Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Anime Sohbet Başlığı v2

CHOBiTS

Önerilen İletiler

gundamaster
http://myanimelist.net/people/11817/Yoshitsugu_Matsuoka

Yahu bu seiyuunun sesini duymaktan gına geldi artık. Kötü seslendirme yapmıyor ama iyi de sayılmaz. Yeter yahu sesi kulağımı tırmalıyor artık. Neden popüler bilemiyorum(İşe alma konusunda). :011: Sanki aynı karakter anime anime geziyor gibi geliyor artık.

Bence iyi bir seiyu. Karakter profiline bakarsanız çok farklı seslendirmeler yaptığı görülüyor. En son Re-Zero'daki Beetlegeuse performansı da baya iyiydi. Son zamanlarda ünlü oldu ve çok duyuyoruz buna ben de biraz kılım. Bir seiyuyu ünlü yapıp sonra neredeyse her animede duyunca insan bıkıyor haliyle. Fakat iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte mesele çok aynı tarz ana karakter canlandırması. Hep aynı gibi geliyor. Yukarıda dediğim cümlede tam anlatamamışım ama ses tonu iyi sayılmaz demek istemiştim. Sesini nasıl kullandığını vb. kast etmeyecektim aslında. Çok duyunca sesini, ses tonu rahatsız edici geliyor artık. (Çoğunluk aynı türde canlandırdığı rollerden kaynaklı) :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Sektörün yerleşik teamülleri bunlar, bu teamülleri kırabilmek için çok üst düzey oyuncu olmak gerekiyor, bazen o bile yetmiyor. Al Pacino'yu bile genellikle aynı tarz rollerde görüyoruz. Keza, "Issız Adam" tuttu diye Cemal Hünal'ın devam eden TV dizisindeki karakterine hemen bir aldatma senaryosu yazılıyor falan... Bu işler böyle maalesef. Adamın kabahati yok. Kabiliyetli adam, üst düzey bir seslendirmeci.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ai Kayano kadar olamaz bence, bu aralar en çok spamlenen seiyuu kendisi. Halbuki ilk zamanlar ne kadar tatlı sesi var diyordum, şu an artık her karakter birbirine benziyor gibi geliyor. Hanazawa Kana out, Ai Kayano in :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Ai Kayano kadar olamaz bence, bu aralar en çok spamlenen seiyuu kendisi. Halbuki ilk zamanlar ne kadar tatlı sesi var diyordum, şu an artık her karakter birbirine benziyor gibi geliyor. Hanazawa Kana out, Ai Kayano in :D
Symphogear'dan "Okitegami" dinlerken bu mesajı okumak, paha biçilemez :011:
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sektörün yerleşik teamülleri bunlar, bu teamülleri kırabilmek için çok üst düzey oyuncu olmak gerekiyor, bazen o bile yetmiyor. Al Pacino'yu bile genellikle aynı tarz rollerde görüyoruz. Keza, "Issız Adam" tuttu diye Cemal Hünal'ın devam eden TV dizisindeki karakterine hemen bir aldatma senaryosu yazılıyor falan... Bu işler böyle maalesef. Adamın kabahati yok. Kabiliyetli adam, üst düzey bir seslendirmeci.

Anlıyorum, bu şekilde düşünmeye çalışmamıştım. Hak veriyorum şimdi. ama seiyuya değil işe alanlara niye... diye kızıyorum aslında. Al Pacino örneğine katılmıyorum çünkü aklımda(Scareface, şeytanın avukatı vb) farklı bir çok rolü var, aşırı son zamanlarını hatırlamıyorum ayrı. Ama evet genelde aynı tarz rol oynayan çok oyuncu var. Populer aktör olarak örnek vereyim, Jason Stattham. Ama filmlerde animedeki kadar rahatsız edici olmuyor diye düşünüyorum.

NOT: Şokugeki no Soğma'yı(ilk sezon) izliyordum da yine bizimki seslendiriyormuş. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Aranızda Danganronpa'yı izlemiş/izleyen varsa yorum alabilir miyim? Buradakilerin görüşünü merak ediyorum. Ben izlemedim, izlemek için yorum istiyorum. 3 sezon olmuş bir anime. Söyleyin hadi, söyleyin dedim, söylesenize, hadi ama, söyleyin dedim. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. oyunu oynayan kimse yoktur diye bu sezon yayınlanan animelerin konusunu açmaya gerek bile duymadım ama konuya en hakim kişi olarak kısaca açıklamaya çalışayım.

Danganronpa serisinin şu ana kadar üç oyunu/visual noveli çıktı, ikisi ana oyun olmak üzere biri yan oyun. İlk oyunun zaten animesi vardı, şu vatandaştan bahsediyorum, izlemeyen kalmamıştır sanıyorum.

2. oyun direkt olarak ilk oyunun sonrasını anlatan devam oyunu. Yan oyun dediğim ise Ultra Despair Girls biraz farklı ve animelerle şu an için alakası yok, başroldeki iki isim tanıdık yalnız, neyse girmiyorum o konuya.

1. oyunun hikayesinin genelini konu alan bir tv serisi adaptasyonu var demiştim. İlk oyunun popülaritesi üzerine devam oyunu ve tonla light novel çıktı. Light novel mevzuu da uzun iş, ona da girmeyeceğim şimdi, ama what if senaryolarından tutun, hikayenin en en en öncesini anlatan Danganronpa/Zero light noveli bile var ki benim de okuma listemde. Mangası falanı füsürü de var, da orijinali oyun/vn.

2. oyunun maalesef bir tv serisi yok. Bu yüzden oyunu oynamayanlar şu sezon çıkan iki DR animesine başladıkları gibi çeşit çeşit spoiler yemiş olacaklar. Bence 2. oyunu bir şekilde bulup oynayın/okuyun, sonra animeyi maratonlarsınız, yoksa keyif alamazsınız animeden, izlemiş olmak için izlemiş olursunuz. :P

Peki şu an çıkan iki farklı DR tv serisi var bunlar neler? Biri Mirai-hen, yani Future arc. Bu 2. oyunun hemen sonrasında başlayan olayları anlatıyor. Bilindik bazı karakterler ve sanırım sadece bu anime için tasarlanmış karakterler var. Light novellarda bahsediliyorsa bilemem ama sanmıyorum bahsedildiğini.

Diğer seri ise Zetsubou-hen, yani Despair arc. Burada da 2. oyundaki karakterlerin geçmişleri anlatılıyor, okula gelmeden öncesinde başlayıp hayatlarının nasıl değiştiği falan işleniyor. Ama oyun ve hikayesi bol twistli olduğu için ne desem spoiler olur.

Ayrıca Future arc'ın ilk bölümü sonrası karakterlerden bir kaçının Despair arcta da yer aldığını görüyoruz, geçmiş zamanda geçmesine rağmen, yani iki seriyi de tandem şekilde izlemek gerekiyor sanırım. İzlediğim ilk bölümlerden bunu çıkardım. Önce bir bölüm Future, sonra bir bölüm Despair, sonra tekrar Future, sonrasını bilmiyorum, izlemedim çünkü. Ama ilk olarak Despair'i izlerseniz, Future'da ilk bölümde olan şeyleri spoiler olarak yemiş olursunuz.

Yani ikinci oyunu oynamadan Future arcı izlemek mantıklı olmaz, konusunu falan okuyup kendinize spoiler ederseniz bilemem de ne gerek var yani. Aynı şekilde ikinci oyunu oynamadan Despair arcı izlemek de mantıklı değil, o karakterlerin hepsinin giriş gelişme sonuç tipi hikayeleri var, oyunda görüyoruz, merak ediyoruz falan, animedeki direkt çok farklı bir durum.

Yalnız ben iki animeyi de beğendim. Despairde sadece karakterlerin slice of life tarzı skeçlerden oluşan komiklikleri olsa, o bile yeter bana. Futureda ise son ölüm oyunu deniyor, fena gitmiyor ama göreceğiz bakalım. Ha öğretmenleri süper bu arada, belki anime tarihinin en harikulade öğretmeni olabilir, benim için ilk bölümden o izlenimi verdi hocamız, hatta sırf öyle bir hoca için tekrardan liseyi okumayı bile düşünürdüm. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Diamond no Ace ile ilgili bir sorum olacaktı da nereye yazabilirim diye düşünürken en uygun burası olur diye karar verdim. Söz konusu bir beyzbol serisi ise artık hepimiz bu Koshien olayını az çok biliyoruz. Bu seri baya uzun sürüyor ve mangası da tamamlanmış olduğuna göre seride Koshien sonrası da işleniyor mu onu merak ettim. Yani kısacası sorum bu yönde; seride Koshien sonrasını görüyor muyuz yoksa genel beyzbol serisi gibi karakterlerimiz finali orda mı yapıyor?

Seriyi araştırma niyetim yok çünkü artık olduk olmadık yerden spoiler gelince konu içeriği veya karakterler hakkında izlemeden araştırma yapmıyorum artık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

En doğru yer kendi başlığı olurdu :)

Koshien sonrası işleniyor. Manga iki part zaten. İkinci part devam ediyor ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Diamond no Ace ile ilgili bir sorum olacaktı da nereye yazabilirim diye düşünürken en uygun burası olur diye karar verdim. Söz konusu bir beyzbol serisi ise artık hepimiz bu Koshien olayını az çok biliyoruz. Bu seri baya uzun sürüyor ve mangası da tamamlanmış olduğuna göre seride Koshien sonrası da işleniyor mu onu merak ettim. Yani kısacası sorum bu yönde; seride Koshien sonrasını görüyor muyuz yoksa genel beyzbol serisi gibi karakterlerimiz finali orda mı yapıyor?

Seriyi araştırma niyetim yok çünkü artık olduk olmadık yerden spoiler gelince konu içeriği veya karakterler hakkında izlemeden araştırma yapmıyorum artık. :D

Mangasının final yapan serisi Anime'nin 2.serisinin finaliyle aynı. Yani manga çıkıyor şuan onda işleniyor. dia no ace act 2 diye devam ediyor yeni manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Madman's Knowledge

Kendi başlığı derken? Tanıtımı var mı diye baktım yok, tartışma başlığı da sezonu bittiği için kaldırılanlar arasında olmalı (tabi ben gözden kaçırmadıysam eğer :D). Onun için de en uygun yer burası diye düşündüm. :P

O zaman iyi, kesin izlenir çünkü artık Koshien'de noktalalanlara bir süre doyduk (diyorum ama ben yine de izlerim). Major gibi sonrası gelenleri izleyelim. Bu seri de kesin izlenir öyleyse. ;)

@calieran

Bir ara seri çok konuşuluyor diye mangası mı okusam dedim de çok uzun geldi doğrusu. :D Madem tüm konu animeye aktarılıyor animesini izlemek daha mantıklı. O 2. part gelmezse onun mangasını okuruz artık napalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben mangasını okuyorum ama animesini izlemek daha güzel. Sesler, ses efektleri, oyun efektleri daha güzel oluyor. Tansiyon iyi hissediliyor. Benim görüşüm. Bir de 200 chapter okuduğum ve o kadar uzunluğa değmeyecek olayları animede daha kısa sayıda görmek daha güzel oluyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben mangasını okuyorum ama animesini izlemek daha güzel. Sesler' date=' ses efektleri, oyun efektleri daha güzel oluyor. Tansiyon iyi hissediliyor. Benim görüşüm. Bir de 200 chapter okuduğum ve o kadar uzunluğa değmeyecek olayları animede daha kısa sayıda görmek daha güzel oluyor. :D[/quote']

Katılıyorum, genelde beyzbol (birkaç spor türü daha) serilerini izlemeyi tercih ediyorum. H2'de mesela arada çok gel gitler eklenmiş. Animede devamı olsaydı eminim işleniş daha sürükleyici olur, finale daha çabuk ulaşırdık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kudo Shin'ichi'ye kesinlikle katılıyorum. Mangası çok yavaş ilerliyor. 400 bölümlük mangayı 120 bölüme sığdırmışlar. Her ne kadar animesi çok iyi olsada yer yer acayip sıktığı bölümleri de var. Şuanlık Act 2 İyi gidiyor henüz çok sıkıcı ilerlemedi. Mangaka umarım ilk serideki hatalarından ders alıp, okuyucuyu sıkmadan, konuları zamanında bitirip ilerletir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz önce @Squaw bahsedince aklıma geldi. School Days serisini izlemedim ve spoiler yememek için de çok kaçtım. Bir ara her yerde bu seriden bahsediyordı ama seri hakkında yorumlara bilerek bakmadım. En iyisi bir ara spoiler yemeden başlayayım ama çok depresif görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz önce @Squaw bahsedince aklıma geldi. School Days serisini izlemedim ve spoiler yememek için de çok kaçtım. Bir ara her yerde bu seriden bahsediyordı ama seri hakkında yorumlara bilerek bakmadım. En iyisi bir ara spoiler yemeden başlayayım ama çok depresif görünüyor.

Benim sevmeme nedenim depresifliği değil aslında, seri harem türünün de ötesinde (ki bazı harem yapımları kendini izlettirme kapasitesine sahiptir). İzleyeli ve serideki değişimin nedenlerini araştırıp öğreneli çok oldu, unuttum ama az buz hatırladığım kadarıyla senaristi değişiyordu galiba ya da böyle bir neden olmasa bile senaristle ilgili bir sorun söz konusuydu. Seride anlatım baya bir ters köşe olmuş.

Benim seriyi itici bulma nedenim kızları s*ks manyağı gibi gösterip ana eleman için kuyruğa girişmeleri (ciddi ciddi kuyruğa giriyorlar). Yani, bu tip hisler insanın doğasında olan şeyler de izlemediğin için ve forumun yapısından dolayı çok da aşırı bir şey söyleyemiyorum ama ayrıntılı istersen twit ya da MAL'dan dönüş yaptığında daha net açıklayabilirim, tabi spoiler demezsen. Kısacası, bu seri adından çok ötede. Bence, yapabilsem şu ''Ne izledim, Ne Bekledim, Ne Buldum?'' başlığı için en iyi malzemedir kendisi. Benim için ''En berbat'' kategorisinde rahatlıkla yer alır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar yani. Merak ettim ama vaktimi kesin çalacak diye düşünmeye başladım. En iyisi biraz daha beklesin, bir gün yapacak hiçbir şey bulamazsam izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendisi yanlış hatırlamıyorsam +18 yaş sınırlamalı bir visual novel. Ve çok ilginç bir route sistemi var. Tek kıza da gidilebiliyorsun, 2 sevgili de yapabiliyorsun harem kurabiliyorsun falan epeeeeeey farklı senaryolar var. Anime de sanırım harem route'unu ele alıp, ana karakterin olabildiğince pislikleştiği route'u tercih etmiş :D İzlemeni pek önermem, psikoloji bozar hiç gerek yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben novelinin tek karakteri üzerine gitmiştim. Açıkçası tek karakter üzerinden gitsen de ana karakterimiz başka kızları düşünmeye devam ediyor. Serinin sorunu, erkek karakteri. Kararsız, hem o benim olsun hem bu benim olsun modunda. Sevgiyle falan pek alakası yok. İlk izlediğim serilerden biriydi ve o zaman etkilenmiştim baya. Serideki Katsura Kotonoha karakterini de çok severim, o yüzden bakayım dedim novele ama o bile kurtarmadı diyebilirim. Spoiler verir gibi oldum ama bence kendin bir deneyimle derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Under ve @Pain

Dediğim gibi sadece bir ara "çok boş" bir anımda bakarım yoksa bakabileceğim bir seri değil -ki onca seneye rağmen hâlâ izlemediysem eh yani...

Böyle 1-2 seri daha vardı aslında. Hatta bazılarının obaaa yaptığı serilerdi ama unuttum bile. En iyisi izlenecekler listemi bi' sıraya dökeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Under ve @Pain

Dediğim gibi sadece bir ara "çok boş" bir anımda bakarım yoksa bakabileceğim bir seri değil -ki onca seneye rağmen hâlâ izlemediysem eh yani...

Böyle 1-2 seri daha vardı aslında. Hatta bazılarının obaaa yaptığı serilerdi ama unuttum bile. En iyisi izlenecekler listemi bi' sıraya dökeyim.

Her sezon öyle obaa yapılan, aşırı şişirilmiş sırf içerisinde kan var diye zirveye çıkan boş yapımlar olur bilirsin. School Days'in ünvanı da yıllarca birike birike kartopu etkisi gibi bugüne kadar geldi. Hakkında yapılan şakalardan, visual novel'in popülerliğine kadar büyük bir havuz sonucu işte böyle "mutlaka izle gör" denilecek bir hale geldi. School Days diyince benim de aklıma "evet en azından sonu görülmeli" diye geçiyor ama, dönüp de şu an animesini oturup baştan izlemem bile.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her sezon öyle obaa yapılan, aşırı şişirilmiş sırf içerisinde kan var diye zirveye çıkan boş yapımlar olur bilirsin. School Days'in ünvanı da yıllarca birike birike kartopu etkisi gibi bugüne kadar geldi. Hakkında yapılan şakalardan, visual novel'in popülerliğine kadar büyük bir havuz sonucu işte böyle "mutlaka izle gör" denilecek bir hale geldi. School Days diyince benim de aklıma "evet en azından sonu görülmeli" diye geçiyor ama, dönüp de şu an animesini oturup baştan izlemem bile.

Etrafta böyle yorumlarda çok var. Aslında irdelemek istemiyorum diye fazla araştırmadım ama ara sıra geçen muhabbetler de bu şekilde değerlendirenleri de gördüm. Kimi de dediğin gibi "mutlaka izlemelisin" diyor.

Her şeye rağmen pas geçiyorum. İzlenecekler listeme baktım da ortalama 110 tane seri var. Tabii özel bölümler, cartlar ve curtlar dahil. Diğer türlü çok daha az. Bir de beklettiklerim var; 50 kadar. Bunları bir ara eritmem lazım.

Ek olarak buyrun MAL listem; https://myanimelist.net/profile/CloudTsuchiya

Siz de yazın da ekleyeyim. Listelerde bazen çok hoş serilere denk gelip, listeme ekliyorum. :25550:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

School Days'in tek güzel yanı finali :P, finali yönündeki yorumlara katılıyorum. 1 puanımı da sadece o finali için vermişimdir. Oyundan uyarlama animelerin bazıları ciddi anlamda güzel olabiliyor ya da hiç ummadığım harem serileri kendini izlettirme kapasitesinde olup sonuna kadar da götürebiliyor ama School Days olayı çok başka gerçekten. Hatta eskiden forumumuzda aktif olan hione ve zheyna gibi arkadaşlarla School Days kıstas animesiydi bir ara, öneri yaptığım zaman, ''School Days'e göre izlenebiletesi yüksek mi az mı?'' diye soruyorlardı. Olumluysa izliyor, olumsuzsa izlemiyorlardı. :D

Ben de plan listemi düzenledim ve eleme yaptım da 91'e düşürdüm. :D Onu düşürdükçe manga listem artıyor yalnız. :P Onlardan çıkarmaya gönlüm el vermiyor çünkü hepsini sırası geldikçe okuyacağım mutlaka. (Umarım :D)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?