Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

535

Kaç bölümdür ichigo'nun annesi hakkındakileri gösterdiler. Bu bölümde de onu nasıl hayatta tuttuklarını ve İchigo'nun babası niye kaptanlığı falan bıraktı bunu gördük

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

5 hafta ara vermiş. Yatacak reyiz, bir de son arc için hazırlanacam demez mi?:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Artık buralarda Bleach'in takip edeni kalmadı mı gerçekten? Bir şeyler yazmayı düşünüyorum ama kimseyle tartışılmayacaksa, yani yazım boşuna olacaksa pek yazma yanlısı değilim. Bir kişi olsa bile yeter bana üzerinde konuşmaya. Var mı birileri?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben hala okuyorum güncel olarak, eminim vardır birkaç kişi daha ama, konuşulmaya değer pek bir olay olmuyor artık yeni bölümlerde, sanırım ondan sustuk, yine de konuşuruz Stzake, yaz gönder gelsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve Kubo sonunda mangayı kurtarmanın yolunun sürekli İchigo'yu upgrade etmekle olmıyacağını anlamış...Gerçi çareyi herkezi upgrade etmekte bulmuş ama neyse :D.

Toplamda 1 chapteri 20 sn de falan okuduğum için sorun yok :)...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vaay zhenya gelmiş :D

Ben bekleterek okuyorum valla haftalik okuyunca çok tat alamiyorum nedense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ichigo upgrade'leri kaçırmıyor, zeki çocuk. Gözlerim bir Grimmijow bir Neliel ararken tahta göğüs Rukia'nın güçlenmesi hiç de zevkli gelmiyor. Biraz da spoiler'dan devam edelim.

Bu kadar bölüm sonunda daha yeni bankai göstermiş Yamamoto'nun da bu kadar kolay harcanması inanılmaz.

Neyse ilerleyen bölümlerde Aizen bekliyorum ben, serinin en karizmatik adamının ekmeğini yememiz lazım daha. Ama son kelebeğimsi halinden ziyade normal hali olsun lütfen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Lady Gaga esprilerini unutamiyorum hala ya, gerçi Aizen'in son hali bile karizmatik bence (malum şu an bulunduğu yerden).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

...564

Sonunda Flash TV'nin amerikan güreşi programlarında ki elemanları andıran herif öldü, sanırım. Tite'ye belli olmaz gerçi haftaya da şu insanları biraz daha çıldırtayım derse, hop bir bakmışız, herif hala ayakta olur. Renji'nin dövüşü diğer karakterlerden bir iki panel birşeyler gösterse yine çekilebilir olacak. Ama bu haliyle pek sıkıcı geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Forumda herhangi bir yetkiye sahip değilim ama zamanında başlığı açan kişi olarak yazdıklarınızı spoiler içerisine almanıza gerek olmadığını söylemeliyim. Başlığı açarken aklımda böyle bir şey yoktu, hatta tam tersine o zamanlarda yazıların spoiler içerisine alınmasından rahatsız olan bir insandım. Zaten konunun ismi yeterli derecede uyarı yapıyor. Gerek yok yani, zahmet etmeyin.

Ve Kubo sonunda mangayı kurtarmanın yolunun sürekli İchigo'yu upgrade etmekle olmıyacağını anlamış...Gerçi çareyi herkezi upgrade etmekte bulmuş ama neyse :D.

Toplamda 1 chapteri 20 sn de falan okuduğum için sorun yok :)...

Valla uzun süredir ranklara bakmıyorum ama Bleach'in üç büyük shounen'den biri olduğunu düşünürsek herhangi bir şekilde 'kurtarılmak' gibi bir olaya ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Bu seriler yayın akışına mangakalar "bitti" diyene kadar devam edecek diye biliyorum ben. Büyük ihtimal yanılmıyorum da. Eğer olay ciltlerin satımıysa, kubo'nun şu zamana kadar zaten yeterince para kırdığına şüphe yok. Özetle kubo'nun hiçbir şekilde serisinden finansal yönden veya serinin işleyişi yönünden bir kaygısının olduğunu düşünmüyorum. Elbette herkes bir şekilde powerup kazanacak. Shounen bir seriden bahsediyoruz. Renji, Byakuya ve Rukia Ichigonun yani serinin ana karakterinin en yakınındaki karakterlerden bazıları. Bu tarz karakterlerin powerup almaları oldukça normal. Diğer karakterlerin de sahip oldukları güçleri geliştirmelerinde de herhangi bir anormallik yok. Aizen olayından sonra herkes aynı şekilde kalsa ve kendini geliştirmek adına hiç bir adım atmasa asıl o zaman bir şeyler anormal olurdu. Son olarak, Bleach yayın akışına girdiğinden bu yana hızlı okunan, diyalogların kısa ve öz olduğu, panellerin geniş çizildiği bir manga. 564 bölümdür de devam ediyor bak. Yok, hayır, "beğenmiyorsan bu kadar bölümü neden okudun dostum?" diyecek değilim. Bu kadar bölümdür bu şekilde ilerleyen bir seri, sence bu saatten sonra değişir mi? Değişmez. Bence değişmemeli de. Çünkü üç büyük shounen'e baktığımızda her birinin panelleme ve çizim yönünden birbirinden farklı olduğunu görmek zor değil. Her biri farklı zevklere hitap ediyor. Bu özellikler onları orjinal kılan özelliklerden bazıları. Ve insanlar bunlardan farklı farklı tat aldıkları için seviyorlar. Şahsen Bleach'in panellemelerinin OP gibi olduğunu düşünemiyorum. Bu demek değildir ki ben OP'i sevmiyorum veya kötülüyorum. Sadece Bleach'in şuanki haliyle gayet güzel ve diğer rakiplerinden farklı olduğunu belirtiyorum.

Ichigo upgrade'leri kaçırmıyor, zeki çocuk. Gözlerim bir Grimmijow bir Neliel ararken tahta göğüs Rukia'nın güçlenmesi hiç de zevkli gelmiyor. Biraz da spoiler'dan devam edelim.

Bu kadar bölüm sonunda daha yeni bankai göstermiş Yamamoto'nun da bu kadar kolay harcanması inanılmaz.

Neyse ilerleyen bölümlerde Aizen bekliyorum ben, serinin en karizmatik adamının ekmeğini yememiz lazım daha. Ama son kelebeğimsi halinden ziyade normal hali olsun lütfen.

Ayıp ediyorsun ama ademania, tahta göğüs olabilir ama bu kalçaları unutmamak gerek,

6oJiy.png

İşin şakası bir yana benim de gözlerim arıyor Grimm ile Nell'i ama Rukia malum, Ichigo'nun etrafında olmanın verdiği avantajlardan dolayı daha ön planda olan bir karakter. Ayrıca simgesel anlamlar falan derken, hiç girmemek daha iyi o konulara :D Yamaji konusuna gelecek olursak. Shounen bir seride Yamaji gibi bir karakter yarattığınız zaman, bu karakterin tüm gücünü gösterdikten sonra hala kendisini seri içerisinde tutmak anlamlı olmuyor. Tek kullanımlık araç gereçler gibi düşünebilirsin Yamaji gibi karakterleri. Aizen serinin ilerleyen bölümlerinde olaylara bir şekilde karışacağına eminim ben. Juha Bachla yaşadıklarından sonra, Aizen'in SS yararına bir şeyler ortaya koyacağını (ki zaten ufak çapta olsa da koydu kendisini farkettirmeden oyalayarak) düşünüyorum. Birinle kapışacağından çok, sözlü olarak bazı noktalarda bazı şeyleri açıklayacak gibi geliyor bana Aizen.

Son olarak, son bölümden bahsedeyim. Başkalarının iletilerine cevap yazarken iletinin uzunluğu baya bi oldu, yoruldum da açıkçası, o yüzden kısa kesicem. Gayet güzel bir bölümdü. Renji hakettiği bir power up aldı. Son panelde kurduğu cümle oldukça hoşuma gitti açıkçası. Gülümsetti beni. Bankai'sini de görünüş olarak gayet yeterli buldum ben. Gücü ise ortada zaten. Renji hakkında son söyleyeceğim şey ise, uzun zamandır kendisinin göğüs, yüz ve eller haricindeki hiç bir yerini açık görmedik. İlerki bölümlerde Renji'nin sahip olduğu dövmeler hakkında bir şeyler ortaya çıkabilirmiş gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

569. bölüm

bende pek bir etki bırakmadı hani nasıl söylesem bir sonraki sayfayı merak etmedim açıkcası ama kenpachi 'nin olduğu bölümleri çok merak ediyorum acaba nasıl olacak :D

Bankai açınca rakibi tek hamlede ikiye böler heralde :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son 100 chapter'ın özeti:

166946-kubo05_super.jpg

Bleach sevdiğim bir seri, kubo da takdir ettiğim bir mangaka. Yeri geldiğinde ikisinle de dalga geçmekten ve geçilmesinden baya eğleniyorum. Ama mantıklı olduğu sürece.

Bankai hala yaygın bir şey değil. G13 içerisinde yüzlerce shinigami var. Bin diyelim biz, ki eminim çok daha fazla. Şu ana kadar bankaisini gördüğümüz ve varlığından emin olduğumuz kişi sayısı ise 20 ile 30 arasında sanırım. Hadi 30 diyelim. %3 gibi bir sonuç elde ediyoruz. 40 olsa bile %4 oluyor ve bu bir şeyi "nadir" olarak sınıflandırmak için oldukça yeterli. Bir ruhun shinigami olması bile basit bir şey değilken, bankai'nin varlığını yaygın olarak görmek bana pek mantıklı gelmiyor. Ama, şu da bir gerçek ki Shinigami tarafında gördüğümüz nerdeyse herkesin bankaisi olmaya başladı. Ve sanırım insanların hoşuna gitmeyen de bu. Ama atladıkları bir nokta var, o da bu shinigamilerin boş insanlar olmadıkları. Ya kaptanlar, ya da yardımcısı. Üçüncü veya dördüncü koltukta olupta bankai'e sahip olanlarda var. Gördüğümüz bu karakterler her ne kadar zaman zaman şamar oğlanına dönse de, aslında oldukça nadir ve güçlü kişiler. Yüzlerce insan arasından sıyrılmış bu mevkilere gelmişler.

Bölüme dönecek olursam, kötü bir bölüm değildi. İki seçenek vardı zaten, ya Byakuya Rukia'ı kurtarıp assknot'ı indirecekti ya da Byakuya Rukia'a iki konuşma yapıp, gaz verip, Rukia indirecekti. İlk olmasını istemiyordum. Rukia ve Renji gibi şamar oğlanına dönen karakterlerin bu arcta bir şeyler yapmasını umuyorum ben ve Kubo da bunu yapıyor gibi görünüyor. Gerçi hala, Rukia'nın assknot'ı indirip indiremeyeceği kesin değil ama büyük ihtimal başaracak.

Gelecek bölümde büyük ihtimal Renji'i gösterecek Kubo. Renji'nin peşindeki sternritter'in gücünü baya merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Bu seride beni hayal kırıklığına uğratan bir olaydan bahsetmek istiyorum. Espadalar ile savaşıldığı bölümlerde, bunların hepsinin aşırı güçlü varlıklar olduğunu gördük. 3. espadaya gelene kadar her biri dehşet güçlüydü ki, ulqiorra nın 4 numara olduğu öğrendiğimizde ilk 3 ün akıl almaz olacağını sanmıştık(Gerçi ben Ulqiorra nın en güçlüsü olduğu görüşündeyim). Gel gör ki, belki de beklentinin yüksek olmasından, beklediğim şeyle karşılaşamadım. 3. ve 2. espadalar iyi olmuştu ama 1. espada tamamen yetersizdi bence. Kıytırık bir kaç kurt gönderme, dandirik iki silahtan tırt cero gönderme. Ben birinci espadadan daha iyi özellikler beklerdim.

Bu arada sevmediğim bazı karakterlere de değinmek isterim. Tamamen gereksiz, sıkıcı, animede sardırma, mangada sayfa çevirme isteği uyandıran Renji, kel bankaici, kendine güzel diyen kelin arkadaşı gibi. Aklıma bunlar geldi. Aslında Rukia'yı da tam sevemedim ve dövüşleri hep sıkıcı gelir bana. Örneğin en son manga bölümlerindeki savaşları hızlı hızlı sardırdım geçtim. Aynısını renjide de yaptım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ikkaku'ya laf yok :P Kenpachi'den sonra serinin en manly adamı kendisi.

Uzun süredir okumayı bıraktığım ve sürekli kendini tekrar eden bir manga olduğu için artık okumayı da pek düşünmediğimden manga ile ilgili güncel bir görüş belirtmeyeceğim.

Kubo güzel karakter yaratıyor ama kurgu ve hikaye anlamında çok zayıf bir mangaka. He bir de arka plan çizme özürlü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kanka adamın manyaklığını bırak ya :P, kenpachi'nin manyaklığı herkese yeter. Ayrıca kenpachi'nin teğmeni de manyaklıkta gayet başarılıdır yani. Ayrıca Ikkaku= full bring arctaki onunla kapışan eleman. :D

Bu arada en sevdiğim karakterler Yoroichi, Urahara, Ukitake, Kyoraku(anlayın işte), Ichigo, Orihime.:D

Kötülerde sevdiklerim ise çok var saymıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Renji'de aslinda tam bi ana karakter potansiyeli var; olgunluğu karizmasi ve bir çok şeyi olsun ama hep arkaplanda kaliyor. Hoş son chapterlar ne alemde bilmiyorum ama Renji'nin önünde hep bi engel var, sanirim Kurosaki'yi ezmesinler diye yapiyorlar :P

Benim favori olarak ön planda tuttuğum karakterlerim Aizen, Beyaz ichigo ve Kensei sanirim. Ekstradan çok yakişikli bulduğum karakter Starrk. Başka bi animede olsa çok deli iş yapardi, harcandi gitti burada dediğim karakterler ise Ulqi ve Grimmjow.

Bayanlara hiç girmiyorum o konuda çok fazla favori adayi var. Ama gözümün önüne ilk gelen isim Kukaku Shiba oldu, hastayim o hatuna.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu mangayı 5 -6 aydır okumak için okuyorum. Son 5 - 6 aydır o kadar basit okadar absürt şeyler anlattı ki. Manga içinde filler görür olduk. Neyse Zaraki yi gördük sonunda biraz ortalığı yaksın yıksın, tasması kopmuş köpekler gibi saldırsın etrafa...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kudo, şimdi tek tek ayrıntılara girip Starrk'ın gerçekten de diğer espadalardan çok daha güçlü olduğunu göstermek istemiyorum. Şu şekilde açıklamaya çalışacağım, Starrk'ın şanssızlığı karşılaştığı rakipti. Açık ara Yamamato'dan sonra en güçlü kaptanla mücadele verdi Starrk. 2. ve 3. espadaları tek başına aynı anda indirebileceğimden hiç bir şüphem yok benim. Aynı şekilde bu espadaların karşılaştığı kaptanları da öyle. Ulquiorra'nın ikinci salınımından daha güçlüdür diye kesin bir şey söylemekten çekiniyorum daha önceki cümlelerimin aksine, ama öyle olduğunu düşündüğümü söyleyebilirim. Kanıtlar da koyabilirim.

gundamaster, okumayı bırakmamalıydın bence. Son arc'ta Kubo bir çok şeyi açıklıyor. Açıklamaya da devam edecekmiş gibi duruyor, seri bittiğinde hiç bir soru işareti bırakmayacağına ve tamamen kurgusunu ortaya koyacağına inanıyorum ben. Arka plan mevzusunu ise şöyle açıklayım, arka plan çizmeyi becerememekten çok çizmeyi istemeyen bir mangaka Kubo. Kendisi okuyucularının karakterlerden başka bir yere dikkatinin dağılmasını istemiyor, arka plan çizmeyerek karakterin o anki ruh halini okuyucuya daha iyi yansıttığını düşünüyor. Bir röportajında böyle bir açıklama yaptığını hatırlıyorum.

calieran, aynı mangayı mı okuyoruz? :D Kubo son arcla beraber hikayedeki onca boşluğu teker teker doldururken ve doldurmaya da devam edecekmiş gibi dururken, filler gibi görmen şaşırttı beni. Ayrıca şunu da paylaşayım,

7zjci.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

@Stzake,

Geç olmuş ama mesajını şimdi gördüm. Zaten birinci espada olduğundan güçlüdür elbet ama yani bize bir şey göstermediler ve kullandığı teknikler çok zayıftı. Kyoraku'nun nasıl güçlü olduğunu hepimiz seziyoruz tabii ama yine de 1. espadadan bir şeyler beklerdim.

Ergenler gibi şu nasıl güçlü, kimden güçlü, kim kimi döver gibi bir mesele ortaya getirmek istemiyorum ve bu konuda yanlış anlaşılmak istemiyorum. Ama senin bahsettiğin ayrıntıları ve kanıtları dinlemek isterim. Böylece fark etmediğim, dikkat etmediğim, atladığım şeyler varsa görebilirim belki. Hem bunları masaya yatırarak karakter analizi yapmış oluruz diye düşünüyorum.:)

581

Sonunda Ichigo döndü. Olacakları merakla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kudo

Kim kimden daha güçlü veya hangisi yener gibi tartışmaları ergence bulmuyorum ben açıkçası. Tabi olay şuursuzca fanboy tartışmasına dönüşmedikçe.

Açıkçası baya üşeniyorum ama kendimce neden Starrk'ın daha güçlü olduğuna dair bir özet geçeyim. Çok basit bir örnek vereyim,

http://starkana.com/manga-img/151/5539/M7_Bleach_Ch271_19.png

Ulquiorra kendi ağzıyla kendisinden daha güçlü 3 Espadanın bulunduğunu söylemekte. Burayı Ulquiorra'nın Ichigo üzerinde umutsuzluk yaratma amaçlı olarak görenler olabilir ama manganın geneline baktığımızda Ulquiorra'nın gerçekçi bir karakter olduğunu görmek zor değil.

Starrk, üzerinden hougyoku kullanılmamış bir Hollow, Ulquiorra ise öyle değil.

Bu ve sonraki 3 sayfaya bakmanı istiyorum,

http://starkana.com/manga/B/Bleach/chapter/351/7

Ulq burada güçlerini açıklıyor diyebiliriz aslında. Bunun haricinde kendisi çok fazla hızlanıyor ikinci salınımında. Reiatsu artışını da unutmamak lazım. Kendisi her ne kadar hızlansa da, aşırı sağlam bir regen'e sahip olsa da gerçekten yerinde bir saldırı yapabilmesi için beklemesi gereken bir karakter. Bu 4 sayfada görüldüğü gibi. Ayrıca bu Lanza ile başlayan saldırısını yapsa dahi, olduğu yerde duran Ichigo'u ıskalıyor. Ulquiorra ikinci salınımında her ne kadar büyük ölçüde güç artışına sahip olsa bile Starrk gibi, her yönden hızlı bir karakteri yenebilmesi pek mümkün gibi durmuyor açıkçası.

Ben hep Ulq'ın ikinci salınımının Starrk'a denk veya ondan biraz daha aşağısı olduğunu düşündüm. Ulq gerçekten güçlü bir karakter, hakkını yememek lazım. Ve eğer daha fazla zamanı olsa, ikinci salınımı üzerinde biraz daha çalışabilseydi Starrk'ı geçebileceğine inanıyorum. Tabi Starrk'ta ikinci salınımı öğrenmediği sürece.

Starrk nedense bende hep Zaraki izlenimi bıraktı. Güç olarak. İlerki bölümlerde de belki Zaraki'ninde aynı Starrk gibi, aşırı gücünden ve yalnızlığından ötürü kendini ikiye ayırdığını, diğer parçasının pembe saçlı ufaklık olduğunu görebiliriz. Bu konuda baya bir teori var.

Ve bu konuda son olarak, Ichigo'nun Ulq ile dövüşmesinin sebebi olarak, onun güçlü olması değil de, karakter olarak özelliklerinden dolayı olduğuna inanıyorum. Yani her shounende yaşanan, en güçlü ile ana karakter dövüşecek kuralının burada geçerli olduğunu sanmıyorum. Ichigo vs Ulq, fikirsel ve simgesel yönden bir mücadeleydi gibi geliyor bana.

Son bölüme gelecek olursak, Ichigo'dan, "I came here to laugh at you" demesini bekledim açıkçası :D Ayrıca, Zaraki'nin HM'da Ichigo'nun yardımına gelmesi geldi direk aklıma. Bölüm baya bir boştu desek yalan olmaz. Her zamanki gibi görsel kasan Kubo işte :D Shinji'nin dövüşebilecek durumda olduğunu da görmüş olduk. Kendisinden benim büyük beklentilerim vardı bu son Arc'ta. Umarım karşılanırlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ulqinin benden güçlüler var sözünü söylediği anla(burada içinde bulundukları durum farklı), ikinci salınım yaptıktan sonraki söyledikleri sanki çelişki oluşturuyor gibi geliyor bana.(benden başka ikinci salınımı olan yok, kimse (aizen dahil) bilmiyor vb sözleri). O nedenle ulqinin daha güçlü olduğunu düşünüyorum şimdilik.

Ama aklıma şimdi geldi; 10. espada yani 0. espada en güçlüsü değil miydi. Demek istediğim güç sıralamasının o kadar da sağlıklı olmadığı. Ha şunu da söyleyeyim Starrk'ın ikinci salınım vb bir şey öğrenmesi halinde işler değişir, demene katılıyorum bende.

Ulqi vs Ichi olayını da kubonun; zaten ben bunu aizenle kapıştıracağım, bari 1. espadayı başka duruma saklayayım, diye düşünmesine bağlıyorum.

Sonuçta öyle bir karakter gördük ki(Stark) ne olduğunu, gücünün boyutunu tam olarak anlayamadık. Ben öyle düşünüyorum en azından. Belki Kyouraku'yla doğru düzgün kapıştırsaydı ve Kyo'nun bankai'sini de bir şekilde gösterebilseydi, o zaman, anlaşılabilir olabilirdi.(Bir de kyo'nun bankaisine gizem, kalabalıkta tehlikeli olayı getirdi.)

Ayrıca 2. espada bir iki ekleme daha yapılarak 1. esapada olsaydı, yadırgamazdım durumu.

Bu arada konu dağılacak ama bazı yerlerde Zeraki bankai yapsa herkesten güçlü olur diye yorumlar görmüştüm. Sanırım ana karakterin Ichigo olduğu, durumunun ne olduğu, güçlü olduğu ve daha da güçlenebileceği unutuluyor.:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adama son power up geldi. Savaş alanına geldiğine göre yavaş yavaş sona geliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Bölümler bana yetersiz geliyor. Sanki 20 sayfalık bölümün 10 sayfasını okuyormuşum gibi hissettiriyor. Diğer mangalarda böyle bir durum hatırlamıyorum. Bu arada bunu, bölüm çok iyide o yüzden çabuk bitiyormuş gibi hissettiğimden söylemiyorum. :D

585

Ichigo da ne yaparsa hep başkalrının işine geliyor ve planlanıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?