Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Hollow Ichigo'yu direk zampaktosu olarak yaptı da özledik valla. İçgüdü temalı konuşması felan çok iyiydi. Yine çıkıp çılgın gibi bağırsa :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

Kubo'nun 23 Nisan hediyesi "Grimmjow" geri gelmiş . Vatana, millete, bütün otakularına hayırlı uğurlu olsun

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten biliyoduk bunun olucağını o Halibel mevzusundan sonra, dedikodular dönüyordü geç bile oldu. Bakalım nasıl açıklanacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Urahara ile bir bağlantısı vardı sanırım. Nel var daha, hayatta olması lazım. Ichigo' ya yardım söz konusuysa o da gelebilir diye düşünüyorum. Ama Kubo gerek de görmeyebilir. Bakalım göreceğiz. Grimmjow ciddi anlamda sevdiğim karakterlerden biridir, getirip direkt harcatmaz umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla şansına tam da avatarındayken geldi ha :P Bana biraz da Kubo'nun son kozları gibi geliyor bu karakterlerin geri dönüşü. Manga çok düşüşteydi son zamanlarda, yavaş yavaş elindeki kartlarını birer birer çıkarmaya başladı Aizen Grimm falan derken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana da biraz öyle geliyor, sevilen karakterleri tekrar sokup okuyucuları yeniden kazanmak istiyor. Bunu başardı da büyük oranda. 1 karakterin gelmesi seriye heyecan kattı. Yoksa Juha beni o kadar heyecanlandırmamıştı. Sonuçta son arc dendi, elindeki bütün kozları oynayıp iyi bir şekilde bitirmeye çalışıyordur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve hala Urahara'dan bomba bekliyoruz :011: Adamın en en en en soz kozu o olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Urahara' ya bankai açtıramadılar, açacak mı göreceğiz. Aynı şekilde Kenpachi' de. Urahara' dan ihanet bekleyenler var. Aslında olabilecek çok olay var da, olacak mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla Kubo'nun elindeki koz sadece uzun zamandır ortada olmayan karakteri getirmesi. Dediğiniz gibi seriye heyecan katıyor ama hikaye anlamında pek bir gelişme olmuyor. Her arc aynı muhabbetler oluyor. Savaşa gelen ve savaşmak isteyen bir sürü karakter geliyor ama en sonunda Ichigo güzel bir power upla arcın villainini kesip arc bitiyor. Eğer uzun zamandır gözükmeyen karakterleri sadece süs olsun diye de bize gösteriyorsa daha bi gözümden düşer seri. Umarım doğru kullanıyor şu adamları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Aizen acaba kelebekten sonra bu sefer ne olacak ben onu merak ediyorum. Şu an bekçi köpeği gibi bağlı ve saldırgan :D

Kubo geçen hafta ara vermişti mangaya o sırada yeni bir plan yapıp neticede

Grimmjow geldi. Satmayan okunamyan manga için bir taktikten başkası değil. Çok etkili olacağını sanmam. Bir süre sonra Nel ve Pesche de gelir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle belirteyim yalnız, bu karakterlerin gelmesi "birden" gelişen bir şey değil. Ben hatırlıyorum rahat 2 sene önce bunun söylentisi yayılmıştı. Arrancar arc'tan Halibel, Grimmjow ve Nel'in ileride geri döneceği sızmıştı. Hatta bi aralar galiba bu arc'ın eeeeen başlarındaydı, Kral'ın Halibel'i bi mahzende kapattığını görmüştük (Nel de oralarda gözükmüştü). Quincy'lerin Hueco Mundo'yu yakaladığını biliyoruz, Grimm bu işin neresinde bilmiyoruz mesela. Bu tip şeylere açıklık gelecek bir mevzu yaşanır umarım bir sonraki bölüm.

Ben işin "kavgayı yendik kötüyü defettik" kısmında değilim zaten kim dövüşürse dövüşsün. Kubo'nun arkaplanda ufak detaylarla gizem kurup-çözme safhası var, çok eski arclarda geçen olaylara göndermeler yaptığı oluyor. Şahsen bunları keşfetmek daha çok hoşuma gidiyor, Bleach'in tek sevdiğim yanı bu ilginç gizemi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabii yeni gelişmiş bir şey değil. Urahara Hueco Mundoya gitmişti ve oradan Kurosaki ile bir görüşme yapmıştı. Orada Urahara konuşurken arkada kaba bir dile ile o ses Kurosaki' nin mi diyen biri vardı. O zaman bu Grimmjow olmasın diye demiştim ben. Şöyle resmini de koyayım o sahnenin. Bunun geçtiği chapter 518. Bundan 100 chapter öncesi, hatta fazlası. Çadırdan çıkmasın dediğine göre, o zamanlar yaraları hâlâ iyileşmemiş ve tedavi ediyorlar diye düşünebiliriz.

Benim merak ettiğim, Ruhlar Kralı. Şimdi Shinigamilerin düşmanı gibi bir şey dendi. Altından bir şey çıkacak gibi onun, şimdilik en merak ettiğim şeylerden biri o.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen aynen bak sen atınca aklıma geldi benim de, orada direk emin olmuştuk. O Halibel'li chapter çıkalı 2 sene olmuş, düşün biz o bölümden taa aylar öncesinden duyuyorduk. Kubo umarım Shingeki no Kyojin gibi böyle gizemleri koyup koyup fos çıkarmaz. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vayyy... Burasının bu kadar aktif olacağını rüyamda görseydim inanmazdım.:aglama3:

Seri son çırpınışlarında artık tüm kozlarını öne sürdü Kubo. Arc başladığından beri olacaklar az çok tahmin ediliyordu. Çok barizdi umarım bundan sonra iyi bir şekilde gidiverir. Ayrıca Kubo'nun prestiji Aizen Arc'ındaki Ayak olayından sonra sıfıra indi benim gözümde. Bir daha öyle bir kaos yaşmamak dileğiyle.

Şuana kadar en sevdiğim olayda hitsugaya'nın ölümüydü. Kahkaha attım mutlulukdan dört köşe olmuştum.:962129:

Aizen döndü, Grimjoww döndü. Geriye Ulquiorra ile Bizim ihtiyar (Bu ihtiyarın ryujin jakka diyişine hastayım) kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ulquiorra dönemez muhtemelen, adam kül oldu resmen. O dönerse baya saçmalar artık. İhtiyarın da döneceğini sanmam, tam anlamıyla yenildi. Hitsugaya' ya ne oldu diye döndüm baktım da, zombileşmiş. Mayuri kendisiyle dövüşmüş ve etkisiz hale getirmiş. Mayuri' den bahsediyorsak Hitsugaya' yı bir şekilde normale döndürür, hiç olmadı Sōten Kisshun var( internetten baktım ismine yine, Santen Kesshun diye kalmıştı aklımda) onunla iyileştirirler. Daha geriye gidip bakmadım, döndürülemeyecek kadar sağlam hasar da almış olabilir. Kısacası Ulquiorra kesin olarak dönemez, ihtiyar da dönemez. Hitsugaya' yı bir şekilde döndürebilir Kubo.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hatırladığım kadarıyla kubo şöyle bir şey demişti grimmjow'u ileride görebiliriz ama ulqiorra öldü diye,şimdi asıl soru şu grimmjow kaç numaralı espada olarak çıkacak karşımıza, harribel bile çöp muamelesi gördü,büyük ihtimal quincy'ler hueco munda'ya saldırdıklarında grimm yoktu,grimmjow'un gelişi neleri değiştirecek hepsi merak konu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

anam kelebek aizen dönmüş neler neler olmuş bleach e bakmayalı :D tekrar okumayamı başlasam acaba :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

625

Beklediğim gibi Nel de geldi. Riruka ve öteki fullbringer arcdaki çocuk da gelmiş. Kubo elindeki bütün karakterleri sokuyor tekrar sahneye. Grimmjow ve Nel gelmesi güzel, Riruka' nın geleceği aklıma gelmemişti. Neyse, kralın sarayına reiatsu sızdırmadan gitmenin bir yolunu bulmuşlar, bu arada ruh kralı da artık yok. Quicy kralı tarafından tamamen yutuldu gibi son sayfada.

[bimgx=500]http://i.hizliresim.com/JYnNGq.png[/bimgx]

Şuradaki Inoue ifadesi de güldürdü :011: "Ben öyle şey düşünür müyüm hiç ? "

Bir şekilde kendini okutuyor, eski karakterlerin gelmesi de seriyi benim açımdan daha okunabilir kılıyor. Gelenler de sevdiğim karakterler zaten. Önümüzdeki bölümden itibaren aksiyon başlayacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kubo artık tüm kozları oynuyor gelen gelene,tabi satışları artırmak için güzel planda olsa hala satmaması düşündürücü, bir seri için anime bu denli gerekli olsa gerek,yine de manga bittiğinde 100 milyon barajını geçen bir seri göreceğiz şimdi grimmjow ile nel seriye nasıl etki edecek,aizen varken espadalara gerek var mı tartışılır, bana teknik hata gibi geliyor önce espadalar sonra aizen çıkmalıydı alıştık artık kubo'nun dengesizliklerine fazla uzatmaya gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach için 'satmayan-okunmayan' veya satışları kötü bir manga derseniz yanılırsınız. Bleach gayet de satan bir manga. Sadece eskisi kadar iyi satışları yok. Haftalık rank'larda da sıralaması genel olarak hep düşük. Bunun sebebi de artık seriyi takip eden kemikleşmiş bir kitle kalması ve bu kitlenin ciltler çıktıkça alıp okumayı tercih etmesi (bunun sebebi de malum, haftalık bölümlerin çabucak okunması, doyurmaması)

Satışların düşüşte olmasını da "satmıyor, okunmuyor" "kubo çıldırdı" "satsın diye hep bunlar bak" cılardan başka kimse takmıyor emin olun. Ne Kubo'nun umrundadır ne wsj'ın ne de shueisha'ın.

Bleach beş dakikada okunan, gerçekten okuyup anlaması ise bundan katlarca daha fazlasını isteyen bir seri. Artık eskisi gibi satmamasının nedenlerinin en büyüklerinden biri de bu bence. Grimm'in gelmesini satış stratejisi olarak gören biri seriyi okusa ne olur okumasa ne olur. Aynısı Aizen ve diğer geri dönen karakterler için de geçerli.

Sen, Ichigo'nun, Grimm'i Nnoitra'nın elinden kurtardıktan sonra bu karakterin döneceğini, onca dönen King geyiklerinde bu karakterin seri için ilerideki önemini kavrayamadıysan okumayı orada bırakmalıydın zaten. Aizen'in, sarfettiği o önemli bir kaç cümlenin ardından Urahara'nın kidousu tarafından mühürlenirken Ichigo'nun hızlıca gözlerini kapatıp kafasını başka yöne çevirmesini farketmemişsindir de. "Neden böyle yaptı?" demeni geçtim. Sonra evet, Aizen satış stratejisi, kesinlikle.

O değil de bi ara gördüğümüz şu diğer Fullbringerlar ne alemde acaba.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkcası seriyi 8-9 yıldır. Okuyan biri olarak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Kubo'nun kafası ne yazık ki "Giriş-gelişme-sonuç" üçlüsünden oluşmaz. Kafasına göre yazar gider. Yok bunu taa bunda böyle olmasını düşünmüştü. Yok şöyle yapmasını planlamıştı. Kuboda yok bu meziyet. Herif zamanında yazmış tutumuş götürüyor. İlla kanıt isteyen olursa bleach'in çıkışını ana karakterini Kubo'nun reportajlarını falan okuyabilir. Kendiside söylüyor zaten.

Seri boş boş ilerleyip, sıksa da çizimleri hoş be kaliteli. Ben aizen hatırına hala izliyorum. Kubo'nun kafasında düşününce olacaklar üç-aşağı beş-yukarı, ortaya çıkıyor.

Umulur ki final Arc'nı sade, temiz şekilde, trollemeden bitirir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Calieran, fena halde yanılıyorsun.

Jugo ile Bazz'ın flashbackleri resmen "Bleach okumayı bilen" ile "Bleach okumayı bilmeyen" ayrımını yapan bir turnusol görevi görmekte. Ah ulan Kubo.

Bilale anlatır gibi anlatacağım,

- Flashbacklerin nerde geçtiği belli olmasa da en az 1000 yıl önceye aitler

- Yıllar arayla "quincy" denilecek özelliklere tam olarak sahip olmayan "quincy"ler doğmakta

- Sahip oldukları güç ise, etrafındakilere güç verme/dağıtma/paylaşma ve bazılarında da geri alma

- Suratımıza dolaysız yoldan bak bunlar bunu yapabiliyor denilek iki kişi var: Ywach ve Jugo

- Ichigo, Shinigami vekili, fullbringer ve bir quincy

- Ichigo gibi shinigami vekili olan diğer ve ilk kişi: Ginjo. Aynı zamanda fullbringer

- Ginjo güç paylaşımı, alıp-verimi yapabilen biri

- Orihime ve Chad'in güçlerinin ortaya çıkma sebebi Ichigo

- Zaten en başından beri, Shinigami vekili olabilmek için bir "verme-alma" olayı yaşanması gerekmekte.

- Bu ilk Ginjou'da denenmiş, Ginjou en başından beri güç paylaşımı yapabildiğinden başarılı olmuş, sonrasında Ichigo'da denenmiş ve yine başarılı olunmuştur. Ginjou'nun bir shinigaminin güçlerini alması bilinçsizce bile olmuş olabilir. Çünkü, zanpaktounun saplanması gerekmekte.

- Ichigo Mugetsu'dan ve Ginjou güçlerini emdikten sonra tekrar güçlerini geri kazanabilmesi için, zamanında onun çevresinde olan Shinigamilerin teker teker hepsinden reiatsu aldı

Sanırım nereye gelmeye başladığımı anlamak üzeresiniz az çok.

- Şu güne kadar Ichigo ile gerçekten uzun süre dövüşüp hayatta kalan tek kişi Aizen

- Aizen defalarca Ichigo'nun reiatsusunu incelemiş ve bir keresinde "seni yemeyi sonraya bırakıyorum" diyerek, yemekten, absorbe etmekten bahsetmişti (Ywach'ın SK'a yaptığı şey kısacası)

Özetleyecek olursak, Ywach, Jugo, Ginjou ve Ichigo güç paylaşımı yapabilen karakterler. Ginjou diğer FB'lar bu şekilde hikayeye dahil olabilirler belki. Chad ve Orihime için Ichigo'nun ilk, belki de tek steinritter'leri demek mümkün. Her ne kadar Aizen Hougyoku'dan olduğunu iddaa etse de. Aizen'in yanılabileceğini daha önce de gördük ne de olsa.

Son olarak, Bazz ve Jugo'nun flashbackleri en az 1000 yıl olduğunu söylememin sebebi Ywach'ın gözleri. Hatırlarsanız gözleri sonradan, gücünü yavaş yavaş "tekrar" kazandığında o hala gelmişti. Gözleri flashbackte o haldeyse bu da daha flashbacklerde mühürlenmemiş olduğu anlamına geliyor. Quincy soykırımının yaşanmasının sebebi de belki de Ywach gibi, quincyler arasında güç paylaşımı yapabilen birinin tekrar doğmasını engellemektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Çok uzun yazmışsınız, okuyamadım, ama keşke mangada daha çok Zaraki-Kurotsuchi diyaloğu olsaydı dedim güncel bölümle, konuşmaları aşırı eğlenceli oluyormuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

DH de çok hoşuma giden bir yorum

al benden de bi o kadar , ya bayıldım artık yıldım ya , bleachın son 30-40 sayısı hep su sekılde

adam 1 - şimdi seni bu zamana kadar kimselere söylemediğim tekniğimle yok edeceğim , ayrıca dikkatini çekerim ki bu saklı tekniğim su an benden kat kat daha güçlü olmana ragmen bir anda beni öne geçirecek ve bu saklı tekniğim yine şansa bak ki senin güçlerinin antisi

adam-2 (5 dakka dayak yer ) hmm anlasılan daha oncelerı kımselere soylemedım uber gızlı shınıgamı or quıncy guclerımden birini acıga cıkartmak zorunda kalıcam ,ayrıca bu kımselere bahsetmedıgım bu gızlı teknıgım , kadere bak ki , acıg cıkarttıgın guclerının tam da antisi ,

adam 1 - (b bi 5 dakka da bu dayak yer ) hmmm anlasılan hıc , hıc hıc ama hıc kımselere bahsetmedıgım super gızlı guclerımı kullanma vakti , bu guclerım senın guclerının tam da antisi şansa bak

ve bu dongu sonsuza dek surer...

bu yazdıgım seyler benım bleachın ozelllıkle yamajıının olumunden sonra gelen buyuk vs lerde falan tamamen hısettıklerım , kişisel görüşlerim ama kıssadan hısse baydım artık ya , o power up acar karsıdakını antıler bu power up acar sunu antıler , la yeter hepınız de ulan karsıma bı gun reıatsuya bagısıklık kazanan adam gelır ben en ıyısı kedı olayım sanıyede 1500 reıatsu degısterıyım dıye mı dusundunuz arkadas , bı kısı de power up alınca karsındakını antılemesın ya. çok çok daha söyleyecek lafım var ama bleach fanlarına da saygısızlık olacak değilse , yıllar sonra aizeni hougyokuyu kullanacak aciz kaldı herhalde kubo , değilse geleni geçeni tekleyen ya adam geleceği görüyor daha ne olsun boyle bı adam varken tutup da aizen göstermedi bize. saçmalıyom herhalde uzun zamandır bleachı next next kafasıyla okuyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?