Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel Sohbet

Squaw

Önerilen İletiler

Gözden kaçıyor, ekran küçük olunca suç bende olmuyor. :P

Ayrıca şu filmi izleyen var mı? Çok hoş bir filme benziyor: A Monster in Paris.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Niye ki?

Sanki başlik +18 içerikle dolu gibi olmuş qgüll

Yalnız benim bu başlığa her uğrayışımda eski forumumuzdaki genel sohbet bölümümüz aklıma geliyor. Ne kaynatıyorduk yahu, hatta çoğu arkadaşımla samimileşmem o başlık sayesinde olmuştu. :)
Sorma ben de çoğu kişiyle oradan samimileşmiştim ki hala da neredeyse tamamiyla konuşurum. Hatta bugün kontakta gidemedim ben, forumlarla falan hiç alakasi olmayan liseden anime meraklisi bir arkadaşim gidecekti. Kiz buralarin yabancisi biraz nereden gidilir ne yapilir bilmiyormuş, gidecek de kimsesi yokmuş. Hemen eski forumda kaynaştiğim buluştuğum gençlere sordum pinklemonade olsun Çubuk Kraker olsun sağolsun ikisi de yardim etti kiza. İkisine buradan tekrar teşekkür edeyim :D
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gözden kaçıyor, ekran küçük olunca suç bende olmuyor. :P

Ayrıca şu filmi izleyen var mı? Çok hoş bir filme benziyor: A Monster in Paris.

İzlemedim ama indirmeye aldım.

Vanessa Paradis'i duyunca kaçırmak istemedim. Bir de animasyon olması hoş bir etki yarattı. Bakalım, umarım beğenirim, beğenirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Squ'cum tam da seni ilgilendirecek bri haberim var.

Buz pateni sporcusu Japonya'lı Hanyu'nun altın madalya kazanmasının ardından, bazı mangakalar ona ithafen çizimler, illüstrasyonlar yapmışlar. İşte linki;

http://www.animenewsnetwork.com/interest/2014-02-15/ah-my-goddess-patlabor-artists-draw-figure-skating-gold-medalist-hanyu

Ikari Shinji'ye olan benzerliği de gözlerden kaçmamış.

Sadece bununla kalsak iyi. PS'da maharetli fanların yaptığı oldukça komik çalışmalarda var

6Y7Rq.jpg

:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Undermine uyarımı baştan vermek istedim, sonra demesinler genel sohbet başlığı nasılsa +18 de kouşabiliriz, diye. :P

@Cloud filmi fark etmem, izlemiş olduğum dramalarımdan biri olan ''Who Are You''da da kullanılan şu şarkı sayesinde oldu.

@gundamcığım teşekkür ederim canım arkadaşım. Evet yahu, harbiden de baya benziyor. Gerçi o elemanı sevmediğim için bu benzerliği kabullenmeyeceğim. :P Paylaştığın resim eğlenceli görünüyor baya. Kıyağını unutmayacağım asla, teşekkür ederim canım. ;)

Yuzuru'nun final günü olan performansı kötüydü aslında ama diğer oyuncuların da kötü olup Yuzuru'nun ilk günkü rekoru iyi olunca şampiyonluğu kaptı. Uzun zamandır da (sanırım 80'lerden beri) Japonya bu dalda ödül alamıyormuş, o yüzden Japonya için büyük bir olay. Japonya'da bu seneye kadar asıl ünlü olan kişi Daisuke Takahashi'ymiş, Japon arkadaşım geçen onu tebrik ettiğimde anlattı ki benim gözdem Daisuke zati. Yuzuru gibi bir oğlum, Daisuke gibi de bir kocam olsun, daha da bir şey istemem. :P Gerçi Daisuke gibi bir koca olunca Yuzuru yaratmak çok kolay. hahaha

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gravity filmi inanılmazdı. Türünü sevenler için ideal bir yapım.

Bazı sahneler tüylerimi diken diken yaptı. Özellikle boşluk hissiyatı ve Dünya'ya kuş bakışı inanılmazdı. Aynı deneyimi yaşayabilmek için neler vermezdim lafından yola çıkarak hareket eden biri için, filmde ve benzeri sahneler görmek etkiledi.

Oyunculuklarda iyiydi. Öyle yapmacık bir şey fark etmedim. Ciddi ciddi uzay boşluğundalarmış gibi davranıyorlar ki belki de sahne dekoruyla alakalı oluşturulmuştur. Yine de iyiydi işte.

Böyle yapımların artmasını umut ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşimi, evimi, şehrimi, ülkemi, her şeyi geride bırakıp çekip gidesim var. Kendime yeni bir sayfa açmak, yeni bir ben olmak ya da belki de kendimi bulmak istiyorum. Ya okyanusun ortasında küçücük bir adaya, ya Orta Asya' daki bozkırlara ya da Afrika' nın ortasına bıraksınlar beni. (Oksijen sorununu çözerlerse uzay boşluğu da olabilir. :D)

Cidden, ne için, kim için yaşadığımı sorguladığım bir dönemdeyim şu an.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
İşimi, evimi, şehrimi, ülkemi, her şeyi geride bırakıp çekip gidesim var. Kendime yeni bir sayfa açmak, yeni bir ben olmak ya da belki de kendimi bulmak istiyorum. Ya okyanusun ortasında küçücük bir adaya, ya Orta Asya' daki bozkırlara ya da Afrika' nın ortasına bıraksınlar beni. (Oksijen sorununu çözerlerse uzay boşluğu da olabilir. :D)

Cidden, ne için, kim için yaşadığımı sorguladığım bir dönemdeyim şu an.

Özz az çok içinde bulunduğun durumu anlıyorum. Lakin kaçmak, gitmek başka yerde olmak gerçekten de sorunlarını çözecek mi? Sorunların da seninle birlikte gelecek çünkü onlar aklının bir köşesinde olduğu sürece onlardan kurtulamayacaksın. Aklından attığın vakit nerede olursan ol orası sana istediğin ada, cennet vs. si olacaktır.

Kısa zamanda bu ruh halinden çıkmanı umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence bir süre tatile çıkmalısın özz. Belli bir süre sadece kendine zaman ayırmalı ve şuan ki sorumluluklarını bir kenara atmalısın. Bir nevi mola vermelisin yani.

Uzun süredir üzerimde bir isteksizlik var. Nasıl çözerim, üstesinden gelirim bilmiyorum. Kendime ve hayata dair attığım en ufacık bir hamlenin bile kendimce kusursuz olması gerektiğine inanan biriyim ve bu kusursuzluğu bozacak en ufacık bir şeyle karşılaştığımda anında içimdeki istek sönüp gidiyor. Örnek vermek gerekirse, bir resim çizdiğinizi ve ufak bir çizim hatası yaptığınız için bu çizimi yırtıp atmakla kalmayıp "daha da çizim yapmam" şeklinde bir tavır aldığınızı düşünün. Ve bunu kontrol edemediğinizi. Sonuçta insan hislerini kontrol edemiyor. Her ne kadar başarılı olmanın yolunun bir çok başarısızlıktan geçtiğini bilsem de bu içimdeki isteksizliğe engel olamıyorum. Sanırım hevesi çok çabuk kırılan ve yabancıların o willpower dediği, bireyin bir çok engele ve başarısızlığa rağmen istediği şeyden vazgeçmemesini sağlayan o şeyden yoksun biriyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Özz az çok içinde bulunduğun durumu anlıyorum. Lakin kaçmak, gitmek başka yerde olmak gerçekten de sorunlarını çözecek mi? Sorunların da seninle birlikte gelecek çünkü onlar aklının bir köşesinde olduğu sürece onlardan kurtulamayacaksın. Aklından attığın vakit nerede olursan ol orası sana istediğin ada, cennet vs. si olacaktır.

Kısa zamanda bu ruh halinden çıkmanı umarım.

Benim sorunum insanlarla olduğu için insanların az olduğu bir diyarda daha az soruna sahip olurum gibi geliyor. İnan kan veya gönül bağım olan birkaç kişi de olmasa hiç pişmanlık ya da endişe duymadan mutlu olacağım hayatı arayışa başlardım. Bir doktor olsam Sınır Tanımayan Doktorlara katılırdım örneğin, arkeolog olsam bu ülke dışındaki her yere uça uça giderdim (malum bu ülkede bazı mesleklerin hiç kıymeti yok), sonra Gobi çölünde dinazor fosilleri arardım, Afrika' da vahşi hayvanları incelerdim vs vs... Ama burada karnım doysun, sigortam yatsın, biraz da aileme destek olayım diye bedenimi ve ruhumu gün ve gün tüketen bir işi yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Mesleğimi sevmiyor muyum, seviyorum ama belki başka bir ülkede olsa daha çok severdim. Şimdi bana kalan sırt ve omuz ağrısı, sulanan gözler. :)

@Stzake, haklısın. Çooook uzun bir mola vermeli hatta bu ortamdan 100 km' lerce uzaklaşmalıyım. Bunun için piyangodan para çıkmasını bekliyorum. Biletlerim elimde. :D

Senin durumunu da anlıyorum. Benzer bir durum bende de vardır. Biraz aç gözlüyümdür, her şeye ilgi duyarım bu yüzden çoğu şey yarım kalır. İyi mi kötü mü bu özellik bilmiyorum ama en azından her konu hakkında ufacık da olsa fikir sahibi olabiliyorsun bu sayede. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Stzake'in önerisi çok doğru tatil yapmalısın.

İnsan başlı başına bir sorun zaten. Ne onlarla yapabilirsin ne de onlarsız. İnsanlar'dan da yine kaçamazsın. Onlar bir şekilde gelip seni bulur. Adanı işgal ederler felan. Şu büyük dünyada bile bazen yalnız kalmak çok zor.

Üzerimizde sorumluluklar fazla iken kendimiz için bir kaçış aramak bile başlı başına bir lüks.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de aksine hayatima okkali bir reset çekmiş durumdayim, bazi dostlarimi silerek bencillik yaptiğimi elbette ki düşünüyorum ama bu reset gerekliydi. Seneye de mezun oluyorum, uygulamayi planladiğim bazi kararlar var geleceğim üzerine. Ondan sonrasini da akişina birakacağim nereye giderse artik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugünlerde hepimizin yaşadığı genel sorunlardan birisi bu sanırım, büyüdükçe bu dönemi herkesin yaşadığını, bu tarz duyguları hepimizin hissettiğini düşünüyorum. Zira, şu güzel ülkemi insanlarından dolayı terk edesim ve bu güzelliği geride bırakasım var ama işte diğer ülke insanlarının, ekonomileri sayesinde yapabildiği çoğu şeyi biz yapamıyoruz. Bu tip duygular sayesinde de bu ara yaptığım hiçbir şeyden zevk almaz oldum. Bazen de bırakıp gitmek tek çıkar yol değil diye düşünüyor insan ama en sağlıklı yol da o gibi görünüyor. :D

Undermine gibi bazen resetlemek gerektiğini düşünüyorum, bazen arkadaşları siliyorum, belki acımasız ama kimse kusura bakmasın da beni uzun süre umursamayan arkadaşlıklardan yoruluyorum ben. Şu günlerde Undermine aynı yoldan gidiyoruz, resetleme ve her şeyi oluruna bırakma yolunda olanlardan biri de benim. Bazen işe yarayan bir yol oluyor. :)

Kısa da olsa bir tatil yapıp bulunduğun çevreden uzaklaşmak iyi gelecektir özz. Umarım en kısa zamanda atlatırsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Az önce şöyle bir şeye denk geldim,

7pGHQ.png

Güzel çalışma :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Az önce şöyle bir şeye denk geldim,

7pGHQ.png

Güzel çalışma :D

Birde şöyle bir şeyler daha olacaktı;

h8kE68j.png

iWtwKHK.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 gündür kesintisiz devam eden baş ağrim beni delirtmek üzere. 1 dakika olsun bile geçmiyor arkadaş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

O kadar hızlı anime izlemeye devam edersen baş ağrısı olur tabi. Gözlere de yazık. Azıcık dinlen. NGE'yi ard arda izlemekte baş ağrısı yapmış olabilir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ya baş ağrisinin sebebini ben biliyorum arada oluyor böyle, aksine NGE izlediğim zaman baş ağrim geçiyor :D İlaç gibi anime dedikleri bu olsa gerek :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ankara'nın Bugları :) En sevdiklerimi ekliyorum.

11.Dünya üzerinde sadece Ankara'da bulunan ve ulusal kültür mirası listesindeki ender bitkiler arasında olan Yangın Musluğu bitkisi Gençlik Parkı girişinde koruma altında.

cats.jpg

15. Altındağ Belediyesi'nin Büyük Usta Thomas Edison'a Saygı Anıtı.

cats1.jpg

21.

cats3.jpg

Kaynak: Tık!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

KlK başliğinda suke'nin BSG'de 2. sezonda olduğunu gördüm. Nereden izledin şu ilk film gibi olan bölümleri, nereden indirdin ben de istiyorum :D Bi torrent buldum 2 aydir daha 2 bölüm %80'de inmiyor inmiyor torrent lazim suke :P

Sana yetişirsem artik açmak lazim şu BSG tartişma başliğini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahahah :D Diziyi gundamaster tavsiye etmişti, genelde birbirimize tavsiye ettiğimiz serilerin torrent linklerini de iliştiririz myanimelistte mesajlaşırken. Epey de mesajlaşmışız, az önce linki ararken nostaji yaşadım. :D Fakat linki bulamadım, hangi versiyonu indirdiğimi hatırlamıyorum ama link vermek yasak değilse spoiler içinde hem torrent linkleri hem de gundamaster'ın klavyesinden çıkma izleme sırası var. :D

İlk link daha düzenli ve kalite olarak daha iyi. İkinci linkin boyutu küçük ama iş görür. Genelde film ve dizi hatta oyun torrentlerini kat.ph'tan indiririm, tavsiye ederim bu tarz downloadlar için bookmarklamanızı. :)

http://kickass.to/battlestar-galactica-complete-series-2003-2009-720p-xvidhd-repack-psiclone-t7280689.html

http://kickass.to/complete-battlestar-galactica-series-t2452829.html

İzleme sırası da gundamaster'dan. O da nerden alıntı yaptıysa artık. :P

izleme sırası aynen şöyle:

- The Miniseries (Pilot)

1. Sezon

1x01 - 33

1x02 - Water

1x03 - Bastille Day

1x04 - Act of Contrition

1x05 - You Can't Go Home Again

1x06 - Litmus

1x07 - Six Degrees of Separation

1x08 - Flesh and Bone

1x09 - Tigh Me Up, Tigh Me Down

1x10 - The Hand of God

1x11 - Colonial Day

1x12 - Kobol's Last Gleaming, Part I

1x13 - Kobol's Last Gleaming, Part II

- Battlestar Galactica : Lowdown

2. Sezon

2x01 - Scattered

2x02 - Valley Of Darkness

2x03 - Fragged

2x04 - Resistance

2x05 - The Farm

2x06 - Home, Part I

2x07 - Home, Part II

2x08 - Final Cut

2x09 - Flight of the Phoenix

2x10 - Pegasus

2x11 - Resurrection Ship, Part I

2x12 - Resurrection Ship, Part II

2x13 - Epiphanies

2x14 - Black Market

2x15 - Scar

2x16 - Sacrifice

2x17 - The Captain's Hand

2x18 - Downloaded

2x19 - Lay Down Your Burdens, Part I

2x20 - Lay Down Your Burdens, Part II

- The Resistance, Webisode 1

- The Resistance, Webisode 2

- The Resistance, Webisode 3

- The Resistance, Webisode 4

- The Resistance, Webisode 5

- The Resistance, Webisode 6

- The Resistance, Webisode 7

- The Resistance, Webisode 8

- The Resistance, Webisode 9

- The Resistance, Webisode 10

3. Sezon

3x01 - Occupation

3x02 - Precipice

3x03 - Exodus, Part I

3x04 - Exodus, Part II

3x05 - Collaborators

3x06 - Torn

3x07 - A Measure of Salvation

3x08 - Hero

3x09 - Unfinished Business

3x10 - The Passage

3x11 - The Eye of Jupiter

3x12 - Rapture

3x13 - Taking a Break From All Your Worries

3x14 - The Woman King

3x15 - A Day in the Life

3x16 - Dirty Hands

3x17 - Maelstrom

3x18 - The Son Also Rises

3x19 - Crossroads, Part I

3x20 - Crossroads, Part II

- Battlestar Galactica : Revealed

- Battlestar Galactica : The Phenomenon

- Battlestar Galactica : Razor

- Razor Flashback 1

- Razor Flashback 2

- Razor Flashback 3

- Razor Flashback 4

- Razor Flashback 5

- Razor Flashback 6

- Razor Flashback 7

4. Sezon

4x01 - He That Believeth in Me

4x02 - Six of One

4x03 - The Ties That Bind

4x04 - Escape Velocity

4x05 - The Road Less Traveled

4x06 - Faith

4x07 - Guess What's Coming to Dinner?

4x08 - Sine Qua Non

4x09 - The Hub

4x10 - Revelations

- Face of the Enemy, Webisode 1

- Face of the Enemy, Webisode 2

- Face of the Enemy, Webisode 3

- Face of the Enemy, Webisode 4

- Face of the Enemy, Webisode 5

- Face of the Enemy, Webisode 6

- Face of the Enemy, Webisode 7

- Face of the Enemy, Webisode 8

- Face of the Enemy, Webisode 9

4x11 - Sometimes a Great Notion

4x12 - A Disquiet Follows My Soul

4x13 - The Oath

4x14 - Blood on the Scales

4x15 - No Exit

4x16 - Deadlock

4x17 - Someone to Watch Over Me

4x18 - Islanded in a Stream of Stars

4x19 - Daybreak, Part I

4x20 - Daybreak, Part II

Battlestar Galactica: The Last Frakkin Special

- The Plan

- Caprica

Evet öncelikle misniseries-pilot adlı film var 3 saat sürüyor onu izliyorsun. Zaten konu orda başlıyor. Cylonların Caprica ve diğer kolonilere saldırışı vs. Direk ilk sezon birinci bölümü izlersen anlam karmaşası ve eksiklik olur. Bu dizi ile ilgili bana söylenen yegane şey spoiler yeme. Sen de yememeye dikkat et okuma hiçbir konusunu.

Şimdi hatırladım, ben ilk sezonu internetten izlemiştim, epey de hızlı bir şekilde bitirmiştim sanırım, ikinci sezonun sonlarına yaklaştım ama ayda yılda bir aklıma gelirse izliyorum, bir oturuşta 3-4 bölüm izliyorum yalnız, sarınca da sarıyor meret, ama bilmiyorum nasıl biter bu seri bu hızla. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Misafir
Konu kilitli olduğu için cevap yazamazsınız.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?