Jump to content
  • Kayıt Ol

Animelerde Karşılaştığınız Güzel Sözler/Beğendiğiniz Replikler

bedifeci

Önerilen İletiler

[fieldset=UYARI]Lütfen paylaşımlarınız diğer üyelere de bir anlam ifade eden cinsten olsun.

İlk mesajda belirtildiği üzere paylaşımlarınız Türkçe olsun. Ayrıca hangi anime, hangi karakter belirtirseniz daha anlamlı olur. Herkes sizin izlediğiniz animeyi siz söylemeden bilmek zorunda değil. Bu şekilde sıradan repliklerin, o animeyi izlememiş birileri için bir anlamı yok çünkü.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Steins Gate Bölüm 23, Okabe Rintarou:

"Canın yandı mı? Seni kurtarmak için.. yapmak zorundaydım."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nana, Osaki Nana

"Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar."

Hatırda kalıyor :023:

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

- Haddinden fazla dürüstsün, değil mi hasır şapka... Tüm ülke seni kurtarmak için gelmiş...

Cidden nasıl bir insansın sen? Saçın ne renk? Gözlerin nasıl görünüyor? Ve yüzünün hatları nasıl?

Ben... Keşke Gözlerimi Kapatmasaydım. Yüzüne uzun uzun bakmak isterdim. Eminim oldukça kibar bir yüzün var. Bak şimdi Rahatsız oldum. Yükselteceğim bunca silah artık işe yaramaz gibi görünüyor!

(One Piece - Admiral Fujitora)

- Sen değişirsen dünyada değişir.Yok öyle bir dünya.Bu söz İnsanların tavırlarından ödün verip yenilgiyi kabul etmesini sağlamak için uydurulmuş bir palavradır.

Problem Dünya'yı değiştiremezsin kendini değiştirebilirsin.Peki nasıl değiştirmelisin

Çözüm: YENİ DÜNYANIN TANRISI OLARAK!

- Ben kibar kızlardan nefret ederim.Onlarla sohbet edince meraklanıyor, mesajlaşınca huzursuz hissediyorum.Telefonla konuşmuşsak yüzümde aptal bir sırıtmayla, arama geçmişine bakıp duruyorum.Ama biliyorum.Kibar oldukları için böyle davranıyorlar.Bana karşı kibar olan başkası için de kibardır. Ama her zaman, kendimi bunu unutmuş halde buluyorum. Eğer gerçek zalim bir metres ise, eminim ki yalan kibar bir kızdır.Bu yüzden, kibarlık bir yalandır.Sürekli beklenti içinde oldum, sürekli yanıldım.Bir yerden sonra ümit etmeyi bıraktım.Tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez.Yüz savaştan sağ çıkmış yalnız bir savaşçı.Bu yüzden, ben her zaman kibar kızlardan nefret edeceğim.

- Sürekli beklenti içinde oldum... Sürekli yanıldım. Bir yerden sonra ümit etmeyi bıraktım. Tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez. Yüz savaştan sağ çıkmış, yalnız bir savaşçı. İş kaybetmeye geldi mi, ben en güçlüsüyüm. Bu yüzden, her zaman...

(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru - Hikigaya Hachiman)

- Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

(Naruto - Pain)

- Eğer yapamam diyorsan, hiçbir şeye ihtiyacın yok demektir.

(Naruto - Uzumaki Naruto)

- Mucizelere ikinci kez olmadığı için öyle denir.

(One Piece - Bon-Chan)

- Bu dünyada yalnızlıktan yana olanlar vardır ama yalnızlığa katlanabilen yoktur.

(Fairy Tail - Makarov Dreyar)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kavga ederek çözebileceğiniz sorunları konuşarak uzatmayın

Tolip

Tuttum ben bu sözü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

-Üstelik seni kabul etmiş olsalar bile kendine yeni düşmanlar edinmiş olacaksın.Ve seni takımdan atmak için tüm eforlarını harcadıklarında kendilerini geliştirmek için zamanları kalmayacak.Bu yüzden onlara katılman bir çözüm olmayacak

Kaynak;ben

-Anladım.Bir dakika kaynak derken ?

-Ben yurtdışında eğitim görmüştüm.Orta okula geri transfer olduğumda okuldaki tüm kızlar beni bertaraf etmeye çalıştılar ama hiçbiri kendini geliştirip beni geçmeye çalışmadı.Aptallar

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru'dan Hachiman ve Yukino arasında geçen bir diyalog

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

DAYS serisi 12. bölümden.

"Belki de hayat, yitirdiğin/kaybettiğin şeylerin çetelesini tutmak değil de, içerisindeki önemli şeylerin miktarını arttırmaktır."

Tsukamoron'dan böyle güzel sözler duymak da şaşırtıcı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Öfke için söylenmiş çok güzel bir söz: Volkan püskürse bile, kışı yaz etmez. (Wolfgang Mittermeyer - Legend of the Galactic Heroes Ep. 101 - 05:20)

Birkaç LOGH repliği daha:

İnsanlık tarihinde ''Kalıcı Barış'' diye bir kavram hiç bir zaman var olmamıştır. (Yang Wenli)

Ulus denilen şey yukarıdan aşağıya doğru çürümeye başlar. Bunun İstisnası da yoktur. (Adrian Rubinsky)

10 senelik bekarlıkta öğrenilmeyen şey 1 haftalık evlilikte öğrenilirmiş derler. (Alex Cazellnu Ep. 55 - 8:38)

Ustasına aşırı sadık kalan bir öğrencinin ustasını geçme şansı yoktur. (Ep. 69 - 19:34)

Bagdash: Nereden geldiği belli olmayan bir bilginin arkasında ona sürekli etki eden bir kuvvet vardır. Kısacası, bu bilgiye yön vermeye çalışan ve kendi yorumunu ekleyen gönderici kendisine yarar sağlayacak şekilde falsolu bir kuvvet ekler. Bu kuvveti saf dışı bırakabilirsen, içinde gerçeğin olduğu bir görüş alanına sahip olursun.

Julian: Ama, gönderenin gerçekte kim olduğunu bulamazsam, ne yapmalıyım?

Bagdash: Bilmiyor musun? Suç işlendiği vakit kim en büyük yararı sağlarsa o baş zanlı olur. Aynı ilkeler geçerlidir. (Ep. 39 - 19:...)

Tuhaf değil mi? Bir düşman kumandanını bizim kendi politikacılarımızdan daha fazla beğenmek. (Yang Wenli Ep. 17 - 15:16)

Düşündüğüm şey kazanma ve insan ırkının sınırsız boyutlardaki ahlaksızlığı üzerineydi. Askerlerin, düşmanlarını öldürmesi ve müttefiklerini korumada başarısız olmaları. Yabancıları aldatma ve dolandırma hem de her gün. Değersiz bir meslek. Julian, eğer asker olmayı bu kadar çok istiyorsan yapacak bir şey yok. Bak, Julian. Filo, araçtan başka bir şey değildir. Fakat, var olmaması gereken bir araçtır. Bunu aklından asla çıkarma ve bu aracı olabildiğince az hasar verecek bir şekilde kullan. (Yang Wenli Ep. 17 - 02:39)

Sadece biraz tarih çalışmıştım. İnsan toplumunda kısıtlı tecrübemle iki tür düşünce akımı olduğunu öğrendim. İnsan hayatından daha değerli şeylerin varlığını savunan fikir ile insan hayatına denk hiçbir şeyin olmadığını savunan fikir. İnsanlar savaşmaya başlayınca ilkini savunanların bahanesi ile gerçekleşir, bıraktıklarında ise diğerlerininkini haklı gösterir. Acaba kaç yüz yıldır, kaç bin yıldır bu döngü işlemeye devam ediyor? Hayır, genel anlamda insan ırkı önemli değil. Acaba dökülmüş kanın miktarına eşdeğer bir şey yapabilir miyim ki? (Yang Wenli Ep. 16 - 05:04)

İmparatorluk veya birlik fark etmez. Ordu içindeki yozlaşma her yerde aynı. (Schenkopp Ep. 6 - 07:44)

Başarının, bir insanın ne şekilde kullanılmasıgerektiğini bilmeye bağlı olduğunu söylerler. (Ep. 5 - 20:15)

Cowboy Bebop'tan:

Güzel bir cilt, anlamsızmış gibi görünen sürekli çabalamanın koruduğu bir şeydir. (Faye Valentine)

Faye: Eski kadınının seni düşündüğü kanısındaysan feci halde yanılıyorsun.

Spike: Tüm kadınların senin gibi düşündüğünü sanıyorsan asıl sen feci halde yanılıyorsun.

Bir kadın vardı. Hayatımda ilk kez öylesiyle tanışmıştım. İçten içe hayat dolu bir kadın görmüştüm. Öyle olduğuna inanmıştım. O benim kayıp bir parçamdı. Özlemini çektiğim diğer yarımdı... (Spike Spiegel)

Diğer serilerden:

Tek bir hayatınız var onu da heba etmeyin. Atlamaya cesaretiniz varsa yaşamaya da olsun. (Welcome to the NHK)

Fujko: İhanet ettiğim için intikam almaya geldin, değil mi?

Lupin: Elbette hayır. İhanet kadınların küçük aksesuarlarından biri sadece. Onları oldukları gibi kabul edemezsen, asla birini sevemezsin. (Lupin III)

Günlerini kürsüdeki dangalağın birini yücelterek geçirirsen, sonunda marş sever bir dingil olup çıkarsın. Her yerde geçerli bir formüldür. (Dutch - Black Lagoon)

Senin gibi bir pisliği yenmek için canavara ihtiyacım yok! (Kai Hiwatari)

İnsanlar işe yaramaz olduklarını itiraf etmek istemez. Bu yüzden sürekli kendinden değersizleri ararlar. İşte bu sebeple internette herkes birbirini aşağılıyor. Kendilerinden daha değersiz birini bulamayanlar, hiç tanımadıkları kişileri sırf başkalarından iyi olduklarına inanmak istedikleri için değersiz görüyor. Başkaları hakkında kötü konuşurken kendileri düzgünmüş gibi rahatlarlar. (Welcome to the NHK)

Şey, sanırım bu iyi bir şey. Karizmatik davranmaya gerek yok. Hadi rezil taraflarımızı gösterelim. Ne de olsa, bunlar gerçek bizleriz. (Tabata Hidenori - Danshi Koukousei no Nichijou)

Seni seviyorum. Gözlerini seviyorum. Tüm evrene ilkbahar gelmiş gibi parlayan gözlerini... Güneş ışığına yansıyan ilkbaharı anımsatan bakışını seviyorum. Saçını seviyorum. Rüzgarda dalgalanan ipeksi ve yumuşak saçını seviyorum. Dudaklarını seviyorum. Tatlı öpücükler veren ve yalnız iç çekişlerini duymamı sağlayan dudaklarını seviyorum. Sesini seviyorum. Kalbimde yankılanan tiz, melodik ve saf sesini seviyorum. Vücudunu seviyorum. Sarılırsam kırılabilecek gibi ince belini seviyorum. Küçük ama iyi şekillenmiş göğüslerine sarılışımda hissettiğim sıcaklığı seviyorum. Ama... en çok sevdiğim şey, senin kalbin. Çıtkırıldım ve kolayca yıkılabilir, ama ebediyen saf ve güzel. Başkalarını hiç suçlamayan ve herkes affeden, kibarlıkla dolu ruhunu seviyorum. Seni seviyorum. Seni gerçekten seviyorum. Seninle ilgili her şeyi sevmekten kendimi alamıyorum, Himeko. (Kannazuki no Miko Ep. 11)

İnsanlar ciddi bir yüz ifadesi yaptıklarında ve bir konu hakkında kafa yorduklarında akıllı görünürler, ama aslında bu yanlış anlamadır. düşünmek her zaman en iyi seçenek değildir. Dünyayı ellerinde oynatanlar, olanları soğukkanlı bir şekilde karşılayanlardır. Endişelenmek zaman kaybıdır. Düşünecek zamanın varsa, git bir şeyler yap. Sorunlarını unut. Geçmişe takılıp kalma. (Hanamonogatari)

Engelli bir insandan tavsiye isteyenlerin daha konuşkan oldukları istatistiksel bir gerçek. (Numachi Rouka - Hanamonogatari)

Gençken yiyebileceğin tüm etleri yemelisin. Et insanın mutlu olmasını sağlar. (Kaiki Deishuu - Hanamonogatari)

Bayan Mutou Juri. Bu kadar ani yazdığım için lütfen beni affedin. Yine de, daha önce kimseye mektup yazmamıştım. Eğer bu mektup size tuhaf gelirse, lütfen gülmeyin. Şimdiye kadar, zengin kişilere ne olduğu umrumda değildi. Bu yüzden ne istersem onu yapıyordum. Böyle düşününce, ölecek bile olsam hiç pişmanlık duymayacaktım. Ama yanılmıştım. Ne kadar mutlu göründüklerinin bir önemi yok. Derece değişir ama... Herkesin taşımakta olduğu acısı var. Günlerimi vazgeçmeden nasıl harcayabilirdim? Bir cevap aramak için... Seninle tanıştım. Ve ilk kez farkettim ki, durum farklı olsa da, hala bir insansın. Diğer gün, benimle önyargısız  konuşmak istediğinde, aslında gerçekten şaşırmıştım. Bu zamana kadar bana bu kadar ciddiyetle yaklaşan biriyle tanışmamıştım. Ve söylediklerimi dikkate alan kimse olmamıştı. Farkettim ki hala buradayım, hala yaşıyorum... O an... Mutluydum. Belki kimsenin anlayabileceği bir şey değildi, ama mutluydum. (Watashitachi no Shiawase na Jikan Ch. 4)

Deni kenarı bir yerde büyümedim, ama dalgaların sesi nedense çok nostaljik. (Sahoko Higa - Pieta Ch. 5.5)

• Beğeni 4
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Armord Trooper Votoms 12. bölümden. Karşılıklı diyalog şeklinde:

Az önce... Beni ''Fyana'' diye çağırmıştın.

Eh?...

Acaba... Benim için bu ismi mi seçtin?

Sadece...

Sence de... Uygun olur mu?

Bunu daha sonraya bırakalım. Buradan kaçmamız gerekli.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

B- The Beginning 12.bölümden.

"Keith, dünyada içinde ben olmasam da gün doğacak. Sen sabah güneşinin tadını çıkarırken ben hafızanda yeniden doğacağım. İçinde yaşamaya devam edeceğim. Kalıcı bir kod, içine kazınmış olacak. Yeni bir efsane başlayacak, konusu biz olan."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
(düzenlendi)

''Senin gözünde asla affedilmemesi gereken birisi olabilirim Mariko. Beni tanıyan insanlar da hakkımda beş para etmez diyorlardır. Aileme iyi bakmadım. İşimde de çok iyi değilim. Hayatım sadece rüzgarın beni attığı yönde ilerliyor. Ama benim içimde bile iyilik olduğunu düşünüyorum. Başka kimse göremese de, azıcık da olsa iyilik olduğunu biliyorum. Bu yanıma önem veriyorum. Gizli gizli seviyorum hatta. Neden biliyor musun? Yoksa yaşayamam da ondan. Daha doğrusu bu yanım olduğu sürece ne olursa olsun yaşayabileceğimi düşünüyorum. Sen kendini sevmezsen kim sever ki? Kendini sevmiyorsan başka birini nasıl sevebilirsin ki?''

Shinobu Hikawa - Oniisama-e

Düzenlendi: (Gallardo)
  • Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Kafesteki bir kuşun çilesi, bir başkasının eğlencesinden başka birşey değildir"

Quattro, Mobile Suit Zeta Gundam

"Güvercinlerin dili olsaydı, sırf keskin gaga ve pençelere sahipler diye şahinlerin doğuştan şeytani olduklarını söylerlerdi"

Rau Le Creuset, Mobile Suit Gundam SEED

"İnsanlar çitler ve duvarların ardında bile özgür olduklarına ikna ettirilebilirler."

Billy Katagiri, Mobile Suit Gundam 00

"Yaşamın bedeli ucuzdur, özellikle de benimkisi."

Heero Yuy, Gundam Wing

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Hepsi aynı kamerayla çekilmiş olabilir, ama çeken kişilerin kişilikleriyle fotoğraflar da değişir. Sıradan fotoğraflardan yemeğin tadını alamazsınız, ama bir profesyonel fotoğraftaki tadı yakalar.

Senkou no Night Raid 3. bölüm endingden sonraki kısım. Kıyıda köşede kalmış bir animeden kıyıda köşede kalmış bir replik.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
(düzenlendi)

Mushishi 20. Bölüm

Gizli İçerik

bUV2ug.png

SF04JY.png

7rMakL.png

QjL4sp.png

DJxbH5.png

1CDpSm.png

75F3h1.png

d4968o.png

E5BeEF.png

Qhc5wV.png

ICu8Ga.png

iHv9R4.png

1tQ0gm.png

xb1jqd.png

Air 9. Bölüm

Gizli İçerik

ap3U7E.png

rhXIed.png

q9dQyM.png

kzH5ru.png

m1CqZB.png

0xB3Tj.png

DJRyqE.png

kzN6uf.png

SxhKjI.png

Ljggc8.png

5G2kfJ.png

zVGMlr.png

qLyQWs.png

QaT4Y2.png

Düzenlendi: (Gallardo)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Boogiepop Phantom 5. Bölüm:

"Eski günleri özlemekle, geçmişte sıkışıp kalmak arasında farklılıklar var."

Yine aynı bölüm:

"Morita-san biz bu sohbeti daha önce yapmamış mıydık?"

2. Bölüm, karşılıklı diyalog şeklinde:

-Ee, ne düşünüyorsunuz dedektif?

-Bilmem. Hayatta yapmak istediği şeyi yapan çok fazla insan yok.

-Ama bu insanlar gerçekten, hayatta ne yapmak istediklerini düşünmemeliler anlamına da gelmez.

-Öyleyse siz ne olmak istiyorsunuz "Dedektif" Kirima Nagi-san?

-Henüz bilmiyorum. Bu yüzden size sordum. Hiç başka biri olmak istediniz mi, Dedektif?

-Bakalım... Muhtemelen... Bir adalet savunucusu.

-Ciddi misin?

-Gülme!... Mesleğim kitaplardaki gibi macera ve eğlenceyle dolu değil. Gerçekte yapmak zorunda olduğumuz birçok pis iş de var. Ve her tür saçma kurallar tarafından sınırlandırılmışız. Ama ben kurallarla bağlanmak istemiyorum. Sadece suç ve adaletsizlik için savaşmak istiyorum. Bir adalet savunucusu... Olmak istediğim şey bu.

-Öyleyse ol. Eminim bunu yapabilirsin!

-O kadar kolay değil.

• Hayran 1
  • Süper 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?