Jump to content
  • Kayıt Ol

Monogatari

CHOBiTS

Önerilen İletiler

gundamaster

off topic

Neden başlığın burada olduğuna dair bir açıklama yapayim.

Yayınlanmaları üzerinden bir sene geçtiği takdirde başlıklar "Anime Serileri Genel Başlığı"na taşınıyor. Yıl içindeki sezona ait olması, ulaşılmasının kolay olması açısından bu şekilde bırakıyoruz. Yoksa yanlış bir yerde değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 96
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

38

• meyday

18

• cakiphan

15

• CHOBiTS

12

painscream, ilgin için teşekkürler. smile1.gif

gundamaster, yayınladığı dönemde buraya taşınması hak verdim, fakat yayını tamamlandıktan sonra hala burada durması yanlış. Özellikle Monogatari yapımları için genel bir başlık bu, Bake, Nise vs. Bunlara dair yazmak isteyenler konuyu burada aramaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
gundamaster, yayınladığı dönemde buraya taşınması hak verdim, fakat yayını tamamlandıktan sonra hala burada durması yanlış. Özellikle Monogatari yapımları için genel bir başlık bu, Bake, Nise vs. Bunlara dair yazmak isteyenler konuyu burada aramaz.

Ben bu başlığı sadece ikinci sezon diye biliyordum, pardon. Ne kadar alakalıyım monogatari serileriyle görün :)

Genel bir başlığın burada durması tabi ki yerinde bir uygulama değil ama diğerleri için açıklamam geçerli.

Konu artık olması gereken yerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster, ilgin için teşekkürler smile1.gif

Umine çemkirene kadar ben de dikkat etmemiştim tongue.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hachikuji demeyin burada içimiz burkuluyor ;_;

Arti, ben de bilmiyordum genel başlik olduğunu. Biz aslen 2. sezonu tartişiyoruz ama malum seri ayni Kara no Kyoukai gibi; arclarin belirli bir sirasi yok. O yüzden konuşurken zaman zaman teori kurmak adina eski sezonlarda olan parçalari birleştirmemiz gerekiyor. Genel başlik daha uygun olmuş teşekkürler.

meyday'e devam, çemkirmedim ya :P Şimdi Hanekawa'nin arc'i çok berbat. Araragi de olmadiği için o kadar sarmiyor. Fakat Nadeko arc'tan sonra gelen arc, Hanekawa arc ile ayni zaman diliminde geçiyor. Hani Araragi geliyor falan üstü başi yirtik hatirlarsan, neden öyle geldiğini işte 16. bölüm civarlarinda göreceksin :P

Ben yine de yazayim recapsiz, takip etmiş olursun:

Neko: Shiro (Hanekawa)> 1-2-3-4-5 (Hitagi olmasa berbat :P )

Kabuki (Mayoi Jiangshi)> 6-7-8-9 (Sadece en sonundaki 2 sahne harici ardarda izlendiğinde sönük)

Otori (Nadeko Medusa)> 10-11-12-13 (Kimi yerlerde bayik ama Hanazawa Kana döktürmüş)

Oni (Shinobu Time)> 14-15-16-17 (Bu arc'in başlari hep konuşmayla geçiyor ama sonlara doğru ;______;)

Koi (Senjougahara END)> 18-19-20-21-22-23 (Her dakikasi harika, Kaiki <3)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UnderminE, sen de mi bilmiyordun oleyo2-1.gif

Senin sormandan başlayarak konunun resmi, içeriğindeki karışık sohbet beni öyle yorumlamaya itti, kusuruma bakmayın tongue.gif Toplu konuşulmaya mecbur eden bir hikaye örgüsü var ama, iyi oldu böyle.

Bilgiler için teşekkürler flowers1.gif

Seriyi bitirdiğimde ben yapmayı düşünüyorum ama sen daha hakimsin, hikayelerin arc şeklinde bir listesini hazırlasan da konunun başına konsa bence iyi olur.

Seri beni de yer yer baydı. Konuşmaları duyar ama anlamaz oldum bir yerden sonra.

painscream, bölüm içinde araya giren yazıları okumaya uğraştın mı acaba? Ben bunların hepsini okumaya diretiyorum bi' de...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mümkün olduğunca okudum. Hadi biz durdurup okuyoruz, televizyondan izleyenler nasıl okuyor onları? Durum hakkında genelde bilgi veriyor o yazılar, yüzünde endişe vardı, çok kızdı kesin gibi şeyler yazıyor hatırladığım kadarıyla. Okunmasa da anlaşılıyor konu elbet de o yazılar işin ekstrası oluyor. O kadar hızlı geçerken okuyamıyorlardır bence. O zaman o yazıların olmasının anlamı ne acaba ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mümkün olduğunca okudum. Hadi biz durdurup okuyoruz, televizyondan izleyenler nasıl okuyor onları? Durum hakkında genelde bilgi veriyor o yazılar, yüzünde endişe vardı, çok kızdı kesin gibi şeyler yazıyor hatırladığım kadarıyla. Okunmasa da anlaşılıyor konu elbet de o yazılar işin ekstrası oluyor. O kadar hızlı geçerken okuyamıyorlardır bence. O zaman o yazıların olmasının anlamı ne acaba ?

İşin estetiği diyip geçiyoruz :P Bazen yazilari ben yakalayabiliyorum, bazen kaçiyor. Belki de romani okumaya teşviktir. SHAFT her ayrintiyi animeye dökmeye çalişmiş, yaptiklari gülücükten, suratlarindaki 1 saniyelik kizginliğa kadar hiçbir şey fazlalik değil o seride emin olun.

Veee, arc'lari aslinda çok güzel özetlemiştim ben çeviri sayfasinda bi arkadaş için. Pain rica etsem burada ilk mesaja alinti halinde koyar misin? Şu oluyor:

Yayınlanma sırasına göre:

-Bakemonogatari

-Nisemonogatari

-Nekomonogatari: Kuro

-Bakemonogatari: Second Season (Bunun içindeki arc'ları yazmaya gerek yok zaten, arc değiştiğinde anlıyorsunuz bölüm başlarında).

-Hanamonogatari (henüz yayınlanmadı)

-Kizumonogatari (henüz yayınlanmadı)

Aşağıda vereceğim sırayı kullanarak seriye başlarsanız seyir zevkiniz bozulacak, olayları anlamakta zorlanacaksınız. Ancak tüm seriyi bitirdikten sonra bu sırayla izleyebilirsiniz.

Romanda olaylar karışık anlatılıyor; yine de tarih sırasına göre izlemek isteyenler bunu takip edebilir:

Kizumonogatari (henüz yayınlanmadı)

Nekomonogatari: Kuro

Bakemonogatari

Nisemonogatari

Bakemonogatari Second Season

Hanamonogatari (henüz yayınlanmadı)

NOT:

Bakemonogatari 2'yi de zaman sırasına göre izlemek isterseniz bölümleri biraz karıştırmak zorunda kalacaksınız; bu şekilde izlenmesini kesinlikle önermiyorum ama yine de göz atmak isterseniz:

her 5 bölümde bir gelen recap bölümleri saymıyorum

- Kabukimonogatari (6-9 bölümler)

- Nekomonogatari: Shiro (ilk 5 bölüm) = Onimonogatari (17-20 bölümler) aynı zamanda gerçekleşiyor, önce Oni sonra Neko izleyin

- Otorimonogatari (10-14 bölümler)

- Koimonogatari (21-sonuna kadar)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

painscream, çoook gıcık ya, bir göz kırpmasında üç-beş yazı ekranı geçiyor bazen, yakalanmıyor bile... Geri al-durdur, geri al- durdur... Dediğin gibi ekstrasını merak okutturuyor hepsini, aklımda acabalar varken ilerlemek ne mümkün zaten renske.gif

TV'den izleyenler fool.gif

UnderminE, süper flowers1.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen yazinca mesajimi editlemiştim, buraya tekrar kopyaliyayim bari :P

@meyday, bence hiç uğraşma aradakileri okumak için. SHAFT eğer çok önemliyse o ara-yazilar, ekranda kalma sürelerini biraz daha uzun yapiyor (bir kişinin okuyabileceği kadar süre). Gerisi o kadar da önemli olmayan şeyler. Bölümler yeterince takibi zor zaten, bir de durdurursan hiç çekilmez olur valla :D

Bölümleri izledikten sonra bölüm hakkindaki düşünceleri veya kafandaki soru işaretlerini buraya spoiler içerisinde yazarsan daha iyi olur bence. Beraber tartişiriz, hem ben kafandaki sorulari spoiler vermeden cevaplamaya çalişirim. Öyle olunca izlemesi biraz daha keyifli oluyor, biz burada chobits-cakip-ben 3 kişiydik ama yine de bir tadi vardi haftalik :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk mesaja olduğu gibi ekledim @Undermine

Ben nedense okuma ihtiyacı hissetmiştim, bazen çok hızlı geçiyor zaten. Tam geri alıyorum, durdurayım diyorum durdururken geçmiş bile sahne. Ardı ardına durdurma tuşuna basıp durduruyordum artık. Sınav döneminin çıkışında bir süredir doğru düzgün seri izlemediğimden her şeyiyle tüketmişim demek ki seriyi :011: Şimdi tatil bitti, gaz da bitti. Şimdi olsa bu kadar hızlı izleyemezdim muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

painscream, bence tatil dönemi aradan çıkararak en iyisini yapmışsın, durdur-geri al için bolca vaktin bari olmuştur :D

UnderminE, şartlar elverdiğince dediğin gibi yapmaya çalışırım. :)

Monogatari Series: Second Season | Bölüm 10

Shinobu kısmı çok şükür bitti. Zamanda geri gitme olayını gördüğüm gibi zihnen koptum. Bu nasıl kıytırık bir zaman yolculuğu tezgahıdır. Karakterleri açmak, birbirleri için önemlerine değinmek, zaman teorileri sunmak gibi dertleri var ancak konuşmalardaki, sahnelerdeki gereksizlik o denli uzatılıyor ki değerli bir şey izliyorum hissi çoktan kayboluyor.

Sengoku Nadeko kısmı başlangıcı olan onuncu bölüm, şu ana dek ilgi çekici yegane bölümüydü. Gerçekten konuşmalar, duruşlar bir yere ulaşacak hissini verebildi. Olayları sondan anlatmaya başlaması önemliydi bu konuda. Bu kısım benim için daha keyifli olacak gibi şu an.

Bi' de Ougi denilen yaratık harika bir şey. -gizem anlamında-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda Ougi gelmiş~ O karaktere dikkat et :P

Evet o Shinobu (aslinda hachikuji arc oluyor) gerçekten ardarda izlendiğinde çok boğuyor. Haftalik izlenince biraz merak uyandiriyordu ama öbür türlü felaket. O arc'in en iyi tarafi son kisimdaki süpriz zaten (Mayoi<3<3<3). Ha bir de Kissxshotxacerolaxheartxunderxblade salladim ismini şu an ahaha

Nadeko arc ise firtina öncesi sessizlik diyeyim, firtina son 6 bölümde kopuyor :P

Hem Nadeko arc'a geleceğini tahmin ederekten avatar imza seti yaptim senin için :D O arc'in openingi çok güzel ya, bizim anketlerde görememek harbiden üzdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Avatar ve imza çok güzel olmuş good-1.gif

Fırtına öncesi sessizlik mi bilemem ama şu ana dek geçen bölümler içinde Nadeko kısmının daha ilk bölümü bile fırtına, kasırga, tufan fool.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

KissxShot'u ne kadar seviyorsun bilmiyorum ama Nadeko'dan sonra tekrar Shinobu Time girecek, Shinobu'nun geçmişi üzerinde tamamen konuşmadan oluşan 2 bölüm var. Sonra 3-5 aksiyon + loliler geliyor. Haberin olsun kafan sakinken izle :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yarım saat üşenmedim oturdum iki paragraf yorum yazdım cevabı göndere tıkladım "giriş yapmadınız" diyor. :006: O yorum başka bir boyutta olan başka anime severlere giderse güle güle okusunlar artık bir daha bu başlıkta aynı yazıyı tekrar yazamayacağım ne yazık ki. :okugf:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hadi geçmiş olsun, bari özet geçseydin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Özet :

Kaiki'ye yazık oldu.

Artık bir daha ki sefere uzun yorum monogatari yeni sezonu başladığı zaman olsun. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bundan sonra sezon gelmez ya, arada ufak arc'lar var da onlar bu sezon kadar etkileyici olmayacak. Final Season gelince bol bol yazariz zaten de, daha romani bile tamamlanmadi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monogatari Series: Second Season | Bölüm 15

UnderminE, Nadeko kısmı çok güzeldi -devam edecek sanırım-, ilk kez -Medusa- Nadeko karakterini sevdim :D Sen bana önceden atmıştın şu sahnesini ama seride izlerken önceden görmemiş gibi zevk alarak seyrettim, Hanazawa Kana'nın sesinin bu tonunu ilk görüşüm sanırım ve çok iyi yedirmiş, ara ara o kısmını açıp izliyorum :D

http://www.youtube.com/watch?v=vOvMVpf3mfk

Sonra 15. bölüme kadar geldim ama ilgili değilim fazla, aklım Nadeko'da fool.gif

Edit: İmzada Nadeko olacaksa beyaz olsun -Medusa-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sana dedim HanaKana seni şaşirtacak diye. HanaKana'dan çok nadir gelen bi ruh haliydi çok da başarili olmuş ya. Ben de ara ara açip izliyorum, arkadaki müzik olsun her şey harika o sahnede. Nadeko'nun söyledikleri, konuştukça saçlarinin havaya kalkmasi vesaire 10 numara sahneydi.

Merak etme Nadeko Medusa'nin devami Koimonogatari'de :P Kaiki + Medusa Nadeko + Senjougahara = ŞÖLEN :D

Bakalim Trailer gerçek olacak mi :P

--

Şimdi Shinobu Time'dasin sanirim, 1-2 bölüm sabret sonrasi kaymak gibi akacak sonuna kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HanaKana'nın gördüğüm en sıra dışı performanslarından biri, harikaydı ve dediğin gibi arkadaki müzik çok iyi. Saçlarının kalkması gibi detaylarda aynı şekilde güzel :D

Trailer gerçek olursa 10 vericem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yavaş yavaş daha gelmedi oralara, Hachikuji'yi de görecek 1-2 bölüme :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?