Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Animeyi Bitirdiniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Tegami Bachi Reverse 7.5/10

İlk sezonu çok sevmiştim. Mektuplar üzerine yoğunlaşılmıştı ve duygusaldı. Bu sezon aradığım duygusallığı bulamadım pek. Zaten mangası devam eden animelerin akıbetine uğrayan bir anime oldu sanırım. Dilerim 3. bir sezon gelir ama devam ederse orijinal hikayeye nasıl bağlarlar böyle bir sonla bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Great Teacher Onizuka daha yeni bitirdim şimdi live actionunu izlicem bu 3 üncü kez izleyişim tüm serisini :D

ah ah eski seriler kadar tat veren yeni seri varmı sizce :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

An itibariyle Gantz'ı bitirmiş bulunuyorum, sadece 26 bölümmüş, tam haberim yok, çok da araştırmadım ama sanırım animesini bu kadarla sınırlamışlar.

Manganın tadı bambaşka ya, anime bir yere kadar zevk veriyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Şu saat itibariyle Magic Night Rayearth'ü bitirmiş durumdayım. Çocukluğumda izlediğim animelerden birini bu kez sonunu da görerek tekrar izlemek güzeldi.

Umarım benzer şekilde Rurouni Kenshin ve Red Baron'u da izleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

La Storia Della Arcana Famiglia : Turnuvanın son bölümde olması dışında, genel olarak güzel hoşuma gitti... 9/10

Inu x Boku SS : idare eder 6/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Natsuyuki Rendezvous

38181.jpg

Anime yapımcıları bu yıl beni çok şaşırttı. İlk olarak Sakamichi sonra da Natsuyuki :) Bu iki muhteşem serinin aynı yıl çıkması mucize gibi. Natsuyuki gerek konusu gerek karakterleri gerekse müzikleri açısından harika bir seriydi. Sevmek ve vazgeçememek. Sevdiğiniz için en iyi şeyin vazgeçmek olduğunu bilseniz bile bunu yapamamak, bu seri için harika bir tema. Ana karakterimizin saflık derecesinde iyi olması ayrı bir olay ama bazen çok inatçı da olabiliyordu :) Lafı fazla uzatmaya gerek yok tek kelime ile muhteşem bir seri. 10/10

Kuruko no Basket

20110928_kuroko000.jpg

İkinci olarak bitirdiğim seri Kuroko. Oldukça iyi bir spor serisi olduğunu düşünüyorum. Ben böyle imkansıza yakın hareketleri olan spor serilerini seviyorum :) Düzenli olarak mangasını okuduğum bir seri ve animeyi bitirebilecekleri en güzel yerde bitirdirler. Animasyon ve karakter çizimleri açısından da seriyi başarılı buluyorum. Umarım ikinci sezonu gelir. Seri yarım kaldığı için... 9/10

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

resident evil:damnation (nefis CG,gerçekten hakkını vermişler 3d nin,tek sorun kahramanların yüzleri çamurlansın kanasın,kısaca biraz kir iyidir yüzlere) 9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dantalian no Shoka;

Anime tarihimde bana ilk loliconluğumu yaptıran seriydi Dantailan no Shoka. Esas oğlumuza lafım yok zaten, hatta bu seri sayesinde genelde dikkatimi çekmeyen Ono Daisuke'ye bile bayıldım. Bana göre genelde yalın ya da düz karakterlere hayat veren bir isimdi ama bu karakterde kendini baya bi öne çıkaran biri olmuş. Belki karakterin orjinalliği yoktu ama sahnelerdeki ses kullanımları ayırt edilebilecek seviyedeydi. Özellikle de dikkatimi çeken o roman okuma sahnesinde Ono Daisuke, ''İşte bu benim, burdayım!'' diyordu resmen. whistling.gif

Lolicon'umuzun ''Yes'' ve ''No''ları ise çok ama çok şekerdi. Bir ara lolicon oldum diye kendim için şüpheye bile düştüm. :P:D Lolimiz kendini sevdirse de seri ilk 5-6 bölüm sonrası beni zorladı, aynı gidişatı olan yapımları pek sevmiyorum, biraz çıtayı yükselişe geçirmesi gerekiyor. Hele de 12 bölümlük bir yapımsa bunu 3 ya da 4. bölümde yapmalıydı diye düşünüyorum. Sonradan gelişen olayların önceki bölümlere göre tek düze gitmesi açısından pek yüksek puanlamayı düşünmedim ve düşüncemi de devam ettirdiğim için puanım belli. 6/10

Brave 10;

Gözlerimizin bayram etmesi dışında benim için pek kayda değer değildi. O dönemlerden gelme 'Shounen' denilince ben ortada ya Ninja'ların kendine özgü silahlarla olan dövüşler görmek isterim ya da Samuray'ların o katanalardan çıkardığı sesi duymak isterim. wub.gif Hepsini geçtim o katananın kınından kurtulduğu anda çıkardığı bir ses var ya? İşte o sese karşı aşırı zaafım vardır benim, anime yapımlarında beni yenen seslerden biri odur biri de beyzbol sopasının topa vurduğu andaki kulağıma çalınan, tüm egozitkliği içinde barındıran o çekici sestir. Bu iki ses bana veriliyorsa o seri gözümde daha da şenleniyor. Brave10'da ise beni şenlendiren şey belliydi; Kamanosuke. wub.gif5/10

Kimi no Iru Machi;

Bu OVA ne zamandır unuttuğum o Shoujo tadını verdi bana, hikaye belki çok yavandı belki de çok kötü işlenmişti ama nedense bu OVA'ya 7 puandan aşağısını layık göremedim. Belki de ne zamandır izleyemediğim Shoujo anime özlemimi giderdiği için böyle düşünüyorum. Neden Shoujo yapımlara gereken özeni vermiyor bu yapımcılar anlamış değilim hiç, serileştirebilecek bir yapımdı ki serileştirilme planları var gibi bir bitişi vardı. Başlarda ana karakter oğlumuz beni sinir etse de sonunu güzel bağladılar. :)7/10

Toaru Hikuushi e no Tsuioku;

Güzel bir başlangıçla konuyu seyircisine yediren bir yapısı vardı ama gidişat da noksanlık baya fazlaydı. Özellikle de karakterlerin vermek istediği duyguları yansıtamadığını düşünüyorum. Hele de ana karakter kızımısın ses seçimi çok ama çok kötüydü. İşi üstlenen Seiyuu'muz duyguları hiçbir şekilde yansıtamıyordu, bir de o adaya düşme meselesi; daha fazlasını diledim ama yapımcılar beni geriye boş bir şekilde gönderdi. Finali daha güzel olabilirdi. 6/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

FullMetal Alchemist Brotherhood'u izledim. Notum: 8.7/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hyouka

tumblr_m5y4j1Tokj1r7oes9o3_500.jpg

İlk bölümünü izledikten sonra bağlandığım bir seriydi ve devamı da beni memnun etti açıkçası. Özellikle ana karakterimiz olan Oreki'ye bayıldım onun gibi tembeli çok zor bulunur. Tabi ana karakter kızımızı da unutmamak lazım Chitanda Eru harikaydı. Karakterlerin hepsi o kadar sevimli ve o kadar güzellerdi ki sevmemem mümkün değil. konu döngüsü olarak aynıydı ama bölümleri yine de büyük bir merak içerisinde izlediğimi söyleye bilirim. Oreki bu kadar zeki iken ortalama bir insan olmak istemesi ama zamanla değişmesi çok güzel işlenmişti. Diğer karakterlerin gelişimi iyi anlatılmıştı. Benim için tek sorun serinin yarım kalması. Sonu güzeldi ama seri devam etmeliydi en azından;

Oreki'nin son sahnede yaptığı açıklama o anlık bir hayal değil gerçek olmalıydı. Çünkü ikiside duygularını farketmişlerdi :((

tek üzüldüğüm nokta bu. 9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Lovely Complex ve Kimi ni Todoke sezon 1 :D

İkiside muhteşemdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Darker Than Black S2: Hei'ye ne oldu? Temmuz adına sevindim, çocuğun hayatına renk geldi. 3.sezon çıksa güzel olur. Herşeye rağmen seviyorum seriyi 10/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basuke.

25 bölüm çok az olmuş. En az 50 bölüm olsaydı harika olurdu. En azından 5 bölüm OVA çıkartmaları lazım.

Notum: 7.5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kimi ni Todoke 2. sezon bitti şükür.

yaklaşık 30 bölüm boyunca itiraf etsinler diye bekledim ve son 4 bölümde olayı bitiriverdiler. Bu ne yaaa daha fazla olmalıydı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shin Captain Tsubasa

Captain Tsubasa J

İkisine de notum 5/10. İki anime de son derece gereksiz yapılmış. Halbuki ben ne beklentiyle izlemeye başlamıştım..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Baccano

İlk defa konusu olmayan bir anime izledim desem yeridir. Animeyi izledim, bitti ama hala daha ne üzerine kurulu olduğunu çözemedim. Notum: 7/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

History's Strongest Disciple Kenichi

50 bölümlük güzel bir anime, "dövüş sanatları" konulu izlenebilir olarak tavsiye ediyorum.

Puanım --> 8 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Gosick

Genel olarak Dantalian no Shoka ile benzer bir bir yapıya sahip, birisi diğerinden esinlenmiş sanırım. Olayları çözen ve tatlı gördü mü hemen atlayan zeki kız, ona yardımcı olan erkek, zeki kızla sürtüşen bir diğer kız gibi. Dantalian konu olarak daha ilginçti ama Gosick daha oturaklı bitti.

Olaylar, ana karakterin kütüphanede altın sarısı bir saç teli görüp kütüphanenin en yukarısına çıkmasıyla başlıyor. Orada Victorique ile karşılaşıyor, ardından olaylar gelişip gizemleri çözmeye başlıyorlar.

Konu olarak güzeldi, sonlara doğru romantizmin dozu beklediğimden daha fazla artsa da pek fazla sıkmadı, bir de Victorique'nin tsundere tavırları olmasa daha güzel olabilirdi, ama sanırım artık tsundere karakter görmemek zor serilerde. Ayrıca açıklanmayan birkaç yerin de olduğunu düşünüyorum.

Grevil, Brain ve Leviathan en beğendiğim karakterlerdi. Özellikle Grevil bir sabah saçlarını şekle sokmadan geldiğinde beni bir gülme tuttu. :D Son bölümde öyle bir şey yapacağı az çok belliydi, o hareketiyle gözümde bir basamak daha yükseldi. Brain'ın Cordelia için yaptıkları, Leviathan'ınsa kendi vatanının sömürülmemesi için yaptığı şeyler takdire değerdi, her ne kadar...

öfkesini zapt edemeyip masum bir çocuğun canını alsa da.

Gizemler ilgi çekiciydi, özellikle Queen Berry, Leviathan ve Monstre Charmant hikayeleri çok güzeldi.

Çizimler ve müzikler genel olarak ne çok iyi, ne çok kötü diyebileceğim bir yerde. Pek abartılacak kadar güzel müzikleri yok ama, 1. endingi gerçekten çok güzeldi, hala dinliyorum. :)

Güzel bir animeydi, özellikle gizem ve dedektiflik türü serileri sevenlere öneririm. :011:

Notum: 8/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The World God Only Knows 7/10 Fetih Tanrı'sıymış, daha çok gençliğini heba eden birinin dramını izledik :D:D bazı bölümler eğlenceliydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elfen Lied

Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim, gerçi son zamanlarda izlediğim bir çok şeyi beğen(e)miyorum, fazla eleştirel oldum sanırım. ^_^

Neyse en azından çok izlenen tavsiye edilen bir animeydi, böylece bitirmiş oldum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bu başlığa uğramayalı da epey olmuş.

Eureka 7 AO 7/10

Eureka 7 dan sonra bu seriyi yapmaya gerek var mıydı; bence yoktu ama bir hatadır yapmışlar ve biz de Eureka'dır sevdiğimiz seridir diyerekten izledik. Ne buldum peki kayda değer pek bir şey bulamadım. Zamanda ileri geri gidişler karakterlerde ufak değişimler ve en büyük değişim olarakta Ao.

Konu bakımından sürekli git geller içerisinde olduğundan anlam kargaşası yaratan bir seri olmuş ve bu kargaşayı da son iki bölümle kotarmaya çalışmış. İlk serinin üstüne bir şey katmadığı gibi ondan ekmek yemeye de çalışmış.

Sonuç olarak Eureka 7 beğenip sevenler alternatif dünyalarda geçen bir Eureka hikayesi izlemek için seyredebilir fakat hiç Eureka 7 izlememiş birine tavsiye edemeyeceğim bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haibane Renmei 5/10

Neden bu seriyi izledim bilmiyorum, belki sonunda her şeyi açıklar diye mi? Yoksa angel beats gibi hepsinin uçup gideceğini düşünüp benzerlik kurduğum için mi?

Uzun zamandır izlemek istiyordum, bir heves başladım ama uzun zamandır da bitiremiyordum. Hazır uğraşacağım pek bir şey yok dedim ve kalan bölümleri bitirmeye karar verdim. Ama izlemek ile ne bir şey kazandım ne de o kadar zevk aldım diyebilirim. Aslında konusu var ama yok. Duvara dokunmamak gerek, o duvar Haibane' leri koruyor ama neden? Ayrılanlara ne oluyor? Haibane' ler aslında ne? Daha önceki hayatlarıyla bir bağlantı kurulsaydı belki daha çok sevebilirdim gibi geliyor. Ama hiç bir şey açıklanmadan başladı bitti seri. Müzikleri ve çizimleri çok iyi değildi ama bir şekilde izlettirdi.

İzleyecek arkadaşlar varsa boş vaktiniz bolsa izleyin derim. Bana göre izlemeseniz de bir şey kaybetmezsiniz gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Red Garden telefona fansubunu yuklemistim ve boş bir günde 3-22 arası bölümlerini bir oturuşta izledim.

Hep kızlara yönelik bir yapım diye uzak durmustum, yokluktan izlesemde sevdiğim yanları da çok. Seride sevmediğim iki basrol beni fazla uyuz etti Rose ve Rachel. Bizim kızlar iyi gibi görünsede aslında diğer ailenin haklı olduğunu düşünüyorum ve son olarak bana göre mutlu bitmedi.Son bölümlere geldigimizde kızlar doğru dürüst güçlerini kullanamaz iken son savaşta ayakta bir onlar kaldı.Seri sıradışı konusuyla her yonüyle 2006 ya damga vuran yapımlar arasında yer alabilir nitelikte.

Puanım 7,5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

To Aru Majutsu No Index II 7/10

Kendini izlettiren ama zordan izlettiren bir yapısı vardı serinin ilk seriye göre. İlk seride dikkat etmeden mi izledim yoksa bu sezon mu çok boştu pek bilmiyorum.

Ana karakterimizin tek gücü tek yumrukta birilerini bayıltmak, en azından ben öyle inanıyorum. Koskaca büyücüleri adam tek yumrukta yeniyor ve hasar almıyor neredeyse. İlk sezonda bu kadar gözüme çarpmamıştı bu ama bu sezon gerçekten bitse de gitsek modundaydım. Seride ''Hızlandırıcı'' olmasa gerçekten hiç çekilmeyecekti. Son bölümlerde çıktı da en azından biraz aksiyon yaşattı bize.

Serideki neredeyse hiç bir hikayeyi beğenmedim, klasik herkesi koruyacağım mantığı vardı seride. Hadi tamam, sağ elinle kırıp sol elinle başka bir şey yaparsın anlarım veya geriye yansıtırsın ama tek kırıcı ile bu kadar başarı kazanmak, resmen 5. seviyeden bile üstün adam. Ana karakter diye bu kadarda yüceltimez ki.

Bir de seriye renk veren şu Misaki ama Misaki gibi Misaki olan. Dediğim gibi serinin ana kahramanı hızlandırıcı ve Misaki gibi Misaki olsaydı hiç itiraz etmez daha bir memnuniyetle izlerdim.

Sonu bir yere bağlanmadı zaten ki başında da bir konu yoktu tam anlamıyla. Son 2 bölümü 24 bölümü dolduralım diye yapmışlar sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?