Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Uzakdoğu kültüründe kelebeklere sıkça rastlanır aslında. Yer yer iyi, yer yer de kötü olaylara işaret ettikleri düşünülür. Çok sayıda kelebek genellikle büyük bir felaketin habercisidir. Ayrıca kelebekler insanın ruhunu da temsil edebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

Konuyla biraz alakasız ama xxxholic okurken ben de çok kelebekle karşılaştım, sanırım kültürlerinde dendiği gibi sık kullanılan bir unsur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar bleach için anime tartışma bölümü bulamadım kusura bakmayın o nedenle sürekli buradan soruyorum... Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.. Nerede bu Zaraki?....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hehe, koskoca gin bi chapter'da bitti abi, hatta 2 sayfada.Helal sana kubo helal olsun fdfds4fdfds4. Eee, madem herşey o kadar basit, ichigo aizeni yenip bitirir artık mangayı :biyik gulme:. Diyecek birşey bırakmıyor walla :))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne desem bilemiyorum. Madem Gin iyi tarafta iyi bir şey yapıyor ama 2 chapterda bitirdi işini yuh yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İchigo gayet insancıl bir haldeydi son sayfada...Bakalım bu sefer nasıl bir transform olucak...Sanki tipide değişmiş biraz o şapşal surat ifadesi gitmiş gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@bd gin'in iyi tarafta olduğunu söylemek yanlış olur, çünkü hollowlaşma deneyleri sırasında birçok kişinin ölümüne göz yummuş Aizen'e birçok konuda yardım etmiş ve ufakken shinigamilerden birini öldürdüğü biliyoruz. "Çok basitti" tarzı birşey söylüyor hatta. Ama muhtemelen o öldürdüğü Aizen'in yanında gördüğü uzun saçlı eleman (şimdi aramak zor geliyor orayı hastayım :D). Belki Aizenle çalışıyor diye onu kötü taraf olarka düşünüp öldürmesine birşey demiyor olabiliriz ama Aizen'in hipnozu altında olma olasılığı da var o adamların. O nedenle Gin iyi tarafta olan bi karkater değildir bence, bi kişi için onlarca kişiyi feda etmiştir. Kendi tarafında bence kendisi.

"3) Aizen kendi ağzınla söylüyor, bana ihanet edeceğini biliyordum, nasıl yapacağını merak ediyordum, seni o yüzden buraya getirdim. Tarzı bi laf ediyor. Yani belki de Aizen Gin'in ona ihanet edeceğini bilerek, gin'i yanında getirdi çünkü, yeni güçlerini gin'in üzerinde denemek istedi. Onu yetiştirdi, ufaklıktan aldı büyüttü. Tıpkı ichigo gibi değil mi?"

iki sayfa önce bunu demişim. Yanılmışım ama haklılık payımda var. Aizen Gin'i kendini güçlendirmek için yanına almış. Kendisinin de dediği gibi ihanet edeceğini biliyordu ve ölüm korkusu onun gücüne güç kattı. Gin de Aizen piyonlarından biriydi yani.

Ichigo'a gelicek olursak. Biraz çabuk oldu gelmesi bence. Yani ne kadar geçti ki Aizen gideli ne kadar oldu ki? En fazla bi saat. Orda 200 saate denk geliyor bu. Bu kadar kısa sürede nasıl çaktı ki mevzuyu bu çocuk? Neyse muhtemelen tam olarak çakamadı :D

Ichigo'nun saçları ve t.zangetsunun zinciri uzamış. Zincir koluna dolanmış ichigonun. Ama bundan fazlası var. Tam belli olmasa da zangetsunun kendisinde de değişiklikler mevcut. Dikkatli bakan herkes farkedicektir. ( Farkettim ama açıklayamayacağım kadar garip bi şekil. Ama İchigonun elinde bi eldiven tarzı birşey veya, kılıcındaki o -ne deniyor koruma kısmına?- kısım uzamış gibi. Tam kestirmek imkansız önümüzdkei bölümde anlarız)

Bence güzel bölümdü. Kubo Gin'i oldukça güzel bir şekilde ele aldı. Hayal kırıklığına uğramadım ben. Gin'in son sözleri çok iyiydi. Hele yerde yatarken Matsumoto'nun üzerinde durduğu kare bölümün en iyi karesi bence. Çok hoşuma gitti. Matsumoto sanki Gin'in ruhunu almaya gelen melek gibiydi tepede. Kubo böyle simgesel şeyleri çok iyi ayarlıyor, çok hoşuma gidiyor bu yönü.

T.Zangetsunun tam halini çok merak ediyorum. Değişiklikler oldu ama tam göremedik. Muhtemelen önümüzdeki bölümde görücez. Ichigo Aizendne korkmuyor, alırım anahtarını mike bakışları atıyor. Çok iyi çok. Önümüzdeki bölüm baya güzel olucak gibi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesela bir sürü Ichigo'nun olduğu renkli sayfada da Ichigo'nun evrimi resmedilmiş. Ve Ulqiorra ile olan savaşında çıkan formdan sonrada bir form var dikkat edersek. Jambi'nin dediği uzun zincir görünüyor sayfada sadece. Zangetsu'yu yenmişse Ichigo artık hollow gücünü de tam kullanabiliyor demektir. KT bu tür çizimleri iyi yapıyor. Ichigo için güzel bir form bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümü şimdi okudum. Kt çok tutarsız bölüm ortaya koydu. Gin çok önceki bölümlerinde Aizen yanına alırken çocuktu. O karede baya kişiyi öldürmüş yılan gülüşü yapıyordu. Şimdi ise iyi rolde yanımıza çıkageldi. Bleach'te hiç kötü karakter yok galiba. Umudumuz bir Aizen'de onunda dramını görürüz yakında...

Her şeyi kabullenerek Gin'in ölüşüne geleyim. Rezalet ötesi bir öldürüş. İnsan biraz süsler. Benim felsefeme göre ölümün bile karizması vardır. Bu adama karakter nasıl öldürülür birisi ders verse çok iyi olur. Ölenlerin çoğu salakça gitti. Aizen İchigo savaşı güzel olurda hiç olmazsa okurken hayal kırıklığına uğramam.:sok aglama:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesela bir sürü Ichigo'nun olduğu renkli sayfada da Ichigo'nun evrimi resmedilmiş. Ve Ulqiorra ile olan savaşında çıkan formdan sonrada bir form var dikkat edersek. Jambi'nin dediği uzun zincir görünüyor sayfada sadece. Zangetsu'yu yenmişse Ichigo artık hollow gücünü de tam kullanabiliyor demektir. KT bu tür çizimleri iyi yapıyor. Ichigo için güzel bir form bekliyorum.

Evet o resim çok güzeldi. Hatta şimdi duvar kağıdım yaptım :D:D

İlkten zinciri görüp, "t.zangetsunun zincir bu kadar uzun muydu yav? muhtemelen kt şekil olsun diye yaptı" dedim kendi kendime ama son sayfada öyle olmadığı ortaya çıktı. Ama benim o resimde dikkatimi çeken başka birşey oldu. Ichigonun ulquiorra kapışmasındaki modundan sonra, sadece 2 çizgili maskeli halini göstermemiş kt. Yani bunun bi anlamı var bence. Ichigo'nun son hali bence, boynuzlu maskeli ama hollow mod olmadan yani beyaz olmadan ve şu final t.zangetsu olucak gibi geliyor bana. Yani ichigo ichigo sadece iki cizgili maske takmıcak, shirosakide gördüğümüz gibi boynuzlu versiyonunu takıcak. Çok şekil durucak gibi geliyor bana ichigo :D:D

Ayrıca şu ichigonun sayko halinden bahsetmişken, nedendir bilmiyorum ama maskelilerinde bu tarz bi sayko modu olduğunu düşündüm hep. Belki hepsinin olmayabilir ama bazılarının olması ve kontrollerini kaybetmeden bu gücü kullanmaları güzel olurdu. Hatta ichigo'a nasıl kullanacağını öğretmeleri felan. Böyle düşünüyordum ama ichigo iç dünyasında t.zangetsu ve shirosaki ile kapıştığına göre hem maske kontrolünü hem de t.zangetsunun kontorlünü öğrenmiş olsa gerek.

Nedense içimde ichigo ikisinden birini tam olarak öğrenemedi gibi bi his var. Çok çabuk oldu bu öğrenme mevzusu. Gerçi 3 günde bankai açmıştı adam orası ayrı mesele.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Belki de öğrenmiş olsa bile yine de öğrendiği o formu belirli bir süre kullanabilir, kısıtlaması olabilir yani. Ama Ichigo son sayfada baya değişik, psikopat görünüyordu. Duruşu aynı o kontrolünü kaybetmiş hollow halinin Ulqiorra'nın karşısında duruşu gibiydi. Sırtındaki Isshin bile bu karizmayı engelleyemiyor :D

Ben de KT'den buradaki olayı geçip Byakuya-Zaraki ikilisine döneceğini, yani bu işi her an yapacağını bekliyordum. Çünkü buradaki olay biterse, veya başlarsa oranın bir önemi kalmayacak. Yani Ichigo vs Aizen başlamışken oraya dönerse deli olurum ben.

Ichigo'nun arkadaşları çok yakınında ve Ichigo'yu ilk defa o şekildeyken görebilirler. Bakalım neler olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2w5u9o5.png

Son bölümün raw'ını inceledim de, son sayfada t.zangetsudaki değişiklikleri görebilmek için üzerinde oynadım biraz ps ile.

Gördüğünüz gibi bu kesinlikle bi eldiven. Ayrıca, o kılıcın korumasının -ne deniyor yav buna biri söylesin artık- şekli de değişmiş. Tam olarak değiştiğini söyleyemeyiz ama bana daha vahşi bi hal almış gibi geldi.

Bizim bildiğimiz t.zangetsu şu şekilde,

tensa+zangetsu.jpg

Ichigo sadece kendisi değil kılıcı ilie beraber vahşileşmiş bir şekilde geliyor!! vuuuuu :D:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gördüğünüz gibi bu kesinlikle bi eldiven. Ayrıca, o kılıcın korumasının -ne deniyor yav buna biri söylesin artık- şekli de değişmiş. Tam olarak değiştiğini söyleyemeyiz ama bana daha vahşi bi hal almış gibi geldi.

O koruma kısmının adı tsuba 「鍔」

Katana parçaları ve yapısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıkla.

Katanalar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gin'in iyi tarafta düşünmemin nedeni şudur. Eskiden Matsumotoya yapılanın intikamını almak için kötü adam rolü oynadı. Tamam bunu Gotei 13 için yapmadı ama şöyle söz vardır düşmanımın düşmanı dosumdur bu da aynı olay. Hatta bu olayı Vaizardlarda ki düşünebiliriz. İlk geldiklerinde sizi düşman olarak mı görelim yoksa arkadaş olarak mı dediklerinde biz Ichigonun dostuyuz demişlerdi. Benim için sorun değil. Aizene karşı savaşan herkes birbirinin dostudur ve iyidir, amacı ne olursa olsun. Manga okurken ayrıntılara dikkat etmem. Ichigonun karizmalığını farkettim ama siz baya uçtunuz yok eldiven yok zincerler helal olsun valla ben manga okumuyorum cidden ya süzüyorum demek ki. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 417

Oyy oyy oyy. Jambi dediğin gibi kılıçta değişiklik var, + eldiven takmış ve saçlar uzamış ve acayip bir karizmayla karşımızda İchigo. Adam no-fear takılıyor resmen. Gözler falan. Bu bölümde bayağı güzeldi. Aizen'in suratında bayağıdır görmediğimiz o şok ifadesini tekrar gördük. Ayrıca arkadaşlarının gözlerinden İchigo'nun yeni halini anlatması da güzel olmuş. Bonus kafa ve Kanonji gözükmeseydi çok ama çok daha süper bir bölüm olacaktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süper bi bölümdü kesinlikle :D

Fazla birşey söylemek istemiyorum çünkü bu bölüm hakkında bi incleme yazmak istiyorum, eğer zaman bulursam yazacağım incelemeye saklamak istiyorum söyleyeceklerimi. Ama tutamadığim birşey var,

Aizen'in kolunu kaldırıp egoist geyiklere girmesinin hemen ardından ichigonun Aizen'in suratını tutup fırlatarak " o kolu alır.. " tarzındaki hareketi çok iyiydi!

Ve kt'e soru geliyor,

Jambi: Neden ichigo Aizen'in kafasını tutacağına zangetsuyu saplamadı?

Kubo:

1zwhshh.jpg

Edit: Evet dediğim gibi çıktı ama artık bu tarz şeyler beni şaşırtmaz oldu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İchigo bu sefer aşırı yüklenmiş sanırsam ama iyi olmuş şimdi kahramana benziyor... :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İchigo'nun saçlar uzadı daha da güçlü oldu. Bana Samson'u hatırlattı açıkçası (Saç=Güç :D)

Aizen'i şaşırtması ve söyleyeceğini yutturması ile çok pis gaza getirdiğini de söylemeliyim. Uzun zaman sonra güzel bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende gaza geldim. Haftayı bekliyorum. Hollow Ichigo ve normal Ichigo karışımı olmuş. Normal Ichigo olsa onu öyle uçurtmaya yeltenmez direk saldırırdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben saçlarımı kestirdim ichigo saçlarını uzattı. Peh... Kubo bana garezin mi var!!!!

Ama sıktı bu power up manyaklığı ya. Aizen ne oldu diyorduk şimdi yine ichigo ne oldu diyoruz. Sonu gelsin bunun artık. Düzeyli güç artışları istiyorum. Bir bölümde ichigo serçe parmağıla bile ezebilcek durumda görünüyor, öbür bölümde işter tersine dönüyor falan. WTF :birsey gelmez:

Neyse bir hafta daha bekleyeceğiz şimdi. Şu manganın sayfaları 40 yapılsa hoş olacak ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 418

DBZ gibi olayların resmen hayal edeceğimiz boyutları geçtiği bir kapışma gördük. En azından ben böyle düşünüyorum. Belki abartı olacak bu dediğim yanlışta anlaşılmasın manga açısında yazıyorum ''God Level'' dediğimiz şey oldu resmen. Ichigo'nun reiatsusu ile ilgili bir kaç fikir edinir gibi olduk ama İchigo'nun hareketleri, mimikleri falan çok değişik. Sanki Aizen ile İchigo yer değiştirmiş gibi. Ayrıca onaylarmış gibi bir ifade de vermedi Aizen'in dediklerine. Sadece fiziksel güçte o kadar hız kazandırmış olamaz heralde. Var bu işte bir bit yeniği ama, bitmeyen deicide'nin sonunda anlarız artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana sanki mangayı bitirmek için atılmış acele bir adım gibi geldi bu son bölüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ichigo bu bölümde resmen az laf çok iş der gibiydi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm güzeldi yav. Fazla birşey söyleyecek zamanım yok ama şunu belirtmeliyim ki Aizen'in bankaisi olma ihtimali var. Kesinlikle vardır demiyorum, çünkü bankai'e ulaşmak kılıcınız ne kadar güçlüyse o kadar zor olmalı diye düşünüyorum. Aizen'in bankaisi olmayabilir de. Veya zaten bunca zamandır gördüğümüz bankaisidir? Yani Aizen'in en başından beri kullandığı bankaisi olabilir. Bunun üzerine bi yazı var, bakmanızı öneririm ama ingilizce,

2mrh8qh.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?