Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Nedense Kubo'nun Grimmjov'u mangada tekrar göstereceğini okuduğumu hatırlıyorum bir yerlerde, o yüzden Grimmjov olması daha olası geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

Arkadaşlar bir tespiti sizinle paylaşmak istiyorum.

Dün farkettiğim tespit: Ichimaru Gin yaşıyor mu? Geçen günlerde manganın yeni sayısında Urahara'nın yüzüne kılıç uzatan gizemli kişi Ichimaru Gin mi? Kılıçtaki benzerliğe dikkat. Koyu kısımdaki çizim bile aynı ve Urahara'nın tepkisi öldü sandığı ama yaşayan ve tanıdığı bir simayı görmüş gibi. Özellikle kılıcın koyu kesimleri ve oval kısımlarının aşırı benzerliği çok enteresan.

529057_10150984852183789_397486066_n.jpg

Süper tespit, teorine bahse girerim ki inşallah doğrudur, çünkü nadir sevdiğim adamlardandı gin, onu cerez niyetine harcamasını bir türlü anlayamamıştım o günden beri de kıldım mangaya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben o kişinin Ichimaru olduğunu düşünüyorum çünkü hatırlarsanız eğer Grimmjow'un Zanpakuto'sunun ucu düzdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Şu gözler Zaraki Kenpachi'nin bankai açtığını göremiyor ya, ona yanıyorum :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üstteki teoriye bende bir şeyler eklemek istiyorum. Ben de 509'da farkettim. Yama-jii'nin kılıcıda aynı şekilde. Kubo Shinigami kılıçlarını genelde bu şekilde çizdiğini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

516

0. Takım ortaya çıktı sonunda. Mangada açıklanmayan şeyler bir bir çözüme kavuşuyor ki bu da istediğimiz aslında.

0. takımdaki 5 kişinin toplam gücü 13. takımın gücünden fazla olduğunu söyledi Kubo. Bir teorim var onlar hakkında ama ne kadar doğru çıkar bilmem. Bu 0. takım bankai gücünü aşmış ve yeni bir güce kavuşmuş olabilirler bence. Mantıklı düşününce Quincy' ler bankai gücünü çalıyor ama bankai den farklı bir güç olsa çalabilirler miydi? Hazır Ichigo' nun bankaisi de kırıldı, bankainin bir üst kademesi olsa ona da power up olur gibi geliyor bana. Tabii Kubo böyle mi düşünüyor yoksa Ichigo' ya Quincy güçleri mi kullandırtacak göreceğiz. Yazık zaten Ichigo' ya, Vaizardların yanında yer aldı, Hollow maskesi taktı. Shinigami oldu, daha sonra fullbring oldu, şimdi de Quincy denettirecek olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

525

Bu arc gerçekten de oldukça iyi gidiyor. Uzun zamandır beklediğimiz Zaraki Kenpachi power-up'ı ise yolda. Bu dövüşün sonunda Bankai açar büyük ihtimalle, Zaraki'nin bankaisini gerçekten merak ediyorum. Bu arada Unohana da ne psikopat çıktı arkadaş. Ama belliydi o bakışlardan :011: .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 525

Zaraki'yi içeren bölümler benim de çok hoşuma gidiyor. Ta, ilk sezonda Kusajishi ile ilk karşılaştıklarında "İsmin ne? Yok mu? Benim de yok... O halde sana Yachiru ismini veriyorum, geçmeyi istediğim tek kişinin adını..." demişti. Demek ki Unohana imiş, cidden Bleach'teki bu flashbackler çok sağlam oluyor ve müthiş renk katıyor mangaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Unohana ve Kenpachi arasındaki bu kapışmaya ben pek anlam veremedim. Sebebi ne tam olarak. Sanırım bir şeyler kaçırdım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Unohana ilk kenpachi lakabını alan kişi. Zaraki ise çocukluğunda Unohana' nın göğsüne yara açabilmiş ve Unohana şimdiden beni geçti demiş çocukken Zaraki' ye. Ama Zaraki değerli bir rakibini kaybedeceğini düşünerek kendini hep sınırlamış ve bir daha gerçek gücüne kavuşamamış. Unohana şimdi Zaraki' yi eski haline döndürmeye çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Unohana ilk kenpachi lakabını alan kişi. Zaraki ise çocukluğunda Unohana' nın göğsüne yara açabilmiş ve Unohana şimdiden beni geçti demiş çocukken Zaraki' ye. Ama Zaraki değerli bir rakibini kaybedeceğini düşünerek kendini hep sınırlamış ve bir daha gerçek gücüne kavuşamamış. Unohana şimdi Zaraki' yi eski haline döndürmeye çalışıyor.

Manga uzun süredir saçma sapan gidiyordu, şu Zaraki'nin geçmişi olayıyla biraz toparladı gibi. Yine de bana kalırsa saçma bir son verecekler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu dediklerin anlaşılır şeylerde niye şimdi dövüşüyorlar? Quincyleri sadece Zaraki'nin durduracağını düşündüklerinden mi? Eğer öyleyse Ichigo ve diğerlerinden önce Zaraki'ye çalışsalardı ki sonuçta hepsini Ichigo halledecek ya. Bana biraz saçma geldi de bu savaş.

Zaraki hayranlarını memnun etmesi ve manganın popülerliğini biraz daha arttıralım düşüncesi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhtemelen olacak savaşa karşı elindeki kozları güçlendiriyorlar. Kaptanı kaybetmeleri SS' nin bir şeyleri anlamasını sağlamış olmalı. Ichigo ve Renji' de kılıçlarını düzeltmeye çalışıyorlar. Tek Ichigo üzerine odaklanabilirlerdi ama Renji'ye de yer veriyorlar. Tam olarak sebebi açıklandı mı bilmiyorum ben de kaçırmış olabilirim. Kubo açıkladı mı bilmiyorum ama açıklayacaktır elbet. Açıklanacak tonla şey var. Ichigo' nun annesi, 0. takım kaptanı, Urahara ve Hueco Mundo. Bunlar gibi daha var açıklanacak olaylar ve zamanla açıklanacaktır diyorum.

@Derflinger

Saçma bir son olur mu bilmiyorum ama bu final arc bildiğimiz kadarıyla. Yani elbet sonunda Juha batch yenilecek. Hollow avlamaya devam edecek shinigamiler ve Ichigo' da mutlu mesut yaşayacak. Muhtemel son böyle bir şey olacaktır. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İchigo'nun annesi muhtemelen Quincy çıkacaktır. Ichigo'ya bir de Quincy gücü lazım. Her telden gücü var en son süpermen olacak zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Quincy gücü var zaten. Büyük bir ihtimal öyle çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 525

Zaraki'yi içeren bölümler benim de çok hoşuma gidiyor. Ta, ilk sezonda Kusajishi ile ilk karşılaştıklarında "İsmin ne? Yok mu? Benim de yok... O halde sana Yachiru ismini veriyorum, geçmeyi istediğim tek kişinin adını..." demişti. Demek ki Unohana imiş, cidden Bleach'teki bu flashbackler çok sağlam oluyor ve müthiş renk katıyor mangaya.

Bak bu Yachiru'nun isim verilme olayını unutmuşum, şimdi Kubo'ya saygı duydum. Önceden planlı bir şekilde giden bir mangaka olduğunu düşünmüyordum :D .

Muhtemelen olacak savaşa karşı elindeki kozları güçlendiriyorlar. Kaptanı kaybetmeleri SS' nin bir şeyleri anlamasını sağlamış olmalı. Ichigo ve Renji' de kılıçlarını düzeltmeye çalışıyorlar. Tek Ichigo üzerine odaklanabilirlerdi ama Renji'ye de yer veriyorlar. Tam olarak sebebi açıklandı mı bilmiyorum ben de kaçırmış olabilirim. Kubo açıkladı mı bilmiyorum ama açıklayacaktır elbet. Açıklanacak tonla şey var. Ichigo' nun annesi, 0. takım kaptanı, Urahara ve Hueco Mundo. Bunlar gibi daha var açıklanacak olaylar ve zamanla açıklanacaktır diyorum.

0. Takım Kaptanı olarak bahsettiğin Ruh Kralı mı? Çünkü ben o 5'nin hiyerarşik seviyesi eşit ve liderleri yok diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bak bu Yachiru'nun isim verilme olayını unutmuşum, şimdi Kubo'ya saygı duydum. Önceden planlı bir şekilde giden bir mangaka olduğunu düşünmüyordum :D .

0. Takım Kaptanı olarak bahsettiğin Ruh Kralı mı? Çünkü ben o 5'nin hiyerarşik seviyesi eşit ve liderleri yok diye hatırlıyorum.

Ruh kralıydı tabii, nereden çıktıysa 0. takım kaptanı.ah ftredr535the-soul-king-awakens.jpg bundan bahsediyorum yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ruh kralıydı tabii, nereden çıktıysa 0. takım kaptanı.ah ftredr535the-soul-king-awakens.jpg bundan bahsediyorum yani.

Ben bu ruh kralını anlamadım, bu aslında temsili birşey yada enerjiymiş falan diyorlar hani canlı kanlı birşey değilde. Gerçektende Kisuke bundan bahsederken "he" yada "she" değil "it" diye bahsediyor diye öyle düşünenler var. Öyle bi teori ama mantıklı geldi

.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sonunda. Böyle bir bölüm okumayalı uzun zaman olmuştu. Resmen bleach' i özlediğimi hissettim.

Zaraki sonunda kılıcının sesini duyar. Bu adama çok yüklendi Kubo. İyi ki de yüklendi. Ichigo ise kılıcını tamir ettiremeden atıldı. Zaraki olsa bütün bölüm daha hoşnut olurdum kesinlikle.

Ichigo hakkında neler açıklanacak bakalım. Annesini öğrenecek büyük bir ihtimal ve babasının geçmişini de görebiliriz. Güzel bölümler bizi bekliyor.

Unohana bankai dedi ama Zaraki üzerinde işe yaramadı sanırım. Ya da ben kaçırdım bir yeri. Neyse, gelecek bölümleri 4 gözle bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

528

Nasıl şaşırdım nasıl şaşırdım bölümün sonunda. Ichigo'nun annesi Quincymiş ya! Alla alla bak sen şu işe1r56

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Malumun ilanı oldu ancak olması gereken buydu, umarım haftaya birazcık olsun nostalji ve romantizm rüzgarları eser.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son 10-15 sayıdır Bleach, gerçekten standartlarının üzerinde bir hızla ilerliyordu lakin bu hafta neredeyse hiçbir şey olmadı desem yeridir, Ichigo'nun annesinin bir quincy olduğu zaten daha önceleri defalarca ima edilmişti ve herkes böyle olduğunda hemfikirdi ve bölüm boyunca yalnızca bu bilgiyi öğrendik. Neyse gelecek hafta umarım son zamanlardaki hızına geri döner.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ichigo'yu Ishida ile Quincy teknikleri üzerine çalışırken hayal bile edemiyorum. ^_^

Sahi epey oldu, acaba Ishida Uryuu nerelerde, acaba Quincyler onu da kendi safına mı kattılar ki?

Ne yalan söyleyeyim, açıkçası şu olup bitenler bende yıllardır takip ettiğim Bleach'i göz önüne getirince cidden şaşkınlık yaratıyor; Quincyler bitmiş bir tür olarak açıklandığı yeterince tatmin olmuştum ve onların bir daha mangada konu olacaklarını beklemiyordum ancak şu anda baş düşman olmuş durumdalar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

531

Aizen yine sahnede. Geçmişte belki de en çok merak edilen hikaye yavaştan açılmaya başlandı. O hollow benzeri yaratık Ichigo'nun full Hollowlaştığındaki halinin aynısı değil mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, oldukça benziyor, benziyor da nasıl bir ilişki kurulacak Ichigo ile bu Hollow arasında merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?