Jump to content
  • Kayıt Ol

Nana

Squaw

Önerilen İletiler

heheh sorma bende mangasini okumaya basladim^^ ilk 19 volu gecen kuzenin evinde buldum xD cok mu sansliyim ne^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 98
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

18

• painscream

9

• gundamaster

6

• Luna

6

@Luna

Şu cümleleri sarfetmişsin ya;

''Ben farkettim bu Hachi hep Nana sayesinde korunuyor, Nana gibi birinin dostu olmasaydı eminim ki bu kadar korunmazdı, fakat insanlar Onun saçma sapan tepkilerini, kişiliksiz hareketlerini nasıl görmezden geliyor işte bunu anlayamıyorum''

Kendisi de bunun farkındaydı zaten hatta kendi düşüncelerinde bunu bizzat kendi cümleleriyle dile getirmiyor muydu...Keşke bu farkındalığına göre hareket etseydi de gözümde 'nefret' taşıyan biri olmasaydı.

İşte Nana'ya tek kızgınlığımın nedeni budur aslında,hatta bunlardan öte nasıl Reira, mangasında Ren'e olanlar yüzünden tüm Oosaki severler tarafından suçlanıyor da Hachi hiç suçlanmıyor oysaki hepimiz biliyoruz ki Nana,Ren yokken Nobu ya da Yasu'nun yanında nefes almıyor mudur (!) öyleki ben Reira kızgınlığının askine Ren'in yola çıkışında hep Takumi'yi suçlamıştım (sakın onu suçlamak için bahaneler türetip durduğumu sanmasın kimse :D);

Eğer Takumi,inatla karşı durduğu Reira'ya yeşil ışık yakmasaydı Reira,O'nun için şarkı söylemeyi bırakıp gitmeyecekti,Reira şehri bu kadar çok üzülüp şehri terk etmeseydi,Ren o lanet olası yolculuğa asla çıkmayacaktı...

Yasu x Nana konusunda belki ilerleyen zamanda mangaka beni ters yüz edecek bir olay yaratır -her ne kadar istemesem de- bu denklemi bana sunarak bilemiyorum;

Ama hani hayatının ilkleri vardır,nasıl 'Ren',Nana için öyleyse 'Yasu' da Miu için öyle,gözünü onunla açan Miu için nasıl kaçınılmaz bir durumsa bu sanki benim çevremde yaşanıyormuşçasına Miu istiyorum Yasu x .... denklemimde,hem nasıl istemem ki öyle yüreği temiz bir insanı,düşünsene Nana,Yasu'suz yalnızlık çekecek diye ilk zamanlarında Yasu'ya yaklaşmamayı bile göz almış bir dişi o...

''Mangası demişken sen öyle yazınca bu bünye duramadı tabi ki squaw, açtım mangasını 70. chapterdan son chaptera kadar okudum, dayanamadım, halbuse kendime

'Ren'in ölümüne bakıp çıkıcam' diye söz vermiştim.:D

''

Ah bu sözü bir yerlerden hatırlar gibiyim,ah zhenya ahhh,hione'ye verdin bana o mangayı yollasın diye,iyi mi ettin kötü mü daha çözemedim :023:

Bense o Ren'le ilgili chapter'ları okuduktan sonra 2. izleyişimi gerçekleştirdim NANA üzerinde ve ilk izleyişimde ne kadar da neşeli izlemiş olsam da aralarında geçen bazı sahneleri inan gülümsemek bile gelmedi içimden o bölümlerde,yüreğim el vermedi,izleyemedim.

Benim Takumi nefretim de zaten Nobu'dan ziyade sanırım o yan hikayedeki Reira hikayesinin başlangıcı yüzündednir,nasılki Nobu'ya kıyamadığımdan Hachi nefretim günden güne giderek artıyorsa,Takumi nefretim de Reira'ma kıyamadığımdan dolayıdır.Bu yüzdendir ki sezon finaline ait sahnenin son dakikalarında tüm izleyici kitlesi aksine Nobu ile;

O kapının arkasında durmak benim en çok istediğim şeydi,ben asla kapının bu tarafında geçmesini istemedim çünkü biliyorum ki bu tarafa bir adım dahi attığında içinde daha derin yaralar oluşacak ve her ne kadar Hachi sevgisiyle dolsa da o sevgi O'nu günden güne daha dibe sokacak çünkü karşısında Takumi vardı,nede olsa o King değil mi,normal kişiliği değil bu noktada bahsettiğim,o müzik dünyasına ait bir 'King' ve yerini hiçbir şeyin alamayacağı gün gibi açık...

Takumi'nin,Hachi'ye bir ceza gibi sunuluşuna hiçbir lafım yok aslında benim lafım o cezaya Reira'yı da ortak edişinde...

@ecursed

Ben de öyle bir kuzen isterdim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuanda Takumi'nin Komatsu Nana ile asansöre binip otel odasına doğru çıktıkları bölümü izliyorum ve daha odaya girmediler...

Şunu söyleyebilirim; Komatsu Nana'nın günümüzde kaşar diye tabir edilen kızlarından tek farkı duygularının ve olayların doğuracağı sonuçların farkında olması ama yinede kaşar diye tabir edilen kızlar ile aynı konumda.

Ha birde kendini kandıran o salak yapısı beni öldürüyor. Bu benim her pazartesi ders çalışmaya başlayacağım ve her pazartesi sigarayı bırakacağım sözümü tutmamam ile aynı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

senin tanıtımın ve yorumunla izlemeyecektim ama izlemeye başladım... ellerine sağlık

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@squaw

miu ve yasu arasinda olanlar baya ciddimi acep? animede pek birsey yoktu yanilmiyorsam.nobu takiliyordu onunla sanki. ya nobu bi sevgili yapamadimi kendine o zmn? söyle güzelinden kibarindan duygusalindan safindan^^ ben nobu faniyim hahah:962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@worless

Neden izlemeyecektin ki,oysaki hayatımızda hepimizin sahip olduğu ve çevremizde örneklerini çok sık -en azından benim çok sık gördüğüm- görebileceğimiz karakterlerin yer aldığı bir yapım,bence çok geç kalmışsın izlemek için,en azından ben öyle düşünmüştüm,hep ertelediğim bir animeydi taa ki 2 yıl öncesine kadar qıhım

@ecursed

Bu iki karakter arasında mangasında ilerlemiş bölümlerinde,oldukça güzel gelişmeler var;

-Öncelikle Nobu ile ilgili soruna değineyim;

Nobu,benim de en sevdiğim karakterlerden birisidir,hoş zaten ben bu seride Hachi ve Takumi hariç her karakteri severim ama tabii yeri ayrı olanlar var gönlümde.Nobu,Hachi ile olan yaşadıklarından sonra belirsizlik içinde cebelleşiyor bir süre ve sonra önce Miu ile yakınlaşmak istiyor,bunların hepsi animede de yer alıyor zaten ama belli bir süre sonra Nobu,Miu yerine hani kaldıkları pansiyon gibi yer vardı,şirkete ait ordaki diğer bayan karakterle birlikte oluyor,Miu'nun yanında olan zaten o karakterde de Hachi havası sezinliyoruz hepimiz ve bu Blast'ında farkında olduğu bir şey.

-Diğer sorun olan Miu x Yasu gelişmesinde de;

Yasu,bir doğum günü partisinde (Reria'nın gerçek ama Shin'in sahte doğum günü partisinde) çok hoş cümlelerle Miu'ya asılıyor ve bunun arkası geliyor ama Miu ilk başlarda pek istemiyor her ne kadar Yasu'dan hoşlansa da...Çünkü biliyor ki Yasu'yu,Nana'nın elinden alırsa Nana nefes alamaz hale gelecektir...

Her şeye rağmen Yasu,Nana'dan vazgeçemeyeceğini yani ona vereceği desteği yer-zaman-mesafe gözetmeden ne şekilde olursa olsun gerçekleştireceğine inandığından artık yelkenleri suya indiriyor Yasu'ya karşı ve Ren,Nana için nasılsa -Nana gözlerini Ren ile açmıştı hepimiz biliyoruz bunu- Yasu da Miu için öyle oluyor.

Artı mangada ilerleyen zamanda 3 zamanı bize belli aralıklarla gösteriyorlar yani; geçmiş-şimdiki zaman-gelecek üçlüsünü bize harmanlayarak sunuyorlar,bu durumda ilerleyen bir chapter.da;Ren'i anma gibi kendi aralarında küçük bir tören havası veriyorlarken (tabii bu ileri bir zaman yine çünkü Nana kayıp hala) Miu da bizim grubun yanında Yasu'nun yanında üstelik ki zaman olarak birkaç yıl geçmiş olarak gösteriyorlar hatta animenin son bölümünde hani Hachi'nin kızı baya büyümüş,o görüntülerde de Hachi'nin kızı hemen hemen aynı yaşlarda,anlayacağın bu favori çiftlerimden birisi olan Miu x Yasu da ilişkilerinde çok yol katediyor ve umarım mangaka bana kötü bir oyun yapmaz,birbirine hapsolmuş bu çifti ayırmaz asla...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neden izlemeyecektin ki,oysaki hayatımızda hepimizin sahip olduğu ve çevremizde örneklerini çok sık -en azından benim çok sık gördüğüm- görebileceğimiz karakterlerin yer aldığı bir yapım,bence çok geç kalmışsın izlemek için,en azından ben öyle düşünmüştüm,hep ertelediğim bir animeydi taa ki 2 yıl öncesine kadar

Tam olarak şu ve ya bu diyemem. benim var bu ve benzeri indirip 1 yıl gibi bir süre bekletip sonrada hardiskim de boşuna yer kaplıyor diyip sildiğim animelerim.(basiliski çok severim ki zamanın da ona da aynı muameleyi yapmıştım) nanayı ilk araştırdığımda aldığı olumlu eleştirilerin gazi ile indirdim. çok beklettim. sanırım zamanlamalarım hep yanlış oldu. sonra ben bunu izlemem diyip bir güzel sildim. şimdi oturup bir daha indiriyorum. (eh bir yerde iyi oldu daha kaliteli olarak izleyeceğim:D) akşam bir bölüm izledim henüz. seriyi bitirince normalde animelere hemen hemen hiç yorum yapmasamda. bundan başlayarak yorumumu muhakak yapacam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben artık NANA animesini beğenen biriyim ama ben Komatsu Nana'ya gıcık olan biriyim. Tavsiyede ediyorum tüm erkeklere. Hayatı öğrenirsiniz, izleyin. Kadınlar ikiye ayrılır 1 Oasaki NANA 2 Komatsu NANA :P.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Squaw, teşekkürler..tanıtımın ve yorumun özellikle izlemem de büyük etken olmuştu ancak ilk beş, altı bölümü devirdikten sonra sanırım mangasına da başlarım bu gidişle dedim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Squaw, teşekkürler..tanıtımın ve yorumun özellikle izlemem de büyük etken olmuştu ancak ilk beş, altı bölümü devirdikten sonra sanırım mangasına da başlarım bu gidişle dedim...

Teşekkür etmeye hiç gerek yok canım.Sevdiğim bir seriyi,sevdiğim bir arkadaşımla paylaşabilmemi sağlayacaksa eğer ne mutlu bana ^^

Bence seriyi izle tamamen,zaten seri mangasıyla paralel giden nadir yapımlardan birisi, bu yüzden de animenin bittiği kısımdan mangaya başlayabilirsin,ben animesinden çok sonra başlamasaydım mangasını sıfırdan almayacaktım mesela ama sana tavsiyem eğer arayı soğutmadan başlarım diyorsan,mangayı animenin kaldığı kısımdan devral.

Ayrıca sen ilk 5-6 bölümde bunu düşünüyorsan,dur daha 20'li bölümlerden sonra mangayı indirmeye başlarsın,en son bir tavsiye sana manga için;mangayı aheste aheste,sindire sindire oku,öyle oku ki şu lanet Mangaka dönüşünü bekleme ben ve diğer severler gibi :002:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

takumi ve rairadan nefret ediyorum animede de manga da da takuminin çok bencil bir adam olduğu vurgusu yapılıyor ayrıca reira nın shine yaptığı hiç adil değil bu kadar bencil olmasına bir şey diyemiyorum. ben shine bayılıyorum giyinişi tarzı tipi herşeyi harika süperr biri yani.

zaten şu açıdan bakılırsa;

hachiyle shin aynı gibi reirada shini groupie olarak kullandı hatta reiranınki daha kötü hachi takumiye aşıktı ortada bir aşk vardı reirada aşk maşk yoktu shin reiaraya sonradan aşık oldu reiara kime aşık belli değildi ki tamam şimdi reira takumiye aşık takuminin onu sevmediğini zannediyor herkesin dediği gbii shin gibi hachi gibi şefkat arıyor ama shin e yazık yani.aynı hachi nin nobuya yaptığı gibi olucak bir de ben reiraya nedense o kadar üzülürmüyüm sevmiyorum heralde takumi de reirayı seviyormuş olan hackoya oldu nefret ediyorum şu takumiden.animenin en haika adamı ren di bir insan bu kadar mı cool olur nanayla okadar benziyor ki tencere kapak tarzı tipi herşeyi mükemmel.

Edit:

Spoiler kullanmaya özen gösterelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Seriyi bir günde bitirdim beynim kazan gibi. Ama yazmazsam olmaz, izlediğim animeler içinde Hachi kadar MAL bir karakter görmedim. Kriz geçirtti resmen. İki elimle boğmak istiyorum bu kızı. Bir karakter bu kadar mı boş, kararsız, onursuz ve asalak olur. Nana neyse bu kız onun tam tersi.

Başta Shoji' ye çok kızmıştım, yine kızıyorum aslında, ama daha sonra of bu kızdan yakasını kurtardığı iyi olmuş dedim. Takumi' ye de çok gıcık oldum ama onu bile Hachi ile karşılaştırınca masum buluyorum. İnsandır hata yapar diyorum, her zaman karakterlerle empati kurmaya çalışırım ama bu Hachi ile serinin ortalarından itibaren yavaş yavaş ipleri kopardım. Ah Nobu' ya yaptıkları affedilir gibi değil. Hikayede kabul edemediğim tek olay da Nobu' nun hala bu kadını sevmeye devam etmesi. Şeytan tüyü mü var, ne var yani. Takumi onu hizmetçi gibi kullansın, yakışır.

Animenin hikaye anlatımı çok güzeldi. Özellikle ilk yarısı Hachi Nana' nın anlattığı kısımlar daha doğaldı. (ses tonundan olabilir) İkinci yarısında Nana' nın anlatımı biraz zayıf gibi geldi bana. Ama diğer karakterlerin duygularına da yer vermeleri hoş olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cidden Hachi empati yapılabilecek bir karakter değil, çünkü insan ne yaparsa yapsın bünyesini o kadar düşüremiyor. Bir de kendisi için "aşk kadını" yorumu yapanlar var ki, kahkahalar atıyorum her okuduğumda.

Sayende ben de şu an koltuktan düşmek üzereyim Luna! 5rdf

Hachi mi aşk kadınıymış?Yerim onun aşkını ben,aşkı ayaklar altına alan bir dişiden başka bir şey değil gözümde.Sadece aşkını alsa lafım yok ama dişiliğini de ayaklar altına alan egosit birinden öte bir birey değil benim için.Şu seride sevmediğim biri o diğeri de Takumi'dir.Takumi'ye olan nefretim Hachi'ye yaptıkları için değil -mangada- Reina'ya yaptıkları için.Neyse bak sinirlendim ben yine,bu gidişle saydıracağım baya. :D

@özz

Sinir kat sayını arttırmak için mangasını filan okumaya kalkma hiç ama bir yanım bunu derken bir yanım da ''Nolur mangasını oku özz!'' diyor. :D Sen beni boş ver,en güzeli kendi iç sesine kulak vermen ama belirtmem gereken bir şey var.Sen bu anlatıma bayıldıysan mangadaki anlatımı daha da çok seversin.Gerçi seslerden gelen bir şey yok ama mangaka üç zamanı (geçmiş-şimdiki zaman-gelecek) paralel olarak öyle güzel anlatmış ki bugüne kadar izlediğim hiçbir animede bile böylesine kaliteli geçiş görmedim. Okurlarına hiçbir kopukluk yaşatmıyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hachi için aşk/seks bağımlısı ve biraz da mazoşist demek daha doğru. Kafadan rahatsız, o kesin. Düzgün bir aileden nasıl böyle karaktersiz biri çıkmış anlamak zor. Bir de Nana' ya bak, ailesi bile olmamış, hayatında eksikliğini duyduğu en büyük sorun insanlarla iletişim kuramamak. Hachi ile uzaklaşmasının en büyük nedeni de buydu zaten. Buna rağmen aşkına sıkı sıkıya bağlı.

Mangayla ilgili yazdığınız spoileri okumuştum zaten. O üzücü sahneyi görmek istemiyorum cidden. :( Animenin ikinci sezonunu beklemeyi düşünüyorum.

Ren' in istediği aile ortamını yakalayamadan, çocuk sahibi olmadan ölmüş olması beni cidden üzdü. "ben ölürsem sen de ölür müsün" durumu yüzünden Nana çok zor günler yaşamıştır eminim, bazı şeyleri zamanında yapamamanın vermiş olduğu pişmanlıklar... Animede bir ara Ren ve Reina yakınlaşması olacak diye ödüm koptu. Ama daha sonra birbirlerini anlayabilen iki dost olduklarını anladım, içim rahatladı. Reina' nın küvette uyuyan Ren' in yanına gelmesi falan çok şekerdi. İyi bir kız bu Reina. Takumi' yi unutup Shin' le devam etmesini dilerdim. Biraz da Takumi acı çekmeliydi. "Ben şeytanım o bir melek" muhabbeti de hiç etkilemez beni, onun yüzünden bir sürü insan acı çekti.

Yasu ve Miu ilişkisine şaşırdım biraz. Ama ben Yasu x Nana ilişkisi görmek istemiyorum açıkçası, bu yüzden Yasu x Miu' yu desteklerim. Nobu' nun da Hachi' yle olmasını istemiyorum kesinlikle. Çok daha iyilerine layık. Olmaz ama Nana olsa iyi olurdu. XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Buraya benden sonra iki güzel yorum daha gelmiş,anca görüyorum. 6t43w

Aynen Luna'cım yan hikayeler çok hoş,Nobu'nun hikayesi de çok güzeldi.Hatta bunlar saç dekoltesiz Yasu görmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken kısımlar oluyor. :biyik gulme:

@özz

Sana sonuna kadar katılıyorum,beni de o ''ben bu oyunun evil basamağıyım'' ayakları hi etkilemez,hele o mangada Takumi'nin Nobu'ya Ren'le ilgili yaptığı şeyden sonra kendisinden nasıl nefret edilmez ki?!MAL'da sana yazmıştım ama burda da feci dile getiresim var.Anime izleyenlerin Takumi'den nefret etmeyip ona biraz sempati beslemesini anlayabilirim ama şu mangasında o dediğim sahneleri gördükten sonra Takumi'yi 'sempati' kelimesiyle yan yana getirenlere anlam veremem,kimse kusura bakmasın.Bence takipçileri Ren'İn başına gelenlerden dolayı Reira'ya sölyeneceklerine daha çok Takumi'ye söylenmeliler.

Takumi'nin o Ren'in cansız bedeni yanına Nobu'yu sokmamak için onu engellemek adına önüne geçtiği an kendisinden öyle nefret ettim ki ağzıyla kuş tutsa bir işe yaramaz.

Sonrasında daha önce de demiştim,madem Reira karşısında yelkenleri suya indirecektin neden bunu kızcağız Shin'le bir şeyler yaşamadan önce yapmadın?Sen git Shin'le ayır bunları,sonra kızcağız bunalıma girsin.Sonra kıza yeşil ışık yak ve her şey daha fazla alabora olsun.

Aslında Takumi ve Hachi meselesine şöyle bir bakıyorum da;

Bence birbirlerine çok uyuyorlar,tencere kapak misali. :D İkisi de bencilin önde gideni,ikisi de karşısındaki ayırt etmeden seksi yaşayan biri.Bunları göz önüne alınca da neden çift olmasınlar ki? :D Bence onlar diğerlerinin hiçbirine ilişmesinle,ikisi kendi dünyalarında hapsolsun.

Diyeceğim de Ren gittikten sonra o Nana'yı göresim yok hiç. :(

Manga sonu ile ilgili bir şey daha var dile getirmek istediğim;

Nana neden ortadan öylece kayboldu çok merak ediyorum.Ren ölümü (şu kelimeyi hiç de yakıştıramıyorum Ren'e :006:) desem ondan belli bir süre sonra toparlanıyordu Nana,sanırım paparrazzilerin geçmişini delik deşik etmesi.Hepsi de üst üste gelince kaldıramadı Nana.En çok merak ettiğim şeyse izini kaybettirdikten sonra Nana neler yaptı,nerelerde yaşamaya devam etti? Bunları okumayı/izlemeyi çok istiyorum.

Mangada bir bölüm vardı,özz sana ondan bahsedip MAL'da paylaşacaktım ama mangayı kurcalamak çok zor geldi. :D Yasu'nun Miu'ya asıldığı bir bölüm vardı,Yasu'dan hiç beklemediğim bir çıkıştı.Forumda paylaşmıştım,dilersen göz atabilirsin.Linke uğradığında aşağıdaki kısımda yer alan (ikinci mesajım oluyor) Ren ve Takumi geyiğine de bak ama şimdi mangayı tamamen bitirdikten sonra o sahneyi görmek içimi acıtıyor nedense. Unutmadan daha önce başka bir başlıkta yazmıştık ama özz yeni bitirdiğin için belirteyim dedim mangakası Ren'i yaratırken Sex Pistol grubundaki Sid'den etkilenmiş.Nette dolanan bir yazıydı ve bana da arkadaş anlatmıştı.Bu da manga ile ilgili yaptığım paylaşımın linki;

http://www.animemangatr.com/forum/manga-tartismalari/506-okudugumuz-mangalarda-hosumuza-giden-bolumler/

Şimdi bu Nana aşkı nerden geldi diyecekler de dün öyle özlemişim ki ne zamandır elimde tuttuğum Live Action'larını açıp izleyivermişim.Gece gece oturdum pc başına ve iki filmi noktaladığımda bir baktım ki saat sabahın 5'i olmuş. :006: İşte bendeki Nana aşkı böyle bir şey. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Mangayı okumayı çok istiyorum. Ama bulamıyorum. Nana benim unutulmaz karakterlerimden biri oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Nana'nın soundtracklerini bulamadım bir türlü,yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Seriyi şimdi bitirdim ve 1-2 bir şey yazayım buraya.

Öncelikle serinin ilk bölümlerini daha bir hevesle izlediğimi belirteyim. Komedi yönünden olsun, anlattıkları olsun benim daha hoşuma gitmişti. İlk bölümlerden kastım Nana' nın Shouji ile ayrılana kadar geçen kısmı. Ondan sonra istediğimi aldığımdan mı nedir pek tatmin etmez oldu seri beni.

Ben 2 Nana' yı da pek sevmedim açıkçası. Hachiko karaktersiz, sadece kendini sevecek birilerini arıyor ve birilerine bağlanmak istiyor. Shouji' den önce de Takumi gibi bir ilişkisi olmuş zaten. Takumi' ye telefonda kızdıktan sonra ayrıldığını düşünüp hemen Nobu ile çıkması da ayrı bir felaket zaten. Bu kadar basit bir kız nasıl olabiliyorsun? Bir ilişkiyi bitireyim hemen ötekine geçeyim kafasında. Takumi kendisi ile cinsellik için birlikteydi, Nobu ile birlikte olayım dedi ama onun duygularıyla da oynamış oldu. Bu seride en sevdiğim karakter Nobu zaten, fikirleri olsun, davranışları olsun her anlamda sevdiğim karakter oldu. Kendimi yerine koyabildiğim tek karakter Nobu oldu.

Diğer Nana' ya geçer isek, Hachiko' ya göre daha oturaklı biri ama onunda sorunları var. Hachiko' yu sadece kendi bahçesine bağlamak istediği için Nobu' yu Hachiko ile olmasına o kadar zorlaması kendisinden soğuttu bir kere. Son bölümde bile Hachiko' yu yanında istediği için Nobu' yu kullanmak istediğini görüyorum. Çok bencil ve başkalarının hayatını kendi istediği şekilde yönlendirmek istiyor gibi bir izlenim uyandırdı bende. Bu yüzden 2 Nana' yı da pek sevmiyorum açıkçası.

Karakterlerden giderek hep bir şeyler yazdım ama başka yazabilecek bir şey gelmiyor aklıma. Ben seriyi çok beğenmedim açıkçası, bana istediğimi veremedi. Daha olgun karakterler beklerdim böyle bir seriden ama daha çocuksu karakterler gördüm. Belki beklentimi çok yüksek tuttum, bilemiyorum. Yine de izlettirdi kendini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream, shoujo-josei türünde animeleri maalesef hep böyle havada bırakıyorlar bilirsiniz, sanırım insanlar merak edip mangasını okusun diye. nana da 47 bölüm olmasına rağmen karakterlerin gelişimi açısından son derece havada kalan bi anime. bunu da mangasını okuduğumda anladım. mangasını tavsiye edeceğim ama 2 seneden fazladır chapter 84ten sonrasının devamı gelmiyor mangakasının rahatsızlığı yüzünden, bir de çok önemli bir yerde kalmıştı. ama karakterleri özellikle hachikoyu anlamak için mangayı okumaya değer. yoksa animede gerçekten kişiliksiz bir kız, nefret etmiştim nerdeyse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream, shoujo-josei türünde animeleri maalesef hep böyle havada bırakıyorlar bilirsiniz, sanırım insanlar merak edip mangasını okusun diye. nana da 47 bölüm olmasına rağmen karakterlerin gelişimi açısından son derece havada kalan bi anime. bunu da mangasını okuduğumda anladım. mangasını tavsiye edeceğim ama 2 seneden fazladır chapter 84ten sonrasının devamı gelmiyor mangakasının rahatsızlığı yüzünden, bir de çok önemli bir yerde kalmıştı. ama karakterleri özellikle hachikoyu anlamak için mangayı okumaya değer. yoksa animede gerçekten kişiliksiz bir kız, nefret etmiştim nerdeyse.

Pek manga okuyan biri değilim açıkçası ve 2 senedir de yeni chapter gelmediğini söylüyorsunuz. Yani ne olacağı belirsiz mangaya,o yüzden başlasam bile bitmesini beklerdim muhtemelen. Mangaya başlasam bile animeyi önce izlediğim için karakterlere olan düşüncelerim o şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pek manga okuyan biri değilim açıkçası ve 2 senedir de yeni chapter gelmediğini söylüyorsunuz. Yani ne olacağı belirsiz mangaya,o yüzden başlasam bile bitmesini beklerdim muhtemelen. Mangaya başlasam bile animeyi önce izlediğim için karakterlere olan düşüncelerim o şekilde devam edecektir diye düşünüyorum.

animeyi izleyen herkes (bu konuda da görebileceğiniz üzere :P ) hachiko hakkında sizinle aynı şeyleri düşünüyor. takumi de öyle, tiksinç bir karakter. ama manga daha ilerisini anlattığı için özellikle bu iki karakter hakkında görüşleri değiştiriyor, en azından okuyucunun empati kurmasını sağlıyor diyeyim. siz bilirsiniz yine de.

yazawa-san iyileşse de çizse şu nanayı artık :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hachiko pek empati kurulabilecek bir karakter değil bence. Yaptıkları öyle kolay kolay affedilebilecek şeyler değil. Mangayı okumadığım için yine de, ne anlatıyorlar onun için bilmem ama bir karakterden soğuduktan sonra tekrar ısınmak zordur. Bir de bunu yapmasının altında yatan sebepler şunlardır gibi şeyler benim çok hoşuma gitmiyor. Kişisel tercihtir yaşadıkları dolayısıyla başka seçimlerde de bulunabilirdi illa böyle yapması mı gerekli?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?