Jump to content
  • Kayıt Ol

Nana

Squaw

Önerilen İletiler

Cık cık cık... Niye erkekler anlamasın yav? :D

Neyse... Mangası konusunda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Neden aylardır yeni chapter çıkmıyor? Meraktan öldürecekler mi? Yoksa mangakasının başına talihsiz bir olay falan mı geldi? :(

Manga-ka şu anda geçirdiği rahatsızlıktan dolayı ara vermiş mangaya,bu nedenle de bunu fırsat bilerek biraz dinlenip devam edecekmiş,mangası da hemde öyle güzel bir yerde kalmıştı ki beklemek insanın canını sıkıyor değil mi? :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 98
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

18

• painscream

9

• gundamaster

6

• Luna

6

bir oturuşta 13.bölüme geldim yalnız squaw çok güzel bir tanıtım olmuş ama tanıtımlara insanlar seriye başlamadan önce bakarlar genelde fikir sahibi olmak için tanıtımda çok spoiler kullanmışsın o cümleleri gizlesen daha iyi olur bence mesela ben shoji ve nana arasındakileri seriden değil tanıtımdan öğrendimaynı zamanda en nefret ettiğim erkek karakterler arasınada girmiş bulunmaktadır an itibariyle. bide nanayı izlersen sürekli aklım eduvardoya gidiyor XD ben hep ertelemiştim bunu izlemeyi çünkü seveceğimi biliyordum yani kötü günlere saklıyordum seriyi kısaca :D ezgi bu sefer aynı fikirde değiliz bu ilk oluyor heralde ben senin aksine küpeli bishieleri çook seviyorum :D cennet bu anime benim için ama neredeyse bishounenleri bırakıp nanaya aşık olucam kesinlikle süper XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sera dediğin konuda düzeltme yaptım fakat onun dışındaki konu genel anlatım,spoiler içeren bir durum olmadığını düşünüyorum çünkü benim özetlediğim olaylar seride ilk 5-6 bölümü içeriyor onları da spoiler içerisine alırsam ortada anlatılmış bir şey kalmayacaktır. Bu nedenle de sadece bahsettiğin bölümde düzenleme yaptım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir oturuşta 13.bölüme geldim yalnız squaw çok güzel bir tanıtım olmuş ama tanıtımlara insanlar seriye başlamadan önce bakarlar genelde fikir sahibi olmak için tanıtımda çok spoiler kullanmışsın o cümleleri gizlesen daha iyi olur bence mesela ben shoji ve nana arasındakileri seriden değil tanıtımdan öğrendimaynı zamanda en nefret ettiğim erkek karakterler arasınada girmiş bulunmaktadır an itibariyle. bide nanayı izlersen sürekli aklım eduvardoya gidiyor XD ben hep ertelemiştim bunu izlemeyi çünkü seveceğimi biliyordum yani kötü günlere saklıyordum seriyi kısaca :D ezgi bu sefer aynı fikirde değiliz bu ilk oluyor heralde ben senin aksine küpeli bishieleri çook seviyorum :D cennet bu anime benim için ama neredeyse bishounenleri bırakıp nanaya aşık olucam kesinlikle süper XD

Shouji konusunda aynı fikirdeyiz pis Shouji adi Shouji :soylev:

Nana.ya aşık olmayan var mı ztn ya ahh :kalp: xD gerçi ben çogu insanın aksine Hachi.yi de seviorm ama:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk bölümler sarıyor ama sonraki 20 30 bölümde sinir krizi geçircek erkek merak etmeyin.Salak saçma ağlamalar,ne yesem ne yapsam nası sölesem muhabbetleri felan öff içim şişti dememek elde değil :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk bölümler sarıyor ama sonraki 20 30 bölümde sinir krizi geçircek erkek merak etmeyin.Salak saçma ağlamalar,ne yesem ne yapsam nası sölesem muhabbetleri felan öff içim şişti dememek elde değil :D

işte bak bnm begenmez dedigim erkek tipinde bi arkadaş :hehe:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beğenmeyen beğenmesin yav :D Valla manga çok enterasan bir yerde kaldı. :( İyileşmedi mi bu kadın hala yav? :soylev:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya bu beğenme meselesi kız-erkek meselesi değil. yani bu animeyi bir erkeğin beğenmesi tebrik edilecek bir şey değil gayet normal bir şey sonuçta aşk dediğin şey kadın ve erkek arasında yaşanıyor sadece kadın yaşamıyor ya da müzikse erkeklerde müzik dinliyor zaten animenin 2 teması bu. ha şuna ben de katılıyorum animenin bu ilişki trafiği izlerken adamı sıkıyor keşke müzik daha önplanda olsaymış ama benim en çok hoşuma giden şeylerden biri hachi gibi boş bir karakterin içindeki boşluğun çok güzel yansıtılması. hachinin kendine ait bir dünyası yok. özgürlükten bahsediyor ama yaşamak için hep birinin desteğine muhtaç çünkü şimdiye kadar hep başkalarının hayatlarını yaşamış. üniversite seçimi,ilgi alanları bile başkalarının hayatları üzerine kurulu.böyle çok insan var o insanlar bu animeyi izleyince ne düşünmüşlerdir acaba?

bu arada squaw benim dediğim şey tam olarak o değil silmene gerek bile yoktu ama tanıtımlarda spoiler butonu yokmu? dediğim şey mesela şöyle

Trapnest'in lideri olan Takumi ünlü bir çapkındır hayatında asla aşka yer vermez.

Reira'nın ona olan aşkını bilmesine rağmen asla onunla birlikte olmaz ve ilerleyen zamanda Hachiko ile bir ilişki yaşar.

çok güzel ayrıntılı bir tanıtım olmuş ben nanayı izlerken bu tanıtım rehberlik etti bana desem yalan olmaz çok karakter var çünkü:D tek dediğim animenin ortalarıyla ilgili olan bu cümleleri spoiler içine alman ama spoiler kullanılmıyorsa tanıtımlarda silme kalsın

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Ben bir erkek olarak çok duygulandım.Çok güzel bir seriydi.Bazı erkekler shoujoları sevmeyebilir.Shoujoları sevmemim en önemli nedeni aşk olaylarını çok güzel vurgulamasıdır.Müthiş bir yapımdı.2. sezonun gelmesi bana göre çooook uzak gibi. bitirdiğime göre mangadan spoiler almam lazım:hehe: her ne kadar manga fazla okumasamda artık alışmam gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Muhteşem bi seri... İzlenmesi gereken bir seri... İkinci sezonu dört gözle bekliyorum. NANA'yı izleyipte Oosaki Nana'dan etkilenmeyen yoktur heralde. Benim ruh eşim olması bir yana sürekli beni kendisine çeker durur. NANA lafı geçti mi, akan sular durur. Her gün NANA'nın lafı edilir ben nerdeysem :)

Komatsu'da en yakın arkadaşıma benzer... NANA tam bizi anlatan bir anime... Ben metal-rock dinleyen, her şeyi siyah olan, diğer kızlar gibi çok duygusal olmayan biri iken, o tam tersidir. Dinlediğimiz müzikler, izlediğimiz filmler, diziler, kıyafetlerimiz, alışkanlıklarımız, içkilerimiz, yemeklerimiz... Aklınıza gelebilecek her şeyimiz farklıdır ama dostluğumuzda bir o kadar kuvvetlidir:zz: Birbirimizi yeriz ama ayrı da duramayız. NANA'dan bahsedince, aynı biz dedi:hehe:

Neyse beni geçelim :)

Kısaca NANA izlenmeli, hayatımı değiştirdi Oosaki NANA... Umarım sizede olumlu etkiler bırakır.

Ama şu da bir gerçek ki onu çok özleyeceğim :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Birisi mangasını çevirsede bizde bilsek neler olduğunu böyle yarım kalması içinde büyük bir burukluk hissettirdi Filmlerini bile izledim o burukluk nedeniyle o da güzeldi hepside güzeldi.....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence kesinlikle melonkulik kişiler izlemese iyi olur her an depresyonu sokabilir

çok karanlık yönlerı var ben izlemide sanki müslüm konserinde jilet cekecek gibi oldum

tehlikeli anime serilerinden bir :kirmizi:

18+ üzeri olması gerekli

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Hachiko dan nefret ediyorum....

bir kizin bu kadar basit olmasi sinirime gidiyor.Nobu nun durumuna düsmek hayatta basima gelmesini istiyecegim en son seydir heralde.daha seriyi bitirmedim 35. bölümdeyim ama olsun Hachiko tam bir kasar. acayip sinirime gidiyor. nananinda Nobu yu satip Hachiko yu affetmis olmasi da ayri bir giciklik. can skintisi baska birsey degil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sana nasıl katılıyorum bilemessin. Nana'yı ne kadar çok seviyorsam Hachiko'dan o kadar nefret ediyorum. İzlerken verin elime öldürüyim şunu diye çırpındım yahu =_=' Bir insan nasıl bu kadar basit olur. Hele Nobu :023: kıyamam ya. O seri bittikten sonra mangasına geç derim, çünkü şok olucağın bir olay var

Bir ölüm gerçekleşicek.

Ayrıca Nobu ve Hachiko'yla ilgili gelişmeler de var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu arada Ai Yazawa da hastaneden dönmüş galiba. Devam edicek manga artık sanırım ama nezaman yeni bölüm gelir bilmiyorum. Zaten animenin 3 sezunundan bi 3 yıl umudu kestim ama bari mangası devam etse...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sana nasıl katılıyorum bilemessin. Nana'yı ne kadar çok seviyorsam Hachiko'dan o kadar nefret ediyorum. İzlerken verin elime öldürüyim şunu diye çırpındım yahu =_=' Bir insan nasıl bu kadar basit olur. Hele Nobu :023: kıyamam ya. O seri bittikten sonra mangasına geç derim, çünkü şok olucağın bir olay var

Bir ölüm gerçekleşicek.

Ayrıca Nobu ve Hachiko'yla ilgili gelişmeler de var.

mangasini türkceye ceviren bir grup varmi? heheh.hachiko!!!!!! allah seni benim gibi gariplerden uzak tutsun^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

MyAnimeList sitesinde bu animeye ait bir kulüpte geçen sohbette öğrendiğim kadarıyla Aizawa,Temmuz gibi bir tarihte sahnelere dönüş yapacakmış :P ve mangayı noktalamadan ikinci sezonunu yayınlamayacakmış arkadaşlar,yani anlatmak istediğim şudur ki ikinci sezon için biraz daha bekleyip Mangaka'nın kulaklarını çınlatacağız,iyi yönde mi olur kötü yönde mi bilemem tabiqhey

Böyle bir açıklama sonucunda anladığım nokta da şudur;bence 3. sezon gibi bir durum söz konusu değil,manga bitince 2. sezonunu da piyasaya sürüp seriyi noktalayacaklar, benim tek umudum ikinci sezonun da ilk sezon gibi en az 40-50'li bölüm olarak tasarlanıp dolu dolu bir yapım seyredebilmek...

Ayrıca benden başkaları daha ''Hachi nefreti''nden mi bahsetmiş,bu söylenenlerden sonra ben bir şey demiyorum artık,duygularıma çok güzel tercüme olunmuş sanki :D, sadece ''Hachi''lere lanet diyorum,onun gibi bencil olup da başkalarına güvenerek yaşamını sürdüren insan tipi hayatımda görmek istemeyip en nefret ettiğim türdür,kendi benliğini es geçip de başkalarına güvenip üstelik hayatında sahip olduğu bencillikleri karşısındakilere yansıtarak onların hayatını da berbat eden bir ''Arkadaş'' ya da ''Sevgili''....Mangasında da bu bencilliklerin had safhaya ulaşması,nolur birisi şu Hachi'yi boğazlasın >___>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Hachi'ye bu kadar tepkili değilim yauw. Kendi çapında becerebildiği gibi yaşamaya çalışıyor işte gariban. Ne istiosunuz kızdan yauw :okq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luna, Reira lolicon değil shotacon oluyor :D Ve bence de Takumi Reira'nın olmalı ama Shin'i görünce kıyamıyorum. O çocuk hem görünüş olarak hem kalp olarak o kadar güzel ki, üstelik yaşına rağmen. Yalnız Ren& nana konusunda sana katılamıcam çünkü bana göre tencere kapak ikilisi gibiler :D

İzleyip de hachi'yi seviyorum diyecek bi adam görmedim daha, görüceğimi de sanmıyorum. Yahu ciddi ciddi iğreniyorum o karakterden.

O spoiler içinde söylediğini ben de öğrendikten sonra gözyaşlarına boğulmuştum ve o anı o kadar güzel canlandırmışlar ki...Ren'in ellerine ait bir görüntü...Yahu aklıma geldikçe üzülüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

NOT:

Spoiler içindekiler manga ile ilgili konuları içermektedir.Mangayı okumayıp da spoiler yemek istemeyen arkadaşlar göz atmasın derim ^^

@Luna;

Birisi Hachi nefreti mi dedi :D

Hachi konusunda yandaşlarımdan biri olman beni çok sevindirdi diyebilirim,nedenine gelince aslında benim gözümde Hachi'nin tüm bu yaptıklarına rağmen -hani Nobu'ya gelene kadar da hayatında birçok şey yapmıştır izleyenler hepimiz biliyoruz bunu- onun gayet masum ve 'kawai' bir karakter olarak anılıp da Reira'nın sırf Shin takıntısı yüzünden çoğu yerde 'B...h Reira' etiketi alması,burda demiyorum ki Reira yaptıklarında sonuna kadar haklı ama bunu bir düşününce benim gözümde Hachi,kötü etiketi daha çok hakeden bir karakterdir.Bencilliğini geçtim daha önce yüzlerce kez belirttiğim ve belirtmekten de asla bıkmayacağım şu 'hayatını başkalarına dayayarak' bir birey hatta 'birey' olayından öte kendini bir yaşama ekleme hevesinden dolayı nefret ettiğim bir karakterdir,üstelik bunu yaparken sadece kendine zarar vermeyişiyle,ona karşı beslediğim nefret ne kadar yüksektir tahmin edemezsin.

Takumi;değinmek istediğim bir diğer karakter,O da bulunduğu noktayı kaybetmemek adına kendisi olmayan bırakan,kişiliğinden devamlı taviz veren karakterden öte değildir benim gözümde çünkü (manga ile ilgili spoiler içermektedir,Reira x Takumi gelişmesi ile ilgili,merak edenler okusun :P);

Bu kadar çabuk Reira'nın isteklerine teslim olacaktı madem,ne diye Hachi'yi kendine alarak O'nu Nobu'ya karşı bir işkence aracı olarak kullanır ki...

Bu da egosunu tatmin etmekten öteye gidemiyor zaten benim gözümde.

Benim için Yasu x .... denklemimde;

Miu'dan ötesi olamaz bu da sanırım Nana'yı,Ren'den ayrı düşünemediğim için,ne de olsa Nana,Ren'le gözünü açmıştı ve onunla kapalamıydı, biraz arabesk bir durum aslında dışarıdan bakıldığında ama hani her zaman dediğim gibi içimizin aldığı çiftler vardır işte Ren x Nana ve Yasu x Miu bu harika denklemlerimin kahramanlarımdandır...

Hatta Ren'e mangayı okumaya başladığımda öyle sempatiklik hisleri biriktirmiştim ki o bölümleri okuyan herkes az çok eminim Ren'e karşı sempatiklik hissetmiştir,Shin ile aralarında çok keyifli karelerin olduğu Shounen Ai geyikleri geçiyor, mutlaka o kareler 2. sezonda yer almalı ^^

Reira ile ilgili soruna gelelim şimdi de;

Reira,Takumi yüzünden grubu bırakma kararı alıyor çünkü Takumi artık Reira'ya karşı duramıyor ve benim tezime göre Takumi de aslında Reira'ya sırılsıklam aşık ama kendi bencilliğininin farkında olduğundan dolayı Reira'ya acı çektireceğini biliyordu,bunca yıl bu yüzden Reira'yı hayatına almıyordu.

Reira da Takumi'nin yaşattıkları yüzünden kaçıyor,grubu bırakmak istiyor ve Ren'le çok iyi anlaştığı için Ren,reira'yı almaya giderken trafik kazası geçiriyor.

Ha birde Reira,Nana ile sorun yaşadığı dönemlerde -ki mangada Nana ve Ren arasında büyük sorunlar baş gösteriyor ve yeni yeni ayrılıklar daha doğrusu kırgınlıklar giriyor ikisinin arasına- Ren ile ilgileniyor çünkü Ren,kendini baya bir salıyor ve Nana özlemini hep yoğun düşüncelelerle dolduruyor,bunun sonucunda da büyük bunalımlar yaşıyor,Reira da bu dönemde Ren'le aynı durumları yaşıyor ve doğal olarak çevresindekilerden Ren'i,kendine en yakın kişi olarak görüyor. Paparazzilerde işin içine girince olaylar örgüsü baya ateşleniyor doğal olarak.

Bu yüzden Ren severler Reira'dan nefret eder,bu konuda istisnalardan birisiyim sanırım ben Reira'ya karşı büyük sevgi besleyenlerden biriyim çünkü :D

Ren'in o meşhur sahnedeki görüntülerine değinirsem,beni Ren çok etkilemişti ama ondan daha çok Yasu en etkili faktördü diyebilirim çünkü;

Ne seri boyunca ne de mangadaki yaşanan olaylar boyunca Yasu'yu ağlamayı geçtim bir kere bile üzgün göremeyen ben üzgünden ziyade gözünün yaşlandığını bile göremeyen ben ilk kez ağlarken gördüm...

İşte o an Yasu'nun yanında ağlayan da bendim T~~T

Özellikle de Ren'in ellerini koruma iç güdüsüyle kaza anında nasıl bir refleks göstermişse,dağılan tüm vücudunun yanında o deha üstü müzikleri yapan ellerinin hiç zarar görmemiş şekliyle karşıma gelişi...Daha ne kadar üzebilir ki bir insanı hele de Ren sevgisi en üst seviyede olan ben için daha ne anlatabilirim ki...Nana ile birlikte sanki benim de dünyam yıkılmıştı...

Bu anların yaşandığı bölümde Takumi nefretim bir kez daha kendini haklı çıkardı;

Ren'i teşhis için,üstelik Ren'i son kez görecek olan Nobu'nun,odaya girmesine karşı çıkan bir Demon'du çünkü...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uleeeen.mangayi okumamis olmamam ragmen spoiler üstüne spoiler okudum.yikildim.aglasam mi bagirsammi bilemedim. bunlarin hepsinden kötü seytan kral sorumlu lennnn.:qzirvede:

yasu benim favorim.ren zayif bir karakter.benim icin varligi yoklugu belli deeel.nanayi ben yasuya yapacam^^

bu arada nana da hachi yi tokatlasin baska birsey istemem:mutlulh:

nobuda fistik gibi bi kiz bulsun Hachi kocasindan dayak yedikten sonra yolda onlarla karsilassin.heheheheeheh

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?