Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Lütfen kemerlerinizi bağlayınız. Yolculuğumuz SS'den RP'a olup bir kaç chapter sürecektir.

Sousuke Seyahat iyi yolculuklar diler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

Renji'ye de ne karizma geldi be, adam hak ettiğini buluyor şu son chapterlarda. You shall not pass

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

a635eab7cd.jpg

Kendim yaptım, D'nin ölmediğini biliyorum merak etmeyin :D

Valla bi kaç chapter'dır hiç zevk almıyordum Bleach'den. Bu bölüm ise oldukça güzeldi açıkçası. D'nin gücünü önümüzdeki bölümde açıklarlar umarım. Tamamen ölümsüz olamaz heralde. Vardır bir açığı.

Bizim havuzcu amca da bir kaç bölümdür gözükmüyor. Ne yapıyor acaba orda durarak? :D Kubo'nun mangaka olarak zayıflıklarından biri de bu bence. Bazen gereksiz gözükse de gerekli "tepki" kareleri bulundursa da, asıl gerekli olanları görmezden geliyor gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bu Ouetsu'yu seviyorum ya, boş beleş konuşmadan bam güm dalıyor işte, ne dert ne tasa, Kubo'cum inş 2 bölüm sonra karakteri harcamaz, biraz daha görürüz kendilerini, resim bölümü güzel anlatmış bu arada :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adam geldi çat çut önüne geleni biçti. D'e kadar yaptığı hiçbir hamle de boşuna olmadı. Defans için kılıcını sallarken başarılı oldu, öldürmek için de.

Yalnız sadece "ölmemek" yetmez. D'nin bu gücünün farklı tarzları şeklinde teknikleri vardır. Atıyorum başka bir öleni bir seferliğine canlandırıyor olabilir. Karşılığında bir şey vererek elbette. Veya kendisinin etki alanındaki ölümleri "yok sayıyor" olabilir. Yani hiç yaşanmamış, o kişi ölmemiş gibi.

Oeutsu'nun irkilmesinden güçlü bir karakter olduğunu söyleyebiliriz sanırım ama bu ofansif'ten çok defansif bir güç gibi geliyor bana. Mayuri'i baitlemeye çalışmasından ve bu bölümden çıkardığım sonuç bu.

Ayrıca, Bazz-B ile Jugo'nun arasında tam bir kavga olacakken panelde top gibi bir şey gördük ve arkasından D konuşmaya başladı. Jugo'a da "Next King" demişti o bölümde. Sarkastik bir karakteri var D'nin ama bunu söylerken ciddi miydi yoksa dalgaya mı alıyordu orasını tam olarak kavramak mümkün değil. İlerki bölümlerde önemli bir karakter olacakmış gibi duruyor D. Önümüzdeki bölüm hemen harcanmayacak gibi.

Edit: Teşekkürler bu arada :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Şimdi arkadaşlar, 3'lü büyük shounen olarak adlandırılan One Piece, Bleach ve Naruto'yu zamanında her hafta güncel olarak takip ederdim, tabii o zamanlar Chocobo Manga vardı, D-Falcon vardı, şimdi hiçbiri kalmadı, güzel zamanlardı.

Naruto'yu çizimler iyice birbirinin içine geçince sıkılıp bıraktım, son 20-30 bölüm falan kaldı zannedersem, One Piece deseniz polyannacılık oyunları sıktı artık, yine de bir ara güncele gelirim. Tek bırakmadan devam ettiğim seri Bleach oldu, ancak son bölümle iyice anladım ki, ya ben çok salağım, ya da bu seri iyice abuklaştı.

Kim kime karşı hangi saldırıyı yapıyor, o neden güçlü, sen neden güçsüzsün, tam kaybedecekken alakasız geri dönüşler, yok harfi A'ymış, Almighty'miş, ya ne cacık oluyor cidden bu seride, bu kadar bölümden sonra ya ben takip gücümü kaybettim, ya da Kubo "2deep4you" bir iş çıkarıyor ortaya, yerseniz.

Bleach ile ilgili oldukça komik bulduğum bir foto da paylaşayım gelmişken;

qeAFkpQ.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genel Yorum ve 611:

Şu son arcı benim de pek sevdiğim söylemez. Adam güçlü tamam da, fırçalı adam ile dövüşleri sıktı beni. Adam kesiliyor, isimler bana ait diyor, ismimi anarsan normale dönerim diyor. Öteki ben ne dilersem o olur diyor. İş Ichigo' ya her halükarda kalacak, onun için bir şekilde zemin hazırlıyor da bir yandan saçmalıyor. Benim için Bleach ciddi anlamda değerlidir, ilk shounen serim ve severim de. Kılıçlar olsun, bankai olayı olsun çok ilgimi çekmişti. Filler falan demeden izlemiştim, manga ile pek alakası olmasa da belirteyim buradan.

Quincy kralı olayını sevemedim, çok kişiden duymuşsunuzdur muhtemelen ama seri benim için Aizen ile sonlanmalıydı. Belki 0. takımı açıklamıyordu, açıklanmayan şeyler de olacaktı ama ona rağmen razıydım diyebilirim. Ichigo' nun güçleri de gitti, gündelik yaşamına geri döndü denseydi hepimiz de yerdik.

Gelelim son manga bölümüne, 611' e. Aslında 610' a geçen hafta 50-60 bölüm okuyarak geldim, ne kadar sevmedim desem de bir çırpıda okudum. Karakterleri için yine okunuyor bir şekilde bir şey diyemem ondan, neyse 611' e geleyim ben. Şu resmi görünce, dedim Aizen yeniden sahneye çıkıyor heralde. [bimgx=500]http://2.bp.blogspot.com/-mDSGPsZtne4/VJ2DYCztPFI/AAAAAAAAbog/6i4d5sCG1tE/018.png?imgmax=3000[/bimgx]

Çünkü bu resimden sonra görebildik Quincy kralını, bir heyecan oldu bende Aizen mi geliyor diye ama soul kingmiş o meğer. Peki, soul king güçsüz biri mi, seride açıklandı mı hiç farkında değilim. Koza gibi bir şeyin içinde korunuyor gibi resmen, o ölürse her şey çöker denildi. Bakalım onu da göreceğiz. Gerçi Inoue de orada hemen iyileştiriverir :) Önümüzdeki hafta Ichigo ile bir savaş olacak mı göreceğiz. Sanmıyorum hemen bir dövüş olsun, daha Ishida var öyle hemen savaşa geçelim tarzında gitmez gibi. Ne dersem diyeyim bir şekilde okuyorum bu seriyi, ne kadar arada kızsam da bu kadar da olmaz artık desem de okuyorum bir şekilde. Son arc bu denildi, araya başka bir şey girmezse 1 yıl içinde biter belki de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach benim en sevdiğim shounen seri. Ama son bölümde hiç olmadığı kadar soğudum seriden. Daha önce sevmediğim kısımlar olmuştu ama bu derece hiç soğumamıştım.

Son arc'ta Kubo'nun en büyük hatası fazla sayıda düşman karakter ortaya koymasıydı. Bleach'i bir kapışma mangası olarak görecek olsak dahi bu kapışmalar o kadar ilgi çekici değildiler. Okuduğumda eskiden okurken yaşadığım o gaza gelmeleri yaşamadım. Çünkü düşman karakterler bir anlam ifade etmiyorlardı. Onları sevemedik hiç, bize onları sevmek için zaman tanımadı Kubo. Veya ilgimizi çekmeleri için. Tanıtmadı onları adam akıllı. Arrancar arc'ı bir düşünün. Ulquiorra, Grimmjow, Starrk ve Nell gibi karakterleri bir çoğumuz sevdik. Bu saydıklarım arasında sevmedikleriniz varsa bile dövüşlerinden zevk aldığınıza eminim. En azından şuanki stern ritter dövüşlerinden daha çok eğlenmişinizdir. Bunun sebebi bu karakterleri bize Kubo'nun sağlam bir şekilde yavaş yavaş tanıtması, ilgimizi çekmelerini veya sevmemizi sağlamasıydı.

Yanılmıyorsam bu son arc'ın temelleri çok daha önce tasarlanmış ve arrancar arc bir nevi bu arc'a geçiş yolu gibi bir şeydi. Yanlış anlaşılmasın, bu arc'ın aslında o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum ben. Ama çok ayarsız bir arc oldu şu ana kadar. Nedenlerinden birini yukarıda belirttim. Bir diğer nedenini ise şu şekilde ifade edebilirim sanırım, nasıl anlatsam tam olarak bilmiyorum; Hani müzik'de bir şey vardır, elektronik müziği ve alt dallarını sevenler ne demek isteyeceğimi anlayacaklar çok iyi. Müzik bir yerde bir anda değişir. Kendini toplar ve patlar. Patlama kısmı "Drop" denilen mevzu. Türkçesi ne bilmiyorum ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırım. Drop yaşanmadan önce müzik o "Drop"a hazırlık yapar, ısındırır bizi bir şekilde ve sonra bum! Ha işte, o ısındırma süreci olmazsa o "Drop" bir boka yaramaz. O zevki alamazsınız. Bir de şunu düşünün, her hangi bir ısındırma süreci olmadan, orantısız aralıklarla 'Drop'lara boğulduğunuzu. Zevk verir mi? Sanmıyorum. Kubo'nun bu son arc'ta bir çok konuda yaptığı da bu.

Son bölümde ise, RG'ın tamamen harcanmış olması, Ichibei'nin ölüp dirilmesi, Ichigo'ya "hadi bizi kurtar euhe" tripleri ve Yhwach'ın SK'e çok rahat bir şekilde kılıç sokabilmesinden rahatsız oldum. RG bu kadar basit harcanmamalıydı kesinlikle. Ichibei'nin ölüp arkasından Ichigo'nun onun ismini söylemesiyle dirilmesini nasıl açıklayacak Kubo aklım almıyor. Bi kere ruhlar alemindeyiz, adam bu alem içerisinde parçalara ayrıldı, ama sanki, ruh alemindeki bedeninin ruhu varmış da bedeni öldükten sonra Ichigo ile ruhunun ruhu ile konuşup felan filan. Beynim yandı cümleyi tamamlayamadım harbi. Ruhunun ruhu muhabeti işin şakası ama, gerçekten Ichibei'nin Ichigo ile nasıl konuşabildiğini anlamış değilim. İsmi söylenince canlanması bir nevi anlaşılabilir bir şey olabilir, adamın gücü isimler üzerine. Ama nasıl konuşabiliyor arkadaş?

Bana kalırsa SK güçsüz bir varlık. Korumaya ihtiyacının olmasının nedeni de bu olabilir. Ama Yhwach adama resmen "baba" dedi. Kubo umarım bunun altından kalkabilirsin.

O değil de, Aizen, AIZEN, A I Z E N. Hadi be reis, dövüş demiyorum, gel bi iki laf et, bir şeyler söyle. Bazı gizemleri falan açıklayabilirsin, illa dövüşmen gerekmiyor. Şaka maka, Kubo Aizen'i sokarsa bir şekilde seriye tekrardan umarım çuvallamaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach'i eskiden her hafta cidden heyecan ve merakla beklerdim ama artık alışkanlık gereği bekliyor gibi hissediyorum biraz da. Hunter x Hunter'dan sonra tüm bu shounen seriler bir nevi pespaye gibi geldi gözüme, abartmayayım ama yine de bir bak derim.

Canımı sıkan bir diğer konu da, çok uzun süre hazırlanan ve şişirilen karakterlerin, adeta çok şişirilen bir balona dokundurulan iğne gibi patlamaları oldu. Spoiler kısmına çok girmeden anlatmayı deneyeyim ama, Yamamoto'nun bölümlerce beklenen bankai'si ve sonrasında olanları çok iyi biliyorsunuz. Lan ben o bankai için 500 küsür bölüm okudum be insafsız, böyle mi olacaktı yani? Bir başka örnek, Soi Fon, saddam füzesi ha, waow, yaratıcılığın son noktalarındayız :D

Ancak sorun yok, çünkü Hitsugaya var, onun Hyourinmaru'su var, binlerce kez göstermekten sıkılmadığı ancak benim bıkıp usandığım bir karakter ve bankai, yeter artık bir karakter bu kadar mı göze sokulur. Gin'in bankai'si ve olanlara hiç girmiyorum bak, aslında oralar güzeldi hakkını yemeyeyim.

Urahara mesela, bayılıyorum karaktere, ancak bankai'sini falan göreceğimden bile şüpheliyim. Benim için seri biraz nasıl sonlanacak diye değil de, Urahara ya da Zaraki'nin bankai'leri ne olur, Aizen döner mi, böyle şeyler için okuduğum bir seri haline geldi. Yine de okuyacağım, ne de olsa anime dünyasına girmemi sağlayan seridir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

616 ve 617 yeniden heyecanlandırmayı başardı beni. Şimdi gelecek sayıları yeniden merakla beklemeye başladım.

Ukitake Soul King' in yerini aldı gibi bir şey. Adam hep hasta, pek bir şey de yapmıyor diyordum ama onu da iyi yere bağladı Kubo. Onun dışında Aizen geri dönüyor gibi gözüküyor. Sadece Aizen' in görünmesi bile heyecanlanmak için yeterli bir sebep, Ukitake' den çok o beni heyecanlandırdı. Adamın sadece ağız kilidini açtılar, diğer kilitleri kendi kırdı sanırım. İnternette teorileri okuyunca Aizen algıları ile oynayıp tüm kilitleri açmasını sağladı diyen var, adamın görünmesi bile bir sürü teori oluşmasını sağlıyor :D Daha açabileceğin 2 kilit var değil mi demesi zaten ayrı bir şeydi. Tekrar gördüğüme memnun oldum açıkçası. Aizen olayların içine katılacak mı, neden Aizen ile görüşüyorlar? Aizen kral olmaya yaklaşmış bir kişilikti, onu ruh kralı yapmayı mı düşünüyorlar? Böyle bir ihtimal olamaz gibi geliyor bana, zamanında savaştıkları birini yapmazlar diye düşünüyorum. Bakalım neler olacak, olaylar tam anlamıyla kızıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar dibe vurdu ki seri painscream yazmasaydın bakmayacaktım, diğer sayıları biraz takip edeceğim umarım heyecan düzgün bir bağlamayla devam eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim ilk izlediğim shounenlerden kendisi, o yüzden yeri biraz ayrı bende. Bahsettiğim kişiyi gören herkes heyecanlanmış ve teoriler üretilmeye başlanmış. Bundan sonra mangaka nasıl bir yol izleyecek o çok önemli. Umarım çok fazla uzatmadan, düzgün bir şekilde sonunu getirir. Gerçi bitmesine daha en az 1 yıl var gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar neden söylemiyorsunuz seninki geldi diye :(

Dalmış halde okuyordum 30 chapter falan, birden yeraltına indik ve ince tiz bir çığlık attım oturduğum yerde :011: Hala da elim ayağım titriyor ilk aşkım hayatım bi tanem lordum aizen-samam gelmiş hoş gelmiş <3

Urahara'da yapsa artık yapacağını, seri bitecek adam hala patlatmadı bombayı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar neden söylemiyorsunuz seninki geldi diye :(

Dalmış halde okuyordum 30 chapter falan, birden yeraltına indik ve ince tiz bir çığlık attım oturduğum yerde :011: Hala da elim ayağım titriyor ilk aşkım hayatım bi tanem lordum aizen-samam gelmiş hoş gelmiş <3

Urahara'da yapsa artık yapacağını, seri bitecek adam hala patlatmadı bombayı :D

Endless Shounen karşıtı olarak gördüğümden hiç aklıma gelmedi bahsetmek :D Aizen' in görünmesi bile çeşitli teoriler üretmeye sebep oluyor. Seriye heyecan getiren ögelerden biri kendisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla Bleach ilk izlediğim anime, ilk göz ağrısı olunca insan nefret edemiyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Bizim mainler aylarca ustalarla çalışıyorlar ediyorlar böyle bir günlerini boş geçirmiyorlar. Sonra bir de Aizen var, o süreyi sadece koltukta oturarak geçiriyor ve sonuç olarak Aizen hepsinden 10 kat daha güçlü :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aizen' in koltuğu bunlardan güçlü resmen :011: Şöyle bir şey yapmışlar, görünce güldürdü beni :D

j4k11G.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:011: :011: Sesli güldüm gerçekten benim de aklıma öyle bir şey gelmişti orayı okurken :011: Da o scanleri sevmiyorum ben ya çok fazla açmışlar çizgiler silik silik duruyor :/ Mangapanda'dan okuyorum o sahne böyle mesela:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Türkçe baktım, bazı yerleri anlayamadım bir de İngilizce baktım. Çevirilmiş ama tam anlaşılmıyordu. Tek bir kişinin gelmesi mangaya heyecan katıyor resmen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnan İngilizce çeviride bile herkes farklı telden takılıyor :D Ben önce mangapanda'dan güzel scanlerle okuyorum, sonra diğer siteler nasıl çevirmiş diye bi daha okuyorum taş çatlasın 5 dk sürüyor toplamda :011: Sonra 4ch'deki tartışma başlıklarına bakıyorum teoriler falan.

Gelecek bölüm ne olacak merak ettiriyor şu an yemin ederim, Aizen acaba bu sefer ne yapacak diye heyecanlanıyorum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kırmaya çalıştı zaten mührü, hmm baya sağlammış diye tepki verdi adam :D Elbet muhtaç olacaklar bu adama. Bir yerdeki çevirisine göre sizin için alaşağı edeyim diyor. Aizen söz konusu olunca olabilecek bir şey. Adam mührün içinde bile güçlenmiş, güçlenmeye devam etmiş. Rukia ile karşı karşıya gelip bir de dalga geçiyor :011: Bakıyorum yükselmişsin diye. Seriye heyecan ve merak getiren tek karakter neredeyse. Bir de Hollow Ichigo bir şekilde çıkarsa benim için çok iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi Bach muhabettinden sonra Zangetsu olayı iyice karıştı. Hollow kısmını bir daha nasıl dahil ederler bilmiyorum, yeni bir power up mı geliyor yoksa :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çorba oldu zaten, her şeyin çıkma ihtimali var. Adam Quincy, Hollow, Vasto Lorde, Shinigami. Olabilecek her şeyi kattılar adama, başka bir güç gelse o da içinde çıkacaktır :D Ortadan kayboldu gibi normalde Hollow Ichigo ama Kubo' dan bahsediyoruz, ne yapacağı hiç belli olmuyor adamın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?