Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Air Gear 6/10

Ikki, Air Treck kullanmaya başlar, hızla gelişerek kısa sürede kurduğu takım ve gösterdiği performansla AT dünyasındaki tüm dikkatleri üzerine çeker. Bu şekilde takımlar arasında yarışlar başlar.

Değişik konulu, aksiyonu bol seri. Hikayesi pek kendine bağlamasa da karakter bolluğu olan, sürükleyici,enerjik havası hoşuma gitti. Yer yer kopukluklar olsa da. Ayrıca aile bireyleri arasındaki ecchi öğeleri hiç mi hiç hoşuma gitmedi. Tam anlamıyla da bir son yok, hikaye eksik bitiyor.

Mangasina göz atmani öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Trigun 8/10

Aksiyonu, komediyi, dramı, bilim kurguyu iyi uyarlanmış görüyorum. Espri olsun duygusal sahneler olsun oldukça etkili;o anki duyguyu çok iyi yansıtmışlar. İlk bölümler komedi gibi gözükse de ilerleyen bölümler de konu derinleşiyor.

Vash çok sempatik, Wolfwood ise karizma; kendilerini sevdirdiler.Vash ne kadar güldürse de bir o kadar duygulandırdı. Vash'ın, Wolfwood'un, Knives'ın, Legato'nun geçmişi hakkında ayrıntı verilmemiş olması kafada soru işaretleri bırakıyor. Yine de gayet güzel kurgulanmış bir seri.

@UnderminE mangası daha iyi demek, okurum o zaman, teşekkür ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soul Eater Not 3/10

Olur da bu yazı ve puanlama bu animeyi izlemeyi düşünenler içinden 1 kişinin bile vazgeçip çok değerli zamanını geri kazanmasını sağlayacaksa ne mutlu bana. 12 bölümden, her bölümün ortalama 25 dakika olduğunu düşünürsek hiç de az bir zaman sayılmaz.

Öncelikle neden bu kadar kıt bir animeye bu kadar cömert davranıp 3 puan verdiğimi söyleyeyim ;

1 puan : İnsan çizimleri önce ki seri de olduğu gibi maymuna benzemiyor.

1 puan : Maka ve Black Star fazla görünmüyor.

1 puan : Seri 12 bölümden oluşuyor. Allah muhafaza önce ki gibi 51 bölüm olsaydı ne yapardım hiç bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Azumanga Daioh 7/10

Çok iyi başlayıp espriler gittikçe bayağılaştı, sırf ilk bölümlerin hatrına puanımı çok da düşürmedim. Keyifli bir seriydi fakat bazı bölümler bitse de kurtulsam dediğim anlar oldu.

Valvrave The Liberator (ilk sezon) 8/10

Müzikler müthişti, karakterlerin çoğu çok iyiydi. Düşman robotları hariç robot tasarımları da güzeldi. Hikaye ilginç başladı, vampir olayı konusunda emin değilim tabi. Çizimler ve animasyonlar da iyiydi. Ayrıca dünyanın en sevilesi beyninden hasarlı başbakanı bu animede. :P

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Sakurasou no Pet na Kanojo - 7/10

Daha çok sevebilirdim hatta bazı bölümleri oldukça hoşuma gitmişti. Hareme kaymaları, asıl elemanın hödük olması ve sürekli iki kız arasında gidip gelmesi dolayısıyla beğenim giderek azaldı. Bu eksileri göz ardı edilebilirse keyifle izlenebilecek bir seri.

Kış döneminden kalma animeleri de aradan çıkarayim dedim. Yoksa dağ gibi birikiyor meretler. Anime izleyeceğiz diye kendimize işkence yapmamızın anlamı yok tabi.

Mangaka-san to Assistant-san to The Animation - 4.5/10

Bir iki bölüm komik gelmişti lakin ilerleyen bölümlerde hep benzer pantsu esprileri üzerinden gitmesi, fanservis ve ecchi üzerinden prim yapması, baya karakterler barındırması sebebiyle kendi adıma sınıfta kalan bir seri oldu benim için. Zaman kaybı.

Wizard Barristers: Benmashi Cecil - 6/10

İyi başladı ortalarda vasata bağladı ve sonlara doğru tekrar ivme arttırdı. Tempo olarak gidiş gelişi bol olan bir seriydi. Magical aksiyon türünde daha iyileri varken bunu tercih etmek pek yersiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AMT'ye son mesajımı attığımdan bu yana uzun zaman geçti, sonunda geri dönebildiğime göre kaldığımız yerden devam edelim. (Daddy is back!)

Soul Eater NOT! 4/10

İsminin sonundaki NOT! ibaresi aslında serinin nasıl olduğunu açıklamak için ideal. Soul Eater izleyen ve beğenenlerin bu seriyi izlemelerine hiç gerek yok. 3 adet klişe kız karakterin okuldaki ve şehirdeki günlük sıkıcı yaşamlarını ele alıyor, yine klişe bir kötü karakterin 12 bölüm içinde yenilişini izliyoruz. Animasyon, seslendirme, efekt, arka plan müzikleri, hepsi de vasat. Yalnızca nadiren de olsa Maka, Soul, Black Star gibi karakterleri görüyoruz ancak emin olun ki değmez. Boşuna izledim, size de uzak durmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ademania: darkeros o kadar uyardi yukarida bak, sen niye izledin onu şimdi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Undermine: 6 aydır buralarda yoktum, o yüzden darkeros'un yazısını dahi yeni görüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yowamushi Pedal 10/10

Biraz fazla puan vermiş ola bilirim ama uzun zamandır bu kadar güzel bir spor animesi izlememiştim. Özellikle karakterlere bayıldım. Yeni sezon ve movie'ni büyük bir heyecanla bekliyorum. Nihayet bir animede de esas oğlan baştan sona kendi tarzını korudu.

Hime hime suki suki daisuki ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ademania: darkeros o kadar uyardi yukarida bak, sen niye izledin onu şimdi :D

Hayır dostlarımı kurtaramadım benim yüzümden bu berbat animeleri izlediniz biraz daha hızlı olsaydım bunlar olmayacaktı.Mamuru mamuru herkesi korumalıyım. 18.gif ( biraz klişe bir karakter profili oldu ama neyse 7.gif

O zaman yeni nesiller için, geleceğimiz için ! Akirame minna ! Buyrun yeni kabus hiç değilse belki bu sefer birilerini kurtarabilirim ;Big Head Cat 015.gif

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu 2.sezon 1 \ 10

İlk sezonu, Haruhi gibi sinir bozucu liseli ergenlerin olduğu okullu animelerden hiç hoşlanmayan biri olarak bütün ön yargılarıma rağmen izleyip çok beğenmiştim. Hatta anladım ki bu animeyi yapanların çok büyük bir hayal gücü ve yeteneği var; fakat piyasa da ki arz ve talep meselesi yüzünden böyle popüler olan bir konuyu seçmek ve yeteneklerini bu şekilde göstermek durumunda kalmışlar.

2.sezonun genel puanlama da ki fark dikkatlerden kaçmamıştır. İlk başta bu kadar önem arz etmediğini , bir şekilde 2. Sezonun da izlenilebilir olduğunu düşünsemde o puan farkı arada ki gerçekleri anlatmaya yetersiz kalıyor; ben bunu anladım. Bir animenin berbat olması için ne yapılabilir ? İşte bu sorunun cevabını öğrenmek isteyen varsa buyrun 2.sezonu izlesin! Resmen yönetmen animeyi sabote etmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi Haruhi'nin aslinda bir Light Novel olduğunu da unutmaman lazim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sakurasou no Pet na Kanojo 7/10

Gundamaster'ın yazdıklarına ek olarak bazen temposu çok düşüyordu serinin. Bir bölüm önce tamamen gülerken bir bölümde neredeyse hiç komedi olmuyordu; karakterlerin iç hesaplaşmaları, birbirleriyle olan ilişkileri üzerine konuşmalar falan. Özellikle sona doğru herkes kendini suçladı ve kötü girdi, epey can sıkıcı geldi o kısımlar. Ama mezuniyet törenindeki duygusal sahne çok müthişti mesela.

Mashiro çok ayrı bir karakter. Küçücük ağzı ve burnuyla inanılmaz tatlı geliyor bana. Gözleri de ayrı güzel. Ayrıca seiyuu'su da müthiş bir iş çıkarmış. Verdiği tepkileri inanılmaz komik hale getirmiş.

Seiyuu demişken Kanda'nın seiyuu'su da bazen acayip çok güldürdü beni. Özellikle şu tepki müthiş:

Son olarak Yuuko'nun iç çamaşırını gösterip hemen ardından kedi kafası koyan yaratıcı zekaya sesleniyorum, müthiş bir espri anlayışın varmış -üç noktalı popüler küfür-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi Haruhi'nin aslinda bir Light Novel olduğunu da unutmaman lazim :D

İvet tabi ki 45.giflight novel yani hafif roman 17.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Free!

çizimler,sanatı ve müzikleri oldukça iyiydi, seslendirmeside karakterler için uyumluydu karakterlerde klişe özellikler biraz da olsa göz çarpıyordu . Konu akışı kopuk gibi geldi ayrıca çok eskilerdeki bir mevzunun(açıkçası abartılmış) olan bu mevzunun hikayenin seyrini bu kadar etkilemesini saçma buldum geçmişe bu kadar çok takılmanın hikayenin gerçekçiliğini bozmuştu ,karakterlerin diğer yönlerini iyi yansıtılmamıştı.

7/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Free!

Açıkçası biraz sıkıcı bulduğum bir anime oldu. Çizimler iyi hoş da 15-16 yaşlarındaki çocuklara o kaslar hiç olmuş mu? Fan servis biliyorum, sanırım sorun bende :D , yer yer midemi bulandırdı o kaslı vücutlar ve sahiplerinin birbirleriyle olan yılışık ilişkileri. :006:

Tek güzel tarafı renklendirme ve kapanışıydı. :D O sebepten 6/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket 7/10

İlk sezona kıyasla beğenmedim bu sezonu. İlk sezondaki gerçekçilik gitmiş aşırı derecede fantastik bir spor serisi gelmiş. Garip hareketler ve bu hareketlere takılan garip isimler bir yana sürekli açıklama yapılma gereği duyulması biraz can sıkıcıydı bence. Ben hiç açıklamaya mahal vermeyecek, seri ilerleyen bir basketbol animesi izlemek isterdim. Tabi fantastik bir animeyi kabul edebilirdim, eğer ilk sezonun başından itibaren bu çizgide gitseydi. Gerçeğe yakın bir seri izleyeceğiz diye kendimizi inandırınca hayal kırıklığı bırakıyor insanın üstünde. Ayrıca bu sezon, takım elemanlarının daha ön plana çıkmasını isterdim, ilk sezonda yeterli olmasa da daha çok durulmuştu oyuncular üzerinde. Oyuncular çok sıradan ama işleyiş çok fantastik, bir uyumsuzluk vardı.

Yer yer Slam Dunk' ı hatırlatan yerler vardı bir de, özellikle mi yapılmıştı bilemedim. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valvrave the Liberator (ikinci sezon) 8/10

İlk sezondan daha iyi olur diye tahmin ediyordum ve kısmen daha iyiydi, fakat beyinden hasarlı kızımız Shouko'yu fazla görememek kötü oldu. Yine de bazı epik sayılabilecek sahneler için puanımı yüksek tuttum.

Nekomonogatari: Kuro 7/10

Güzeldi güzel olmasına ama Hanekawa karakteri serideki kızlar arasında en az sevdiğim karakter olduğundan yer yer sıkıldım, ama tek oturuşta bitirdim. Monogatari Series: Second Season'a da ilk bölümle adımımı attım, araya başka hiçbir anime almadan onu bitireceğim bu gidişle. Gahara-sama yeter. :P

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aria Serisi

En azından benim için çok sevdiğim bir yapım daha olmuş oldu. SOL seriler içerisinde en beğendiğim yapımlar içerisinden biri haline geldi. Bitimi sonrası ciddi bir burukluk oldu maalesef. İnsan özlüyor o huzur ve rahatlığı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hal 8/10

http://myanimelist.net/anime.php?id=16528

Çok tatlı bir yapımdı..

Soredemo Sekai wa Utsukushii

http://myanimelist.net/anime.php?id=22101

Komik sahneleri yok değil.

Shin Shirayuki-hime Densetsu Pretear

http://myanimelist.net/anime.php?id=100

allahtan kısa idi yoksa direk droplardım..

Zettai Karen Children: The Unlimited - Hyoubu Kyousuke

http://myanimelist.net/anime.php?id=16005

Ya ben bunu daha önce izledim hatırlamıyorum yada buna benze bir yapım var. anlamadım ama hikaye güzeldi..

Yakushiji Ryouko no Kaiki Jikenbo

http://myanimelist.net/anime/3614/Yakushiji_Ryouko_no_Kaiki_Jikenbo

Benim tarzım bir anime olsa da anlatım eksiği olan bir anime

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan - Tsuiokuhen

Ne diyebileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. Serisine bayıldığım gerçeğini bırakırsak OVA o kadar harika işlenmiş ki romantizm konusunda başyapıt olarak sunulmuş - bana göre -.

Bu OVA benim için bir başyapıt seviyesinde oldu, uzun süredir böyle bir muhteşemlik gördüğümü pek hatırlamıyorum.

10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose of Versailles

@Squaw

Abla sana nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. :) Uzun süredir böyle harika romantizm anlayışına sahip seriler izlememiştim. Rurouni Kenshin OVA'da harikalar yaratırken, Rose of Versailles seri olarak başyapıt olmuş. Eskiler her zaman bir başka benim için, 1972 yılında mangası yayınlanmaya başlayıp, 1973'de bitmesi ve bu kadar harika bir hikaye çıkartması...

Sadece enfes, beni kendisine hayran bıraktı. Mangasını okumadım, animesini bitirdim, benim gibi zor beğenen ve shoujo türü için pek hoşnut olmayan bir insan için 10 puan almayı hak ediyorsa, daha ne diyebilirim? Kesinlikle harika bir seriydi, teşekkürler. :)

10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde burda sohbetini yapmıyoruz ama söz konusu RoV olunca kendimi hiçbir zaman tutamıyorum. Senin gibi genç nesil izleiyiciden bu tarz bir yorum görmek beni nasıl mutlu ediyor bilemezsin. Beğenmiş olmana da çok sevindim ve puanınla gözlerim yıldızlanıyor şu anda... Puandan ziyade böyle güzel sözleri hakettiğini düşündüğüm için yorumunla gönlümü fethettin ve Rurouni Kenshin ardından RoV yorumunu okumak keyfime keyif kayıttı, rica ederim. :)

Mangasını henüz ben de okumuş değilim, çaktırma. :P ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

BareFoot Gen 8/10

Japonya' ya atom bombası atılmadan 1 gün öncesini ve atıldıktan sonra olanları konu alıyor. Savaş her zaman olduğu gibi yine acımasızlığını gösteriyor bize bu filmde. İnsanların çektiği acılar, açlık, hastalıklar ve ölümler. Hepsini gösteriyor bize film. Atom bombasının sadece kendisinin öldürmediğini de gösteriyor. Radyasyon yağmurları insanları öldürüyor, sular kirleniyor ve o suları içenler de ölüyor. Sevdiklerini kaybeden ama yaşamaya tutunmaya çalışanları görüyoruz. Karakterin yerine kendimi koyduğumda insan böyle acılara nasıl dayanabilir diye düşündürüyor.

Filmde Gen' in konuşma şekli ve davranışları ilk başta çok itici geldi bana, sevemedim ama filmin sonlarına geldiğimizde göz ardı etmeye başladım o davranışları. Aslında bir çocuktan beklenebilecek hareketler ama nedense bana garip geldi. Neyin garip geldiğini de bilmiyorum açıkçası.

Barefoot Gen 2 diye filmi var, onu izler miyim bilmiyorum. Dram sevenlerin bu filmi seveceğini düşünüyorum. Savaşın insanlara getirdiği acıları yansıtan bir film.

Romeo x Juliet 7/10

Romeo ve Juliet eserini şimdiye dek okuyup izlememiştim. Madem animesi varmış bir izleyeyim dedim ama animesi her şeyi farklı anlatıyormuş. Romeo ve Juliet animeden öğrenilmezmiş onu anladım.

Bir kere orijinal eserde Capulet kızının 14 yıl sonra gerçekleri öğrenmesi, ailesinin öldürülmesi olayları gibi şeyler yok. Tabii uçan atlar da yok. Ağaç da yok. Neden böyle eklemeler yapmışlar anlamış değilim. Madem farklı bir konu işleyeceksin, bunu başka bir ad ile yap. Romeo ve Juliet ismini niye karıştırıyorsun diye sorgulattı bana.

Bu şekilde seri izlenmez mi? İzlenilir elbet. Bir şekilde kendini izlettiriyor, sonunu bilsen de sonuna kadar gidiyorsun. Sonu yine benzer ama bu sefer farklılık gösteriyor biraz.

Açılış ve kapanış şarkılarını tekrar tekrar dinleyebilirim. Opening şarkısını da atayım buraya Romeo X Juliet OP - YouTube

Bu seriyi izleyecekseniz Romeo ve Juliet olarak düşünmeden izleyin çünkü çok farklı işlenmiş. Kendini izlettiriyor bir şekilde ama dediğim gibi orijinal eser ile çok fazla farklılık var, karakterleri almışlar, başka bir senaryonun içine atmışlar resmen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

Alıştık artık ya :) Japonlar bunu her defasında yapıyorlar. Romeo x Juliet gibi bir klasik için bunu yapmamaları biraz abes olurdu. Nisekoi serisinde yapılan göndermeler yetmedi Saber karakterini Kral Arhur olarak tanıtarak acaba gerçekten bayan mı şeklinde bir soru ile geliyorlar. Japonlar o kadar kurnaz ki bilinçaltımıza "acaba bildikleriniz gerçekten doğru mu?" sorusunu her seride sokmayı ihmal etmiyorlar. İnceleme yazın için ayrıca teşekkürler, yoğunluktan kurtulabilirsem göz atmak istiyorum. İşlenişi merak ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Gekkan Shoujo Nozaki-kun 8/10

Her bölüm diğerinden eğlenceli geçti. Gülmediğim sahneler nadirdir. Birbirinden renkli karakterler, her biri ayrı olay, çok sevimlilerdi. Her zaman karşılaştığımız içeriğe nazaran aynı malzemeyle çok kaliteli bir iş çıkarmışlar. Sakura ve Nozaki'nin son sahneleri müthişti. Nozaki nasıl bir adamsın sen ya, iş mangaya gelince de bilmediği yok :D

Free: Eternal Summer 6/10

İlk sezonu daha çok beğenmiştim. Birbirinden itici karakterler. Aralarından Rin sıyrılmış neyseki; tek derdi yüzmek, onun için seyretmeye değerdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?