Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Xxxholic / kei / film / shunmuki / rou

10 / 10 / 7 / 8 / 9

Aaaah keşke devamı gelse yahu . Shunmuki ve rou yu tsubasanın ilk iki sezonundan sonra izlenmesini tavsiye ederim ama sıraya uyulmasa da olur çok bir şey farketmez gibi geliyor bana

Tsubasa cronicle (7)

Uchuu Senkan Yamato 2199 (8)

Bayağıdır uzay animesi izlemiyordum güzel gitti tek seferde izledim hepsini. Favori bölümlerim "alter"in gemide tanrıça aradığı bölüm ile gemiye kar yağdığı bölümdü. Gemi demişken de gemini dışında dolaştıkları bölümlerde hep gemi çok küçükmüş gibi görünüyordu iki üç adımda arşınlıyorlardı güverteyi ama içinde gez gez bitmiyor çok gözüme takıldı bu mevzu. Sevdiğim karakterler ise ikinci kaptan Sanada ve boyutlar arası deniz altının kaptanıydı adını hatırlamıyorum ama karizma adamdı.

İxion saga DT (8)

Gintama da dramdan drama akarken benzer mizah anlayışı olan bu animeye denk gelmek çok güzel oldu. Her bölümü ayrı komediydi animenin. Her bişeyi tiiye alıp kimi yerlerde aynı espiriyi üç kez yapıp üçünde de güldürmeyi ya da tebessüm ettirmeyi başarmak kolay değil

Bu arada alacağın olsun Nazoko-çan resmen gösteripte elletmeden geri gönderdi çoğu. Geri gönderme demişken de , geri döndüğünde hayal gördüğünü sanıp sandalyenin başına geçtiğinde yanağında tokat izinin çıkıp olanların gerçek olduğunu anlaması çok hoştu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Sarusuberi:Miss Hokusai 7/10

Konusunu tam bulamamış bir film. Bir buçuk saat boyunca konudan konuya atlıyor ve bir türlü dikiş tutturamıyor ama ambiyansından olsa gerek kendini izlettiriyor bir şekilde. Ana karakterin icra ettiği ressamlık üzerinden daha yoğun bir hikaye izletseydi daha da güzel bir film olabilirdi. Şu haliyle çerezlik bir film.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Kaguya-hime no Monogatari 7/10

Japon kültürüne ait hikayelerden birinin çok sevilen Grave of the Fireflies filminin yönetmeni Isao Takahata tarafından yorumlanması.

Arka planlar ve animasyonu şahane. Skeç üzerine renklendirme tekniği kullanılmış filmde. İlk başta değişik gelse de izlerken alışıyorsunuz. Filmin uzunluğu da bu konuda epey yardımcı oluyor. Özellikle final kısımları ve iki karakterin havada süzüldükleri kısımlardaki animasyon muazzam.

Filmin hikaye kısmı ise "Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş." in Japonlarca ifade edilmesi diyebiliriz. Kaguya'nın köy yaşamından prensesliğe uzanan hayatındaki duygusal dalgalanmaları güzel yansıtmışlar. Seiyu performansları da bu duyguları hissetmenizde oldukça yardımcı. Direk karakterlerle bütünleşip ambiyansı yaşatıyorlar. Kaguya'yı seslendiren Asakura Aki'nin bu ilk işi. Kendisi bir aktrismiş esasen, ilk rolünde bu kadar başarılı olması daha sonraki işleri için heyecan uyandırıyor. Dikkatimi çeken şu ki anime filmlerinin çoğunda ismi ün yapmamış ya da yeni isimler tercih ediliyor. Bu da filmlere bir tazelik katıyor kanımca. Serilerde hep aynı sesleri duymak sıkıcı oluyor çünkü.

Yönetmenin hikayeyi anlatmada kullandığı sembolizm izleyicinin kafasında finalle beraber soru işaretleri bırakıyor ne yazık ki. Diğer kısımlarda daha başarılı olan film bu kısımda aynı başarıyı gösteremiyor bu yüzden.

İzlerken sıkıldığım noktalar da oldu. Özellikle baş karakterin istemediği halde yapmak zorunda kaldığı bir çok şey, babasının prenses adına en iyisini istemesine rağmen onun istediklerini görmezden gelmesi gibi.

Başta Mushishi hikayelerine benzetsem de onun kadar etkileyici bir dinginliği yoktu. Mushishi hikayeleri daha cezbedici bir havaya sahip. Bu animede bu yoktu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider 6/10

İlk 8 bölümü 1. viteste hır hır gitmeye uğraşan, son 3 bölümünde de 6. viteste son gaz solunuzdan geçen araba gibi bir seriydi. Son zamanlarda gördüğüm en iyi "kilitli oda" cinayeti kurgusu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak bunu ele alışı oldukça ağırdan ve biraz da gizem duygusu vermekten uzak olunca (karakterlerin duygusuz ve ruhsuz anlamsız davranışları), son 3 bölüme kadar sıkıldığınız, son 3 bölümde de harika seriymiş dediğiniz bir seri oluyor.

@gundamaster bak senin hatrın için 10'dan 6'ya kadar indim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shogugeki no souma

Oregairu 2

Sidonia no kishi 2

Punch line

Sen to chihiro no kamikakushi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Shisha no Teikoku 6/10

Amaç neydi ki?

Film bitince aklımda beliren yegane soru buydu. Frankeinstein hikayesi ancak bu kadar kötü anlatılabilirdi. Aynısını anlatmasına gerek yok fakat kendi oluşturduğun dünyada bazı şeylerin temelini iyi oturtman lazım güzel bir hikaye anlatabilmek için. Bu filmde en büyük eksik buydu.

İyi animasyon her şey değil arkadaşlar. Animasyona kasılan o kadar zaman birazcık da senaryo için ayrılsaymış keşke diyorum.

@ademania dostum doğru şeyleri yanlış uyguluyorsun. Yanlış animeye yanlış puanlar veriyorsun yine olmadı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ninja Slayer 8/10

WASSHOI!!!!!

Son zamanlarda izlediğim en iyi şeydi. Şeydi diyorum çünkü animasyon neredeyse hiç yoktu ve anime olarak değerlendirmek pek mantıklı gelmiyor. Lakin çok keyifli bir seyir oldu benim için, resmen çocukluğuma götürdü beni Ninja Slayer. 80/90'larda her akşam tvde izlediğimiz dövüş filmlerinin olabilecek en iyi parodisiydi bu anime. Trigger yapımı olduğu için ya Kill la Kill gibi ya da Inferno Cop gibi olacağı belliydi, ki animenin tarzı %90 Inferno Cop gibi olmuş, keşke animenin tamamı geri kalan %10luk kısım gibi olsun istiyor insan ama aynı tadı veremeyeceği belli, çünkü animedeki tüm elementler animasyonun altında kalıp yazık olmuş havası verecekti öyle olsaydı. Bu haliyle anime kusursuz bence. Müzikler şahane, kapanış müzikleri hep farklı farklı bu arada. Karakterlere bayıldım. Puan kırdığım nokta ise finalin olası bir ikinci sezon gelişi düşünülerek tamamlanmış olması, yapılması gereken bazı dövüşler yapılmadı. Bir de esas kızımızın hikayesinin net bir sonuca bağlanamamış olması puan kırmama sebep oldu. Anime retro yapısıyla beni hayran bıraktı kendine ve tek oturuşta olmasa da tek bir gün içinde bitirdim. Ama maalesef biliyorum ki bu tarz animelere benim haricimde çok az kişi sevip hakettiği değeri verecek. Umarım devam serisi gelir de izleyecek kaliteli bir şeyler olur elimizde.

SAYONARA!!!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hayate no Gotoku! 8/10

Her bölümde güldürmeyi başaran çok hafif, kafa yormayan, çizgi film tadında bir seri. Yan karakter bolluğu olmasına rağmen oldukça keyifliydi. Özellikle Wataru'yu çok sevimli buldum <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Jigoku S. (Hell Girl) 1. ve 2. sezon 10/10

Uzun zamandır iyi bir anime arayışı içerisindeyim ve J.S.' izlerken bayağı keyif aldım. OST'leri bile muhteşem olup, gerilimi gayet yerinde veriyordu.

3.Sezon 6/10

Berbattı. O kadar heyecanlı izlediğim seri 3. sezonunda beni hayal kırıklığına uğrattı. Resmen komediye bağlamışlardı. Müzikleri de berbattı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AFRO SAMURAI 6/10

Bir şeyler eksik, konu yetersiz ve aceleye gelmiş. Shigurui'ye dönüşme potansiyeli vardı halbusem:aglama1: Çerezlik, kanlı canlı, macera ve aksiyonlu bir beşli:cicek1:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Divine Gate

10 üzerinden 1

Çok kötü, hiç beğenmedim, finali de berbattı. İyi başlamıştı ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Haikyuu!! sezon 2 de bitti.

10/10

Gerçekten izlenmesi gereken bir anime, üçüncü sezonu merakla bekliyorum. Karasuno fight!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Bakemono no Ko

Animasyonlarıyla, seiyuusuyla, konu işlenişiyle kesinlikle harika bir film. Özellikle animasyonlar cidden çok başarılı. En iyi animasyon ödülünü hak ediyor cidden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

NANA 10/9 (Mangasıda dahil 10/10)

Etkisinde kaldığım nadir animelerden oldu. Muhteşemdi ve yazarken hala ağlıyorum Hachi'nin başta yaptıklarını pek önemsemedim ki

Nobu & Takumi

olayına kadar. Nefret ediyorum. İçimden sövüyorum. Son bölümde neredeyse bağırdım. (İyiki ailem duymadı :D) Tekme tokat dalasım geldi...

Resmen gitmeyecekti onların yanına ve gidipte Nobu'yu görmek istememesi. Korkuyormuş. Aşık olan insan baştan Nobu'yu seçerdi. Bahane...

Annelik iç güdüsüymüş. O yaşadığın resmen tacize uğramaktan başka birşey değil. Senin annlik iç güdüne... Çok büyük bir yalancı ve oyuncu. Öyle ki düşüncülerinde bile belli etmiyor.

Nobu, Hachi'yi hak etmesede yinede onunla birlikte olmasını / evlenmesini hep isteyeceğim.

Ahhh hem onun yüzünden hemde serinin yarım kalmasından dolayı kafayı yiyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Full Metal Alchemist Brotherhood | 10/10

Üst sıralarda yer almayı, anime aleminin köşe taşlarından biri olmayı sonuna dek hak eden bir seriydi. Müzikleri, kurgu, karakterler ve öykü harikaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Kuroko no Basket 3. sezon da bitti.

Gayet güzeldi, heyecanlıydı da. Seirin fight!

9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4497_zpstrvzr9e8.jpg

Crying Freeman

Yıllar önce, Türkçe'ye ''Samurayın Gözyaşları'' adıyla uyarlanmış olan bir TV filmini izlemiştim. Filmi Kanada yapımıydı ve başrollerinde de Marc Dacascos oynuyordu. Film ile anime arasında baya farklılıklar mevcut. Başrol kadın oyuncusu filmde bir Uzak Doğulu değil, film de zaten Japonya ve Çin'de geçmiyor. Bunlarla bir sorunum yok, zira filmini ayıla bayıla izlemiştim çünkü filmin anlatım dili çok şiirseldi. Müzikleri de filmin o çalkantılı dünyasındaki aşka çok güzel yansıtılmıştı ki bu atmosferin büyüsüne kapılan başrol oyuncuları bu filmle bir aşka başlamış zaten, sonra da evlenmişler. :P Marc Dacascos sevdiğim oyunculardan biri ki film için biçilmiş bir kaftan bence. Kadın oyuncu da rolüne çok güzel adapte olmuş.

Gelelim anime yapımına. Animesi de çok güzel başlıyor, hele de o ilk bölüm 'yeme de yanında yat' misali. Yalnız animenin çıtası giderek düşüyor. O kadar gereksiz öğe ve karakter bu kadar kısa bir yapıma nasıl sokuşturulmuş hala çok merak ediyorum. Finali de berbattı. Filmin finalini düşününce filmi her ne kadar ortalarda düşük puanlara sahip olarak gezinse de tam anlamıyla tatmin eden bir noktalanış sunuyor. Amacım filmle animeyi kıyaslamak değil aslında ki filmi o zamanlar anime yapımı olduğunu bilmeden izlemişim. Çok komik tesadüfler yaşarım işte arada böyle. :D

Animeyi izlemeli mi izlememeli mi sorusuna gelirsek, tercihi size bırakayım. Yakuzalar dünyasında, katanaların ordan oraya uçuştuğu, silahların da bürüdüğü kanlı sahneler benim tarzım derseniz bir göz atın derim ama ben gibi afişine kanıp da çok büyük beklentilere girmeyin. Bu da benden size ufak bir tavsiye olsun. Filmi de izlemeyi düşünürseniz önce animeyi izleyin ki ağzınızın tadı filmle geri gelsin. ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

One-Punch Man 5/10

Manganın animeyi kapsayan kısmını çok önceden okumuştum zaten, o yüzden öylesine izledim animeyi, çok memnun kalmadım ama izletti kendini bir şekilde.

Artıları (+ :P)

-JAM Project'in animeye giden gar açılış parçası.

-Tatmin edici animasyon.

-Başarılı seslendirmeler. (Özellikle sinek kadın Miyuki Sawashiro ve Boros Toshiyuki Morikowa)

-Meteora kurban giden Godzilla.

-Hmph!'layan Tatsumaki.

-Kamen Rider'ın tek gerçek kahraman olduğunun ispatı olan Mumen Rider.

Eksileri (- :P)

-Fubuki toplamda 10 saniye görünüyor.

-Saçma sapan güç dengesizliği.

-Aksiyondan çok komedi animesi kıvamında olması. (sırf güç dengesizliğinden ötürü)

-Rezil kapanış şarkısı.

-Ultra dengesiz güç dengesi dengesizliği (ya da güç dengesi diye bir kavramının hiç varolmaması)

-Kapışsalar Goku mu alır Saitama mı alır tipi embesil muhabbetlere yol açmış olması. (Saitama'yı ciddiye alabilsem kıyaslama yapılabilir diyeceğim ama kusura bakmasın kimse. Saitama is a joke character. Goku is the real hero. :P)

-No Fubuki

-No Fubuki

-NO FUBUKI!

Ayrıca Saitama ilk bölümde tek yumrukta indiriyor düşmanı, sonra morali bozuluyor dövüşten heyecan alamadığı için, son bölümde Borus'la kapışıyor, o ana kadar kapıştığı en güçlü herif, yüzünde son yumruğu atana kadar heyecan belirtisi yok, ee hani heyecan arıyordun? "-Gerçek gücümü saklayan zırhım parçalandı şimdi göreceksin gününü! -Ok." muhabbeti ilk sefer komik geliyor da, dövüş boyunca surat ifadesi niye hiç değişmiyor? Falan filan. Saysam onlarca çelişki çıkarırım. Verdiğim puanı fazlasıyla geri aldım şimdi bu yüzden. :P

Fubukiless anime is Fubukiless. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eve No Jikan

6/10 verebilirim. Konu itibariyle akıcı gibi dursa da aslında çok basit ele alınmış. Yani öyle TV anime serisi gibi değil de sanki bir anime filmi izliyormuş gibi izleyebilirsiniz. Hatta direk film olan versiyonu da varmış. Kısacası 2 saatlik boş zamanınızı doya doya öldürebileceğiniz bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

When Marnie Was There

[bimgx=400]http://entropymag.org/wp-content/uploads/2015/12/Hiromasa-Yonebayashi-When-Marnie-Was-There.jpg[/bimgx]

Psikolojiyle harmanlanmış güzel bir drama olmuş.10 üzerinde 7.5 verelim.

Kurgusu güzel olan hoş bir anime idi. Marnie'nin çocukluk hali çok tatlıydı ve "kuma da" demesi o kadar hoşuma gitmişti ki.

Benim puanım 7.2 olur bu güzel filme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En son ilk sırada yazdığımı izledim ama izlediğim bütün ghiblileri yazayım bakalım...

Kiki's Delivery Service ---------------- 8/10

From Up on Poppy Hill ---------------- 6/10

Spirited Away -------------------------- 6.5/10

Mononoke Hime ------------------------ 8.3/10

Howl no Ugoku Shiro ------------------ 6/10

Tonari no Totoro ------------------------ 8.5/ 10

Hotaru no Haka ------------------------- 9/10

Tenkuu no Shiro Laputa ---------------- 8.5/ 10

Kaze no Tani no Nausicaä -------------- 8.2/10

Gake no Ue no Ponyo ------------------ 8.1/10

Karigurashi no Arrietty ---------------- 8/10

Mimi wo Sumaseba --------------------- 5/10

Neko no Ongaeshi ----------------------- 4/10

Kurenai no Buta ------------------ ------3/10

Gedo Senki ---------------------------- 7.5/10

Kaze Tachinu -------------------------- 7/10

Omoide no Marnie ------------------- 5/10

Heisei Tanuki Gassen Ponpoko------ 5/10

Ayrıyeten

Piano no Mori 9/10

Giniro no Kami no Agito 6.5/10

Glass no Hana to Kowasu Sekai 4/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

From Up on Poppy Hill ---------------- 6/10

From Up on Poppy Hill'e' date=' Felsefe Kulübü ve hoş kapanış şarkısı için benden [b']7/10[/b].

Kapanış şarkısı gerçekten çok hoşuma gidiyor. Açar dinlerim ara sıra. Dur bir daha dinleyeyim;

http://vimeo.com/151994730

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Accel World 7.5/10

Eğlenceli ve sürükleyici bir seri. Uzun süredir hiç seri maratonlamamıştım. Bu seri ile bunu da aşmış oldum( biraz da boş vaktime geldi gerçi). Gereksiz fanservis sahneleri olmasa daha keyifli olabilirdi. Bu serinin fighting oyunu falan varsa çok güzel olurdu. Onca renkli ve kendine has özellikleri olan avatarların dövüşü eğlenceli olurdu epey.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?