Jump to content
  • Kayıt Ol

Hajime no Ippo Rising

painscream

Önerilen İletiler

spin-off'u seriye mi dahil edecekler :( Keşke OVA halinde falan yapsalardi, Miyata gene çöpe gidecek desenize.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 93
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

26

• loykad

21

• bLueeekun

12

• painscream

9

gundamaster
spin-off'u seriye mi dahil edecekler :( Keşke OVA halinde falan yapsalardi, Miyata gene çöpe gidecek desenize.

Malesef öyle gözüküyor :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

17. Bölüm

Seri içerisinde Aoki > Kimura olmasi hiç hoşuma gitmez oldu ya. Eskiden ikisine verilen sahne/kaderleri hep ayni şekilde giderdi, yavaş yavaş Aoki'ye doğru kayiyor. Yeni teknikler, kiz arkadaş, komiklik, maçlara verilen süre vesaire. (Tamam Mashiba vs Kimura var; ama o başka bir mevzu)

Kimura'nin bi tane tekniğini söyleyin deseler "kaçiyor işte adam Miyata gibi sanirim" falan derim heralde; ki Kimura en sevdiğim yan karakterdir seride. Ne bir teknik powerup'i var, ne kaderinde powerup var. Sadece maça çikiyor, iki üç vur iki üç dayak ye ondan sonra berabere bitsin. Tamam Aoki'nin maçlari da berabere bitiyor ama sadece bu sezon Aoki'nin maçlari kaba hesapla 2,5 bölüm etti. Kimura'ninkileri toplasak 1 bölüm anca ediyor.

Vorg'u harcadiklari gibi Kimura'yi da harcayacaklar diye korkuyorum. Gerçi elbette manga-ka'nin hiçbir karakteri çöpe atmadiğinin farkindayim (Bkz: son chapter'lardaki Vorg). Kimura'ya da güzel bir şeyler gelecek deeeeeeee artik ne zaman bilinmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 18:

Olmadı böyle 5g4

Miyata'nın dövüşü çok kısa kestiler :/ En azından ne kadar gelişmiş olduğunu izleyebildik. Daha uzun sürseydi keyfi çok başka olacaktı. Takamura'nın maç başlıyor. 3 Bölümde de onu bitirecekelr demek ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber için teşekkürler. Spinoff seri hangi zaman diliminde geçiyor, belli mi? 80'ler olabilir mi mesela? Özellikle 80'ler Japonya'sını oldukça severim, eminim ki her şekilde güzel bir çalışma olacaktır.

Yanlış hatırlamıyorsam mangaka mangaya başladığında (900 küsür chapter önce yani), 87 yılı falandı sanıyorum, yani Ippo boksa merak saldığında 15 yaşlarında iken bir çoğumuz ya doğmamıştı yada yürümeyi yeni yeni öğreniyorduk. Her boks maçı sonrası birkaç ay dinlenme süresi ve maç ayarlanamama gibi durumları da katınca ve Ippo her ne kadar 20 civarında maç yaptıysa bile tahminimce hikayede 2000li yıllara anca gelmiştir.

Spinoff kısım ise ikinci dünya savaşı sonrası geçiyordu. 4 bölüm ne kadar yeterli olur bilmiyorum ama eminim o bölümler epey keyif verecektir. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben miyatanın bir an önce hikayeden çıkmasını isteyen birisiyim. Sevmiyorum bu karakteri ve bu bölümde uzatmadıkları iyi oldu bence. Hatta ippoyla dövüşlerinden önce birinin onu yenmesini istiyorum. İppo'nun miyata fanlığıda sinir bozucu açıkcası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Kudo Shin'ichi

Miyata'nın karakterini beğenmeyip onu sevmeyebilirsin fakat anime içindeki yeri önemli. Kendisinin boks stili animede önemli yer oynuyor. Ippo'nun stilinden çok farklı ve öyle bir rakibe karşı Ippo'nun göstereceği performans ve maçta çok önemli.

Ippo'nun Miyata sevgisi de bu boks tarzından geliyor ve rakibine çok saygılı bir eleman. Bundan önce dövüştüğü her rakip için de aynı şeyler geçerliydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kudo Shin'ichi

Miyata'nın karakterini beğenmeyip onu sevmeyebilirsin fakat anime içindeki yeri önemli. Kendisinin boks stili animede önemli yer oynuyor. Ippo'nun stilinden çok farklı ve öyle bir rakibe karşı Ippo'nun göstereceği performans ve maçta çok önemli.

Ippo'nun Miyata sevgisi de bu boks tarzından geliyor ve rakibine çok saygılı bir eleman. Bundan önce dövüştüğü her rakip için de aynı şeyler geçerliydi.

Eninde sonunda bunlar dövüşecek ve ippo yolunda ilerleyecek(Tabi mangaka bir gıcıklık yapmazsa), bence bunu çabuk halledip beni sevindirseler.:D Hayranlık, özenmek durumu çok abartılıyor ipponun ki.(mangaka tarafından)

Yani dediğin gibi önemli tabi ama olmayadabilirdi de bence güzel olmamış öyle.

mangayla ilgili spoiler:D

Bu arada mangasını da baya okudum 900 lü bölümleri geçmiştim sanırım. Ama beklediğim şey olmamıştı henüz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Kamagowa'nın salonunda beraber çalışmaya başladıkları andan itibaren belliydi zaten karşılaşacakları.

Miyata Ippo'nun dövüş stilinin tam karşıtı ve onu alt edebilecek bir teknikle dövüşüyor. Nasıl ki Dempsey Roll'un counter ile kesileceği ve kesilirse de Ippo üzerinde büyük bir etki bırakacağında açıklandığı gibi. Lakin ne oldu? Ippo bir yolunu buldu.

Bu iki karakter hemen karşılaştırılırsa kendilerini yeterince geliştirmeden karşılaşmış olacaklar ve bir şeyler eksik olacak.

Her ikisi de en iyi oldukları dönemde birbirleriyle karşılaşmak istiyorlar; durum bu esasen. Sadece bu ikisi karşılaşsın odaklı izler okursan zaten zevk alamazsın. Yan hikayeler ve dövüşlerin zevkini çıkarmaya bakmak lazım.

Aman mangadan spoiler vermeyin. Mangadan spoiler verecekseniz de "Manga spoiler" diye başına belirtin. Keyfimiz kaçmasın bizim de :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dediğim gibi haklısın zaten ama benim için merakla beklenen bir şey değil miyata vs ippo. Ben daha çok ipponun dünya arenasında ne yapacağını ve oradaki rakipleri merak ediyorum. Animede gelinen noktada artık yeterince geliştirdiler kendileri bence bitsin bu iş artık. Bunlar bana biraz naruto, sasuke rekabetini anımsatıyor.:011:(animeleri kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın)

Bu arada umarım ciddi bir sıkıntı yaratmamıştır spoiler? Çok önemli bir şey yazmamıştım. Yine de spoiler içene almıştım.:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu arada umarım ciddi bir sıkıntı yaratmamıştır spoiler? Çok önemli bir şey yazmamıştım. Yine de spoiler içene almıştım.:D

Manga içeriğini tam olarak anlatsaydın yaratırdı çünkü animeden spoilerdır diye direk açmıştım. İçeriği çok masum olduğu için sorun yaratmadı elbet :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Takamura' nun dövüşü yine nefes kesici. Takamura' nın karşısında zorlu biri var. Şampiyonun gardı kuvvetli ve Takamura' nın bir açık vermesini bekliyor. Şampiyon üzerinde Takamura' nın yumrukları işe yaramıyor gibi gözükse de aslında zihinsel olarak işe yaramaya devam ediyor. Takamura bir planı olduğunu söyledi. Nasıl bir planı var bilmiyorum ama bu dövüşlerden çok zevk alacağımızı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben seriye biraz ara verdim, Takamura'nin maçlarini haftalik izlemek benim için ölüm olur. 1-2 hafta bekletip sonra tüm maçi maraton yapmak daha heyecanli oluyor, hele ki Takamura'ysa ooo :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Takamura maçı da 3 bölüm sürecek. Kaldı iki bölüm. Biriktirmeden de izlenebilir. Hala içimde yenilecek gibi bi his var ama yanılmayı umuyorum. bu maçın galibini pek kestiremedim. Eagle gayet iyi dövüşüyor ve akıllıca boks yapıyor. Takamura ise daha çok aşağılanmayı kabul edemiyor ve tüm gücünü ortaya koyacak. İradesi fazla olan maçı kazanacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bütün raundların geçen bölümdeki gibi olmasını beklemek hata olur. Eagle, Hawk'tan daha güçlü bir boksör ve sonraki bölümlerde maç daha bir gaz hale gelecektir eminim. Mangadan sonucu hatırlıyorum ama maçtaki olayları tam hatırlamıyorum. Spoiler verecek de değilim, merak etmeyin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ilk sezonu yeni izliyorum da 60 bölümde sendo ve vorg dövüşürken çalan 10-15 saniyelik bir müzik var daha sonra tekrar çalıyor mu o çok gaz verici birşeydi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 20

Çok fena bir maç oluyor Takamura'nın her maçında olduğu gibi. Bakalım son darbeyi kim vurup ringden galip ayrılacak. Bir sonraki bölümde hezimet mi, galibiyet mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20. bölümün en akılda kalıcı kısmı yarılan kaşlar ve boksörlerin bunu avantaj olarak kullanma durumları ve tabii ki seyircilerin verdiği tepkilerdi. Date-sanın yorumu de bunu özetledi zaten. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 20

Eagle Takamura'nın gözü yaralıyken temiz bir dövüşü düşündü ama aynı şeyi Takamura düşünmedi. Takamura'ya tam sitem edecektim ki ta ki Date-san'ın açıklamasına kadar. Adam haklı. Profesyonelsen yapmak zorundasın. Ortada olan bir maç oluyor. Nakavttan ziyade kimin yarası daha kötü olacak, hakem oyunu durduracak mı? gibi düşünceler oluyor, olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de sonunda yetişebildim seriye. Dövüşlerin güzelliği kaçinilmaz zaten de, ben daha çok İngilizce kullanimina güldüm. Bizimkinin korkudan "Jeesuus" dediği bir yer vardi hiç beklemiyordum istemsiz gülme tuttu :D Bir de "Oh my godddd" vardi tabii.

Fakat dövüş sirasinda en etkileyici sahne, Takamura'nin yaptiği "ippo" benzetmesiydi ki izleyiciyi bambaşka bi noktaya götürdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 21

Ohh be!

Soğuk terler döktüm şu bölümü izlerken. Takamura2dan şüphelendiğim için kendimden utanıyorum lakin eagle'da hiç yenilir yutulur cinsten bir boksör değildi. Şartları biraz daha zorlasa alabilirdi maçı.

Takamura'nın görmeyen gözlerle kendini aşarak, aslında kamogawa'nın temellerini uygulayrak kazandığı en büyük maç oldu bu. Nasıl bir kazanma arzusu ve istekti o yumrukların ardındaki. Koç'un hayatını harcama isteğiydi ayrıca onu bu kadar ateşleyen. son kısımda Eagle'ı devirdikten sonra boşa salladığı yumruklar ve o sırada çalan müzik epey etkileyiciydi.

10 numara bir bölüm olmuş. Seri haftaya Kamogawa'nın gençliğinin anlatılacağı bölümle devam edecek. Rising hikayesini bu bölümle bitirdik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Of harikaydi ya, Rising'i olabilecek en güzel şekilde bitirmişler. Etkileyici ama sonunda yine Takamura bildiğimiz Takamura, koç bildiğimiz koç, Aokimura yine bildiğimiz ikili. Ne olursa olsun maç sonrasi her şey ayni kaliyor. 10/10 vallahi.

Bir an doktor maçi durduracak sandim ama Eagle ve Takamura'nin kollarini havaya kaldirip milleti gaza getirmesi çok etkileyiciydi. Kolay kolay Takamura'nin rakiplerine karşi saygi duymam fakat Eagle çok kaliteli bi ekleme olmuş seriye. Takamura'ya öğrettiği çok şey oldu, biz de ippo'nun gelecekte ne tür bi boksör olacağini görmüş olduk. Eagle kadar güçlü olacak demek ki.

Fakat en sonunda Takamura'nin sanki koçla antreman yapar gibi yumruk atmasi, bir de üstüne koç en son o yumruklari yakalayinca her zamanki gibi "iyi vuruş" tadinda yorum yapmasi çok etkileyiciydi. Gözlerim doldu vallahi yalan yok. En sonunda koç zaten tanimladi: "Benim için Takamura dünyanin en iyi oğlu" diye, çokk etkileyiciydi. Ayni baba-oğul gibiler gerçekten de, aralarindaki bağ çok güçlü.

Kamogawa'nin gençliğini bi Takamura'nin ayiyla dövüştüğü yerlerde görmüştük, göründüğü kadariyla epey etkileyicilerdi. 4-5 bölüm kaldi bakalim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri ne çabuk da ana kısmı bitirdi. İnsan izlemeye doyamıyor bu seriyi, sürekli devam etsin istiyor. Eagle bana Vorg' u anımsattı biraz. Vorg' u da severim, onun yanında Eagle da sevdiğim bir karakter oldu.

Bölüm baya iyiydi. Maçı durdursaydı hakem ve Eagle veya Takamura yenseydi ikisi de tatmin olmayacaktı. Bir an ben de yenilecek diye korkmadım değil. Ama görmemesine rağmen bu denli bir dövüş çıkarması etkileyiciydi. Fazla söylenebilecek bir söz yok, çok iyi bir dövüştü.

Umarım çok geçmeden yeni seri haberini duyarız(Daha bu seri bitmedi ama ana kısım bitti sonuçta.) Fazla bekletme bizi Ippo.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Eagle konusunda ikinize de katılıyorum. ilk boy gösterdiğinden beri sportmen bir sporcu olduğunu gösterdi. Umine'nin değindiği, Ippo'nun gelecekteki hali Eagle'dır kısmı çok ama çok doğru bir yaklaşım.

Bizim Ippo'ya da öyle bir sporcu olmak düşer.

Bu ekibi ilzemek büyük keyif daha birinci bölümün yayınladığı hafta sanki dün gibi geliyor bana. ilk bölümü izleyipte o heyecanla yaptığımız yorumlar. Aradan 20 hafta geçti neredeyse ama hala etkisi üzerimde. Sırf bu yüzden Ippo serisi 25 bölümlük sezonlar değil de ilk seri gibi en az 75 bölümlük sezonları hakediyor. Tabi anime dünyasının şu an geldiği durum belli ve malesef buna izin vermiyor.

Güzel bir serüven oldu. Kamogawa arcını da izledikten sonra sanırım uzunca bir süre Ippo göremeyeceğiz :/

İlk postumda paylaşmamışım ama şu yine beni bitirdi

[bimgx=600]http://puu.sh/7gd7u.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezonla 3. sezon arasinda 4 sene vardi, tahminimce bu sefer bi 4 sene beklemeyiz. 2. sezon da güzeldi falan ama 3. sezon açikçasi 2'den daha fazla ses getirdi ve daha kaliteliydi. Olumlu tepkiler aldi seri, 4. sezonun gelmesi bu kadar zaman almaz bence.

Tabii gelirse inşallah ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?