Jump to content
  • Kayıt Ol

Bleach Manga (Spoiler İçerir)

Zax

Önerilen İletiler

Gin... Onun Shot to death Shinso'dan başka bişey bildiği yok zaten ...Hele romantizimden hiç anlamıyodur herhalde...Ayrıca Matsumoto benimdir Gin kimmiş :D...Zaten Hiyori ye olanlardan sonra ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 686
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

85

• muhtesemmatrix

51

• zhenya

47

• Susano'o

44

zaten ben hala şu tousen in böcük formuna takılmış durumdayım.. artık görebilmesinden dolayı yaşadığı şaşkınlık sayesinde patakladılar onuda.. yoksa biraz zor gibi görünüyordu.. (son çare raid..)

görüldüğü gibi derdi veren Kubo dermanıda veriyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gece gece kahkaha attım süperdi yav "görüldüğü gibi derdi veren Kubo dermanıda veriyor :D" mükemmeldi.yeni slogan olabilir bleach de

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu gerçektende sapmış geyik muhabbeti bölümüne dönmüş:hehe:.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bos Sayfalar dolup tasti bleach'te arkadaslar :D

herkes ichigo'yu koruyacak ...

bakalim ne --- yiyecek ichigo ... :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zaten ben hala şu tousen in böcük formuna takılmış durumdayım.. artık görebilmesinden dolayı yaşadığı şaşkınlık sayesinde patakladılar onuda.. yoksa biraz zor gibi görünüyordu.. (son çare raid..)

görüldüğü gibi derdi veren Kubo dermanıda veriyor :D

doru.. son çare raid..:)

mangaka sapıttı iyice artık konunun geyik muhabbetine girmemesi kaçınılmazdı bence :)

mangakanın yaşattığı hayal kırıklığını geyikle gülerek gideriyoruz:)

Bos Sayfalar dolup tasti bleach'te arkadaslar :D

herkes ichigo'yu koruyacak ...

bakalim ne --- yiyecek ichigo ... :D

aynen ne halt yiyecek bende merak ediyorum. daha doğrusu daha ne uydururacaklar herif olabileceği herşey oldu. bu seriyi çok seviyordum hala herşeye rağmen seviyorum. ama artık iyice raydan çıktığıda acı bir gerçek..

kenpachi nerdesin çabuk yetiş (onun hala ne olduğunu öğrenemediğimiz gizli bir silahı var ki aizende bilmiyor. doğal olarak en mantıklısı mangakanın burdan bir şeyler yapması olucak bence. tabi kenpachi gelene kadar baya bir sayfa demek ben böyle bir sonuç bekliyorum mantıken.....)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm suç mangakada valla ...Neyse anladık İchigo'ya bitirici darbe için fırsat yaratma gibi bir eğilimdeler de İchigo ne yapıcakta başarıcak bunu...Yani mangaka da farketti bu durumu heralde bu İchigo'dan bişey olmıyacak bari diğerlerine yıkayım bütün zor işi dedi heralde...Her yeni bölümde daha kötüye gidiyor Bleach ...
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm suç mangakada valla ...Neyse anladık İchigo'ya bitirici darbe için fırsat yaratma gibi bir eğilimdeler de İchigo ne yapıcakta başarıcak bunu...Yani mangaka da farketti bu durumu heralde bu İchigo'dan bişey olmıyacak bari diğerlerine yıkayım bütün zor işi dedi heralde...Her yeni bölümde daha kötüye gidiyor Bleach ...

derdi veren kubo dermanıda veriyor :D daha babası kedi abla vb çıkıcak tonla adam var aizen 10 kişi almadan devrilmez.Komik bir şey söylicem aizen i ichigo vb tüm ezik arkadaşlarından ve kaptanlardan daha çok seviyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

derdi veren kubo dermanıda veriyor :D daha babası kedi abla vb çıkıcak tonla adam var aizen 10 kişi almadan devrilmez.Komik bir şey söylicem aizen i ichigo vb tüm ezik arkadaşlarından ve kaptanlardan daha çok seviyorum :D

birilerinin ölmesi gerek matiken.. aizenin gücü tartışılmaz.. da

kenpachi yi o ezik dediğin sınıfına sokmuyorsundur umarım.. :bekliyorum:

Gin... Onun Shot to death Shinso'dan başka bişey bildiği yok zaten ...Hele romantizimden hiç anlamıyodur herhalde...Ayrıca Matsumoto benimdir Gin kimmiş :D...Zaten Hiyori ye olanlardan sonra ...

aynen katılıyom valla gin ve romantizim! :D gine biz inoneyi verelim uyuz uyuz takılsınlar. biri fazla duygusal, diğeri fazla duygusuz tam tamamlarlar birbirlerini ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gece gece kahkaha attım süperdi yav "görüldüğü gibi derdi veren Kubo dermanıda veriyor :D" mükemmeldi.yeni slogan olabilir bleach de

yanlışsa söyle:D

aynen ne halt yiyecek bende merak ediyorum. daha doğrusu daha ne uydururacaklar herif olabileceği herşey oldu. bu seriyi çok seviyordum hala herşeye rağmen seviyorum. ama artık iyice raydan çıktığıda acı bir gerçek..

aizen i ichigoda yenemeyecek bence.. ayrıca ichigonun yenebilme ihtimali olduğunu düşünmelerinin sebebi aizen in shikai sini görmemiş olan tek kişi olmasıydı..

ama size gözden kaçırdığınız bir ipucu vereyim.. aizen in shikaisini görmemiş 2 kişi daha var..

Şekil 1B de bkz: Kurasaki isshin...

o babacan karakteri gövde gösterisi olsun diye koymadı heralde kubo amca.. ayrıca dikkat ederseniz ichigonun babası baya sağlam bir shinigami olmasına rağmen şuana kadar kimse ''kurasaki'' ismini duydukdan sonra şaşırmadı.

ichigonun bukadar güçlenebilme potansiyelini babasından kaptığını düşünürsek (zaten başka bir ihtimal yok ichigonun gücünün en güzel cevabı babasıyla arasındaki kan bağı..)

ve bukadar güçlü olmasına rağmen ichigonun babasını doğru dürüst kimsenin tanımadığını düşünürsek.

kurasaki isshinin gotei 13 den daha yüksek bir rütbede görev almış olabiliceğini düşünmemiz normal...

bu rütbede büyük ihtimalle ''Kral muhafızlığı''(bi bölümde bahsetmişlerdi kralın muhafızlarının olduğundan)

Şekil 2C de bkz: Ishida Ryūken

oğluna olan davranışlarından ve shinigamilerle arasının pek iyi olmamasından dolayı çok babacan olmadığını düşünsemde izlediğimiz bölümlerden belli oluyorki ichigonun babasıyla arkadaş/dost kendisi.

ayrıca aizen in insanlık için büyük bir tehtid olması ryuken babanında savaşa zorunlu olarak katılmasını gerektiricek büyük ihtimalle.

ayrıca gördüğümüz kadarıylada kendisi gayet güçlü durumda.

bu bilgilere dayanarak çıkartılabilicek senaryo sanırım şöyle olurdu:

ichigo aizenle olan dövüşünde yavaş yavaş zor duruma düşmeye başlar ancak o sırada babası ve ryoken amca yardıma gelir.

tabiki gin amcamızda bu duruma kasıtsız kalmaz ancak ryoken önünde belirir ve rakibinin kendisi olacağını söyler. (ki gin ve ryoken in yetenekleri bildiğimiz kadarıyla menzilli saldırılar.. bu yüzden iyi bir eşleşme oluyor hatta belki uryuu da dövüşe katılır ve babalı oğullu 2 güzel dövüş görmüş oluruz)

böylece dövüş başlar ve isshin babamızın yardımıyla aizen zor duruma düşürülür ve aldığı yaralar neticesinde bankai veya hollow dönüşümü (yada ikisi birden) yapmak zorunda kalır.

bildiğimiz gibi shikai ve bankai seviyeleri aynı yetenekleri paylaşmıyor (byakuya dışında) örnek olarak: soi fon shikai de aynı noktadan 2 kez vurduğunda öldürme yeteneğine sahipken bankai de bambaşka bir yeteneğe sahip oluyor (ve birçok kaptanda aynı şekilde)

ve sonuçta aizen gücünü arttırsada artık yeteneği duyuları kontrol etmek değildir..

haliyle artık bütün kaptanlar rahatca dövüşebilir çoğu kişi yaralanır ancak uzun süren zorlu dövüşün ardından ichigo ve isshin baba oğul zafere kavuşurlar.

ve yine derdi veren kubo dermanıda verir:D

nasıl senaryo ama vay be ben bile etkilendim hahahaha :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:bekliyorum: ilginç bir senaryo ichigonun babası benimde aklıma gelmişti ama ishidanın ki gelmemişti ilginç bir senaryo olur ..

derdi veren kubo dermanıda verir...:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yamaji gelcek bankai açcak herkes ölcek bitcek Bleach :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlginç bir yorum, necromancer. Yalnız bu adam kral muhafızı ise dünyada ne arıyor gibi bir soru takıldı aklıma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlginç bir yorum' date=' necromancer. Yalnız bu adam kral muhafızı ise dünyada ne arıyor gibi bir soru takıldı aklıma.[/quote']

isshin shinigami olarak ilk kez karşımıza çıktığında urahara ile aralarında şöyle bir diyalog geçmişti.

urahara - peki nasıldı ? 20 yıl aradan sonra shinigami olmak

isshin - fena değil.

urahara - vicdanın artık rahatmı ?

isshin - sanırım başından beri o aptal hollowa karşı kin tutmamıştım.

bu yirmi yıl boyunca pişman olduğum birşey varsa oda kendi gücümün azlığı

ve o gece masakiyi kurtaramamış olmamdır.

isshin en son 20 sene önce shinigami olmuş.. ve ichigo bildiğim kadarıyla 16-17 yaşlarında.

kısaca isshinin masaki ile 20 sene önce evlenmiş olduğunu düşünürsek.

isshin masaki ile beraber olmak ve ailesini tehlikeye atmamak için shinigamiliği bırakmış olabilir

veya evliliği yüzünden muhafızlıkdan alınmış olabilir (ki kral muhafızları gibi özel bir birlikte sosyal hayatın yasak olması normal)

kral muhafızı olmama durumuda olabilir tabiki

kral muhafızı olmadığını düşünürsek bir ihtimal daha var oda kumandan dışındaki tüm kaptanlardan daha eski bir kaptan olması..

kumandan tanıyor olabilir isshin i.. dikkat ederseniz kumandanın yanında kimse ''kurosaki''

ismini kullanmadı.. ya ichigo yada ryoka olarak hitap edildi.. aizen bile ismini bildiği halde hueco mundo ya doğru yükselirken ichigoya ryoka diye hitap ediyor..

bu yüzden bu sona saklanmış bir sürpriz olabilir..

tabiki başka birsürü şey olabilir benimki sadece varsayım..:)

neyse sonuçta kubo amca bir şekilde zampaktodan çivciv çıkartıcak izleyip görücez:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merakla beklemeye devam öyleyse. Benim anlamadığım birkaç olay da, insanlar ölünce soul society'ye gidiyorlar, ama orada ne yapıyorlar? Rukongai diye bir yer vardı yanlış hatırlamıyorsam, bir nevi arka mahalle gibi. Oradaki insanlar nereden gelmiş? Niye 18'inci yüzyıl Japonya'sına benzer bir ortamda yaşıyorlar? Niye tüm ölüm tanrıları Japon? Niye bauntolar Alman? Niye arrancarlar İspanyol? Vaizardlar neden Kansai aksanı ile konuşuyor? Ölüm tanrıları uçmayı ne ara öğrendi? Zaten ölmüş birisi tekrar nasıl ölebiliyor? Bir de adı neden Bleach?

Bu arada bir tahmin de benden. Bence Ichimaru Gin Aizen'i öldürür.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kral muhafızı olmama durumuda olabilir tabiki

kral muhafızı olmadığını düşünürsek bir ihtimal daha var oda kumandan dışındaki tüm kaptanlardan daha eski bir kaptan olması..

kumandan tanıyor olabilir isshin i.. dikkat ederseniz kumandanın yanında kimse ''kurosaki''

ismini kullanmadı.. ya ichigo yada ryoka olarak hitap edildi.. aizen bile ismini bildiği halde hueco mundo ya doğru yükselirken ichigoya ryoka diye hitap ediyor..

bu yüzden bu sona saklanmış bir sürpriz olabilir..

o ihtiyarın ichigonun kurosakinin oğlu olduğunu bilememe olasılığı bana çok saçma geldi.(yoksa bence kesin herif kral muhafızı çıkacak) adam rukiadan güçlerini aldığı zamandan beri kaç bölümdür dünya ile soul society arasında mekik dokuyo. öğrenilmemiş olması pek mantıklı gelmiyor. hiç bir şeyi bilmeyen birinin o rütbede olması saçma olmaz mı o zaman

Benim anlamadığım birkaç olay da' date=' insanlar ölünce soul society'ye gidiyorlar, ama orada ne yapıyorlar? Rukongai diye bir yer vardı yanlış hatırlamıyorsam, bir nevi arka mahalle gibi. Oradaki insanlar nereden gelmiş? Niye 18'inci yüzyıl Japonya'sına benzer bir ortamda yaşıyorlar? Niye tüm ölüm tanrıları Japon? Niye bauntolar Alman? Niye arrancarlar İspanyol? Vaizardlar neden Kansai aksanı ile konuşuyor? Ölüm tanrıları uçmayı ne ara öğrendi? Zaten ölmüş birisi tekrar nasıl ölebiliyor? Bir de adı neden Bleach? [/quote']

:bekliyorum::haze:

mangaka almanlara ve ispanyollara gıcık herhalde.:).. ama o arka mahalle olayı bence tamamen saçmalık insanlarla aralarına kocama duvarlar örüp onları dışlayan kahramanlık mantığı gibi saçma salak bir şey olmuş o kadar saçmaki ben bile anlatamıyorum demek istediğimi...

Zaten ölmüş birisi tekrar nasıl ölebiliyor ben şöyle düşünüyorum hiç biri ölü değil. sadece araf gibi ara bir yerdeler.bir çeşit kendi cennet ve cennemlerinin savaşı.. zebanilerinin ve meleklerinin.. gibi bir şey...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merakla beklemeye devam öyleyse. Benim anlamadığım birkaç olay da' date=' insanlar ölünce soul society'ye gidiyorlar, ama orada ne yapıyorlar? Rukongai diye bir yer vardı yanlış hatırlamıyorsam, bir nevi arka mahalle gibi. Oradaki insanlar nereden gelmiş? Niye 18'inci yüzyıl Japonya'sına benzer bir ortamda yaşıyorlar? Niye tüm ölüm tanrıları Japon? Niye bauntolar Alman? Niye arrancarlar İspanyol? Vaizardlar neden Kansai aksanı ile konuşuyor? Ölüm tanrıları uçmayı ne ara öğrendi? Zaten ölmüş birisi tekrar nasıl ölebiliyor? Bir de adı neden Bleach?

Bu arada bir tahmin de benden. Bence Ichimaru Gin Aizen'i öldürür.[/quote']

evet ölüyorsun soul society e gidiyorsun ancak ne bir iş yapıyorsun nede başka birşey (en azından öyle görünüyor) sefillik de çabası.. pek cennet gibi görünmüyor:)

gerçekten bende anlayamadım neden ismi Bleach :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ozman verdiğin linkte one piece açılıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah be ayzen şu salak kaptanları (başta soifong) olmak üzere tek teköldürsen.Bleach de o şanlı günlerine tekrar dönse :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

birbirlerine ayar vermeleri kaç bölüm sürecek:kotu:... anam başlamadı, başlamadı gitti...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok Bleachte haz vermedi ama kaptanların aslında İchigoyu korumak değilde gururlarını önde tutmalarını sevdim :D Nerden çıkardınız derseniz. Hirakonun sözünden belli "Onunla tek başına savaşman bizi sinirlendirirdi."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bleach 255'i izledim, zanpakutou'ların isyanı bölümleri bitti galiba ama, kapanış şarkısının sonundan anladığım kadarıyla henüz arrancar bölümlerine geri dönmeyecekler. Biraz daha oyalayacak bir şeyler bulacaklar galiba. Neyseki mangasını okuyorum. O da sinir etmeye başladı gerçi son bir kaç bölümden beri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?