Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel VN Tartışma Başlığı

loykad

Önerilen İletiler

Şu anda Algormortis iniyor, birazdan başlayacağım. Bu arada ücretsiz olarak buradan temin edebilirsiniz: http://leedalangin.itch.io/algormortis Okuyanlar varsa, fikirlerini söylerlerse memnun olurum, okuduktan sonra incelemesini yapmayı planlıyorum zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet sonunda internetim geldi.

@Undermine

Abi tırsmak falan değil, lafı bile geçmiyor. Tırsması da mantıklı olmazdı bence çünkü bütün D-mailer de aynı risk var, ama en azından öyle geçiştirmişler deyip kabul ederdim.

Diğer anon'un dediğindeki sorun ne peki? Bana gayet mantıklı geldi. O timelinede D-mail gönderilmemiş olduğundan "gönderme" demek de işimize yaramıyor.

Nae için adam da benim dediğimi demiş zaten. Gördüğüm kadarıyla bir cevabı yok. Hiç koymasalardı o kısmı daha iyiydi valla :/

4- D-mail kullanmadan başka timeline'ye nasıl geçiyoruz?

Abi şimdi bence basbaya tirsiyordu. Birincisi Amane'nin intihar olayi, ikincisi de yaşadiklari her şeyi silmek ona koyuyordu. Yaşadiği tereddütlerin hepsi de bundan kaynaklandi tüm vn boyu.

Arti, her şeyi belirli bir sirayla geriye doğru almasinin bir diğer sebebi de ibn'in ortadan kaybolmasiydi. Benim gözümde direk d-mail'i atmasini önlemek ve attiği d-mail'in yarattiği etkiyi ortadan kaldiracak başka bir d-mail atmak birbirinden çok farkli şeyler. Her d-mail'in yarattiği etki chained gibi birbirine bağli, düğümleri sondan geriye sirayla çözmemiz gerekiyor.

Diğer elemanin verdiği cevapta bir problem yok zaten, bildiğimiz bir şeyi söylemiş. O yüzden kaale almadim ben adamin dediğini "aa ilginçmiş" diye. Dediği şeyi zaten biliyorduk ya da ben biliyordum. Gerçi belki senin soruna cevap olmuştur adamin dediği şey. Belki de senin sorunu ben farkli algiliyorum. Neyse işte kafa oldu bir milyon :D

Nae kismina ben de katiliyorum, çok zorlama olmuş. Keşke koymasalarmiş da işte Boukan no Rebellion kisminda güzel malzeme olmuştu işin Nae boyutu, o yüzden puan kiramadim oradan.

Son soruna cevap da yine VN'den geliyor:

"This retromachine we had finally gotten back is already connected to Daru's favorite cutting-edge PC. If we use this, we can access SERN. We will trespass upon the database at the heart of SERN, only accessible with an IBN 5100. Then we will locate the data of the first D-mail I sent to Daru on 7/28, and erase it from Echelon's accumulated log. With this, I can access the β World Line. There lies the world where Mayuri doesn't die."

Bu arada Higanbana'ya başladim Chapter1 bitti ikincisi de bitmek üzere. Ryukishi elinden gelme creepypasta okuyor gibi hissediyorum kendimi ama Higanbana karakterini o kadar çok sevdim ki, başindan kalkmadan okuyorum valla.

Headmaster da çok iyiydi :P

Edit: Az önce de Fate/Hollow Ataraxia'nin %100 full beta çevirisi gelmiş onu öğrendim, Higanbana First Night bitince hemen ona uçacağim sanirim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biri bana Suzuha'nın route tam olarak nasıl çözüldü hatırlatsa ona göre o adamın yazdığı cevabı kabul edicem :P Diğerini anlayamadım tam sonra cevap yazarım.

Abi Higanbana'da first night ilk chapter en iyisi bence. Gerisi fena değil seviyesinde gözümde. İkinci chapter iyiydi de sonu çok saçmaydı. Higanbana'nın da nesini sevdin ya çakma Lambda-bern karması :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

he ya hollow oyununu ben de gördüm ama fuwanovelde link yok nereden indirebilirim acaba

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biri bana Suzuha'nın route tam olarak nasıl çözüldü hatırlatsa ona göre o adamın yazdığı cevabı kabul edicem :P Diğerini anlayamadım tam sonra cevap yazarım.

Abi Higanbana'da first night ilk chapter en iyisi bence. Gerisi fena değil seviyesinde gözümde. İkinci chapter iyiydi de sonu çok saçmaydı. Higanbana'nın da nesini sevdin ya çakma Lambda-bern karması :D

Abi sprite'sinden olsa gerek alip sarilasim geliyor. Böyle minicik bir şey cicili bicili süslenmiş falan, alip sarilasim geliyor. Zaten oyuncak bebek, gelsin yanimda uyusun ;_;

İlk chapter öğretmen sağolsun iyiydi ya, Onanie Master Kurosawa okuyor gibi hissettim resmen :D Sonradan işte Headmaster reyiz fenaydi, bakalim daha ne gelecek.

Suzuha nasil çözülüyor:

Abi hatirlarsan Suzuha'nin kalmasini sağliyorlardi şehirde, sonuç olarak Suzuha'nin time machine islaniyordu yağmurda. Daru kendince tamir ediyordu ama yine de başarisiz oluyorlardi. Sonuç olarak Suzuha'nin beyin ayvayi yiyordu o da intihar ediyordu mektup gönderip.

Yani şu:

"I sent that D-mail to myself, and as a result, we followed Suzuha. When she couldn't meet her father, she tried to leap to 1975 that day, but we followed her and canceled that, so she stayed in 2010 for four more days. But during that time, the time machine was broken by a thunderstorm.

If I didn't pursue Suzuha.

If I didn't send that D-mail.

Suzuha would have safely gone to 1975 in her unbroken time machine."

Kendine de işte "Takibi birak, önceki mail SERN'in tuzaği" tarzinda bi mail mi ne atiyordu. Zaten kendisinin atmiş olduğu D-mail'i iptal etmiş oluyordu yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko ep4 de bitti. Beynim sulandı dün akşam, neyse bitti bitmesine de, hızlı okudum sanırım, o yüzden kafa allak bullak. Biraz ara verip devam edeceğim sonraki bölümlere. O yüzden izlenimler kalsın şimdilik, kafamı toparlayınca yazarım heralde. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve FH Ataraxia'ya başladim, Opening'e kadar geldim. So far so good diyorum şimdilik, korku hikayeleri kisminda gerçekten korktum kabul ediyorum ;_;

Ayrica:

426957f18a.jpg

Oy oy oy, normal ve dark Saber'in ikili saldirmasi falan noluyoruz dedirtti. Epikti valla.

Yalniz nasu'nun o lafi dolandira dolandira anlatma tarzi burada da değişmemiş, böyle her şeyi inanilmaz ballandirarak anlatişi falan. Tsukihime re-make bari böyle olmasin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ve FH Ataraxia'ya başladim, Opening'e kadar geldim. So far so good diyorum şimdilik, korku hikayeleri kisminda gerçekten korktum kabul ediyorum ;_;

Ayrica:

426957f18a.jpg

Oy oy oy, normal ve dark Saber'in ikili saldirmasi falan noluyoruz dedirtti. Epikti valla.

Yalniz nasu'nun o lafi dolandira dolandira anlatma tarzi burada da değişmemiş, böyle her şeyi inanilmaz ballandirarak anlatişi falan. Tsukihime re-make bari böyle olmasin :P

Tsuki Re gelsin de nasıl gelirse gelsin, hala bi haber falan yok zaten yine içim karardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

satsuki gene şaşı şaşı bakarsa benim için sorun yok :P nereden indirebilirim yau ben hollow'u

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sukebei.nyaa'da buldum 5GB'lik bi torrent, işte iso'yu bile mountlamaya gerek kalmadan direk setup klasörünü kopyala yapiştir yapsan yeterli oluyor. Setup klasörüne patch'li dosyayi atip exe'ye tiklayip açiyorsun işte.

Sukebe'de ara bakayim biraz, bulamayacağim şimdi ayni torrenti :P Patch sayfasi da şurasi http://forums.nrvnqsr.com/showthread.php/5046-Fate-Hollow-Ataraxia-Translation-Patches

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çipetpet aldım gazı şu Utawarerumono insin yorum atacam sharinle ilgili

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sharin'le ilgili yorumlarini özellikle bekliyorum, sonu sirf içimde kötü bi tat birakti diye bloga hakkinda yazi bile yazmadim. Hevesimi kirdi adamlar :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hahahah akabesoft ile yıldızın barışmadı yau senin de yine de g-senjou'ya göre çok daha iyi bir oyun bence

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orasi öyle ya, G-senjou'ya göre çok daha iyiydi ona lafim yok. Aslinda her şeyi güzel gidiyordu ama en sonlarinda o tsundere kizin çatidaki konuşmasi falan filan o kadar zorlama geldi ki. Kendimi saçma Hollywood filmleri izliyormuş gibi hissettim.

Pops ftw ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

konuşan ablası değil miydi aşağıdan bizim tsundere rol kesiyordu ama konuşmanın klişeliği evet katılıyorum pops şöyle kötü karakter yapıyorsun ki ben severim böyle kötü karakterleri sonradan imana gelmelerini çok nadir olumlu karşıladım pops olmamış o adam ölümüne kötü olmalı hatta bi vs ile ken öldürseydi yau :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

konuşan ablası değil miydi aşağıdan bizim tsundere rol kesiyordu ama konuşmanın klişeliği evet katılıyorum pops şöyle kötü karakter yapıyorsun ki ben severim böyle kötü karakterleri sonradan imana gelmelerini çok nadir olumlu karşıladım pops olmamış o adam ölümüne kötü olmalı hatta bi vs ile ken öldürseydi yau :S

İyi de adam sonradan iyi olmuyordu ki ya, o herifin özü öyle. Şeyi okumani öneririm aslinda, spoiler vermiyim ben sana. Fan diski var bunun, orada Pops'un geçmişi var.

http://vndb.org/v84

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi naptın hikayeyi, oldu olacak servant falan çağırsınlar daha hareketli olurdu :D Arada sırada minik aksiyonlar olsa da türü aksiyon değil sharinin, zorlamamak lazım o konuda.Son olarak da böyle güzel, popsun neden bir anda imana geldiğini fandiskte açıklıyorlar ki onu okuyunca gayet kafanda yer ediyor, mantıklı geliyor.

Sharin yer yer zorlama sahneleri olan (yukarıda bahsedilen sahne en büyük örnek, veya arada omg MC ne kadar cool dedirtmek için ana karakterin durduk yere 3. kattan atlaması bilmemnereye zıplaması gibi hareketler) bir vn kesinlikle, ama hikayesi gayet akıcı ve hello world'den sonra en iyi mcye sahip oyunlardan bir tanesi benim gözümde. Zaten Looseboy'un yazım tarzı ve ana karakterleri hep hoşuma gidiyor, Özellikle narrative yazmakta harika, ana karakterin düşündüklerini vs okurken hiç sıkılmıyor tam tersi şu kızlar sussa da ana karakteri dinlesek diye geçiriyorsunuz içinizden, hemde dili kolay. Sırf bu yüzden yeni başlayan arkadaşlara direk önerdiğim yapımların başında geliyor, ama asiste monster quest falan biraz fetişistten gittiğimizden önermeyi unutmuşum, geç oldu biraz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hea indirdim onu doğru söylüyorsun benim hatam adam özünde öyleydi de keşke onun özünü görmese miydik hoş zaten içten içe biliyorsun böyle bir olay olacağını da yine bişey diyemiyorsun tabi düz kötü olmasını isterdim ben şahsen

tabi aku doğru söylüyor benim hikayeyi absürd yerlere götürme düşüncem oluyor kimlere yürümeye çalıştım da aku zor tuttu valla

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

monster quest rpg olarak bana çok şey kattı :011:

Monster quest hangimize birşeyler katmadı abi, hayat bakış açımız değişiyor onu oynadıktan sonra :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

öyle başka bir oyun daha vardı violated hero muydu o?

Evet de o hoş değil boşver onu, klasik nukige o erotizm üzerine. Monster quest eğlenceli gameplay, çok kaliteli ost ve insanı "ulan acaba sırada ne gelecek" diye merakla bekleten kaliteli bosslarının yanı sıra gayet hoş, yavaş yavaş açıklanan ve en sonunda güzel bir noktaya bağlanan hikayesi de vardı. Çok ciddi anlamda söylüyorum benim aşırı beğendiğim, masterpiece olmasa da oynarken çok zevk aldığım ve sürekli görmek istediğim oyun türlerinden bi tanesi kendisi, keşke yapımcısı yeni birşeyler ile devam etse bu tarza.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

doğrudur monster quest hoş oyundu hard modu var mıydı onun ya bazı yerlerde süründürdü beni valla boss'lar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir daha hard mod atak iyice sürünek bari :S

Phenomeno full çeviri yazıyor bu arada

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?