Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Anime Sohbet Başlığı v2

CHOBiTS

Önerilen İletiler

gundamaster

Filmde Budha uyurken kuşlar ve bilimum diğer hayvanlar onun üstüne falan geliyor ama sonrasında lunaparka gidiyorlar. İndirimli ürünlerin zamanını bekleyip markete gidip alışveriş yapıyorlar. Hamama gidiyorlar falan.

Sanırım neden dünyaya indikleri ve birden böyle bir yaşam sürdükleri anlatılmayacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben OVA da anlatılmıyor diye hatırlıyorum. Biraz balık hafızalı biriyim, belki anlatılmış da olabilir. Ben unutmuş olabilirim :011: Yüksek ihtimal söylenmiyordu ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UminE, Jinrui wa Suitai Shimashita art arda izlemek için uygun değil, temposunu sen biraz düzenleyebilirsin, bence günlük bir bölümü şeklinde rahatsızlık yaşamadan bitirirsin. Kabına göre içeriği derindir ve örtülüdür, ama hemen boğulmazdın sen bunlarda :D

Ayrıca Animedyum blogunda yazmıştı ona dair, sana biraz şevk verir okursan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet ya bi oturuşta ardarda 5 bölüm izlediğimden oldu sanirim bunlar, üstüste gelince her şey dediğim gibi cidden rayina oturamadim serinin. Bi re-watch yapayim 1. bölümden itibaren, aralikli olsun ki haftalik izlemiş tadi alayim. Bazi serilerin tadi aralikli izleyince çikar zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Umine senin o animeyi havada karada beğenmen lazımdı. Benzer tarzları seviyorsun çünkü. Ben bile izlediğim 3 bölüm kadarıyla beğenmiştim. Ben bile diyorum çünkü bu tarz çok konuşulan animelerden esasen pek hoşlanmam.

Devam etmeyi planlıyorum bu seriye ama şu ara benim için zor. Günde bir bölüm yeter ayrıca buna.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sormayin ya gerçekten ben de kendime çok şaşirdim ben bunu nasil beğenmem diye, ki kime sorsam "oo o tam senin türlerin bayilacaksin" falan demişlerdi. :D 3-4 gündür çok fazla maraton yaptim ya çeşit çeşit seri bitirdim, üstüne bu seriyi maraton yapmaya çalişinca ağir geldi sanirim.

Mesela Monogatari serisini de çok severim ama hiçbir zaman oturup da ardarda 5-6 bölüm izlemedim. İzlenmiyor zaten bi yerden sonra aklin başka yerlere gidiyor içini bayiyor. Bu tarz seriler bekleterek izlenmeli.

Dediğim gibi en baştan başlayip bebek adimlariyla izliycem Monogatari'de yaptiğim gibi, o zaman garanti severim bunu. Bitince yorumlarimi yazarim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saint Seiya izliyorum bu aralar, gezinirken buna denk geldim. Gayet güzel gözüküyor. Bir de Online oyunu varmış.
Bir de şu saintleri gördükçe aklıma gilgamesh geliyor. Üzerindeki altın olduğundan sanırım :011: Öyle görmüşken bunları paylaşayım dedim.

GilgameshUC.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyun güzel görünüyor, fakat ingilizce değil, sanırım ufak bir patch var ama o da sadece menüyü çeviriyor, oynamak isterim bunu online olmasına rağmen. Hatta customization ekranı epey ilgi çekici, kendi saint'imi yaratıp birkaç screenshot almak için bile indirilir. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

GilgameshUC.png

Anladım ki bu sitede çok fazla düşmanım var...

Gil'in resimlerini ekleyip durmayın, olmuyor böyle... embarrassed.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saint Seiya' dan spoiler olur mu bilmiyorum ama orada da böyle zırhları olanlar var, onu anımsattı diye koydum. Gil ile bir bağlantım yok yoksa :011:

Örnek vermek gerekirse;

Gold_-_Virgo_Shaka_3.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Oyun çok güzel gözüküyor. Karakter ekranında saatlerce kalabilirdim herhalde. İngilizce olsaydı oynardık.

Asıl ben şunu oynamayı çok isterdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saint Seiya' dan spoiler olur mu bilmiyorum ama orada da böyle zırhları olanlar var, onu anımsattı diye koydum. Gil ile bir bağlantım yok yoksa :011:

Örnek vermek gerekirse;

Gold_-_Virgo_Shaka_3.jpgGilgameshUC.png

painscream, benim de izlerken aklıma gelirdi bu hep :D

Geçenlerde Jojo'nun oyun videolarına bakmıştım, anime-manga paralelinde güzel tasarlamışlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunlar anime'den çok önce vardi bu arada onu not geçmek isterim, animeyi genelde oyundan esinlenerek yaptilar mangadan çok. Serinin ilk openingi de buna örnek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buralar boş kalmış yine, hazır NGE(Neon Genesis Evangelion) bitirmişken buraya yazayım.

Seriyi bitirdim daha yeni ve karışık duygular içindeyim açıkçası. Ne düşünsem, ne desem bilemiyorum seri hakkında. Son 2 bölüm karakterlerin iç dünyasına ayrılmış resmen, bir de okuduğum kadarıyla bütçe yetersizliğinden böyle olduğunu söylüyorlar. End Of Evangelion filmini daha izlemedim ama seriyi bitirdiğimde sanki bir şeyler tam oturmadı gibi. Film ile bir sona kavuşuyor mu? (End of Evangelion filminden bahsediyorum.)

Sevmeyen, çok seven, kararsız olan çok anladığım kadarıyla. Ben kararsız kısımdayım şu an. Ama bir daha izlemeyi planlıyorum bu seriyi ileri bir tarihte.

Sanırım bu yeni çıkan filmler seriden farklı ilerliyormuş. Onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Seriye göre nasıllar sizce? Onları da izlemeyi planlıyorum End Of Evangelion filmini izledikten sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sitede mesajini okuyunca *sadece ilk kismini* acayip güldüm çünkü şu günler ben de NGE izliyorum. Genelde herkesten "Yok artik Dementia türünü bu kadar sevip nasil izlemezsin o seriyi" tepkisi aldim, haklilar da.

Ben NGE'yi ilk duyduğumda ya 14 ya da 15 yaşindaydim, sağda solda hakkinda epey felsefik yazilar okuduğum oldu. Açikçasi o dönemler Lain'i vs izledikten sonra baktim ki seriden başkalarinin anladiği şeylerin %5'ini zor çikariyorum, vazgeçtim NGE'yi izlemekten :D Seriye yazik etmek istemedim, rewatch yaptiğimda pişman olurum diye (böyle çok sağlam serileri harap ettim malesef). O yüzden hayatimda ne NGE spoiler'i aldim, ne de hakkindaki muhabbetlere katildim.

Hazir anime 2014-2015'te geçiyorken, artik izleme zamani geldi. İnşallah 5-6 sene önceki halimle anlayacaklarimdan çok fazla şey anlarim.

Bir de belirteyim, Makinami'nin suitini hiç ama hiç sevmiyorum, resmen arkadan doğru birisi göğüslerini tutuyormuş gibi duruyor hoşuma gitmedi. Belki bir manasi vardir tabi bilemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hınnnkk eva. kaç sene önce izlediydim ya, bi de gece yarısı izlemiştim son bölümleri, sonra uyu uyuyabilirsen. yatağın altından encıl çıkacak diye korktuydum :011::011:

evangelionun ne ayak olduğunu anlatsa anno-sama da rahatlasak. ilümünati neyin bissürü şeyler var, kime hizmet ediyosun derdin ne be adam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Seriyi bitirsen de tam olarak bir şeyler oturmayacak kafanda. Cevapların olacak ama yanında sorularda olacak. The End of Evangelion filmi çok şey anlatıyor ama yine EVA'ya has bir şekilde epey farklı olarak. Oradan epey sonuç elde edeceksin ama EVA hikayesi derin ve karışık bir hikaye.

Yeni filmlerde daha basite indirgenerek anlatılma güdüsü içinde olan filmler ama hala net bir şey anlatmış değiller.

İzleyeli uzun zaman oldu hakkında çok bilgim kalmadı bir ara rewatch yapmayı düşünüyorum ben de. Şu film serileri de bir bitsin de.

Bir ara EVA başlığında biri EVA'yı anlatan bir video paylaşmıştı. O video çok güzel anlatmıştı EVA'yı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler olmasin pls :P Yazilari okurken bi gözümü kaçirarak okuyorum valla spoiler yiyeceğim diye aman :D

Ya oturmamasi belki daha iyidir, araştirdikça yeni yeni şeyler anlamayi severim genelde. Dementia türünün özü budur zaten, direkt olarak hiçbir şey vermezler. Lain, Utena, Texhnolyze gibi seriler buna örnek. Etrafta bolca inceleme yazilari olduğu sürece bol bol araştirir okuruz artik :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@UnderE

Öyle oluyor zaten. İzleyipte cevap bulma arayışına iten serilerden ve teoriler okudukça daha da büyük zevk alıyorsun seriden. En azından ben öyle hissetmiştim.

Bahsettiğim videoyu buldum.

UnderE sen izleme spoiler içeriyor video

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konu üzerinde yeterince uzun yazdığım için bir kez daha yazma gereği duymuyorum. (Merak eden olursa son walloftext'leri Mecha Anime Türkiye'de birkaç kez yapmıştık, arzu eden olursa geçen konuşmaları c/p yapabilirim isteyenlere özel mesaj yolu ile.

UnderminE'e kişisel önerim End of Evangelion'u, (Bana önceden sorulmuş olsa idi 25-26'yı EoE'den sonra izle derdim), ardından Rebuild of Evangelion'un çıkan bölümlerini izleyip üstüne mümkünse Evangelion Manga'sını bulup okuması -true ending denemesi babından- ve son olarak -her ne kadar official bir materyal olmasa dahi- Evangelion ReTake doujin'i ile final yapması (ki bana göre Anno TV serisi türünde bir reboot yapana dek hikaye çemberini kapatabilecek tek şey şu an için bu)

Neyse. Özet geçmek gerekirse, benim için Evangelion :) Spoiler içerir

edit: Aslında UnderminE bahsettiğim şeylerden bir yada birkaçını bitirirse aslında bir Evangelion tartışma başlığı da açabiliriz gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Video görünce hizli kaydiriyorum sayfayi valla ahaha şu seriyi çok seveceğimden adim gibi eminim, mahfolmamasi için elimden geleni yapiyorum 5-6 sene bekledim 2 dk'da spoiler yerim diye aklim gidiyor :D

Akuma sana uğrar isterim o konuşmalari seri bitince, aman kaybetme hazir tut :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda başladın demek, kaç ay oldu söyleyeli?

Bu arada, uzun zamandır kafamda evangelion üzerine bir başlık açma isteği olsa da boş kalacağını düşündüğümden hiç yeltenmemiştim. İyi oldu buna açlık duyan başkalarının olduğunu bilmek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda başladın demek, kaç ay oldu söyleyeli?

Senden başka seneler önce de söyleyen çok oldu, neticede ben yine kendi kafamdaki planladiğim zamana göre başladim. :D

Aslinda NGE konusunda konuşmaya hevesli, böyle bir başlasa akşama kadar türlü türlü şey anlatacak çok insan tanidim ama ben seriyi izleyene kadar adamlar siteden ayrildi ortaliktan kayboldu (Bkz: Borastus).

Şimdilik 10. bölüme kadar geldim, bu hizla gidersem yarin biter herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Senden başka seneler önce de söyleyen çok oldu, neticede ben yine kendi kafamdaki planladiğim zamana göre başladim. :D

Kastettiğim başlayacağını ve ne zaman başlayacağını söyleyeli kaç ay olduğuydu. Hani şu 'kafanda planladığın zaman' kaç ay önceydi diyorum. Daha önceki plana pek sadık kalamamışsın yani.

Bu arada, seriyi izleyen herkesin yeni filmlerini, yani rebuildleri izlemeleri gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?