Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

@jimmy Asla starkın shunsui'yi yenmesi gibi bişey beklememiştir.

Aynen bende düşündüm ama 1 nolu espadanın da bişeyler yapmadı lazımdı.Halka içinden kendinden çok emindi.Göz açıp kapayıncaya kadar bitecekti derken olacakları bize müjdeliyordu ama dediğimiz gibi espadalardan da 1 2 galibiyet fena olmazdı:qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

@muhtesemmatrix

Starrk orda devam edebilirdi aslında. Starrk diğer espadalardan farklı olarak, savaşmanın tersine giden tripler içinde olduğu için çabuk pes etti. Duygusal duygusal şeyler sallayıp çiçek süzülüşü yaptı havada. Ulquiorra'a rağmen espadaların bir başka büyük emocanıydı starrk :D

Devam etse de bişey yapabilir miydi, başka bir soru işareti. Barragan edebiyle yenildi, ona bi lafım yok. Tia haribel de egzantirik harcandı. Ulqi yense çok düz olurdu. Nnoitra da konla dövüşmüyodu, zaraki gibi hayvan, yense çok yükselirdi adı. Grimmjow zaten ichigonun yükselme basamağıydı. Yenseydi zorbanın gücü derdik, ki espadanın farkını bize ilk tanıtan kendisidir, ichigo'u karakurada kombolar yapmasından sonra ve zaten diğer geri kalanların bazıları ilk rakiplerini harcıyolardı, öteki shinigamiler gelip müdahale etti.

Yani KT güçleri dengelemeye "çabalıyor". ama soul society arctan sonra burda ne yapsa dengeyi düzeltemez. Zaten bunların da bi önemi kalmadı, artık tek "güç" Aizen :qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peki Kubo'nun Ichimaru Gin için ne gibi planı olabilir? Ben Gin'den de büyük bir atak bekliyorum açıkçası. Şu anda aklıma gelen Final Fantasy 6'daki kötü adam ikilisindeki İmparator Gestahl'ı Aizen, Gin'i ise Kefka Palazzo'ya benzetmeye eğilimliyim. Aizen'in bile tahmin edemeyeceği bir şey gelecek ondan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Espadalar tarihe gömüldü. Onları hiç tartışmayalım bence :D Ama kısaca, Starrk'ın tam gücünü göremediğimizi söyleyim. Love ve arkadaşına tam bir teknik atacakken, Shinsou geldi engelledi diye hatırlıyorum ben. "Elimi kana bulamaktan kaçınırdım ama bunu siz istediniz" tarzı birşeyler diyordu öncesinde. Neyse zaten bence, Halibel, Grimm ve Starrk yaşıyorlar. Onlar başka bi konu.

@Susano'o

Adı çünkü t.zangetsu da ondan :D kendisi diyor, ichigo "zangetsu, sen zangetsu musun?" diyince "sen bankaine ne diyorsun? Ben Tensa Zangetsuyum" diyor. O nedenle ben de ona t.zangetsu diyorum :D

Gin'den Aizen bile çekiniyor gibi birşey var şuan. Ama Gin için arkadan vurma tarzı klişe şeyler beklemeyin derim ben. Gin sanki Aizen'in yedek parçası, bi araç gereçi gibi duruyor. Ne bileyim, Aizenle Gin birleşecek gibi birşey :D Ama Aizen'in Gin'e ihtiyacı olduğu kesin. Eğer olur da Gin Aizen'i arkasından vurursa, klişenin önüne geçmek için KT çok iyi bir şekilde sunacaktır bunu bize ve muhtemelen Gin için en iyi senaryo da bu olur. Düşünsenenize Gin Shinigami kılığında bir Vaste Lorde çıkıyormuş. Ahahha :D

@Jimmy

Hoşgeldin kardeşim :D

Dahi mevzusuna bi son nokta koymak lazım :D Bence tüm mangakalar dahidir. Zaten Bakuman felan okuduysanız orda mangakaları baya övüyorlar. Sadece KT'nin yeri ben de ayrıdır o kadar :D

Son olarak bence çok eskilere gitmesek daha iyi olur gibi. Günümüz konularından konuşalım.

Aizen Karakura'a girdi ama SS'nin içindeki Karakura'a girdi. Hemde elini kolunu sallaya sallaya. Açıkçası ben Karakura'a girişinden sonra Royal Guard tarafından karşılanmasını bekliyordum. En azından ss shinigamileri tarafından karşılanmasını. Adam resmen elini kolunu sallaya sallaya girdi Karakura'a. Acaba bu bi tuzak mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm... yaşlı amca Tensa Zangetsu değildi yani, bunca zaman yanlış anlamışım.

Gin mesela şu kral muhafızları mıdır nedir, onların ajanlarından birisi olabilir mi diye düşünüyordum başlarda. Ama şu anda daha çok Aizen eninde sonunda yenildiğinde ve herkes manganın bittiğini düşündüğünde Gin'in eline sazı alıp, SS'yi al aşağı edip yeni imparator olmasını falan istiyorum. Tabii bu sadece benim isteğim. Aizen'e hala ısınamadım, ağzı çok laf yapıyor. Gin'i daha çok sevdiğim bir gerçek ama, KT bu seriyi Ichigo Aizen'i yener, tüm dünyalar kurtulur mantığı ile bitirirse işte o zaman benim için bir hayal kırıklığı olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya Aizen'in kral olması mükemmel olur.Herkes de itaat ediyor.Darbeyle başa geliyor ilk kez bir seri de süper olur yahu :qegenmis:

Bu arada Soul sosyetesinde hiç kaptan seviyesinde adam kalmadı.Hatta kubo bilinçli olarak ele avuca dokunur 3. 4. adamları da karakura town a getirdi.Su an da ss de sadece çerez kıvamında shinigamiler var :neqoluyor:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kaptanlar vesaireler bana hep shinsengumi'den ilham alınarak yapılmış gibi geldiği için, eninde sonunda yok olmaya ayarlı olduklarını düşünüyorum. Ichigo ichi e... işi bırakıp parti yapsınlar.qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ukitake de hasta zaten :D güler yüzlü yumuşak başlı dövüşe gelipte cini uyanınca ateş kesilen kaptan gerçi öyle de göremedikya çocuk oynatıyor hala:D. Okito ile benzetilebilir belki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sevdiğim formuna geri dönmüş Ichigo, güzel :D Gerçi Ichigo mu Ogichi mi tam çıkaramadım raw'dan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mehmet abi iyi benzetme. Şimdi dedinde biraz benziyor. Tabi birkaç değişiklik yapılarak.

Manga çıkmadı ama capslardan şunu anladım. Bizim hollowumuzun bankai hali gibi bir şey o son hali.

Adem yapma ya o pis sırıtış kimin olabilir ki başka. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sevdiğim formuna geri dönmüş Ichigo, güzel :D Gerçi Ichigo mu Ogichi mi tam çıkaramadım raw'dan.

Abi ichigo artık farklı birşeyler yapsın da önemli değil, ikisi de kabul.Hatta buradan sana güzel bir türkü ile sesleniyorum

"OÐLAN BİZİM KIZ BİZİM " :gul gul::gul gul:

İğrençti ama şukela mı isterim :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Doğru doğru giysi beyaz kesin Ogichi bu, sonunda geldi yine :D Valla bu formda en güzeli işte, ağzı değil eli çalışıyor, hem de epey sağlam çalışıyor, devam :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beyler Byakuya eski kaptanlardan.İsimden veya getsugo tensho dan babası ile alakalı bişeyler söylemesi anımsaması gerekmezmiydi ichigo ile dövürşürken? O zaman babası kaptan değil veya göz önünde pek durmayan bir görevliydi kral korumasında felan :ssok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni bir teori ! KT bishounenleri çizmekte bir dahi! :gul gul:

Eğer Ichigo'nun babasının da kaptan rütbesinde olduğunu farzedersek ve şimdiki kadrodan 110 yıllık süreçte pek değişiklik olmadığını göz önüne alırsak Ichigo'nun babası çok daha eski bir dönemde SS'de görev almış olabilir.

Yani KT'ye gün doğdu. Sarkacı bir kere daha geçmişe sallayabilir.

Eski mesajlarda biri espadalarla ilgili birşey söylemiş.

Yani gerçekten de öyle oldu. Espadaları gözümde o kadar abartmıştım ki bir bir düşünce benim de aklıma şu soru geldi ''Madem Aizen tek başına herkesi ezip geçecekti, ne anlamı vardı espadaların?''

İlk üçünden çok şey bekliyordum ama tırt çıktılar. Kala kala uyuz Yammy kaldı...

Aslında bir süre önce(Aizen bu kadar çoşmadan önce) Gin'in çıkıp ''Her şeyin arkasındaki bendim ulen! Ben Aizen'in de üstüyüm! '' demesini bekliyordum ama o da bariz Aizen'den tırsıyor. Tousen zavallım da sinek gibi öldü.

Artık Aizen karakuradakileri felsefe taşı mı yapacak ne yapacak çok merak ediyorum :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla Isshin hakkında tonlarca teori atılabilir o yüzden hepten geçiyorum onu. Ogichi geldiya keyfimde geldi. Bleachten zevk alırım biraz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya yorum yapmayayım dedimde bi kaç şey demden duramayacağım

KT iyi bir satıcı o kadar.. dahilik kendini tekerrüden öte 10 sayfa chapter yayınlayıp uzattıkça uzatıp olacak bir şey değil bana göre

azien=yakışıklı aizen mi böğğğ kenpachi bile daha çekici

o kedi kadın evrim falan mı geçirmiş fistik gibi hatuna napmışlar öyle valla yorumlardan sonra dedim ki hım noluyo lan dedim okuyayım madem böyle yorumlar var ancak ben hala hiç bir şey bulamadım pardon ya buldum gin' in gözlerini gördüm .. eh oda bir şey..

zangetsuuuuu o ne ya çocuk halinde ya deliricem abartsaydı kubo beşik sallatsaydı ichigoya adamın karizmasını ancak bir zeki böyle yerle bir edebilirdi.:qsokkksok: madem içhigonu iç dünyası ve ichigo depresyon da aizen yüzünden herifi yaşlandır ne diye gençleştiriyon...

@Aequitas bishounen kısmında haklısın kardeşim

Yani gerçekten de öyle oldu. Espadaları gözümde o kadar abartmıştım ki bir bir düşünce benim de aklıma şu soru geldi ''Madem Aizen tek başına herkesi ezip geçecekti, ne anlamı vardı espadaların?''

espadalara hougyoku' nun gelişmesinden ihtiyacı var zart diye kübo o gücü verirsem millet beni boğazlar diye düşünmüştür.

ama gin' in aizenden tırstığını hiç sanmıyorum bu gin sinsi pislik adamım ondan hala ümitliyim. gerçi kübo' nun ona bahşettiği iğrenç bankaisinden sonra hallow hali tousen gibi olmaz inşallah

@Zhenya; 409 chapter sonrasında karşma çıkardığı tek şey Getsuga Tenshou...Sonuç...Bleach Sux...

aynen ya abicim

@jambi;Yav, biz burda bleach'i seven insanlar olarak seriyi tartışıyoruz. Birbirimize farklı görüşler katıyoruz. Senin bu "Bleach Sux" iletinin kimseye bi katkısı olduğunu düşünmüyorum. Oldukça gereksiz geldi bana. Burda sevipte tartışan insanların senin seriyi beğenip beğenmediğinin de ne kadar umurlarında olduğu da bir soru işareti.

daha öncede bir kaç kez söylemişimdir hepimiz bu mangaya severek başladık ama hepimiz aynı beklentiler aynı görüşler ve düşüncelerle okumuyoruz. yeri gelecek yerden yere vuracağız.. vurmalıyız.. vurmazsak ayrıntıları kaçırırız. KT' yi burda tartışamam ancak ömrü hayatın da sadece iki manga yapmış biri ile adını anca duyurmuş onda da yerinde sayan bir adamın mangasını da alkışlayamam.

olumlu olumsuz her manga ile ilgili her eleştiriyi okurum okuyan da çok..

soruna cevap vereyim Zhenya' nın seriyi beğenip beğenmediğini umurum da fikirlerine önem veririm manga (lar) konusun da engin bilgilere sahip tir. hatta burda yazan ve düşüncelerine fikirlerine önem verdiğim büyük küçük herkesin fikirleri umrumda.

bu arda senin fikirlerinde ilginç. gelecek bölümleri ve de yorumları merak ediyorum doğrusu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diğer yorumlar konusunda birşey demiyorum ama Aizen kötü çiziliyor veyahut son çıkan zangetsu kötü çizilmiş diyorsanız yapmayın da bakın biraz derim.Gerçi son zamanlarda tek yapılan Bleach'in kötü yönde eleştirisi, ha zaten normaldir çünkü hoşa gitmeyen bir sürü şey oldu, yine de kişisel olarak söylemiyorum, çeşitli yerlerde ve bir sürü yorumda, gerçekten eleştiri değil de resmen nerden vursam tarzında şeyler okuyunca üzüldüm doğrusu.

Aslında tüm bunlardan sonra herkesin okumaya devam etmesi de garip tabii, ama haklı olarak bu kadar bölümden sonra ben de olsam merak ederim ne olacak diye, yine de ben hala zevk alarak okumaya devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni bölüm çıktı. Hakkında fazla söylenecek birşey yok. Geçen hafta dediklerimde haklı çıkacağımı daha o haftada, onları yazarken bildiğimden "haklıydım beyler alkışları alayım" tarzı birşey de demiyorum.

Shirosaki'nin geri dönüşü çok iyi oldu ama, o formda ne yav? Çok komikti :D Muhtemelen gördüğüm en kötü çizimiydi KT'nin bu :D Shirosaki Kurosakinin zıt renklerinde evet ama insan maskede biraz, hatları belli olsun diye beyazlı çizgiler çeker. Veya başka şeyler yapar, mangaka olan ben değilim. Kendisi daha iyi bilir :D Ama kötüydü beğenmedim Shirosakinin boynuzlu maskeli hakini.

Hala bazı arkadaşlar, neden bazı konuyla alakasız şeyleri uzatmaya devam ediyorlar onu da anlamıyorum :D Güncel mangayı tartışmanın yeri değil mi yahu burası? Ben öyle biliyorum. Hayır yani, bana yönelik söylenen şeylere cevap verememekten korkmuyorum, korktuğum şey cevaplara harcayacağım emeğin boşa gidecek olması :D

Edit: Son sayfadaki o ayağı nasıl unuttum bilmiyorum :D Kim olduğu hakkında en ufacık bir fikrim yok ama, dar pantalon giydiği kesin :D Veya şu shinigamilerin giydiği ayakkabıdan giyiyor olabilir.

Şuraya baksanıza, sanki bacakla ayakkabı bir,

19.png

İnsan nasıl bir ayakkabı ve pantalon kombinasyonu giyer de böyle bir görüntü oluşturabilir ki? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ultra sallama geliyor Grimjovun patisi bu :gul gul:

@jambi Güzel konuşuyorsun bro yorumlarını hep bekliyeceğim :tbayrak:

Fakat burası cidden farklı bir forum.Beğenenlerde beğenmeyenlerin de eskiler ve bu haftaki güncelin de tartışıldığı ve buna rağmen de düzenin bozulmadığı bir forum.Buradaki çoğu insanla da reel den veya diğer şekilde görüştüğümüz içinde yüzde 99 unun art niyeti olmadığını da biliyorum.

Tabi ki arada çürük yumurtalar çıkıyor onları da yönetim zaten belirli periyodlarda şutluyor. Sen sadece olayları akışına bırak zamanla sende bu çeşit sohbetlere çoktaan alışmış birisi olacaksın :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hiç kimse bu hafta yorumda bulunmamış. Yoksa trollendiğimiz için mi? :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Don Kanonji tam anlamıyla suskunluk sağladı :D Güzel troll oldu ama beğendim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Don kanonji isshin gibi çıkacak qkasd sallayacak en güçlü yıldırım zanpaktousu raijin jakkayı :D Şaka maka boş çıkmayacağına inanıyorum.Boş çıkarsa kubonun mangayı uzatmaya çalıştığı kesinleşecek.0.takım üyeside çıkar kralda çıkar bleach bu,belki ilahın öldürülüşü seriside sonlanır. eheh :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?