Jump to content
  • Kayıt Ol

Bugün Okuduğunuz Mangalar

Underfined

Önerilen İletiler

HSD Kenichi 583

Bitti ya la. Uzun süren yolculuğun sonuna geldik. Çok eğlenceli, (Ön plandaki)karakterlerin neredeyse hepsini sevdiğim belkide tek seriydi. Hep devam etmesini umsak da her şeyin bir sonu olmalı elbet. Ama hiç de kötü ve tatmin etmeyecek şekilde bitmedi. Bir kaç ufak tefek meseleyi görmek istesem de bitişine üzülmedim.

Manga sonunda anime haberine dair bilgi göremedim. Yeni bir mangaya başlamış sanırım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1,6k
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• zhenya

189

• CHOBiTS

85

• bLueeekun

74

• ishak

74

gundamaster

Slam Dunk 226-276

Uzun zamandır erteliyordum ama kaçış yok deyip 2-3 gün içinde anime sonrası kısmı tamamladım.

Manga müthişti. Uzun uzadıya maçlar mangada da mevcuttu ama o heyecanına kapılınca bölümler ardı ardına okunuyor.

Sakuragi'yi animede hiç sevmemiştim. Eserin kalan kısmında yani mangada kendini daha da geliştirince sevdim elemanı (tamam büyük bir sevgi değil ama en azından artık sempatim var). Yiğidi öldürüp hakkını vermek gerek.

Inoue Takehiko'ya yapılan bütün karşı gelmelere rağmen basketbol içerikli bir manga çıkarması onun hayatında büyük değişimlere sebebiyet vermiş. İşine de çok özen gösterdiğinden ortaya harika bir eser çıkmış. Kendi istediğinden vazgeçmeyip bu eseri ortaya çıkardığı için çok büyük bir övgüyü hak ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kenichi 583 Ryouzanpaku hoşca kalın , şimdiye kadar beni eğlendiren bir çalışmaydı umarım anime serisi gelir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ao Haru Ride 00-04

Animesi bitince mangasına geçtim.

16 Life 1-12 -Bitti-

Tipik bi shoujo fazlası yoktu.

Hunter x Hunter 340-346

Animenin bittiği yerden devam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HSD Kenichi

Dövüş mangaları arasında benim için en başarılısı. Dövüş tekniklerinin günümüzden olması, Kenichi'nin azmi(eh aşkı da), Ryouzanpaku'daki ustaların her birinin kendi alanın en iyisi olması; espri anlayışları, kişilikleri, sempatik tavırları, Kenichi'yi eğitme metodları, seriyi keyifle okumamı sağladı. Hala aklıma geldikçe kahkaha attığım sahne(ler) bol. Ryouzanpaku ustalarını hiç unutmayacağıma eminim özellikle apapapapapa~ Apachai ve Akisame'yi. Dövüş sever herkesin çok beğenerek okuyacağı bir seri.

Paradise Kiss 20-25

Animesini beğenmiştim, çizimler harika diye okuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...
gundamaster

Bleach 570-617

Bleach'in okuması çok kolay, günde böyle epey fasikül okunabiliyor. Boş ve anlamlandırılamayan paneller olunca geçiş hızlı oluyor. Quincy Arc'ı da daha önce okumuş ya da izlemiş olduğumuz bir çok arca benziyor. Bir sürü farklı karakter olmasına rağmen ilerleyiş yine aynı. Bir sürü karakter dövüşür, dövüşte bir çok teknik ayrıntısına kadar boş muhabbetle anlatılır, birkaç kılıç darbesi ve hop başka bir dövüşe geçilir. Bu sırada önceki dövüşte olanlar bir nevi unutulur, nihai sonuca bile tam olarak bağlanmaz bazıları. Araya büyük olaylar sıkıştırılır, ilginin yine farklı yöne çekilmesi için. Sonra sonsuz power up alan ama Getsuga Tenshou (yooo ikiye bölünmüş olması onu farklı teknik yapmaz) tekniğinden öteye geçemeyen Ichigo bir kez daha Seireitei'nin kurtarıcısı olarak çıkagelir. İşleri daha zora sokar ama düzeltecek olan yine odur. Bu sırada çok güçlü olarak lanse edilen karakterler bir bir yenilgiye uğratılır. Eski düşmanlar dost olarak iyilerin safına geçer. Bu kısır döngü mutlu bir sona kadar böyle devam eder.

İşte Bleach'in bir çok arcta yaptığı gibi bu Quincy arcında yaptıkları da bunlardan ibaretti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dün gece 2'de georgie'yi bitirdim. başlamaz olaydım.

tek diyebileceğim: ABV :kineme::kineme::kineme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

SnK 66-67

Sonunda tekrardan büyük bir Titan tehdidi boy gösterdi.

The Breaker New Waves 192-193

En sonunda beklenen dövüş başladı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

damena watashi ni koishite kudasai 11

iyice saçmalamaya başladı. kızın hayatına ondan hoşlanan biri giriyor ve kendisi ve shunin'i hep altında bir şey arıyorlar. sebep, kızın yaşı olması. bu yaştaki kıza erkekler kesinlikle bir art niyet için yaklaşırlarmış çünkü. adam bi de üstüne evlenme teklif etti. bunun altından cidden bi art niyet çıkarırsa mangaka, üşenmem twitter ne bulursam sayarım. ülkedeki genç nüfusu artırcam diye kadınları aşağılamaktan bitap düştü adamlar. aslına bakarsanız erkekleri de aşağılıyorlar. bu kadar sığ varlıklar mı ki hayatına girdiklerini kadınları hep sömürme derdinde olsunlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

JoJo'nun üçüncü serisini daha yeni bitirdim. (Zaten animesi yine tamamlanmak üzere, son bölümü neredeyse geldi. Horrible çıkartmak üzere.)

Yalnız üçüncü bölümün sonunda çok hoşuma giden bir detay oldu.

Joseph ile Joutarou dönerlerken tam o sırada "The Beatles - Get Back" göndermesi çok hoş olmuş. Ayrı bir sevdim, bahsettiğim sahne ise bu:

[bimgx=500]http://img3.mangasee.co/s/StardustCrusaders/0152-018.png[/bimgx]

Ahaha. Ne güldüm yahu, cidden çok hoş bir detay olmuş. :D

JoJo's Bizarre Adventure Part 4: Diamond Is Unbreakable 1-16

Valla aslında ilk önceliğim değildi devam etmek ama Kira inanılmaz övüldü. Bakalım, beklediğimi verebilecek mi? Umarım bahsettikleri kadar iyidir ve aslında devam etmemin bir diğer nedeni, "En İyi JoJo Serisi" olarak görülen yerlere göklere sığdırılamayan Steel Ball Run yüzünden. İnanılmaz merak ediyorum o seriyi, ne övdüler yahu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Himitsu no Recipe

Girl x Girl x Boy

Fuhen no Hibi

Shoujo ai ler niye bu kadar kısa leeeyyynnnnn doyamıyor insan

NETTAI SHOUJO eeeeeeeeeeeeeeehhh işte idare ederin altlarında biraz, öyle yalapşap şey mi olur canım aaaa

LONELY WOLF, LONELY SHEEP baya baya güzeldi bu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Himitsu no Recipe

Girl x Girl x Boy

Fuhen no Hibi

Shoujo ai ler niye bu kadar kısa leeeyyynnnnn doyamıyor insan

NETTAI SHOUJO eeeeeeeeeeeeeeehhh işte idare ederin altlarında biraz, öyle yalapşap şey mi olur canım aaaa

Girl Friends oku. 30 bölüm civarı bir şeydi o. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Himitsu no Recipe yi çizen yapmış bunu da güzeldir o zaman da çeviri yok yahu :aglama3: ingilizce okumakta istemiyorum pek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Bleach 660

İçigo uçmayı unutmuş.

Animesinden sonrasını arada bir açıp ne olmuş bakıyorum, tabiri caizse Türkçe baskısı bekliyorum adeta ama İçigo'nun düşme tehlikesi yaşadığı yeri görünce kahkaha attım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rough 60 - 70.

Adachi Sensei'nin mangalarının anime yapımlarını izlemiştim ama mangalarından birini ilk okuyuşum ve bu ismi kesinlikle seviyorum. O samimi anlatımı beni benden alıyor ki mizah anlayışı ise en çok sevdiğim isimlerden birisi. Bu kez yüzme sporunu ele almış ama karakterleri yine çok sevimli. Hikaye zaten şugır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Prison School 1-204

Okuduğum en iyi absürd manga. Tabi animesini de live-action dramasını da izledim, son olarak da mangasında güncele geleyim dedim. Son kısımlarda o kadar ilginç ve garip olaylar oluyor ki her sayfada bir gülme krizi yaşıyorum. Mangaka özellikle hatun karakterleri türlü garipliklerin içine sokma konusunda sanki bir George R.R. Martin. Aynı Game of Thrones'daki gibi bir karaktere ilgi duyup onun tarafını tutmaya başladığınızda o karakter nasıl enteresan şekilde can veriyorsa, Prison School'daki karakterlerin başına da o derece büyük gariplikler geliyor. Ouroboros :D mevzuu yüzünden animeye ikinci sezon gelebilir ama drama için pek umutlu değilim. Kiyoshi'nin tek başına bile bütün JoJo baş karakterlerinin toplamından daha fabulous bir karakter olduğu gerçeğini unutmamak gerek. Ve n'apıyoruz, yanımızdan hiçbir zaman pet şişe ve makas eksik etmiyoruz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Boku Wa Mari No Naka 67

v5g4mm.jpg

Sarıyor ama.

Biz çoklu kişilik bozukluklarını banka binasını patlatırken tasvip ediyoruz, böyle küçük bir olay için fazla yüklü geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 664 aka D Cup Bankai

Manga son arc'ına girmesi ile birlikte, haliyle tüm karakterler bankai'lerini rahat rahat daha savaşın başlarında ortaya çıkarıyorlar. Gel gelelim Urahara Kisuke'nin şu noktada bankai açması açıkçası rahatsız etti. Urahara seride ciddi anlamda sevdiğim karakterlerden biri ve bu yüzden de bankai'sini ve gerçek savaş gücünü her daim görmek istediğim biri oldu. İyi ama Aizen ile yapılan savaşta dahi bankai'sini ortaya çıkarmayan Urahara, burada yaptığı savaşta daha tek gözünü kaybettiği anda bankai'sine sarıldı. Bu düşman Aizen'den daha mı tehlikeli yani, Aizen ile dövüş bitmesine rağmen bankai açmamıştı üstelik, bu yüzden de haliyle aceleye getirilmiş bir iş gibi geliyor.

600 küsür bölümdür bankai'si en çok beklenen karakterlerden biri olarak, Kubo umarım ciddi anlamda kişiliğine ve yeteneğine uygun, yaratıcı ve tatmin edici bir bankai özelliği ile karşımıza çıkar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

G Senjou Heaven's Door - 8

İlk cilt Bakuman, ikinci cilt kan revan, ücüncü cilt de helvayı yiyeceğiz galiba.

İlk cilt öyle lay lay loy loy başladı işte, kimseye sezdirilemeyen kutsi hissettiren işi buldum, gel beraber yapalım, olmaz, sonra tamam kanka sana yardım edeyimler, hadi yarışmaya girelimler.

Ve duvara tosluyorsunuz. Peri masalı ikinci ciltte bitiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Billy Bat 131. Bölüm Ve Devamı...

Geçen 5 günün sonunda çevrilmiş tüm sayıları bitiriyorum.

Naoki Sensei SEN Ustasın.

Muhteşemsin.

Benim kafadansın.(Özellikle Billy Bat mangasının hikayesi benim yazdığım romanın hikayesine %40 oranında benzerliği olması... Beni çok mutlu etti)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakuon!! 1-12

Animesi gelmeden merak edip bakayım dedim ve tahmin ettiğimden daha eğlenceli bir manga çıktı karşıma. Genel olarak K-ON'un motosikletlisi, hatta karakterler bile birbirine çok benziyor. K-ON'daki moe durumunun aynısı burada da mevcut ve hadi okuldan sonra cute girls doing cute things tipi muhabbetler olsa da K-ON kadar boş bir seri değil. En azından ne yaptığını bilen karakterler bunlar. Sırf o okul motosiklet kullanmaya izin veriyor diye o okulu kazanmayı amaç edinmiş tipler bazıları. Ve Japonya'nın en prestijli motosiklet markalarının da sponsor olmasıyla çok daha kaliteli bir hal almış. Animesi de baya keyifli olacaktır eminim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?