanıtımların daha kalitelisini istiyorum.Evet dediginiz özellikte eklenebilir.Dikkate alacagım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AGT'den veya şuradan buradan tanıtım yazılmayacak. herkes kendi izlediği animeyi, kendi cümleleri ile tanıtacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Başkasının yaptığı bir tanıtımı direk buraya taşımanın bir manası yok bana göre de. Agt'nin tanıtımı Agt'de kalmalı. Eğer bu iste için bir tanıtım yapılmak isteniyorsa kendi cümlelerimizle yapacağımız özgün tanıtımlar bence çok daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de alıntı konusuna karşıyım açıkçası o zaman forumda tanıtım açmanın ne anlamı kalıyor ki...Hatta bence spoiler vermeden yorum eklerse tanıtımı açan kişi daha gerçekçi bir tanıtım oluyor diye düşünüyorum ben ve de forumda avatarımızın altında kaç tane tanıtım yaptığımızın sayısı gösterilebilmesi mümkün mü acaba?

Bence tanıtım altında o animeyi çeviri yapan grup yazılırsa ve de o animeyi birden fazla grup çeviriyorsa bu tartışmaya yol açabilir diye düşünüyorum çünkü bu tarz bir not olmadan da tartışma yaşandığını daha önce hepmiz de gördük ve yaşadık bu da bu olaya daha çok neden olacaktır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ara tanıtımı yapanlar içinde puanlama getirebiliriz. İki kelime bir iki resimle tanıtım olmaz. Özgün olamlı ,doyurucu olmalı. Zaten daha önce yapılmış tantımdan daha iyi tanıtım geldigi takdirde eski tanıtım silinecektir.

İlla bütün animleri tanıtacaksınız diye birşey yok haftada bir anime tanıtın ama en iyisi olsun.Kaliteli tanıtım yapanlara hızlı da olsa sözüm yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hangi grubun çevirdiği bölümü hakkında ne tür bir tartışma çıkabilir merak ediyorum. Yaşanmış bir olay denmiş. Sanırım birşey kaçırmışım. Alt tarafı diyeceksin ki " bizde çeviriyoruz o seriyi çevirenlere bizi de ekler misiniz? " bundan nasıl bir tartışma çıkar ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu ara tanıtımı yapanlar içinde puanlama getirebiliriz. İki kelime bir iki resimle tanıtım olmaz. Özgün olamlı ,doyurucu olmalı. Zaten daha önce yapılmış tantımdan daha iyi tanıtım geldigi takdirde eski tanıtım silinecektir.

Doyurucu derken karakter tanıtımları da mı eklemeliyiz yoksa konuya daha derin mi inilecek bedifeci ya da şöyle bir sorum olacak aslında mesela iki sezonluk seride ikinci sezonu da - eğer varsa Ova'ları da- kısaca ilk sezon tanıtımında tanıtabilir miyiz?

Olur dersen ona göre bir düzenleme getireceğim açmış olduğum tanıtımlara...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hangi grubun çevirdiği bölümü hakkında ne tür bir tartışma çıkabilir merak ediyorum. Yaşanmış bir olay denmiş. Sanırım birşey kaçırmışım. Alt tarafı diyeceksin ki " bizde çeviriyoruz o seriyi çevirenlere bizi de ekler misiniz? " bundan nasıl bir tartışma çıkar ki.

Bu konuda tartışmaya gerek yok.Yöneticiler tarafında kararı verilecektir.Örnegin sizin çalışmlar kısmına bakmanız hoş olur kazaskerin sitemizde yayınlanmasına izin verdigi çalışmalarına

Doyurucu derken karakter tanıtımları da mı eklemeliyiz yoksa konuya daha derin mi inilecek bedifeci ya da şöyle bir sorum olacak aslında mesela iki sezonluk seride ikinci sezonu da - eğer varsa Ova'ları da- kısaca ilk sezon tanıtımında tanıtabilir miyiz?

Tanıtımın derinliği diğer animlerle benzerlikler,artıları eksileri,tabi karekterlerde tanıtılsa fena olmaz da bu da biraz yorar.Senin tanıtımlarından memnunum. Her sezonu ayrı tanıtmak daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Çok matah bir şey değil bence eklenip eklenmemesi. Çünkü fansub grupları kendi siteleri ile beraber neredeyse her anime sitesinde hangi seriyi çevirdğini duyuruyorlar. Yani izleyiciler elbette bir şekilde öğreniyorlar hangi animenin kim tarafından çevrildiğini.

Bir de sürekli tanıtımın editlenmesi durumu ortaya çıkar yani sonuç olarak bir seri bir değil birkaç grup tarafından çeviriliyor. Bu sefer tanıtımı yapan, grupların animeyi çevirip çevirmediğini takip etmek durumunda kalacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hmm, ben de bazı tanıtımlarımı detaylandırsam iyi olur madem. :) kısa ve öz yazmaya çalışmıştım çünkü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtımı yapan eklemeleri yavaş yavaş yapabilir.Ama 2-3 satır tanıtım yapıp bir kaç resim koymak hiç hoş olmuyor.Aceleye getirilmiş tanıtımlar oluyor. Yine söylüyorum haftalık 20 tanıtım yerine haftalık 1-2 kaliteli tanıtımı tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence tanım onaydan geçsin. Evet, tanım yollansın, sorumlu bir mod. yahut yönetici yahut herhangi biri yazılan tanımı uygun görürse siteye eklensin. Böylece daha düzenli tutulacaktır.

Ayrıca bazı bilgiler sabit olsun. Mesela "bölüm sayısı" kısmı olsun ve biz bölüm sayısını girelim. "Tür" seçeneği olsun ve artık türü ne ise, ova, seri, film seçilsin ve yollansın. Mesajın en başında gözükebilir bu bilgiler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tür kısmı zaten var resim eklenmiş kısmında o nedenle tanıtımı yapan kişi ayrıca tür kısmını girmesin bence hem yazı fazlalığı olmaz tür'leri işaretlediğinde zaten sayfada tür olarak bölüm var ayrıca hoş bir şekilde hem de ben ilk tanıtımımı yaparken en çok bu özelliğini beğenmiştim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Anime/Manga tanıtımı içeriğinde karakterlerin tanıtılmasına karşıyım. Hem bir "spoiler" içeriğe sebebiyet verebilir, hem de gereksiz'dir. Animeyi tanıtıyoruz, karakterlere gerek yok, fazlalık yaparlar. Eğer karakterleri tanırsak zaten animeden keyif alamayız. Tanım içeriğinde geçmişlerine veya geleceklerine değinilmese dahi karakteri tanıtmak sadece "boş" bir eklenti'dir. Ansiklopedi değiliz, ki ansiklopedi de bir spoiler kaynağıdır hani. Kısaca; Gereksiz.

Benim görüşüm bu'dur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de karakter tanıtımlarının gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kanaatimce izlemek isteyenler için karakterler süpriz olmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana kalırsa gereksizden çok kesinlikle tanıtımları yapılmalı. Ama nasıl? İşte burda bi sorun var. Karakterin tanıtımı yapılırken şunun torunudur şöyle yapar amacı şudur tarzında yazılar yazıp spoiler vermek yerine karakterin gerçekten karakter tanıtımı yapılmalıdır. Olaylara nasıl yaklaştığı, soğuk kanlı veya aşırı heycan yapan bir karakter olması. Tipik özellikleri. Hippi biri veya oldukça düzenli biri olması. Kaba veya terbiyeli bir konuşmaya sahi olması gibi şeyler belirtilmeli bence. Aksi takdirde gerçekten gereksiz ve spoiler içeriyor oluyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime tanıtımları ve incelemelerinde resim ekleme kısmından resim eklediğimiz için ana tanıtım yaptığımız bölümde bence yeniden resim eklemeye gerek yok diye düşünüyorum çünkü tanıtım kısmında bu sefer çok büyük resimler tanıtımın önüne geçebiliyor zaten resim eklemek isteyen arkadaşlar için tanıtım yaparken açtığımız sayfanın aşağılarına doğru ''Eklentiler'' kısmı mevcut resim eklemek isteyen arkadaşlar bu kısımdan resim ekleyebilirler.

Bir de mümkünse tanıtımı yapılan animenin ikinci sezonu ya da devamında izlenilmesi gereken Ova,özel bölüm...vs gibi şeyleri de tanıtıma açmadan belirtirsek daha iyi ve daha faydalı tanıtım yapmış olunacağı kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk olarak bende karakter tanıtım kısmına değinmek istiyorum.

Gerçekten nasıl bir faydası var bir türlü anlayamıyorum. Örneğin bir animeyi beğendik izleyeceğiz diyelim. Animeyi izlemeden ana karakterlerin ruhsal dünyasını veya o evrende nasıl bir öneme sahip olduğunu bilmenin nasıl bir faydası olabilirki. Yeni bir karakter daha ilk sahnede görünür görünmez " bu soguk bir kişilik idi demek biraz sonra ana karakteri tersleyecek " gibisinden düşüncelere giriliyor hemen. Sadece anime dünyasına ısınma süresini düşürür, kim ne idi olduğunu hemen öğreniyorsun ama bence kaybı daha fazla (hele death note ta karakteri tanıtmanın cinayet olduğunu düşünüyorum).

İkincisi ana hikaye anlatımı. Ben ana hikayeye çok bakmam nedeni ise "bir defter var ismini yazdığın ölüyor, defterin sahibi de dünyayı ele geçirmeye çalışıyor" olan bir animeye (evet anladığınız sanırım) çok saçma basit birşey herhalde bu deyip uzun süre izlememiştim. Bazı animeler ilk başta çok güzel olan konusunu batırırken bazı animelerde çok basit konularla harika işler başarıyor. Bunları söylememin nedeni konusu hiç anlatılmasın değil. Ama genellikle tanıtımların genel hatları ana konuyu tanıtım olarak oluyor(bu siteyi kastetmiyorum genel olarak öyle). Bunun yerine konunun işlenişi verdiği duygular, verdiği mesajlar, seyir zevki, sürükleyicilik gibi özellikler anlatılırsa daha başarılı olur bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunun yerine konunun işlenişi verdiği duygular, verdiği mesajlar, seyir zevki, sürükleyicilik gibi özellikler anlatılırsa daha başarılı olur bence.

Bencede bunlara ağırlık verilmeli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?