Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

En son okuduğum yerde yan kötüyü bir kaptan bir yardımcı kaptan yenemeyip başka bir yardımcı kaptan çıkmıştı adamın karşısına. Sadece okuyup geçiyorum, seriye gram saygım kalmadı. Bu Kubo okuyucuyla dalga geçtiği için ona da saygım yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

• 3 ay sonra...

Okkkadar mutluyum ki <3

Aizen'in kendini gösterdiği an zaten "kesin illüzyonu kullanacak" diyordum ama hemen bölüm sonunda bunu belli edeceğini düşünmemiştim. Demek ki uzatmaya niyeti yok Kubo'nun nasılsa dipte oldukları için. FAKAT NASI ÇAKTI İLLÜZYONU <3 Anacım 6 senedir Aizen'siz bir halt edemiyorsunuz adam geldi 2 chapterda işi çözdü öff :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O son cümle ne öyle ya. Adam kaç sene boşuna çizmiş der gibi. Gecenin bi' vakti durup dururken kahkaha attım. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

E ama öyle değil mi :D God is Dead bölümü bundan bi 6 sene önce çıkmıştı sene 2010 olması lazım eminim. O zamandan beri dünya çok daha kötü bi hale geldi, taa o zamandan işleri bıraksalar kelebek Aizen'e belki şu an Soul Society'den fışkiyeler akacak medeniyetin zirvesini yaşayacaktık :@: Adam geldi 2 sn'de çözdü olayı :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Doğruya doğru. Son sayfalara doğru "Ne zaman benim Kyoukasuigetsu'mu kullanmadığım kanaatine vardın" sahnesi geldi. Aizen-sama vardı karşısında. Juha Bach ne yapsın?! :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
Biter diye umutlanmıştım bitmedi....

Bitti bitti. Son sayfa Rukia ile Ichigo'nun ilk karşılaşmasına göndermeydi sadece. Başka bir dergide devam edecek olsaydı belirtirlerdi.

Açıkçası serinin sonu hakkında söylenecek çok şey var. Ama uğraşmak istemiyorum hiç. Büyük bi hayal kırıklığıydı. Kubo'nun aldığı bazı yanlış kararlar ve WSJ'nin Oda'yı yalamaya devam eden, paragöz ve nankör bir yapı olması bunda büyük pay sahibi.

Edit: Kubo'nun aldığı yanlış kararlardan kastım Ichigo'nun Rukia ile beraber olmaması değil kesinlikle. Shipper biri değilim zaten, umrumda değil bu konular. Bir çok plot açığı var şuan seride. Kubo bu arc'a çok sağlam başladı. Yarısına kadar da çok iyi gitti. Ama bi süre sonra bazı kısımları gereğinden fazla uzatmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonu bildiğin oldu bittiye geldi ya. Son 20-30 chapterda ne oldu diye sorsalar anlatamam öyle çorba gibi geçen bir arc oldu. Son bölümle ilgili en güzel şey Aizen'in cümleleriydi, adamı da tekrar bağlamışlar sandalyaya bu adam size neetti ;__;

Orihime mevzusu zaten bekleniyordu şaşırmadım bu kısma. Evli evine köylü köyüne demek en mantıklısıydı. Fekat insan Orihime'nin saçları da kısacık keser ya, ne güzel de yakışırdı :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Stzake

Seriyi mahveden Kubo, diplere sürünleyen de o. İster hata de ister başka bir şey. Bu adam bu seriyi öyle böyle batırmadı. Fenerbahçe'ye gelen teknik direktörler bile Kubo kadar batırmadı o derece. WSJ'de bir suç görmüyorum. Onlarda birazcık bile hata olsa mangaka olarak onlara izin vererek hatayı yaptı Kubo.

Neyse ki bitti. Bir gereksiz seriden daha kurtuldum. İlk 170 bölümünü büyük bir hevesle izleyen ben, 170'ten sonrasını nefretle izleyen de ben. Yine nefretle güle güle dedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Stzake

Seriyi mahveden Kubo, diplere sürünleyen de o. İster hata de ister başka bir şey. Bu adam bu seriyi öyle böyle batırmadı. Fenerbahçe'ye gelen teknik direktörler bile Kubo kadar batırmadı o derece. WSJ'de bir suç görmüyorum. Onlarda birazcık bile hata olsa mangaka olarak onlara izin vererek hatayı yaptı Kubo.

Neyse ki bitti. Bir gereksiz seriden daha kurtuldum. İlk 170 bölümünü büyük bir hevesle izleyen ben, 170'ten sonrasını nefretle izleyen de ben. Yine nefretle güle güle dedim.

Kubo'nun hataları var elbet. Ben serinin son arc'ından bahsetmiştim sadece ama madem genele vurdun, tavsiyem kubo'nun röportajlarını tek tek okuman, arclardan bahsettiği kısımları baya dikkate alman. WSJ'da işlerin nasıl işlediğine dair araştırma yapman. WSJ'ın bir işletme ve mangakaların bu işletmenin bir çalışanı veya bir nevi malı olduğunu unutmaman.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seriye dolu olduğum için biraz genele vurdum. Bu arcın başlangıcı beni de mutlu etmişti ama ortalarına doğru "Al işte klasik Kubo yine batırdı." demeye başladım. Kubo yada Bleach hakkında fazladan bir şey okumayı kesinlikle düşünmüyorum. Gün gelir malum çocukların hikayelerini de anlatırlar. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?