Jump to content
  • Kayıt Ol

Durarara Yeni Sezon

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

Durarara--Episode-17-English-Dubbed.jpg

Serinin 5. yıl dönümü şerefine yeni bir Durarara sezonu duyuruldu. Stüdyo değişimi dışında ilk serideki kadro korunacak. Dengeki Game Festival'de yapılan ön duyuruda ayrıca bir teaser de yayınlandı.

Durarara!! Season 2 [2014] - Promotional Video - YouTube

Yeni serinin ilk sezondan 2 yıl sonra geçen Durara SH LN'inden uyarlanacağı belirtildi. Yayın tarihi ve bölüm sayısı ise henüz belirtilmedi.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

3

• AreYouAlice

2

• Akuma_Blade

1

• SnowStorm

1

En Çok Yazanlar

Başliğa tam "ulan ne gerek vardi 2. sezonaaa" diye saydirmak için gelmiştim ama sonra LN'den uyarlanacağini görünce duruldum. Yanliş bilmiyorsam daha o LN yayinlanmaya başlamadi bile, Nisan'da falan gelecekti. Stüdyo da değişmiş, umarim aceleye getirip de abuk subuk iş yapmazlar. Zira Brains Base favori stüdyolarimdan biriydi, değişmesine üzüldüm. Hoş orijinal cast ekibi hala duruyormuş pek de endişelenmeye gerek yok sanirim.

Diğer yandan keşke Etsusa Bridge LN'sine de OVA niyetine el atsalardi diye düşünmeden edemiyorum.

Hatta Durarara LN'sinin kalan Vol'lerini ele almalari lazimdi bence, hoş okumadim ama animenin ele aldiği yerden sonra da gerçekleşen baya mevzu var diye duymuştum. Neyse bekleyip görelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonu çok beğenmiştim, umarım yeni sezonu beklentilerimi karşılar. Haber için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başliğa tam "ulan ne gerek vardi 2. sezonaaa" diye saydirmak için gelmiştim ama sonra LN'den uyarlanacağini görünce duruldum. Yanliş bilmiyorsam daha o LN yayinlanmaya başlamadi bile, Nisan'da falan gelecekti. Stüdyo da değişmiş, umarim aceleye getirip de abuk subuk iş yapmazlar. Zira Brains Base favori stüdyolarimdan biriydi, değişmesine üzüldüm. Hoş orijinal cast ekibi hala duruyormuş pek de endişelenmeye gerek yok sanirim.

Diğer yandan keşke Etsusa Bridge LN'sine de OVA niyetine el atsalardi diye düşünmeden edemiyorum.

Hatta Durarara LN'sinin kalan Vol'lerini ele almalari lazimdi bence, hoş okumadim ama animenin ele aldiği yerden sonra da gerçekleşen baya mevzu var diye duymuştum. Neyse bekleyip görelim.

LN derken neyi kastettin acaba? Anime volume 1,2,3 ü ele alıyor. Yani izlediğimiz anime çok kapsamlıydı. Mesela Toaru Majutsu no Index de 2 bölümde 1 volume işleniyor sayfa sayısı daha çok olan.

Öte yandan ben volume 4 ve 5 i noveldan okudum ve seri 12 ye kadar gidiyor ve asıl olaylarda 4 den itibaren başlıyor. Yabancı bir sitede okuduğum habere göre animenin bitiminden yarım sene sonrasını ele alacakmış ki bu tam 4.volume ün başlangıcı oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN derken Light Novel'i kastetmiştim.

MyAnimeList'te SH ayri bir LN olarak geçiyor, dediğin gibi Durarara'nin devami vol4 olarak değil. O yüzden biraz şaşirdim, yani daha orijinal LN bitmemişken direk başka bir versiyona neden geçtiler diye.

http://myanimelist.net/manga/16816/Durarara!! <- 13 vol'lük Durarara

http://myanimelist.net/manga/69073/Durarara!!_SH <- Nisan'da yayimlanmaya başlayacak SH

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN derken neyi kastettin acaba? Anime volume 1,2,3 ü ele alıyor. Yani izlediğimiz anime çok kapsamlıydı. Mesela Toaru Majutsu no Index de 2 bölümde 1 volume işleniyor sayfa sayısı daha çok olan.

Öte yandan ben volume 4 ve 5 i noveldan okudum ve seri 12 ye kadar gidiyor ve asıl olaylarda 4 den itibaren başlıyor. Yabancı bir sitede okuduğum habere göre animenin bitiminden yarım sene sonrasını ele alacakmış ki bu tam 4.volume ün başlangıcı oluyor.

Index'in animesini net olarak hatırlamıyorum da novelini bende okudum yahu, 2 bölüm 1 volume olarak gitmesi imkansız daha angel olaylarına falan girmediler 2 sezon + 1 movie anca 9-10. volume civarı bişeye denk geliyor.Gerçi aşırı atlaya zıplaya gittikleri konusunda hak veririm, noveli okuyan bir insan için trailer havası oluyor artık animesi çok özentisiz üstünkörü yapılmış.JC staff işte ne beklersin, shanada ZnT'da yaptıklarının aynısını index'e de yaparak en çok satan & çıktığı yıl içerisinde en başarılı novel gibi birçok ödülü alan indexi de patates etmeyi becerdiler.

Herneyse konu yanlış yola sapmasın,Demek istediğim aslında 3 volume 1 sezon için çok ideal de, kalan kısımları atlayıp sh'den devam edecek olmalarını kaba bir tabir ile aptalca,veya daha doğrusu paragöz buldum ben.Haliyle hevesim de pek kalmadı,eğer 4. volume'dan devam etseler idi takdirimi kazanacaklardı ama şuan sadece "seri tuttu bari popülerliğinden yararlanıp 1 seri daha çekelim" gibi birşey geliyor bana,Yinede göreceğiz bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha ilk serisini doğru düzgün bakma fırsatım bile olmadı indirip indirip arşivlemekten başka bir şey yapamıyorum bayağıdır, indirdiğim ama izlemediğim o kadar çok seri var ki ilk sezonu izlemek kısmet olursa bunuda izlemek kısmet olur umarım haber için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN derken Light Novel'i kastetmiştim.

MyAnimeList'te SH ayri bir LN olarak geçiyor, dediğin gibi Durarara'nin devami vol4 olarak değil. O yüzden biraz şaşirdim, yani daha orijinal LN bitmemişken direk başka bir versiyona neden geçtiler diye.

http://myanimelist.net/manga/16816/Durarara!! <- 13 vol'lük Durarara

http://myanimelist.net/manga/69073/Durarara!!_SH <- Nisan'da yayimlanmaya başlayacak SH

O zaman animeyi izlememek lazım yoksa aradaki birsürü novel hiç olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen öyle, eğer noveli hala okuyosaniz ve bitirme planiniz varsa bu SH animesine hiç bulaşmayin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?