Jump to content
  • Kayıt Ol

Monogatari

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Konuyu anlatmaya gerek yok yazarın önceki yapımları çok tutunca devamı gelir hesabı (Hakkını yememk lazım bazen uç noktalara kaçsa da sağlam bir yapım) bu seride devam ediyor. Aralık ayında çıkan Nekomonogatari Kuro'dan sonra Hanekawa Tsubasa'nın hikayesi devam ediyor lakin arada iki sezonluk bir zaman farkı mevcut.

İlk bölümde ilkkez başroldeki erkek karakterimizi göremeden Hanekawa ve Hitaği ağırlıklı bir bölüm izledik. Bu sezon içinde en iyi animenin bu olacağınında somut göstergesiydi ilk bölüm. Araraği kayıp ve kızlarımız bu sefer zorluklarla kendileri mücadele etmek zorunda bakalım gelecek bölüm nasıl olacak.

Not:

Bölüm sonuna kadar Hanekawa'nın soyunup Hitaği ile duşa girmesini bekledim ama bölüm yetmedi umarım gelecek bölüme bu sahneyi gösterirler.

Yayınlanma sırasına göre:

-Bakemonogatari

-Nisemonogatari

-Nekomonogatari: Kuro

-Bakemonogatari: Second Season (Bunun içindeki arc'ları yazmaya gerek yok zaten, arc değiştiğinde anlıyorsunuz bölüm başlarında).

-Hanamonogatari (henüz yayınlanmadı)

-Kizumonogatari (henüz yayınlanmadı)

Aşağıda vereceğim sırayı kullanarak seriye başlarsanız seyir zevkiniz bozulacak, olayları anlamakta zorlanacaksınız. Ancak tüm seriyi bitirdikten sonra bu sırayla izleyebilirsiniz.

Romanda olaylar karışık anlatılıyor; yine de tarih sırasına göre izlemek isteyenler bunu takip edebilir:

Kizumonogatari (henüz yayınlanmadı)

Nekomonogatari: Kuro

Bakemonogatari

Nisemonogatari

Bakemonogatari Second Season

Hanamonogatari (henüz yayınlanmadı)

NOT:

Bakemonogatari 2'yi de zaman sırasına göre izlemek isterseniz bölümleri biraz karıştırmak zorunda kalacaksınız; bu şekilde izlenmesini kesinlikle önermiyorum ama yine de göz atmak isterseniz:

her 5 bölümde bir gelen recap bölümleri saymıyorum

- Kabukimonogatari (6-9 bölümler)

- Nekomonogatari: Shiro (ilk 5 bölüm) = Onimonogatari (17-20 bölümler) aynı zamanda gerçekleşiyor, önce Oni sonra Neko izleyin

- Otorimonogatari (10-14 bölümler)

- Koimonogatari (21-sonuna kadar)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • İleti 96
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

38

• meyday

18

• cakiphan

15

• CHOBiTS

12

Konuyla ilgili hiç tartişma olmamasina acayip üzüldüm, son 2 senedir çizgisini giderek yükselten bir seri olmasina rağmen ülkemizde sirf "çok konuşuyolar" diye izlenmiyor.

Nadeko Arc

Bölümün nasil geçtiğini anlayamadim valla, SnK izledik 1 saat gibi hissettirdi bunu izledik 5 dakika gibi geçti. O kadar güzel işliyorlar ki romani, hatalarindan ders çikarmayi çok iyi biliyor SHAFT. Uzun konuşmalar tam içinizi bayiyor gibi hissederken hemen kesip şok edici ya da etkileyici bi sahne gösteriyorlar bi anda tekrar odaklaniyorsunuz seriye.

Monogatari'deki klasik mantik yine gelecekte ne olacaklari bi 5 dakika gösterip sonra her şeyin nasil başladiğina dönme mevzusu var. Nadeko'nun tasarimi da harika olmuş, yilan saçlar falan. Opening zaten mükemmel, ilk sezondaki openingin "geriye sarilmiş" hali, muhtemelen bunun da arkasinda bi anlam vardir Arc sonunda anlayacağimiz şekilde.

Oshino'nun yeğeni de farkli bi şeydi, Kanbaru + Araragi karişimi bi karakter resmen. Acaba ona mi ihtiyaç duyacağiz bilemedim.

Hala Senjougahara görmeyi umut ediyorum ben azcik da olsa ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri süper gidiyor. Özet bölüm koymasalar araya dahada güzel olacak.Nadeko epeydirli yoktu ortada kendi hikayesiyle seriye dönmesi güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Recap anlaşma üzerine var sanirim, Bakemonogatari'de de 1 bölümlük recap vardi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Nadeko arc beklenmedik şekilde şaşırttı doğrusu;

İlk başta 4 bölümlük hikayenin nadeko'nun kendi kurgusu olması şaşırtıyor. Bir tanrı olduktan sonra Shinobu ve Koyomi'yi yeniyor. Hatta Nadeko'nun sadist sahneleri bile vardı.Bölümde en sevmediğim şeyse Sanjougahara'nın telefonda Nadeko'yu kandırması can sıkıcıydı. Kapanış sonrası 1 dk lık kesimde 5'e karşı 1 savaş yapılsada Nadeko hepsini duman ediyordu.Umarım o sahneleri gösterirler aksi halde diğer arka geçerlerse yazık olur bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi Senjougahara kandirmiyor, ümitsizce zaman istiyor aslinda orda

Mezuniyete kadar olan o sürenin bi kisminin işlendiği bi arc var bu sezon, son arc muhtemelen ki zaten kendisi Senjougahara'nin arc'i oluyor. Neden o kadar süre istedi, o süre zarfinda ne yapti falan onu muhtemelen görücez ben de emin değilim gerçi.

Onun haricinde bölüm güzeldi, ilk giriş sahnesini de anlamiş olduk. Öbür türlü karakter gelecekten gelme gibi bir şeydi benim gözümde, her şeyi bilen falan. Bir de o Hanekawa arc'ta gördüğümüz kadinin adi acayip geçiyor seride ama detayli anlatimini sanirim 3. sezonda görücez. Oshino Meme falan bunlar aslen arkaplanda Urahara tadinda önemli karakterler, o yilan tanriyi da yenip mühürleyecek kadar güçlü birisi anlaşilan.

Nadeko'yu pek sevmezdim iyice uzaklaşti benden, hoş izlemesi zevkli onun böyle tripleri yandere modlari falan. Senjougahara yine laflari soktu, sevgilisi ölmek üzere ne de olsa, elinden geleni yapti; telefonu kapatmadan da Nadeko'ya hep söylemek istediğim lafi soktu. Senjougahara güzel bir hamle yapti aslen, Shinobu'nun dünyayi yok etmesini kimse istemez, Shinobu'nun ölmesini de istemiyor kisaca kendisini öne sürüyor bu da o ikisine ne kadar değer verdiğini gösterir. Tabi bunda biraz da baba kompleksi ve babasinin dediği laflarin da etkisi var :D Neticede Senjougahara bir kez daha seride adam gibi yer almadan kalbimizi fethediyor :P

Bundan sonra recap gelecek saniyorum ki, o kisimlari göstermezler. O kadarini göstermeleri gerekiyor onu da gösterdiler zaten "trailer" niyetine, hikaye akişini bozmamalari lazim daha çok şey var gösterilecek. Final Boss'un Nadeko olduğu bariz, bakalim Extra Boss (mastermind) kim olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geleçek hikaye Kanbaru ark olcak belliki. Tsubasa arkta gördüğüm bazı karakterleri tekrar görebileceğiz. Bu arada ben senjougahara'yı sevmediğim için kandırdı dedim yoksa onun harici tüm karakterler benim için yeterli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Malesef ki Kanbaru yok, Kanbaru'nun olduğu arc'i atlamak zorunda kaldilar tüm olaylar bittikten sonra gerçekleştiği için. Bundan sonraki arc Onimonogatari, Nekomonogatari Shiro'yla ayni zamanda geçiyor. Hani Araragi 2 gün falan ortalarda yoktu, o zaman zarfinda nerdeydi niye öyle üstü başi parça parça geldi falan onlari görücez. Son arc da Senjougahara'nin ama Senjou'yu pek göremiycez yine her zamanki gibi ;_; Kendi arc'inda bile sahne bulamiyo kiz.

Senjou sevilmez mi yaa, öyle dobra karakter kolay kolay gelmez :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sırada hangi ark var diyordumki Shinobu arkı çıktı. Vampir kızımızın konuşması çok şeker zaten. Bölüm

Shinobuyu son sahnelere kadar göremedik gerçi ama eğlenceli bir bölümdü.Bölümde yer alan kızlarımız lolicon harem şeklindeydi. Eğlence Mayoi ile başladı özellikle bisiklitle kaçış sahnesindeki sarılma fantezisi güzeldi. Seride beklenmedik bir şey ise Ononoki karakterinin Araragiyi öpmesiydi.(Çoğu başrol kızımız bunu başaramadı) Tam bundan sonra Sinobu uyanıp ortalığı karıştırırken. Araragi'nin Sinobuyu yakalıyıp sıkıca öpmesi şok variydi. Gelecek bölümü sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm kesinlikle loli harem oldu ciddi ciddi, fanservice açisindan DOYDUM dedim yani bölüm bitince. Çok eğlenceli bir bölümdü. Oshino Meme'nin yeğeninin oralarda koşturmasini anlamadim gerçi. O neden oralarda koşuşturuyordu, onla mi alakali yoksa bu darkness şeysi?

Senjou'ya da yazik sen o kadar çocuğa güven, Hanekawa'ya da överek anlat "muhtemelen şimdi birilerini kurtariyordur" de ama o sirada Araragi kizlari götürsün bir bir :D Müthiş bi ilişki valla, keşke senjou biraz daha gösterilse kiz arkadaş olarak. Son ark onun olacak gerçi no problem.

Hachikuji sahneleri gerçekten de harikaydi awhhh oldum izlerken <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

20. Bolüm icin

Arc Shinobu diye basladı ama Mayoi agirlikli ilerledi. Kambaru arcin ne sekilde olacagina dair biraz bilgi verdiler lakin yasanan gelismeler tum sezonlar icinde en dramatigiydi. Araragi ile Mayoi araindaki diyalog beni baya duygulandirdi. Mayoi nin bir anda gitmesini hic beklemiyordum. Umarim geri geetirmenin bir yolunu bulurlar. Bu arcin tek arrtisi Araragi 3 lolimizide öpmesi oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Senshougahara-san ve 3 bardak portakal suyu+ kaiki-san monologları :) güzel bölündü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

monogatari mi deseler aha bu?_

[bimgx=550]http://forum.paticik.com/thumbnails/bc4/c68/7e5/037/967/3a4/11c/e55/039/ac2/a9_450xNULL.jpg[/bimgx]

1-karakter gelişimi

2-çekici diyaloglar

3-düşünce tahrik eden tema müziği

4-derin

5-sembolizm

6-bu sırada shaft stüdyosunda

alttaki hemen hemen aynı,yani monogatari bu yaaaaa!:006:

[bimgx=550]http://forum.paticik.com/thumbnails/266/07f/474/5ef/56b/c09/0f6/30d/8c0/14e/c1_450xNULL.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

21. bölüm

Nihayet Senjougahara devrede her ne kadar sevmesemde. Kaiki ile olan diyoloğları ve bir birlerine meyve suyu serpmeleri etkileyiciydi. Senjougahara her türlü riski almaya hazır sevdiğini kurtarabilmek için ödeme için vucudunu biel teklif etmekten çekinmedi doğrusu. Hikayede Hanekawa ve Kanbaru'ya baya atıf vardı. Gelecek bölümü merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hachikujiyi bir daha görme ihtimalinin olmayışıyla yeni bölümleri izlemek pek zevk vermez oldu yahu . GERİ DÖN HACHİKUJİİİİİ

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

SON YİLLARİN EN ORİJİNAL OPENİNG'İ

80'ler ve günümüz animasyon karişimi, şarki seçimi de yine ayni şekilde 80'lerden bi tarz. Kaiki'nin seiyuusundan hiç beklemezdim çok güldüm ama çok orjinal olmuş ya

Tebrikler SHAFT, malum uzuun bir araya gireceğiz 3. cilt daha adam gibi tamamlanmadiği için Kizu ve Hana dişinda böyle güzel sezonlar göremeyeceğiz o yüzden böyle bir openingle monogatari defterini kapatmak çok hoş ve nostaljik oldu çok beğendim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrica romanindan Senjougahara'nin ağladiği sahneyle ilgili:

''Senjougahara Hitagi was finally able to relax for the first time now. Of course if it was just about her, she would have been stubborn and not cry over it. But because it meant her lover's life was also spared, she couldn't help but cry about it. That's the type of girl she is. She is a fool like that..''

SHAFT Senjougahara'nin bu yönlerini pek irdelemeden izleyicinin anlamasini bekliyor hep. Hanekawa için ağladiğinda da bu olmuştu, olayi bilmeyene yapmacik gelmişti ağlamasi. Aslinda sevdiklerini Araragi'nin milleti düşündüğü kadar düşünen bir karakter ama hep arka plana atilip full soğuk kanli olarak gösterilmesi üzücü. En azindan Kaiki sayesinde biraz açildi da daha çok sahnesini görebildik.

Araragi Gahara'yi zerre hak etmiyor ya. Gerçi işi pişiriyolar bi güzel :P

--

Teoriler kisminda, Openingdeki 80'lerden firlama ablanin Kaiki'nin eski sevgilisi olabileceği tadinda yorumlar var. Kaiki'nin de ayrica Gahara'nin ona birini animsattiğini düşündüğü sahneler varmiş sanirim romaninda. Eğer öyleyse çok hoş bir opening olmuş o açidan. Kaiki'nin geçmişi gibi bir şey olmuş.

Ayrica romanda GaharaxAraragi'nin ayrilabilme ihtimali üzerine teoriler var. Bazi ileri tarihli chapterlarda Araragi'yi yalniz görüyomuşuz ve Gahara'dan falan hiç bahsetmiyormuş Kanbaru'yla konuşurken.

Tabi bunlar hep tahmin.

_________

Bu başliktaki herkesin Hachikuji avatara dönmesi de ayri komedi :D NisioisiN karakterlerini öldürmeyi/hikaye çizgisinden çikarmayi falan pek seviyor zaten, bu arc'in bitiminde de veda edeceğimiz isim veya isimler olabilir :P

Artik final sezonuna geçsek de bol bol Gaen, Oshino Meme falan görsek. Patronlar konuşsa biraz :P Gerçi daha roman olarak bile tamamlanmadi final sezonu, allah bilir ne zaman gelir.

Sirada Hanamonogatari ve Kizumonogatari var. Hana ayni Neko gibi ova olacak deniyor, Kizu da film zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22-23 bölüm

yoruma ilk olarak son bölümdeki egzantrik açılış klibi 80'li yıllara götürüyor. Kaiki'ye olan sevgin iyice arttı ve Gahara'yı sevmesemde oda heroine olarak yaptığı fedakarlıklar hakkını veriyor. Nadeko kızımız ise odasında yatan gerçeklerle gelecek bölüme salındı Kaiki'nin Gaen sempaisini bile karşısına alıp başlatığı hareket sonuca ulaşabilecek mi. Anlaşılan Araragi'nin etrafındaki bayanlar yavaş yavaş kaybolacak bundan sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üleeeen bende açık buldum hachkuji geri döner diye sevinmiştim o laflarına binayen . Tekrar boynum büküldü T.T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üleeeen bende açık buldum hachkuji geri döner diye sevinmiştim o laflarına binayen . Tekrar boynum büküldü T.T

GELMMEYECEKKKK

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz da tuz getirin tam olsun artık. Benim sıralamam hachikuji>kanbaru>gahara>hanekawa(white>grey>black) birde şu ogui(büyük ihtimal yanlış yazdım)nin olayı ney yahu birden girdi seriye sanki hep oradaymış gibi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ougi bildiğiniz üzere Oshino Meme'nin yeğeni (kesin mi bilmiyoruz ama ona göre öyle). O aslinda hep Araragi'yle ayni okuldaydi ama son zamanlarda olaylara etkisi büyük oldu.

Her arc için ele alirsak:

Hachikuji arc'ta trafik işiklari hakkinda konuşmuşlardi.

Nadeko arc'ta Nadeko'ya direkt olarak "kurbani oynamayi birak" demişti, ayrica Nadeko'nun Snake God olmasinda bir parmaği olduğu söyleniyor.

Shinobu arc'ta sinifta konuşuyorlar, Hachikuji kaybolduktan bikaç ay sonra. Ougi birden gidiyor "işim var hadi görüşürüz" falan, Araragi bunun işini sorunca "yalancilari cezalandirmak" diyor. Hachikuji'yi düşünüyoruz burada bi an.

Gahara arc'ta da görücez ama anime yayinlar mi bilmiyorum.

Kanbaru arc'ta da Kanbaru'yla bi konuşmalari var, Ougi kendini "erkek" olarak tanitiyor. Cinsiyeti belirsiz yani.

Bir de ekstra Ougi Formula diye bir şey var ama bu taaa 3. sezonda.

---

Benim siralamam:

Gahara > Oshino Meme > Kaiki = Araragi > Hachikuji = Shinobu > Gaen = Kanbaru > Ononoki = Ougi > Black Hanekawa = Nadeko Medusa

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?