Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

bu mangada en uyuz olduğum şey biri ile dövüşüyorsun anladık abicim dövüş git. ölüyörsan öl ölmeyeceksen ölme

kimse kızmasın ama çok mantıksızca geliyor kubo' nun yaptığı

yok benim kılıcımın özelliği bu, yok bunları yapar deyip tabiri caizse savaşa spoiler sokmak nasıl bir ahmaklık hala anlamadım! şu ana kadar okuğum tüm sayfalarda kılıcının ne halta yaradını anlatmadan yaptıkları bir dövüş olmadı.. bu savaş mı? gel beni yen demek mi? Gini bu kadar tutmamın sebebi sessizliğinden bir deha bekliyor oluşum du. kendi adıma kubo da tam bir hayal kırıklığı oldu...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

@worless

Her kelimene katılıyorum. Okuduğum en değişik ve güzel başlayan. Sonra resmen berbat eden bir manga. Keşke hiç çıkmasaydı da bu manga okumasaydım:ssok:...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gülmek için artık shoujo okumayacağım bleach okuyacağım.. uraharada teşrif etti....:birsey gelmez: gel final gel....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya aizen tüm hikayenin mantığını anlattı hala beğenmemezlik yapmana şaşırdım be abla :quyari:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 401 ,artık zevk almıyorum bu mangadan ,düzeyi çok düştü. Ya misafirlerden sıkıldım.Durmadan birileri karışıyor dövüşe. Yarısı konuşma daha önce denildiği gibi sırrını niye açıyorsun rakibine ,hava civa.Bari animesinde ulquiorra ile mücaleyi göreyim yeter.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

muhteşemcim, canım kardeşim, zaten sinir olduğumda bu ya..! bir şeyi yapacaksan yaparsın, söyleyip yapmanın mantığımı var? bana göre buna mantıksızlık denir. helede kötü dediğimiz karakterden bahsediyorsak ki bu azine ve ginse onların sinsi, üç kağıtçı, dürüst olmayan ve adil dövüşmeyen, açık etmeyen vs.. vb.. (azienin ve ginin kötü olma süreci mesela süperdi)olmaları gerekir ki benim gözümde öyle olmayan kötü kötü değildir. sadece salaktır. (ha aleni oynamak deyimini önüme getirme sağ gösterir sol vururm mantığı bu mangada hiç görmediğim birşey. zaten kubonun o kadar zeki olduğunu sanmam.)oh be içmdeki tüm blechi kustum:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kisuke'nin gelişine bile sevinemedim. Aize'nin anlattıkları kafamı karıştırdı zaten :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aizen ezicem böcek gibi boşuna bu çırpınışlar dedi kısaca :birsey gelmez:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

halen aizen diyon yaa pes diyoom:D kubo aizeni resmen harcıyo göz göre göre gidicek :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Urahara'yı sonunda sahnede görebilmek güzel, umarım Gin'den çok fazla umduğum ama beni hiç tatmin etmeyen bankai muhabbettinden sonra aynısını Urahara'da görmem.Artı Gin'in sinsi olduğu doğru da, karakter olarak Aizen'in sinsi bir duruşu ya da hali hiç olmadı sanırım, yine bilindik kötü Aizen devam ediyor yani, adam her türlü istifini bozmuyor, devam :D Gin ve Tousen'in, aslında Ulqiorra'dan beri gelen karakterlerin bankai'lerinin hiç de düzgün olmadığı ve etkilemediği doğru, fakat hikayenin yerden yere vurulacak bir tarafı yok, aksine çok da güzel bir şekilde devam ediyor.Karakterler güçlerini uzun uzun açıklayınca hikayenin kötü bir gidişatı olmuyor yani.Ama haliyle sıkıcı gelir o konuşmalar, ona da birşey denmez zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Urahara'yı sonunda sahnede görebilmek güzel, umarım Gin'den çok fazla umduğum ama beni hiç tatmin etmeyen bankai muhabbettinden sonra aynısını Urahara'da görmem.Artı Gin'in sinsi olduğu doğru da, karakter olarak Aizen'in sinsi bir duruşu ya da hali hiç olmadı sanırım, yine bilindik kötü Aizen devam ediyor yani, adam her türlü istifini bozmuyor, devam :D Gin ve Tousen'in, aslında Ulqiorra'dan beri gelen karakterlerin bankai'lerinin hiç de düzgün olmadığı ve etkilemediği doğru, fakat hikayenin yerden yere vurulacak bir tarafı yok, aksine çok da güzel bir şekilde devam ediyor.Karakterler güçlerini uzun uzun açıklayınca hikayenin kötü bir gidişatı olmuyor yani.Ama haliyle sıkıcı gelir o konuşmalar, ona da birşey denmez zaten.

Bence izleyicinin sorunu o değil, yoksa kubo deli gibi takla attırıyor mangaya ama yaranamamasının nedeni bu taklaların hepsinin sonunda yalan olması ve hemen ardından başka bir takla girişiminin daha gelmesi, ve onu takip eden taklalar zincirinin öneminin bu şekilde yok olması. Misal ilk olarak aizen ve çetesi, 2 kaptan, top 3 espada bizimkinlerin karşısına geldiği sahneyi hatırlıyorum, azım açık kalmıştı. O sayfayı eminim hepiniz hatırlıyorsunuzdur. Daha sonra bu espadaların bebeleri çıktı piyasa orada daha önceden aynen ichigonun huco mendo'ya girdiği anda karşılarına çıkan (privelion espada mıydı neydi) ex-espadalarla karşılaşması gibi hüsran dalgaları altında boğulduk, tabi bununla bitmedi, yaklaşık bütün chapterlar aynı mantıkla, şişir, şişir sonra igneyi batır mantığıyla sürdü. Kimler mi dersen tabiki de sayabilirim, Yamaji, Gin, Starks, Kyoraku, shinji gibi, tabi bebelerin isimlerini hiç saymıyorum, bu balon şişir patlat taktiği dönem dönem bile güzel gözükmeyen bence izleyicide sadece hayal kırıklığı + mangakaya zibil gibi küfür olarak tepki toplayan, hikayeyi yönlendirme biçimi ki kubo bunu hep yapıyor. E tabi baş karakterinin ichigo gibi, espiri anlayışından yoksun, ezik ve diğer onlarca zavallı sıfatı taşıdığı diğer karizmatik, belli bir hayran kitlesine sahip olan süper karakterlerin peynir ekmek gibi yenmesine karşın, buna rağmen ichigonun yenilmez olduşu nedeniyle, evet manga hakkatten can sıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım attırdığı taklaların finalini beceremiyor desek daha doğru olur gibi.Yalnız son karakterlerin çok kolay harcandığı fikrine tamamen katılıyorum.En son Ulqiorra ve İchigo dövüşü ve her ikisinin de edindiği yeni güçler beni gerçek anlamda heyecanlandırmıştı.Sonrasında senin de saydığın ve deli gibi merak edilen karakterler epey bir fos çıktılar.Halibel, Stark, Yamaji, Kyoraku gibi senin de saydığın nice karakterler.Ama Shinji'nin çok da harcandığını söyleyemem, onun bankaisini falan epey beğenmiştim, ha Shinji gibi bir karaktere çok daha ustaca ve yaratıcı şeyler gidebilirdi, o ayrı bir konu.Ichigo'nun yenilmezliğinden öte şöyle bir durum da var, son zamanlarda epey söyleniyor, Ichigo hep aynı saldırıları yapıyor ve bir şekilde kazanıyor diye.Şimdi birincisi adam ana karakter, ister istemez kazanarak ilerlemesi gerek.İkincisi de en güçlü saldırısı falan da belli, çıkıp kidou yapacak hali yok :D Ha buna en iyi çözüm, aynı örneği veriyor olsam da yine Ulqiorra vs. Ichigo savaşında oldu.Elbette yine kazandı, ama bunu hem epey zorlanarak yaptı, hem de yeni güçlerini keşfederek.Böylece ne oldu, hem yeni saldırılarını gördük, hem de kazanması gözümüze batmamış oldu.

Yalnız Gin gibi, Stark gibi, Shinji gibi favorilerimi harcadı, hadi hepsine göz yumdum, ama şimdi Urahara geldi, bak onu kolay harcar ya da bitirirse, işte o zaman Kubo Tite benim nefretimi de kazanır bak :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

söylediklerim tek tek çıkıyor uruhara ichigo babası ve kedi abla ile bu olay çözülür demiştim.Tekrar ediyorum Uruhara mutlaka eli boş gelmemiştir.Ya ilizyonda yada hogyaku için bir zamazingo ile geldi.

Bu arada bleach Hala da beni tatmin ediyor.Bunca bölümün neden sonucu açıklandı hala okurken sıkıldıysınız gerçekten de mangayı bırakmanızı tavsiye ederim.Çünkü animesin de 62-63 nolu bölümlerde yaşadığım hazzı yaşattı bana.

Ha nedir soğumuşsunuzdur mangadan bundan da doğal bir şeyler yok.Boş yere kendinizi zorlayıp zorlayıp okuyup yaa bleach kötü bıktık artık muhabeti yapmanız sadece size zaman kaybı olacaktır ve birşeyler kazandırmayacaktır.

Çünkü verebileceği en üst düzeyde bölümler bunlar artık.Saygılar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha nedir soğumuşsunuzdur mangadan bundan da doğal bir şeyler yok.Boş yere kendinizi zorlayıp zorlayıp okuyup yaa bleach kötü bıktık artık muhabeti yapmanız sadece size zaman kaybı olacaktır ve birşeyler kazandırmayacaktır.

insanlar sadece sevmediklerini değil sevdiklerinide eleştirir, yerden yere vurabilir ona kızabilir.. değil mi? böyle bir cümle "kardeşim sevmiyorsan, okuma ya da izleme. ne diye yazıyorsun o zaman buraya" şeklinde algılanabilir. amaç bu idi ise bir şey diyemem. ama eleştiri ve çekiştirme olmazsa benim kötü dediğim, aklımda öyle kalacak bir şeyin, belki de güzel bir ayrıntısını yakalamış biri, düzeltebilecekken bu şansı kaçırmama sebep olarak yorumlayabilirim. sakın kızgınlık ya da kınaye olarak algılama. ben düz biriyimdir. öyle şeylere zaman harıyacak kadar uzun bir hayatım olmadığını düşünürüm. ama bleach'i çok severek okumaya başlayıp sonrasın da gördüklerim, beni gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı(çileden çıkardı demek daha doğru:)) bir çok kişi de böyle düşünmüştür. insanlar sadece bunu dile getirmişlerdi yerden yere vururken. neyse...benim için bleach, aynı onun için sarf edecebileceğim cümleler gibi bitti...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırf İchigo'nun ne halt yiyipte Aizen'i yeniceğini merak ettiğim için okuyanlardanım.Ama bu hale gelmesi ve mangayı bu derece eleştirmemizin tek suçlusu 13-15 yaş arası bir kafayla mangaya başlayıp şu noktaya kadar kendini geliştirmeyi başaramamış olan Kubo olsa gerek...Ki amacız da yeri geldiğinde özgürce eleştirebilmek değilmi ...

Neyse benim hala bu İchigonun Aizeni yenebileceğine dair bir ümidim yok belki Urahara Kisuke birşeyler yaparda...Kubo bu sefer ne sıkıcak acaba...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

insanlar sadece sevmediklerini değil sevdiklerinide eleştirir, yerden yere vurabilir ona kızabilir.. değil mi? böyle bir cümle "kardeşim sevmiyorsan, okuma ya da izleme. ne diye yazıyorsun o zaman buraya" şeklinde algılanabilir. amaç bu idi ise bir şey diyemem. ama eleştiri ve çekiştirme olmazsa benim kötü dediğim, aklımda öyle kalacak bir şeyin, belki de güzel bir ayrıntısını yakalamış biri, düzeltebilecekken bu şansı kaçırmama sebep olarak yorumlayabilirim. sakın kızgınlık ya da kınaye olarak algılama. ben düz biriyimdir. öyle şeylere zaman harıyacak kadar uzun bir hayatım olmadığını düşünürüm. ama bleach'i çok severek okumaya başlayıp sonrasın da gördüklerim, beni gerçekten hayal kırıklığına uğratmıştı(çileden çıkardı demek daha doğru:)) bir çok kişi de böyle düşünmüştür. insanlar sadece bunu dile getirmişlerdi yerden yere vururken. neyse...benim için bleach, aynı onun için sarf edecebileceğim cümleler gibi bitti...

Abla benim sözüm sana değildi :023: Eski mesajları okuyorum yaklaşık 1 yıldır aynı şekilde düzenli bir eleştiriye maruz bırakılmış.Neredeyse Orihime'nin kaçırılmasından beri.Bu da ister istemez bu kadar uzun süredir beğenmiyorsanız artık bırakmanın zamanı gelmiştir dedirtiyor insana.Demek istediğim buydu.

Ki zaten forum ortasında bunu yada şunu eleştiremezsiniz deme gibi bir hakkımız yok :qhey::'>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeter artık Bleach'i bırakacağım diye kim bilir kaç defa söyledim kendi kendime, ama aradan 10 bölüm falan geçiyor, birilerini konuşurken duyuyorum ve merak edip yine okuyorum.:animation732xl9vh: Benim Bleach'ten beklentilerim Ulquirro'nın Ichigo ile dövüşünü gördükten sonra epey artmıştı, aslında beklentilerimi arttırmış olmasaydı bu kadar hayal kırıklığına uğramazdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abla benim sözüm sana değildi :023: Eski mesajları okuyorum yaklaşık 1 yıldır aynı şekilde düzenli bir eleştiriye maruz bırakılmış.Neredeyse Orihime'nin kaçırılmasından beri.Bu da ister istemez bu kadar uzun süredir beğenmiyorsanız artık bırakmanın zamanı gelmiştir dedirtiyor insana.Demek istediğim buydu.

Ki zaten forum ortasında bunu yada şunu eleştiremezsiniz deme gibi bir hakkımız yok :qhey::'>

orihime öldüğünde haber ver söz okuyacam. bir daha da eleştirmeyeceğim:D (orihimeye gıcıklığım da kübodan.! onu okadar sığ tasvir edip yorumlamış ki, şu zamana kadar nasıl hayatta kaldı ve ölmedi diye düşündürüyordu inasana... yani size ne verisem yiyin zihniyetimi var anlayamamıştım) espri bir yana kardeş biliyorum bana demediğini ancak insanların yanlış yorumlayabileceği bir cümle kurduğun için o şekilde bir yorum attım.. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bleach'i eleştirmektende okumaktan da vazgeçmem, çünkü yıllardır okuyorum izliyorum, ne olursa olsun animeleri bırakmak gibi bir özelliğim zaten pek gelişmemiş bu güne kadar gelişmezde, e yıllar boyu takip ettiğim bir mangayı/animeyi bırakmak benim için neredeyse imkansız gibi. okuyacağım kesin ama sevip sevmiyeceğim kesin değil. Benim canımı sıkan olay ki hemen hemen bleach'i izleyen herkezin aynı dertten yandığına eminim, bleachin başından beri meydana gelen kavgaların en esaslısının geldiğini düşündüğümüz şu bölümlerde bu şekilde 10 cümle konuşma, 20 metre toplam hareket olan chapterlar. E ben şahsen burada, bu koşullarda bleach'in esaslı eleştirileri hakettiğini düşünüyorum, ki öyle de oluyor, bleach hakkındaki eleştirileri herhangi bir anime forumunda denk gelmemen imkansız. Bende sadece hayal kırıklığımı biraz da haklı sinirimle harmanlayarak bazı postlar atmış olabilirim. Ama bence burda ancak o şekilde postlar atılırdı...

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gine bir Bleach klasiği...Urahara Kisuke geldi yaptı birkaçtane Bakudou sonra saydı yok benim böyle benim şöyle...Ve gine bir Aizen klasiği...Ve devamında beklenmeyen (Hani beklene ama Kubo nun bir türlü yapmadığı.) bir olay ve Uraharadan ben o bildiğin diğer Shinigamilere benzemem cevabı...Bakalım ilerde neler olucak.Bu arada bizim İchigo gine seyirci modda...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

okumayalı bir kaç hafta oluyor, merak ettiren yorumları gördükçe okuyasım geliyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne olursa olsun bu seriyi seviyorum öyle ki mangayı okumuyorum seriyi izliyorum ama manga yerine düzenli olrak sizin yazdıklarınızı okuyorum. O bile bana keyif veriyor. arada spoiler yemiş olsam da bleach tartışması görmek gerçekten çok güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda aizene gerçekten saldırmayı düşünen birileri cıktı :D:D aizen yenilmez olduğunu iddaa etti bakalım görcez ne yapacaklar sonra, ama gin'in gözündeki kuşku, hiç birşeyden haberdar olmadığı gösteriyor, veya aizenin kaybettiğini..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?