Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Anime Sohbet Başlığı v2

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Ben de 7. bölümde falandım herhalde. Asuka geldikten bir bölüm sonrasında kaldıydım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kastettiğim başlayacağını ve ne zaman başlayacağını söyleyeli kaç ay olduğuydu. Hani şu 'kafanda planladığın zaman' kaç ay önceydi diyorum. Daha önceki plana pek sadık kalamamışsın yani.

Bu arada, seriyi izleyen herkesin yeni filmlerini, yani rebuildleri izlemeleri gerekiyor.

Orasi da öyle gerçi, izlemeyi planladiğim başka bir şey vardi ama bir türlü inmek bilmediğinden bunu da geciktirdi.

Filmlerin hangileri remake hangileri sequel bu arada? Yoksa hepsi mi sequel olarak gidiyor, yani serinin devami niteliğinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İçinde (not) gördüğün bütün filmleri devam. Death and Rebirth Animenin ilk 24 bölümünün tekrar yapılmış hali gibi bir şey yanlış hatırlamıyorsam. End of Evangelion ise, 24. bölümden sonra olanları anlatıyor. Her ne kadar 24. bölüme kadar izle daha sonra End of Evangelion'a geç diyenler olacak olsa da, bence sen 25 ve 26'ı da izle. Arkasından Death and Rebirth. Onun arkasından da End of Evangelion'u izlersin. Daha sonra da yeni çıkan şu üç filmi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi internet durumum sınırlı olduğu için pek araştırma yapamadım ama Cumartesi- Pazar filmlerine bakacağım ve biraz da araştırma yaparım. Forumda NGE' yi nasıl buluyorsunuz adlı bir konu var, onu da okudum baştan sona. Seven de sevmeyen de çok gördüğüm kadarıyla. İngilizce izledim seriyi ve bazı yerlerde ilgim dağıldı. Kaçırdığım yerler oldu. ingilizcem çok mükemmel değil daha. Eskiye göre iyi de yine kaçırdığım yerler oluyor.

Seri son melek dedi ve aslında anime serisinin konusu bitti tamamen sanırım. Ama son melek olduğunu nereden biliyorlardı? Bu melekler nereden geliyor gibi bir sürü soru var kafamda. Aslında amaçları ne? Sadece yok etmek için çıkmıyorlar belki de ortaya. Second Impact deniliyor, seride First Impact konusundan bahsedilmedi sanırım. Bu Impact 2 meleğin çarpışması sonucu oluyor sanırım. Çok soru işareti bıraktı ama bunlar üzerine teori kurmak da güzel aslında. Melekler insan ile iletişim kurmaya çalışıyordu, özellikle son 2-3 melek. Asuka' nın beynine girdi misal biri. İnsan hakkında bilgi almak için olduğunu düşünüyorum. Aslında kim bunlar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi internet durumum sınırlı olduğu için pek araştırma yapamadım ama Cumartesi- Pazar filmlerine bakacağım ve biraz da araştırma yaparım. Forumda NGE' yi nasıl buluyorsunuz adlı bir konu var, onu da okudum baştan sona. Seven de sevmeyen de çok gördüğüm kadarıyla. İngilizce izledim seriyi ve bazı yerlerde ilgim dağıldı. Kaçırdığım yerler oldu. ingilizcem çok mükemmel değil daha. Eskiye göre iyi de yine kaçırdığım yerler oluyor.

Seri son melek dedi ve aslında anime serisinin konusu bitti tamamen sanırım. Ama son melek olduğunu nereden biliyorlardı? Bu melekler nereden geliyor gibi bir sürü soru var kafamda. Aslında amaçları ne? Sadece yok etmek için çıkmıyorlar belki de ortaya. Second Impact deniliyor, seride First Impact konusundan bahsedilmedi sanırım. Bu Impact 2 meleğin çarpışması sonucu oluyor sanırım. Çok soru işareti bıraktı ama bunlar üzerine teori kurmak da güzel aslında. Melekler insan ile iletişim kurmaya çalışıyordu, özellikle son 2-3 melek. Asuka' nın beynine girdi misal biri. İnsan hakkında bilgi almak için olduğunu düşünüyorum. Aslında kim bunlar?

End of Evagenlion'u izledikten sonra bahsettiğin bazı soru işaretleri ortadan kalkacak. Onun haricinde diğer sorduklarına cevap vermek istiyorum ama sanırım başlığın konusu çok dağılacak. Ben en iyisi bir Evangelion Genel Tartışma başlığı açayım, aynı zamanda döküman niteliğinde bir başlık olsun.

Edit: Zor gelmediği bir an açacağım başlığı. Başkası açmak isterse açabilir tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orasi da öyle gerçi, izlemeyi planladiğim başka bir şey vardi ama bir türlü inmek bilmediğinden bunu da geciktirdi.

Filmlerin hangileri remake hangileri sequel bu arada? Yoksa hepsi mi sequel olarak gidiyor, yani serinin devami niteliğinde.

Death and Rebirth'i izlemene gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam yeni sahne olarak sadece TV serisinin Renewal setine konan sahneleri barındıran bir özet film tabii End of Evangelion öncesi yada TV serisine toplu rewatch gerektiği hissedilirse izlenmeye girişilebilir.

Bir hayran topluluğu yakın zamanda End of Evangelion'u Episode 25-26 ile harmanlayıp sahneleri kronolojik sıra ile kolajlayarak bir fanedit üretmişlerdi. Filmi o şekilde izlemeni öneririm. Link burada.

End of Evangelion bittiğinde bir süre kafa dinleme gereği duyacaksın. Aranın ardından bahsettiğim ek materyalleri edindiğinde hiç durma ve Rebuild of Evangelion'lara başla. Başta sana TV serisinin yeni sahnelerle yapılan tekrarı gibi görünecek ama... neyse... daha ilk sahnede işaretleri verilen büyük süprizi bozmayayım.

Aperatif olarak Evangelion'un mirasını farklı yönlerde geliştiren Big O, Zegapain, Bokurano, RahXephon, Martian Successor Nadesico, Soukyuu no Fafner ve Argento Soma gibi seriler de oldukça izlenesidir ve Rebuild of Evangelion'un gerek öncesi gerek sonrasında zihninde oluşacak anlayış düzeyi ve tada çok şey katarlar. ( Dual!: Parallel Trouble Adventure! de her ne kadar ayrılan zamanın karşılığını vermek ve yeni fikirler konusunda çok şey vaad edemese de EVA'nın paralel bir evrende geçen grimdark'sız bir versiyonu olsa nasıl olurdu babından izlenebilir. )

EVA'nın öncesinde yaratılmış Otaku no Video, Densetsu Kyojin Ideon ve Nadia: Secrets of Blue Water gibi yapımlar da bu spekülatif efsanenin köklerini görmeni sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bokurano'yu çok ama çok severim :D Niye bilmiyorum bi dönem yarim kalmişti izleyememiştim sonra ucu koptu. NGE'den sonra hemen ona atliyip re-watch yapip bitiricem.

Anlaşilan bu bahar/yaz artik uzun süre uzak durduğum mecha denizine atlayacağim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neon Genesis Evangelion, anlaşılabilmesi için biraz alt kültür gerektiriyor. Bu ihtiyaç ise en yoğun yapımı bitirdikten sonra ortaya çıkıyor. Kabbalah bunun en temel noktası ve buna dair Tree of life -olarak betimlenen Sephirot- , Adam Ḳadmon gibi kavramlar özellikle araştırılmalı. Guf hakkında da biraz bakılabilir. (Chamber of Guf, Doors of Guf).

Ayrıca Dead Sea Scrolls üzerine biraz bilgi sahibi olmak faydalı olur, günümüzde bu kaynakların hepsinin yayınlanmamış ve gizleniyor olması kurguda etkili bir dinamik. Hikayede bunları elinde bulunduranların dünyayı yöneten gizli bir organizasyon olduğunu düşünürseniz albenisi çok. Tabii serinin akışındaki olaylara da dikkat edilmeli. (S2 Engine gibi, diğer ülkelerde üretilen EVA üniteleri gibi, Lilith gibi, impact gibi)

Serinin son iki bölümünün kendisine has güzelliği var, ama bence de The End of Evangelion filminin yeri ayrı, serinin ardından fazla bekletmeyin onu. Filmi başka görmemin en önemli nedeni Human Instrumentality Project nihai olarak nereye gidiyor görüyor ve düşünce denizlerine bırakılmaktan öteye dibe çekilerek benzersiz bir deneyim yaşıyor oluşumuz. Sonlar, aynı çarkın farklı turları olarak düşünülebilir.

Yapım aşamasındaki zorluklar, yönetmenin ve çalışanların ruhiyatı olumsuz yansımış gibi gözükse de öğrenildiğinde, Eva'nın şu anki popülaritesinin oluşmasındaki katkısı büyük, onu bu seviyeye sadece konusu değil şartlarda itelemiş. Aynı karelerin, monologların sürekli tekrarlanmasının başka bir seriye bu denli yakışacağını hiç zannetmiyorum, psikolojik bir zorlamaya dönüşüyor anlatım. Denedikleri ve olayı taşıdığı noktalar itibariyle NGE çok başka bir noktada.

Rebuild of Evangelion filmlerine geçmek için acele etmeye gerek olmadığını düşünüyorum ayrıca. Son filmi izlememiz 2-3 yıl sonrayı bulabilir, vaktiniz olacak yani. Bunun yerine NGE üzerine düşüncelerinizi yeşermesi adına biraz dinlenmeye bırakın.

Akuma_Blade, mangasına bakınmıştım bittiğinde, Gendo Ikari konusundaki gelişmeler beni sinir etmişti. Fakat bahsettiğin doujini duymuştum burada daha önce, ona bakacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@meyday

Açıkçası, asıl sahip olunması gereken alt kültürün felsefik ve psikolojik yönden olduğuna inanıyorum.

Hikayesini anlamak için evet ama Evangelion'u anlamanın bahsettiklerin üzerinde bilgi sahibi olmakla gerçekleşeceğini sanmıyorum. Ancak olay örgüsü üzerinden olabilir dediğim gibi. Ama Anno'nun serinin ismini bile "cool" durduğunu düşündüğü için NGE koyduğunu ve seride kullandığı bir çok şeyi de yine "cool" durduğu için kullandığını söylediğini düşünürsek önemsiz gibi geliyor bana kabala, doors of guf ve dead sea scrolls gibi konular. Anno nerde ilginç, garip ve mistik şey gördüyse seriye yedirmiş gibi duruyor. Kendisi de bir parça itiraf etmiş zaten bunu.

Ayrıca önemsiz olduğunu düşünmemin bir diğer ve daha ağır basan nedeni ise, seride kullanılan her şeyin aslında birer araç olduğu. Bir mesaj vermek isteyen her animede olduğu gibi, Evangelion'da da bahsettiğin şeyler birer araç olarak kullanılıyor. Amaç, izleyenin dikkatini çekecek şeyler gösterip verilmek istenen mesajı iletebilmek. 25 ve 26. bölümlerin Evangelion'un özü olduğunu düşünürsek diğer şeyler sönük kalıyor.

Yani özetle demek istediğim şu ki, seride kullanılan o şeyler hakkında bilgi sahibi olmadan Evangelion'u anlayabileceğiniz. Hiçbir felsefik veya psikolojik bilgiye sahip olmadan da anlayabilirsiniz bir parça. Ama tamamen anlayabilmek için, özellikle 25 ve 26. bölümleri, en azından basit düzeyde psikolojiden ve felsefeden anlamanız gerektiğine inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve sonunda 25-26'ya geldim, şimdi izliycem bakalim noluyoruz.

Ekstradan not düşeyim, Jojo Part 2'de dubstep kullanimi ne kadar epik bi harmanlama olduysa, bir mecha serisinde Beethoven kullanmak da o kadar fevkalade bi harmanlama olmuş.

24'e kadar olan düşüncelerimi kisaca özetlemek gerekirse, uzun zamandir psikolojik olarak bu kadar rahatsiz/huzursuz hissetmemiştim. Aslinda ekranda görülen şeyler vahşet veya huzursuzluk verici şeyler içermese de, bölümleri izledikçe yaşadiğim huzursuzluk artti. Kötü anlamda söylemiyorum tabii, serinin de zaten vermek istediği hissiyatin bu olduğunu düşünüyorum. Çoğu sahnede karakterlerin yaşadiği şok, bunalim, kusma isteği gibi şeyleri izlerken benim de yaşadiğim zamanlar oldu. Çünkü serinin içinde geçen dini/felsefi/psikolojik şeyler birkaç yildir hayatimin bir parçasi aslinda, bir ara bu tarz konulara kendimi fazla kaptirmiştim (incil okumalar, gizli örgütleri araştirmalar falan) ve üzerimde psikolojik anlamda kötü etkileri olmuştu. Şimdi tekrar ayni şeylerle karşilaşinca, üstüne bir de 2014'te geçen/olasi geleceği konu alan bir seri olunca yaşadiğim hissiyat tarif edilemez.

Paragrafin başinda da dediğim gibi, seneledir psikolojik olarak bu kadar huzursuz hissetmemiştim. İyi ki 4-5 sene bekletmişim bu seriyi spoiler almadan. Seneler boyu unutamayacağim bir deneyim oldu.

Son olarak unutmadan ekliyeyim; ardarda tekrarlanan monologlar, ekranda sürekli yanip sönen işik etkisi yaratan sahneler vesaire anca bu kadar iyi kullanilabilirdi sanirim.

Neyse şimdi son 2 bölümü izlemeye gidiyorum, hakkinizi helal edin :D

Edit: Ve bitti. Çok güzel noktalara değindiler aslinda, bunu biraz daha fazla bölüme yayabilselermiş gerçeken de dört dörtlük olurmuş. Animasyonla bi problemim olmadi bu arada ya, dementia dediğin böyle olur zaten:P Neyse pazartesi de filmi izliyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UminE, cümlelerin öğle tatlı, öyle leziz geldi ki bana oku oku tadına doymuyorum. Sevdiğin, meftun olduğun bir yapım yine sevdiğin, saydığın bir arkadaşın tarafından tam hissettiğin gibi yazılmış, daha ne olsun :cicek1:

The End of Evangelion sonrası özellikle gözlerimi tavana çevirip boş boş bakınmalarım aklıma geldikçe garip olurum.

Stzake, benimkiler anlamayan veya anlasa bile daha fazlasını isteyenlere tavsiye niteliğinde. Biraz dedim ki temelde ve anlamda ne ifade ettiklerine dair bilgiyi kast ediyorum. Bunu senin de önemli gördüğün felsefesinin temeli olduğu için diyorum. Bu konudaki düşüncelerimiz paralel zaten.

Ben Anno’nun yaptığı işi basit görmüyorum hikaye oluşturma konusunda. Dünyamız geçmişten günümüze inançlar, eserler, yapılar vs geliştirmiş ama onları alıp kurgulamak ve kendine göre evirip karşındakini cezp ederek yeni olarak dinletmek kolay ve önemsiz bir şey değil. Öyle olsa Dan Brown, vakıf bilgi parçaları ile yaptığı kurgu inşaları kabiliyetini arz ediyor olmamalıydı, bu örnek çok artar. Anno’nun da yaptığı bu biraz ama tarihi, ilahi bilgileri alıp sentezleyip bir üst aşamaya evirerek kendi eserini anlatıyor. Eserde de her dinamik önemli, aracı söndürerek amacı parlatamazsın. Bunlar amacı, anlatışı, mesajı vs birlikteyken bir bütünler, benim düşüncem öyle en azından.

Serinin adı da havalı olsun diye konulmuş olabilir ki zaten bu amaçlanmalı. Fakat anlattıkları, dayandıkları ile doğrudan bağlantılı olduğu için anlamsız ve havada bulmuyorum adını. Genesis, Tevrat’ın birinci kitabının adı; başlangıç, yaratılış anlamlarını var. Evangelion=İncil ise müjde anlamında. Yapımın kaynağını aldığı argümanlar isminde tezahür ediyor. Eva aynı şekilde Havva anlamına geliyor. Lilith, önemli kimliği itibariyle, Tevrat ve İncil'e göre. Daha açılışında gözümün önüne Tree of life getiriliyor ise mesela, bana "sen bunu biliyorsun, bilmiyorsan da buna bir bak" diyordur yapım.

NGE serisinin 25 ve 26. bölümlerinde gelinen nokta Kabbalah öğretisi içindeki Tree of life -on Sephirot- kaynaklı düşünce üzerine. Bilmeden de anlaşılır mı anlaşılır dediğin gibi, hatta anlıyorsa kişi Anno istediğini başarmış demektir. The End of Evangelion filmi de 25 ve 26. Bölüm diye geçer yine, önceki mesajımda “Sonlar, aynı çarkın farklı turları olarak düşünülebilir.” demenin nedenidir bu. Bitmiş de değil...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@meyday

Dediklerine sonuna kadar katılmakla birlikte, sadece Rebuild of EVA için yazdıklarına katılamayacağım. Neticede geriye sadece son film kaldığı için -eğer 20. yıl için bir reboot planlamıyorlarsa elbette- sadece 4 filmi üst üste izleyebilmiş olmak için tabir-i caizse zaten gaza gelmiş izleyiciyi bekletmek -kanımca- bana yanlış geliyor. Son film (?) de geldiğinde zaten herkesin konu hakkında yazacak şeyleri olacağından -kanımca- izlenebilecek, okunabilecek vs tüm materyaller ile finale hazır olmak ve öncesinde en azından beklenti sunabilmek adına, herşeyden önce Anno'nun zamana göre değişen tarz ve kurgu hedefini görebilmek adına bence Rebuild of Evangelion TV serisinin kendisi kadar, hatta belki de ondan çok daha efektif bir yer işgal eden bir yapım durumunda, en azından benim için.

Yanlış anlaşılmasın ama önümüzde bir 2 yıl zaman varsa değil official materyaller, serinin tüm ilham kaynaklarını izlemek -kanımca- daha önemli. EVA geeks wiki bu bağlamda hayati değerde olacaktır (Gönderme listesi açısından) tabii hikayeyi EVA geeks wiki'den okumanızı tavsiye etmiyorum en azından hemen, o da ayrı konu tabii.

space runaway ideon amv fukkatsu no ideon - YouTube

nadia the secret o blue water OST 31 - YouTube

video related, özellikle Nadia :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akuma_Blade, en azında iki ay bari beklesinler, NGE iyice otursun zihinlerinde :D

NGE izlemiş üç arkadaş aynı dönem Nadia seyretmiş ve serinin sonlarındaki kurgusu karşısında şaşkınlık yaşamıştık. Gelişme kısmında kopmasa hikayeden çok daha iyi olacakmış, lakin sonlara doğru cidden çok iyi yerlere taşıyor kurgusunu. İkisininde yönetmeninin Anno Hideaki olması çok anlamlı gelmişti bize.

gundamaster,

Her name is Koko, She is Loko, She says no, no! diyor ikinci sezonu izlemeyecek olmanız hakkında. Çarpılırsınız, evinize füzeler salar ona göre :) Deli hatun ne yapacağı belli olmaz.

tumblr_mwnbxjmReH1solfhro2_500.gif

gundamaster, izlemez olur muyuz bu anlamlı hatırlatmadan sonra, en kısa zamanda shake2.gif

Sözümü tuttum. :) İki günde bir bölüm derken anlamadan bitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yorumlari alalim ben de daha izlemedim, sen ne düşünüyosun 2. sezon hakkinda :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Nadia ile hakikaten çok pis köşeye yatmıştık. şaşkınlığımı hatırlıyorum Nadia'yı her duyduğumda.

@meyday, Deli Koko'nun planları hoşuna gitti mi bari? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence ucunu tutayım bari konunun, 3 kişi arasında geçmesin muhabbet.Jormungandın sonu haricinde 2. sezon pek bi güzeldi bence,ancak son bölüm

şu 3 yıl sonraki kısım,savaşlar falan

ÇOK ÇOK abartı olmuş,sanki "bakın kokonun dedikleri bir bir çıktı" demek için kısacık sürede tüm dünyayı mahfetmişler gibi geldi.O kadar üstüne basa basa kokoyu haklı çıkarmaya çalışmasalar güzel gidiyordu seri, yinede o sona rağmen gayet kaliteli sayılabilir bence. Genel olarak hoş bir seri olmuş, 1. sezonun sonu harika idi,mangayla 1:1 gitmeleri hiçbir filler veya türevi şeyler sokmamaları, uzatmaya veya kısaltmaya çalışmamaları çok hoş yapmış seriyi.Dediğim gibi bi sonunu yutamadım ben,oda serinin geneli uğruna görmezden gelinebilir birşey.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve End of Evangelion'u da sonunda izledim, tam şu an bitirdim. Akuma'nin verdiği kronolojik olani değil, direk filmi izledim. Ama ondan önce 25-26'yi tekrar re-watch yapmayi ihmal etmedim.

Sonuç olarak, yaşadiğim en güzel deneyimdi. Sembolik olan şeyleri büyük çoğunlukta anladiğimi düşünüyorum, serinin vermeye çaliştiği şeyleri de. Ama bunlari ne kadar kelimeye dökebilirim bilmiyorum ama yaşadiğim hisler doğrultusunda anladiğimdan eminim.

Film esnasinda gerçekten midemin bulandiği yerler oldu, yine. Sebebi organlar vesaire de değildi, belki de bazi şeylerle yüzleşmek böyle hissettirmiştir. Önceki mesajlarimda da dediğim gibi Evangelion bende hep bir huzursuzluk hissi yaratti izlerken, bir "insan" olarak belki de öyle hissetmem gerekiyordu. Lafi uzatmiyayim.

Sonuç olarak anlatilmaz yaşanir diyebileceğim bir deneyimdi Evangelion. meyday hakli, bundan hemen sonra Rebuild'lere girmem imkansiz, her şeyi kabullenmem gerekiyor. Yoksa Rebuild izlerken kusabilirim daha fazla kaldiramayip :D Ama önce Akuma'nin verdiği kronolojik olani izlemem lazim kafamda oluşturduğum şeyler iyice karişmadan. Onu da akşam ya da yarin yapayim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soruyu bir daha alabilir miyim? preved.gif

Jormungand hakkında net fikir oluşturamadığım ya... Daha derli topluydu ama, sanırım kapışma sahnelerine fazla yer ayırmamaları etkiliydi, o konuda beceriksizlikte becerililer. fool.gif

gundamaster, Nadia'nın o gelişme kısmından sonra nasıl o hale geldiğine güzel şaşırmıştık, üçümüze ait bir hatıradır. :) Bi'de Gargoyle vardı, iyi adamdı ya, hep bir planı var.

-Koko'nun planı iyiydi, ama biraz daha tatmin olmak isterdim. Fakat en iyisi sıradan günlük işler gibi yaptıkları silah tüccarlıkları için ülke ülke gezmelerini olurdu. Küçücük bir ekiple sürdürülemeyecek bir noktaya getirdi işi ve kesti. Sen memnun kaldın mı sonundan?

AkuTan, manga ile bire bir gitmesi iyi bir şey, ama insan demeden edemiyor, hani mangaka becerememiş bari animatörler yaparken biraz rötuş yapsalardı ve aksiyondaki bariz kusurlara bu kadar umursamaz olmasalardı keşke, diye.

UnderminE, End of Evangelion bitmiş, geçmiş olsun, uyuyabilecek misin tongue.gif

Jormungand izlemedin ise ev ödevin olsun, bak ben bitirdim friends-1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@meyday

Benim manga ile birebir gitmesinden kastım hikaye açısındandı, aksiyon sahnelerini de birebir yapın diyecek değilim tabiki :D Ancak ek bir arc koymadan veya kafalarına göre arc çıkarmadan seriyi bitirmeleri bence çok büyük bir artıydı, serinin bütünlüğünü korudu ki gayette anlaşılıyordu izlerken yani.Tabiki geliştirilebilir noktaları var, dediğin gibi aksiyon sahneleri çok kısaydı tad alınmıyordu,veya yukarda söylediğim gibi sonundan hiç memnun olmadım ben "herşey kokonun dediği gibi çıktı" dedirtmek için 3 yıl içinde tüm dünya savaş alanına dönmüş, londra patlamış amerikada bilmemne olmuş afrika yanmış asya çatlamış vs hiç inandırıcılığı kalmamış. Onun yerine direk gönderselerdi çok daha hoş,tatmin edici bir son olurdu benim için.

Ama öyle yada böyle hoş bir seri oldu,ayrıca güzelde süpriz oldu.Çıkmadan önce pek kimsenin beklentisi olduğu bir seri değildi, böyle süpriz atlar hoş oluyor çok çok nadir çıksa da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AkuTan, senin kast ettiğin anladım, ben oradan bağlayıp şikayetimi belirtme derdindeyim :D

Sonu konusunda benimde şikayetim var, hiç bir savaç havası alamadım dediğin gibi, ama bi son olmadığı için -daha çok başlangıç- bi'şey de diyemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

gundamaster, Nadia'nın o gelişme kısmından sonra nasıl o hale geldiğine güzel şaşırmıştık, üçümüze ait bir hatıradır. :) Bi'de Gargoyle vardı, iyi adamdı ya, hep bir planı var.

-Koko'nun planı iyiydi, ama biraz daha tatmin olmak isterdim. Fakat en iyisi sıradan günlük işler gibi yaptıkları silah tüccarlıkları için ülke ülke gezmelerini olurdu. Küçücük bir ekiple sürdürülemeyecek bir noktaya getirdi işi ve kesti. Sen memnun kaldın mı sonundan?

Şöyle geriye dönüp baktığımda bizde etki bırakan epey seriyi beraber izlemişiz. Sanırım hepimizin en köşe olduğu da Nadia idi.

Gargoyle enteresan bir karakterdi. Yüzündeki maskesi bile sembolikti adamın.

Ben Jormungand sonundan memnun kaldım. Koko'nun dünyanın içine düşeceği durumu önceden görüp ona göre hareket etmesi seri içinde tutarlı bulduğum bir kısımdı. ona istinaden de finalde dünyanın sonunun tam da onun tahmin ettiği şekilde gösterilmesi manidardı benim açımdan.

Seride hoşuma gitmeyen tek şey aksiyon sahnelerinde bariz mantık hataları bulundurmalarıydı. Bunu daha iyi kavrayabilselerdi daha hoşnut olurdum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sirada Ergo Proxy'i yeniden izlemek var, ilk bölümü izledim gerçekten de hiçbir şey hatirlamiyorum seriyle ilgili. Anca kim öldü kim kaldi, villain kimdi ne oldu hesabi şeyler kalmiş aklimda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesin ileri atlaya atlaya izlediğin dönemlerden kalmıştır fool.gif Ne kadar unuttuğunu anlamak için hemen bi küçük sınav yapayım tongue.gif

Pino -adı ile- neye gönderme olarak yer alır hikayede?

Ayrıca Ping Pong yaklaşırken:

Her ayrıntısında Yuasa Masaaki var, adamım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vallahi zerre hatirlamiyorum ;_; Rahat 5-6 sene oldu heralde izleyeli, üstelik o dönemlerde berbat bi monitörümüz vardi koyu gösteriyordu doğru düzgün bi şey göremeden izlemiştim malum hep karanlik olduğu için seri :D Şu an laptop'la bile gözlerimi kistiğim sahneler oluyor ne olduğunu anlamak için. Niye bu kadar karanlik yaptilarsa her ortami.

İzledikçe "aa ben bu sahneyi hatirliyorum" diyip duruyorum başka da bir şey yok. Aynisi Texhnolyze için de geçerli, neredeyse her sahnesini hatirliyorum ama bütün olarak neredeyse sifir. Balik yemem lazim :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?