Jump to content
  • Kayıt Ol

Hajime no Ippo Rising

painscream

Önerilen İletiler

Devam haberini en kısa sürede alırız umarım. Ana kısmın bu bölümde bittiğini bilmiyordum, sizden öğrendim. O zaman klasik Ippo komedileri gelecek. Komediyede varız biz. :D

Eagle'ın Ippo'nun gelecekteki hali olduğuna katılıyorum ama Eagle'a birde üst düzey yumruk gücü eklersek, tam Ippo olur. :D Anime'nin devam haberini almazsak mangaya geçerim belki. :)

Bölüm gerçekten ama gerçekten süperdi. Doktor'un durdurmak istemesi ama Takamura ve Eagle'ın seyirciyi coşturarak devam etmeleri, Takamura'nın dövüşü ve diğer hepsi. Ippo'nun en son söylediklerini göz önüne alırsak, sanırım Ippo'da artık bir hedef görebiliriz.

Sizde de öyle oldu mu bilmiyorum ama bu sezon maçları 2-3 bölüm sürsede bana nedense çok kısa gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 93
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

26

• loykad

21

• bLueeekun

12

• painscream

9

Benim için bölümün en etkileyici kısmı Date-san ve Ippo arasında geçen konuşmaydı, Date-san'ın Takamura göremediği halde yumruklarını nasıl isabet ettirebiliyor sorusuna, Ippo'nun milyonlarca kez çalıştığımız için, gözlerimizi bağlasak da isabet ettirebiliriz, çünkü kaslarımız rakibin tam olarak nerede olduğunu biliyor demesi aslında sadece dramatik olarak değil ayrıca yıllar boyu sıkı çalışmalarının sonucu içgüdülerinin de aynı şekilde geliştiğinin göstergesiydi.

Ayrıca Takamura'nın nakavt sonrası boşa yumruk sallaması epey duygusal bir sahneydi. Aokimura'nın saç kesim sahnesi de bombaydı yine. :)

@bLue-Dragon: Maçların eski sezonlara göre daha kısa sürdüğünü bir tek ben düşünmüyormuşum demek ki. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 22

Maziye bu bölümle girdik.

Nekota ne kadar yakışıklıymış gençliğinde :) Kamagowa'da karakter olarak Takamura gibi, bildiğin hödük :) Bir bayana öyle mi davranılır? Savaş zamanı olduğundan Amerika'lılar münasebet epey fazla. İkisi de genç delikanlı ve ülkelerinin bu durumda olmalarına kızdıkları gibi böyle aiağılanmayı da yediremiyorlar. Çok pis dayak yediler Amerika'lıdan ama intikam kötü olacak herhalde. Birbirleriyle her konuda yarış halinde olmaları epey güldürdü.

Nekota'nın gençliğini seslendiren Hiroyuki Yoshino'yu çok başarılı bir seçim olarak görüyorum ama aynısını Kamogawa'yı seslendiren Miyano Mamoru için söyleyemeyeceğim. Sert bir karaktere hiç gitmemiş onun bishie sesi.

Eğlenceli bir arc olacak bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amerikalı boksörle kapışan diğer Japon boksör daha önceden Ippo'nun karşılaştığı bir boksörün hocasıydı, Amerikan askerlerinden kibar biri daha vardı, o da aynı şekilde başka bir boksörün hocasıydı. :D

Nekota'nın ses cuk oturmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kibar asker Hawk'ın hocası, askerden dayak yiyen kişi ise Volg'un hocasıymış :D

Bölüm 22

Geçmişe olan yolculuğumuz başladı. Bu arc ile alakalı iyi şeyler duydum. Neler olacağınıda tahmin edebiliyorum ama bunu aklıma getirmeyip her zamanki gibi Ippo'nun seyir zevkini devam ettireceğim. Nekota harbiden de gençken bayağı yakışıklıymış. Kamogawa yaşlıyken neyse gençkende aynıymış. Adam yine hissettiklerini dışarıya bir türlü vurmak istemiyor. Ayrıca bu arc bana Ip Man 2'yi anımsatıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 23

Dramatik bir bölümdü. Nekota'nın içinde bulunduğu durumu, eğer hikayesinin sonrasını bilmeseydim karamsar bir şekilde sonladırırdım. Kamogawa'dan çok daha iyi bir boksör olarak gözüküyor. Ya da daha hızlı bir boksör demek lazım kendisine. Doğal yetenekle de doğmuş gibi. Kamogawa ise çok çalışan bir boksör tipi. Burada ortaya yine doğuştan yetenekli mi daha iyidir yoksa çok çalışan mı daha iyidir sorusu akıllara geliyor.

Açıkçası 4-5 bölümlük bir arctansa tam olarak bu ikisinin zamanını anlatan bir Hajime Ippo spinoffu izlemeyi isterdim.

Nekota o Amerika'lıyı yenmedi galiba bir süreliğine dizlerinin üstüne düştü sanırım. Maç devam ediyor olmalı ki, Nekota geçirdiği boks sarhoşluğu yüzünden maçı kaybedebilir. Sonrasında devreye Kamogawa girecek diye düşünüyorum. Hatun kişi de neden hödük adamı tercih etti anlam veremedim. Bu hatunlar işlerini bilmiyor :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nekota'nın gençliğinin animede bu kadar iyi adapte edileceğini tahmin etmemiştim. Ses, görüntü, kişilik hepsi on numara. Ne kadar hayali karakter de olsa içinde bulunduğu duruma üzülüyor insan. Bir de Miyata'yı andırıyor bana.

Bölüm sonundaki sahne evet nakavt değildi, ama darbe almadan indirmiş iri cüsseli rakibini. Hatun kişi Kamogawa'yı neden tercih eder, arada hiçbir yakınlaşma olmadan, yada bunu animede göremeden, mantığım almıyor. Hakkaten bu hatun kısmısı bilmiyor işini. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir bayan arkadaştan cevap bekliyoruz hatun kişinin seçimine ilişkin.qkasd

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamabi

iki sorunun cevabını da gelecek bölümlerde göreceksin. (benimki de laf, elbette göreceksin. anime bitiyor) Lakin çok çalışan mı daha iyi yoksa doğuştan yetenekli mi sorusunun cevabı zaten animenin ana sorunsalı. İppo vs Miyata :D Gerçi miyata da yetenek de var çalışma da var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Aequitas

İlk sorumdan kastın hatun kişi sorunsalı ise ona kendimce de bir cevabım var ama onu kabul etmiyorum. Bir bayandan duymak istiyorum ve anime nasıl anlatacak onu da merak ediyorum.

Ippo'da çok yetenekli ama çalışmayı da boşlamıyor. bir sürü boksör var hem yetenekli hem çalışkan; Volg, Sendo, Miyata gibi. Bir şekilde birbirlerinden teknik olarak ayrılıyorlar ve güç farklılıkları da orada ortaya çıkıyor.

Kamogawa arcda ise Nekota pek çalışmasa da tensai bir tipe benziyor. O beyin sarsıntıları olmasa Amerikalı onun elinden kurtulamaz bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundam

Nekota daha ne yapsın adam sabahtan akşama kadar bisiklet taksi göreviyle uğraşıyor, Kamogawada inşaatta çalışıyor. Kamogawayı boks çalışırken gösterdiler ama bu Nekota'yı boks çalışmıyor diye göstermez ki. :D İkisinin boks dışında yaptığı çalışmalar vücudu bayağı geliştirecektir. Bakınız Ippo. Balıkçılık sayesinde kas yaptı. Şimdi ise Itagaki yapmaya başladı ve sonucunu en son yaptığı dövüşte aldı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@blue

Doğru önermelerle yanlış argümanlarda bulunuyorsun. Nekota'nın sadece bisiklet sürmesi, yalnız bacak kaslarını çalıştırır. Alt bölgesi çalışan bir boksör olur yalnızca. Bunların üst ve merkez bölgelerinin de sağlam olması gerekli.

Nekota'nın boks üzerine çalışıtığı gösterilmediği sürece, çalışmıyor anlamına elbette gelmiyor. Kamogawa daha çok asılıyor gibi gözüküyor o duruma. Yine de Nekota'nın boks üzerine daha yetenekli olduğunu düşünüyorum. Zaten Kamogawa'da kabul ediyor bunu. Amerikalı askeri yense yense Nekota yener demişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim demek istediğimde zaten o. Alt bölgeyi çalışıyor, üst bölgeyide zaten çalıştırıyordur. Sadece bize göstermediler. Bu maçtan sonra gösterirler mi bilemiyorum. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bisiklet olayı hatun kişi devreye girdikten sonraydı, öncesinde tam olarak ne iş yaptıkları söylenmedi belki ama baya baya boks maçlarına çıkıyorlardı Kamogawa ve Nekota, bundan para kazanıyorlardı, hatta ringde başabaş oldukları söyleniyordu, aralarındaki rekabeti gördük zaten. Bu rekabet bence ön çalışmasız olmaz, animede gösterilmedi belki ama boş vakitlerinde boks antrenmanı yaptıkları bariz bence. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 24

Bi Ippo gördüm sanki. :D

Ah be az daha Nekota maçı alıyordu. Amerikalı maçı kişiselleştirmeyi bırak adam ükeselleştirdi ve kendi onurunu hiçe sayıp Nekota'ya faullü girdi. Faullü girmesinin sonucu Sarhoş yumruk devreye girdi. Sonrası malum tek taraflı dövüşe döndü. Maçın sonucunun ve Amerika'lının lafının altında kalır mı Kamogawa? Kalmaz. En kısa sürede dövüştüler, daha da güçlendi ama onun maçıda tek taraflı geçiyor. En sonunda Nekota cesaretlendirmek için geldi. Bakalım haftaya Kamogawa kazanacak mı? Benimki de soru tabikide kazanacak. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kazanmasına kazanır ama burada gösterilmek istenen karakterlerin geçmişi, dostluk ve rekabetleri ve neden Ippo ve Takamura gibi karakterlerle başarıya koşarken bu kadar azimli oldukları. Bir de tabi Kamagowa'nın saygı duyulası bir karakter olduğunun geçmişe dayandırılması işte. Açıkçası eğer Sendou Takeshi flashback'i çıkmazsa sanırım serideki en kaliteli flashback bu, biraz hızlı geçmese genel animelerle bile kıyaslanabilir tabi. Ama Sendou Takeshi ile alakalı kısım gelir mi bir sonraki sezonda bilemem ama onu aşan bir flashback olamaz. Flashback de değil, spin-off işte. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

25 Final

Güzel bölümdü, samurai tamashi'den bahsedildi ve rakibi iki sağlam body blow ile nakavt etti, Amerikan'ın sağlığını merak ettim, o zamanki tıbbi imkanlar da düşünüldüğünde heralde ölmüştür maçtan sonra. :P Hatun kişinin trene biniş sahnesi dokunaklıydı, ama Kamogawa'nın her cümlesi boks ile alakalıydı. :D Finaldeki Aoki'nin dua sahnesinde gülmekten gözümden yaşlar geldi. :D

Genel olarak averaj bir sezondu. Takamura'nın Eagle maçı (bir önceki sezonki Hawk maçına kıyasla) hatta Ippo'nun Owari Dragon maçı bile kesmedi beni, hatta en iyi maç Aoki'ninkiydi. Umarım yeni sezon yakın zaman içinde gelir, ama bundan şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri bittiğine göre ben de artik maraton yapabilirim hazir internet bi süreliğine gelmişken indirmek lazim.

İzlediğim yere kadar (takamura maç sonu) ortalama bi sezondu benim için de. Adamlar ne yapsin 2-3 dövüş koyalim 2-3 de eğlenceli bölümler koyalim diye denk getirene kadar seri ortalama oluyor haliyle. Şöyle ilk sezon gibi uzun bi macera olsa, sezon başindaki ippo'yla sezon sonu ippo'yu karşilaştirsak ve aradaki farki görsek etkilensek ne güzel olurdu. 24-25 bölüm olunca zaten ippo'ya ayrilan süre çok az, e geri dönünce hiçbir şey değişmemiş gibi hissediyor insan.

Bir de her şeyin çok peşpeşe hizlandirilmiş halde gelmesi de hoş olmuyor sezon kisa olunca. ippo sakatlanacak, aylarca ringlere çikamayacak o ara başka dövüşçüler ortaliği kasip kavuracak falan aah aah ilk sezonun tadi vallahi başkaydi.

Anca Vorg iyiydi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?