Jump to content
  • Kayıt Ol

Türk Anime Tv ve Anizm Tayfasına uyarı

bedifeci

Önerilen İletiler

Mantus aynı zamanda anitürkte

Kardeşim doğrudur sadece anitürkte değilim al sana listeyi vereyim doya doya fişliyebilirsin çekingem yok işlerimden dolayı kimseden.

-Aniturk

-Aniourya

-Zaichii

Amacım fansubların gelişmesi oldu bu yüzdende her türlü fansub ortam ve sisteminin gelişmesi adına gördüğüm her yere gönüllü karşılıksız olarak yardım etmeyi teklif ettim ( hiç birinde yönetime vs gibi saçma rütbe yarışı yada gösteriş merakı için girmedim gidip bulunduğum sitelerede bakarak bunu anlayabilirsiniz.) Yardım etmek fansubların sorunlarını düzeltmek suç ise cidden bu yaptığımı tekrar düşünür yardım etmem herkes gibi karanlığa söver ama bir mum yakmam . Sırf sorunlar açısından gittim Türk Anime Tv yetkilileri ile 3-4 gün konuşmalar yaptım yeni sistem nasıl olmalı fansublar bu sistem en iyi şekilde nasıl memnun olur diye açıkcası daha ne yapayım bilmiyorum kötümü anlaşılıyorum onuda anlamadım. Bu arada düşünceni bilmiyorum arkadaşım senin üzerinden yazmış oldum ama kusura kalma eğer düşüncen iyi yönde ise teşekkür ederim olaki diğer yönde ise diyebileceğim bir şey yok kendi görüşündür saygı duyarım.

- Manga Okuma sistemi o sonradan açıldı ben yurt dışındaydım daha bu gün geldim. Ama belirttiğiniz iyi oldu sisteme aynı zamanda çeviren fansublarında linkleri eklenebilir.(Karanlığa söveceğinize bir mumda siz yakın ve gördüğünüz yanlış bulduğunuz şeyleri bildirin ki biz eksiklerimizi daha rahat görüp kapatalım)

-Birde uploaderlar sadece yöneticiler değil. Yanlış eklenmiş olabilir hatalı yazılmış olabilir sonuçta ekleğenlerde insan bizde kontrol etmeye çalışıyoruz ama herkesinde bir hayatı imtihanları var elbette o yüzdende başta belirttiğim gibi böle arıza , sıkıntıları sitelerde yorum olarak belirtmek elbette iyi ama akıllı sorunun çözülmesini istiğen birisi site yönetimine ya da artık site yardım hattı vs ne var ise oraya bildirir sonrada bu konu hakkında sorun düzelmedikten sonra gerekli şikayetler yapılır ise çok makul geçerdi.

-Ayrıca site yeni (Aniturk) bir anda mükemmel bekleme çabanızı tam olarak anlayamadım zaten siteyi 5-6 kişi çeviriyoruz adam eksiğimiz hat safada ha süper yardım yaparım ama kabul etmediler diyorsanız ne desem bilemedim ki , bir de amacımız farklı bişey yapmak elbette aynısını kim yapmak ister para kazancı olması istiyenler ister şunu belirtmemişsiniz sitede hiç bakıyorumda farklara nasıl bakmışsınız öle sitemizde reklam bulunmamakta hiç bir izleme sitesinde reklamsız sayfa göremezsiniz ki bizde reklam yok , Lütfen olaya bakarken tek taraflı değil her yönü ile bakalım :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 80
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Mantus

9

• Bakayalo

8

• maestro013

7

• bedifeci

5

Bakayalo
şunu belirtmemişsiniz sitede hiç bakıyorumda farklara nasıl bakmışsınız öle sitemizde reklam bulunmamakta hiç bir izleme sitesinde reklamsız sayfa göremezsiniz ki bizde reklam yok , Lütfen olaya bakarken tek taraflı değil her yönü ile bakalım :)

Çok şükür AdBlock Plus kullandığımdan, turkanime'de de reklam görmüyorum. Gördüğüm farkları yazdım, artıları da eksileri de. Hatalarınızı görüp düzeltesiniz diye de yazmadım zaten; konuda aniturk bahsi geçince, aniturk nedir ne değildir bilinsin diye biraz gezip gözlemlerimi yazdım. An itibariyle eksileri artılarını götüren bir siteniz var.

Bu arada, kendiniz video yüklemesi bile yapmıyorsunuz, bütün yaptığınız listeleyip elalemin yüklediği videoya pencere açmak; o kadarını da bi zahmet reklamsız yapıverin zaten.

Türkçe online anime izleme siteleri zaten benim için tamamen gereksiz; izleyeceğimi İngilizce izliyorum, başkasına izleteceğim için Türkçe altyazı lazım olursa da gidip çeviren grubun sitesine üye olup indiriyorum (sırf Zoku Sayonara Zetsubou Sensei'nin mevcut Türkçe sunumu nasılmış diye bakmak için Bolaykim'e üye oldum daha geçenlerde; kötüymüş). Online izleme sitelerine üye olup yapıcı eleştirilerle katkıda bulunmak için herhangi bir gerekçem yok. Dünya kadar boş vaktim olsa belki yine de yapardım, ama o da yok.

Canozden'in (ki geçenlerde çevirmen adaylığı için başvurmuş olduğu haricinde kendisi hakkında bir bilgim de fikrim de yok) fişleme girişimi olarak algıladığınız (ki vakıa, tek başına okuyunca öyle bir izlenim veriyor) mesajı bence esasen konuya yazdığınız ikinci mesajın iyi niyetini sorgulamaya yönelikti. Zaichii adına turkanime'ye tavır aldığınızı ifade ediyorsunuz, sonra bir turkanime klonunun altında imzanız olduğunu görüyoruz. Samimiyet tavanda maşallah.

Ha, beni samimiyetiniz veya samimiyetsizliğiniz de özellikle ilgilendirmiyor. Hakikaten, bana ne yani; ne düşünürseniz düşünün, ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin, bunlar birbirini ister tutsun ister tutmasın. Beni ve buradaki birçok arkadaşımı ilgilendiren bir tek şey var: Online anime izleme siteleri bizim eserlerimizi kafalarına göre haldır huldur mu kullanıyor, yoksa bizim kabul edebileceğimiz şartlarda mı kullanıcılarına izletiyor. Aniturk şu anda bunların birincisine daha yakın, turkanime ise ikincisine. Aslında sıraladığım farklara bakıldığında turkanime ile aşağı yukarı aynı yerde sayılırsınız, yani ortada; ama turkanime en azından bu konu başlığında sergilediği yaklaşımla ikinciye doğru ilerleme iradesini ortaya koydu, adımlar da attı; sizdense turkanime'ye karşı Zaichii adına koyduğunuz tavır haricinde bir şey görmedik. Parmakla işaret edilmeniz üzerine başı delikanlılık ortası mazeret sonu konudan uzaklaşma içeren eksik gedik bir açıklama; parmakla işaret etmem üzerine o tek bölümün (10 ve 11 hâlâ Kusogaki'ye ve AMT'ye mal ediliyor) meta bilgilerinde eksik bir düzeltme (adam Zaichii'nin çevirmeni yahu, Allah aşkına, bari kendi fansub sitenizin çevirmeninin adını biliverin). Turkanime ile rekabet mi ediyorsunuz ne ediyorsanız bizi ilgilendirmiyor. Doğru referans, direkt link ve yayında tutarlılık; bizi ilgilendirenler bunlar (bu bağlam içerisinde yani; yoksa çalışmalarımıza logo eklenmemesi, 24 saat rötar vs. ilk mesajda neler istediğimiz yazılı). Hani ne yapalım diyorsunuz ya; biz ne yapalım? Bütün online anime izleme sitelerine üye olup teker teker kendi çalışmalarımızın bütün yayınlarının altına yorum mu yazalım bu bizimdir bu değildir burda link yok burda çevirmen adı yok diye? Tamam, ben düzeltmenim, hata bulup düzeltmek vazifem; ama benim de canım var, işim gücüm var, dünyadaki bütün yanlışları da ben düzeltemem ki :P

Sırf şu mesajınızdaki nokta virgül eksiklerini düzeltmeye kalksam gitti on dakkam. Yarayışlı işaretler bunlar, keşke kullansanız da cümlelerinizin nerde başlayıp nerde bittiğini anlamak için iki kere okumamız gerekmese ^^;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elbetteki kendi görüşündür saygı duyarım. En azından görüşünü ve düşüncelerinin neler olduğunu öğrenmiş oldum. Ayrıca kendi üzerime yada başka yerlere kaymasını , mesaj ve konu kirliliği neden olmasını istemediğimden daha fazla uzatmayacağım dediğim gibi kendi görüşündür saygı duyarım kendi adıma senden de beklerim belki ilerde daha anlayışlı olursun insanlara karşı , iyi günler dilerim. (Eğer konuyuda kendi adıma kirletti isem yada başka yerlere çektiysem özür dilerim site yönetiminden öle bir amaç taşımıyordum bunu da belirtmek istedim.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kişisel sorunlarınızı özelden halledin, bu konu Canozden ve Mantus tartışmasına dönmesin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

konu bedifeci nin goz onune getirmek istedigi seyden kaymis ve isyan ettigimiz sitelerin rant kavgasina donmus durumda .. yonetici arkadaslar lutfen gereksiz ve kisisel mesajlari silin..

saygilar...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerekli şeyler görüşüldü ve bunların üzerine pek söylenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Sitemizde yapılan çalışmalara kaynak belirtilmesi, serilerde çevirmen ve grup ismi olması, bedifeci' nin dediği gibi ''Biz fansub yaptıktan tam 24 sat geçtikten sonra ekleme hakkına sahipsiniz.Diğer gruplarda çeviriyorsa mümkünse onlara yönelin biz kimseyle rekabet etmiyoruz.Ancak en iyiyi yapmadan ortaya da çıkmıyoruz.'' kuralına uyulmasını istiyoruz genel olarak. Yazılanlardan diğer online izleme grupları da ders alır umarım. Daha fazla uzatmaya gerek yok. Sonuçta hepimiz birilerinin animeleri izleyebilmesi ve eğlenebilmesi için bu işleri yapıyoruz. Karşılıklı hoşgörü ve saygıyla her şeyin çözülebileceğine inanıyorum. Başlık bir süre sonra kilitlenecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?