Jump to content
  • Kayıt Ol

Hajime no Ippo Rising

painscream

Önerilen İletiler

5. Bölüm

Yorumlara ben de katılıyorum ve ben de Aoki' nin bu maçı alamama ihtimali üzerine düşünüyordum. Ama cidden çok iyi bir maç koydu ortaya. Rakibe artık işim bitti, 2 vuruşa yerdeyim mesajı verdi ve kendini korumaya çekti. Belki yoruldu ama şampiyonun Aoki' yi hemen yere sermek istemesi ve bunun üzerine sabırsız vuruşları şampiyonu daha çok yordu. Bu olunca da şampiyonu süzen Aoki, artık oyununu sergiledi.

Cidden boks tarihinde bu kadar gözü pek adam yoktur heralde. Tam yumruk vuracakken geri çekip çok önemli bir şey görmüş gibi yana bakmak ve rakibinin de bakacağına inanmak. Ardından rakibine bu numarayı 2 kere uygulamak cidden cesaret işi. Her maçta bu yana bakma tekniği işe yaramaz elbet, hatta bir dahaki maçta bile yaramayacaktır işe.

Ben biraz daha psikolojik bir savaş olacağını düşünmüştüm. Aoki kazanmak zorunda olduğu için, ürkek savaşacak diye geçiyordu aklımdan ama bütün seyircileri ters köşe yapmıştır Aoki' nin bu hareketi.

Çok güldüm bölüm boyunca ayrıca, hele o anlaşılmaz hareketler yaparak rakipten kaçarken yüzünün aldığı şekiller aklıma geldikçe hâlâ gülüyorum :011: Hem aksiyonu hem de komediyi çok iyi harmanlamışlar bölümde, umarım böyle heyecanlı ve güzel maçlar görmeye devam ederiz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 93
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

26

• loykad

21

• bLueeekun

12

• painscream

9

5. bölüm hakkında herkes aynı şeyleri yazmış :) Hakkını vermek lazım gerçekten çok iyi bir bölümdü. Bölüm sonunda Takamura'nın da aynı hareketi yediğine kimse değinmemiş onu da ben ekleyeyim bari. :011:

[bimgx=300]http://u1311.hizliresim.com/1h/4/u6yu6.gif[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Takamura'dan bahsetmiştim baya komikti de, gif'li olunca daha bi etkiliyor :D

3. sezon bi Kimura maçi da görsek güzel olurdu yav.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sizden farklı olarak Aoki'nin bu maçı alacağını biliyordum. Sonuçta Imae öfkesine yenilen bi boksör. Bu maçta ve maçtan önce Aoki'ye karşı öfkelenmesi "Al kemeri" dercesineydi. Ama bu kadar Aoki'lik maç beklemiyordum. İzninizle Aoki'yi Umineko'dan sonra en büyük troll olarak tarihi geçirmek istiyorum. :D Tamam 3 raound adama yem atarsın atlar ama o efsanevi sahneler nedir kardeşim. Aaa kuş var hani nerde misali olmuş. Birinciyi yedin ikinciyi de nasıl yedin be adam. Sanki hipnotize olmuş gibi "Yapmai dur" diye yalvarıyordu. Onlarıda geçtim Takamura ikinciyi sen nasıl yedin. :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya yenileceğini ben hiç düşünmedim, ilk fake'i çok barizdi zaten staminasini düşüreceği falan. Aoki ayağa kalkip yürüdüğünde evde hareket çektim AH SANA OLDU ŞİMDİ diye ahahah

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orta seviye bi bölümdü,

maçin sonucu eminim ki hepimizi şaşirtti. Çok buruldum valla yalan yok.

Kimura için her türlü de zor olurdu, en azindan şimdi yine beraber çalişacaklar. Aoki boksu biraksa Kimura da birakirdi garanti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. bölüm

Kesinlikle haksızlık olarak görüyorum ben. Aoki o kadar çabaladı ve şampiyonu 2 kere yere serdi ve diğer rauntlarda genel olarak üstünlüğünü korudu. İlk rauntlarda defansa çekilse de sadece 1 veya 2 kere temiz bir darbe yedi o rauntlarda. Beraberlik de neymiş? Yenilse daha az canım sıkılırdı valla. Darbe de aldı ama insanın içine sinmiyor

Sadece o yana çevirme tekniğine bile +5 puan verilir, hangi maçta görülmüş öyle teknik :011: Tamam, yendiğini sandık. Bizi ters köşe yapacaksan bari yenilsin de içimizde burukluk olmasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 07

Takamuraaa :animation732xl9vh:

Miki Shinichiro sesiyle psikopat Sawamura'da ortaya çıktı. Yaman bir rakip olacak!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. Bölüm

• Aoki'nin hayranlarını salona getirmesiyle başladı bölüm.

[bimgx=400]http://i.imgur.com/k2PFa38.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i.imgur.com/g963gn5.jpg[/bimgx]

• Aoki'den başka kimsenin sözünü dinlememeleri de epey cesaret gerektiren bir işti. Sonuçta 2 tane şampiyon var orada. qkasd

[bimgx=400]http://i.imgur.com/rBCGo9x.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i.imgur.com/lmsib87.jpg[/bimgx]

• Takamura'nın maçına gelecek olursak; Takamura'dan öyle bir hareket hiç beklemezdim. :011: Bildiğin troll king'lik yaptı orada. qkralll

[bIMGX=400]http://www.mediafire.com/convkey/537f/apk26a5q1y2kbtefg.jpg?size_id=5[/bIMGX]

• Ippo'nun yeni rakibide belli oldu bu arada, çok manyak bir elemana benziyor.

[bimgx=400]http://i.imgur.com/3QIvIQt.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i.imgur.com/F8G0CqV.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklediğim rakip geldi, böyle dövüşen karakterleri her zaman sevmişimdir. Acımasız ve sonuna kadar istediğini almak için her şeyi yapan karakterler. Ippo bunu nasıl yenecek diye düşünüyorum ama çok zor görünüyor. Dempsey Roll işe yaramayacak muhtemelen, yumruk yumruğa dövüşte de Sawamura daha üstün gözüküyor, counter yumruklar sayesinde. Ippo' nun karşılaştığı en güçlü rakip olabilir bence. Merak ve sabırsızlıkla bekliyorum bu dövüşü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Yalnız Sawamura'nın o hareketleri ne kadar hoşumuza gitse de ve psikopat dövüşçü sevsek de, boks lisansı normalde elinden alınmalı. Sokakta bile bir sürü olaya sebep oluyor. Bu adamda tutmazlar o lisansı. O mantıksız olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adama suçüstü yapabilseler ya da mağdurlar şikayet edebilse alacaklar ama malesef yapamıyorlar. Gazetecimiz zaten açıkladı sadece dedikodu olarak biliniyor.

Beklediğimiz adam geldi ve bana biraz Bryan Hawk'ı hatırlattı. Belkide Hawktan sonra en deli karakter olabilir bu. Ippo ciddi ciddi endişelenmeli Sawamura için. Adam gözünü tutmayanlara bile ne yaptığını gördük. Ippo Dempsy Roll ile yenmek istiyor ama umarım yeni hareketler öğrenir. Yoksa Bleachte uyuz olduğumuz bir durum Ippoda da yaşanabilir. Nasıl Ichigo'nun Getsugası varsa Ippo'nunda Dempsysi var durumu. Umalım ki olmasın.

Takamura harbiden trol kralı ya. Aokiden öğrendiği bir hareketi kullanacağını hiç düşünmezdim. Adam her şeyiyle trol zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 8

Sawamura harbi harbi deli karakter. Ippo Dempsy geliştirme çabasında ama işe yarar mı? Çünkü Sawamura sanki Dempsy'i yıkmak için yaratılmış gibi. Adam her şeyiyle Dempsy', kıracak her şeyi var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben daha 7. bölümü yeni izledim, tek bir şey söyliycem. Vokalli müzik böyle kullanilir. SnK'nin görüp biraz örnek almasi lazim :D Bu sezon müzikler çok rock havasinda gitmese de (daha çok piyano caz falan var) ciddiyeti çok iyi sağliyorlar müziklerle. Hele yeni boksörümüzün sokak hayatini gösterirken birden giren o vokal kanimi dondurdu, o kadar gitmiş ki o sahneye.

Çok iyi gidiyor sezon kisacasi.

8. bölüm

VOORRGG-SANNNN <3

9. bölüm

O kadar sezon içerisinde adam gibi ağladiğim 2-3 sahne olmuştur (ippo'nun annesi hastalaninca boksu biraktiğinda arkadaşinin kendinden utanmasi vs).

Ama şu Volg ne zaman olayin içine girse hep hüngür hüngür ağlayasim geliyor 2 kere üstüste veda ettirilmez ki ;_; Rusça söylettiği yerde mendil aramayi falan unuttum zaten grip grip salya sümük gitti ;_____;

Dat ass ippo http://puu.sh/5Kfy9.jpg

10.bölüm

Ovvv Mashiba'yi ilk kez böyle gördük ben bile çok gerildim izlerken. Sabirsizlikla bekliyorum diğer bölümü, muhtemelen ippo hastanelik olacak, Takamura'nin maçlarina yoğunlaşicaz ondan sonra.

Şurada bi Volg eksik beee ;___;

5Kh90.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu hafta yeni bölüm yok muydu? Çok eksik hissettim bu haftasonu :aglama2:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

YAPMAYİN BEEE tam da en heyecanli yerinde ;__;

Güzel bi maç bizi mi bekliyor olacak yani şimdi D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Harbiden güzel bi maç bizi bekliyormuş, kalbim yerinden firladi böyle yataği falan yumrukladim ne heyecanli bi maçti öyle yaa. 4 bölüm sürsün yine izlerim mükemmel gidiyor. (bullet <3)

ippo ters dempsey'i ne zaman kullanicak acaba

Şaka maka 3 sezonda gördüğüm en iyi 3 maçtan birisi olucak bu maç.

Not geçeyim bu hafta 2 bölüm yayinlandi.

13

The anti anti anti dempsey ahaha

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

13. bölümdeki yaburi yaburi yaburi dempsey roll'dan sonra bu haftaki bölümün daha sakin geçmesini bekliyordum ki öyle de oldu lakin kalitesinden hiç ödün vermeden.

Umezawa_kun'un başarılı olmasını çok istiyorum. Orada Ippo'nun annesinin karşısında başını eğdiğinde içim bir cız etti. Neyseki anneden güzel sözler dökülüverdi de ortamın duygusal aurası yerini cesaret ve kararlılığa bıraktı.

Umezawa'nın mangasının kapış kapış okunması ve sonrası da ayrı komikti. Bu tayfa neye el atsa bir komedi vuku buluyor.

Itagaki'nin, Ippo'nun yaşam stilini kendine icra etme çabaları akıllıca olmuş ve ona da yarar sağladı. Daha detaylı Itagaki maçları bekliyorum; sanıyorum önümüzdeki bölümlerde de çok önemli bir maçı olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 16

Yine katıla katıla güldüğüm bir bölüm oldu. qhey

Ippo ve Itagaki Aoki,Kimura ve Takamura'nın rakipleri açıklandığında birbirlerine olan iddiaları sırasında gülmemek için klendilerini tutarken ben kahkahalar içerisinde izledim bölümü.

Her şeyden çok Kimura'nın bir maçını göreceğimize sevindim. Uzun süredir bir maçını izlemedik onun. Yine enrteresan tipte rakipleri var.

Takamura'nın rakip Eagle ise oldukça çetin ceviz bir şeye benziyor ve korkarım ki Takamura yenilecekmiş gibi geliyor bana. Eleman tam bir örnek sporcu görünümünde. Miyata'nın bahsettiği gibi kuralına göre boks yaptığından Takamura için oldukça zorlu bir rakip olacaktır. Brian Hawk'ın da Takamura ismini duyduğunda kendinden geçmesini görmesi onu bu dövüşe daha bir odaklamış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun uzun sıfırdan yazmaya erindim izninle yorumun üzerinden olaya giriyorum gundam-san;

Bölüm 16

Yine katıla katıla güldüğüm bir bölüm oldu. qhey

Ippo ve Itagaki Aoki,Kimura ve Takamura'nın rakipleri açıklandığında birbirlerine olan iddiaları sırasında gülmemek için klendilerini tutarken ben kahkahalar içerisinde izledim bölümü.

Her şeyden çok Kimura'nın bir maçını göreceğimize sevindim. Uzun süredir bir maçını izlemedik onun. Yine enrteresan tipte rakipleri var.

Rakiplerinin saç stilleri cidden komediydi. Açıkçası hal böyle olunca bölüm komedi ağırlıklı olacak sandım bir an ama Eagle'ı görünce işler değişti. Bölümün ilk başında izlediğin her şeyi bir an unuttum diyebilirim.

Takamura'nın rakip Eagle ise oldukça çetin ceviz bir şeye benziyor ve korkarım ki Takamura yenilecekmiş gibi geliyor bana. Eleman tam bir örnek sporcu görünümünde. Miyata'nın bahsettiği gibi kuralına göre boks yaptığından Takamura için oldukça zorlu bir rakip olacaktır. Brian Hawk'ın da Takamura ismini duyduğunda kendinden geçmesini görmesi onu bu dövüşe daha bir odaklamış.

Abi Miyata'nın ne dediğini falan çok sallamamak lazım bence. Takamura yense de yenilse de ki kesinlikle yenmesini istiyorum, çok müthiş bir maç olacak. Bu arada Hawk maçı sırasında bütün Japonya'ya karşı yapmış olduğu bir espiriyi hatırladım. Takamura kadar büyük troll yok diyorum. :011: Eagle'ın sportmen birisi olması gözümde kendisine karşı bir şey kazandırmadı. Takamura'yı desteklemeye devam. Çünkü Takamura'yı bize öyle bir tanıttılar ki herkes nasıl bir adam olduğunu biliyor. Kral adamsın Takamura-san. qkralll

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Takamura'nın büyüklüğü tartışılmaz zaten. Ben de tabi ki yenmesini istiyorum. Fakat bölümde öyle bir hava yaratıldı ki sanki yenilecek hissini verdiler. Kazanırsa iki kemerinde sahibi olacak ama kazanamasa da zaten bir kemere sahip falan. Hawk ile olan dövüşteki trolünü hatırlayamadım hafızam o kadar iyi değil. Düyanın bir kralı olacaksa o da Takamura olmalı.

İmza isteyen çocuklara yaptıklarını onaylamıyorum ama qhey

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Seri 4 bölümden oluşan Sengo-hen isimli spinoff hikaye(War Arc'ından sonra yayınlanacak.) ile Mart ayında sona erecekmiş. Kamogawa'nın gençliğini anklatacak bu yan hikayede seslendirme Miyano Mamoru'ya verilmiş.

Biliyorsunuz ki Kamogawa'nın asıl seiyusu Kenji Utsumi'ydi ve o da geçen sene haziran ayında vefat etmişti. Kamogawa'nın baş rakibi Ginpachi Nekota ise geçtiğimiz günlerde vefat eden Ichiro Nagai tarafından seslendiriliyordu. Bu yan hikayede Nekota'nın genç halini Hiroyuki Yoshino seslendirecekken, Yuki isimli bayan karakterimizi de Fumiko Orikasa seslendirecek.

Kaynak:ANN

İki veteran seiyunun anısına yapıldığını düşündüğüm bu spinoff hikaye bakalım nasıl olacak. Yalnız beni düşüncelere gark eden konu ise, bu hikaye nedeniyle Takamura ve Miyata dövüşlerini tamamiyle görebilecek miyiz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber için teşekkürler. Spinoff seri hangi zaman diliminde geçiyor, belli mi? 80'ler olabilir mi mesela? Özellikle 80'ler Japonya'sını oldukça severim, eminim ki her şekilde güzel bir çalışma olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Japonya'nın savaş sonrası döneminde (muhtemelen 2. Dünya Savaşı sonrası. 1945'den sonrasına tekabül ediyor.) geçecekmiş hikaye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?