Jump to content
  • Kayıt Ol

Genel VN Tartışma Başlığı

loykad

Önerilen İletiler

Phenomeno oyununun kendisi yarım, çevirisi değil. Light novelin trailer gibi birşey devamı light noveldee tarzı bitiyor oyun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hmm anladım onun çevirisi var mı ki bakatsuki'de bir bakayım nitro+ deyince akan sular durur ama

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Androidde VN muhabbeti sarmazsa vay benim halime. :P

Sana hemen bi vn bulmali ya, Steins;Gate var mi androidde? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sana hemen bi vn bulmali ya, Steins;Gate var mi androidde? :D

Google Play'e visuel novel diye arama yapınca gözle görülür bişey çıkmadı. Daha sonra Steins Gate diye aratmak aklıma geldi. Bu sefer buldum ama japoncaydı. Bende size onu sorucaktım nasıl arayayım diye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Google Play'e visuel novel diye arama yapınca gözle görülür bişey çıkmadı. Daha sonra Steins Gate diye aratmak aklıma geldi. Bu sefer buldum ama japoncaydı. Bende size onu sorucaktım nasıl arayayım diye.

Telefonun root edilmişse Steins'in ingilizce yaması varmış, yoksa caponcasından okuyabiliyorsun sadece.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Root olayını eski telefonuma yapmıştım sıkıntı yaşamıştım biraz. Ortada bir root işlemi olacaksa ben yokum. Caponcasını yapsam bile sadece anime gibi izlerim. Hikayeleri ise gelir burada sorarım. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gün geçmiyor ki bir oyun daha bitmesin bu sefer sherin no kuni oynadık g-senjou'dan sonra tereddütlü yaklaşsam da oyun çok daha güzel çıktı ve gayet güzel cs ve cg'ler içeriyor.

oyunumuz g-senjou gibi bir kalıp üzerinden bölümler boyunca farklı karakterlerin hikayelerinin işlenmesi ve sonuca bağlanması şeklinde geçiyor ancak sharin no kuni daha farklı ve ard arda olması çekilebilecek bir kalıp içerdiğinden senjou gibi yarısında sıkılıp bırakılacak bir oyun değil bence sonuna kadar sıkılmadan oynanır.

karakterlerin hikayeleri ana karakterle birlikte güzel işlenmiş özelllikle hinata olmak üzere karakterleri sevdim ben uzuki de baya iyi yan karakter olmuş.

akabesoft'a gıcık olduysanız bile bence oynamanız gereken bir oyun spoiler kısmına gelecek olursak

houzukinin imana gelmesine şaşıran olmamıştır herhalde ben tam tersi babasıyla olan geçmişinden imana gelmesini değil daha kötüye sarmasını isterdim tabi olmadı ama bu houzukinin çok iyi bir kötü karakter olduğunu değiştirmez çok sevdim ben kendisini üç karakterde de odasına çağırıp yaptığı aksiyonlar baya hoştu.

tabi her zamanki gibi niye gidemedik dediğim bir karakter Kyouko oldu hoş bana kalsa ben mana'ya da yürürdüm(koihime sağolsun her karaktere yürüyesi geliyor insanın hoş koihimede de okçu kadının kızına yürüyemiyordun galiba yani çok uğraşmadım ama koihime bu sonuçta :011: yürnüyorsa bile şaşırmam)

neyse dediğim gibi ben hinatanın hikayesini baya beğendim geçirdiği dönüşüm houzukinin gözüne dik dik bakmalar falan üyüf dedik tabi halkı gaza getirmecesine olduğu için o çatı konuşması biraz sinir bozucuydu ama çok da takılınacak bir yer olduğunu sanmıyorum hikaye sonları da normaldi mana'nın dönüşü bir hoşuma giden yer oldu

e benden bu kadar akabesoft ile yıldızı barışmayan under benim aklıma bu kadar geldi şimdilik senin tartışmak istediğin yerler varsa yeni oynamışken tartışmak isterim :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mana'yi seven birini daha görmek güzel, valla ben de hazirdim Mana'ya yürümeye :P

Kiz gidince bir darbe daha yemiştim, dedim ulan niye sevdiğim karakterleri hep alip götürüyor benden bu adamlar ;_; Zira ben şeyi çok sevmiştim, hatirlarsan ilk sahnede bir kiz geliyordu koştura koştura. Daha ilk sahneden vuruluyordu. Ben işte o kiz gelince "aa bu kiz çok tatliymiş, favorim bu kiz" demiştim, enter'a basmamla kiz ölmüştü :011: Sonra dedim Mana süpermiş, bu sefer de Mana'yi alip götürdüler ;_; Ama sonunda teen Mana gelince çok sevinmiştim, taş gibi olmuş <3

O işte ilk sahnede ölen kiza ait bir bölüm de bulunuyor fandisk'te, ismi de Mina :P (Benim AMT harici çoğu yerde kullandiğim nick'tir mest oldum ismini öğrenince :P)

Tartişmak değil de dediğim gibi fandiski bi oyna derim, mest olursun pops ve mc'nin babasi falan var. Ha yanliş hatirlamiyorsam Kyouko'ya da yürüyebiliyorduk sanki :P

Episode 4 müydü neydi o en sondaki twist'i nasil karşiladin? Bekliyor muydun öyle bir şeyi? (Ablasi hani beliriyordu ilk kez)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de epey şaşirmiştim orada ya, mc zaten harika işlenmişti ama mc'nin kendi kendine konuşmalarini da öyle sağlam bağlamişlar ki helal dedim. İşte oradan sonra abla karakterini nasil işleyeceklerini pek bilememişler bence. Abla sağlamdi yoksa, kimse bununla konuşamiyor falan :P

@Özkan: Narcissu var ama düzgün çalişiyor mu bilmiyorum, bir dene bakayim https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qberty.narcissu&hl=en

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gün geçmiyor ki bir oyun daha bitmesin bu sefer sherin no kuni oynadık g-senjou'dan sonra tereddütlü yaklaşsam da oyun çok daha güzel çıktı ve gayet güzel cs ve cg'ler içeriyor.

oyunumuz g-senjou gibi bir kalıp üzerinden bölümler boyunca farklı karakterlerin hikayelerinin işlenmesi ve sonuca bağlanması şeklinde geçiyor ancak sharin no kuni daha farklı ve ard arda olması çekilebilecek bir kalıp içerdiğinden senjou gibi yarısında sıkılıp bırakılacak bir oyun değil bence sonuna kadar sıkılmadan oynanır.

karakterlerin hikayeleri ana karakterle birlikte güzel işlenmiş özelllikle hinata olmak üzere karakterleri sevdim ben uzuki de baya iyi yan karakter olmuş.

akabesoft'a gıcık olduysanız bile bence oynamanız gereken bir oyun spoiler kısmına gelecek olursak

houzukinin imana gelmesine şaşıran olmamıştır herhalde ben tam tersi babasıyla olan geçmişinden imana gelmesini değil daha kötüye sarmasını isterdim tabi olmadı ama bu houzukinin çok iyi bir kötü karakter olduğunu değiştirmez çok sevdim ben kendisini üç karakterde de odasına çağırıp yaptığı aksiyonlar baya hoştu.

tabi her zamanki gibi niye gidemedik dediğim bir karakter Kyouko oldu hoş bana kalsa ben mana'ya da yürürdüm(koihime sağolsun her karaktere yürüyesi geliyor insanın hoş koihimede de okçu kadının kızına yürüyemiyordun galiba yani çok uğraşmadım ama koihime bu sonuçta :011: yürnüyorsa bile şaşırmam)

neyse dediğim gibi ben hinatanın hikayesini baya beğendim geçirdiği dönüşüm houzukinin gözüne dik dik bakmalar falan üyüf dedik tabi halkı gaza getirmecesine olduğu için o çatı konuşması biraz sinir bozucuydu ama çok da takılınacak bir yer olduğunu sanmıyorum hikaye sonları da normaldi mana'nın dönüşü bir hoşuma giden yer oldu

e benden bu kadar akabesoft ile yıldızı barışmayan under benim aklıma bu kadar geldi şimdilik senin tartışmak istediğin yerler varsa yeni oynamışken tartışmak isterim :P

G-senjou'ya güzel geçirmişsin de, Gsenjou'nun true route sharinden çok daha kaliteli bence :D Tek sıkıntı oyunun hikayesi tek tip iken "ulan 3-5 kız karakter koyup h-scene eklemezsek bizi vururlar" diye zorlama side heroine koymaları olmuş. Birgün true route'u bitirirsen hak verirsin zaten, ama true route harici sıkıcı bir oyun bende onu kabul edeyim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

muhahah g-senjou'ya kitlerim acımam onu bir ara yine oynarım o zaman da o fbı için çalışan kıza gelişine gıcık oldum ama aku öyle diyorsa bir bakarık artık da bu arada true güzeldir eminim ki senjou'da da oraya gelene kadar yolda telef oluyon be abi sen beni tutarsın tutamazsın yok kaçtı kovaladı kısa süreli olursa çok etkili oluyor evet ama tekrar tekrar sıkıyor be :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ataraxia Phase 1 bitti ve şu ana kadar en şok edici şey sanirim şuydu:

9c70a92066.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hop gün geçmiyor ki bad endiglerde o bıçaklar böğrümüze böğrümüze saplanmasın evet bu sefer yandere adlı oyunu oynadım oyun kısa olmakla beraber 3 saatte oyunu tamamen bitirebilirsiniz.

oyun isminden de anlaşılacağı gibi yandereler etrafında geçen good ending dediğimiz şeyin uğramadığı bir oyun(ölmeden bitirebiliyorsunuz ama :P )

oyunumuz saki,yuumi ve maika olmak üzere 3 bayan içeriyor tabi maika yandere mi bence değil ama en iyi olayaylar bence maika'daydı ilk o oynanmalı bence.

evet oyunumuz az ve vasat cs içerse de güzel cg'ler vardı. Müzik olarak içerdiği müzik sayısı çok olmasa da iyilerdi özellikle credits boyunca çalan şarkı hoştu.

yandere vndb'den 5.11 almış bence puanını hak ediyor size aman aman zevk vermez ama maika ve seçtiğinz diğer bir karakter route'si ile kısa zamanda eğlenceli olarak oynanabilecek bir oyun :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sen yander oyunu oynamış mıydın under?

göderdiğin de baya iyiymiş daha çıkmamış ama herhalde adam öldürdükçe yeni öldürme hareketleri açılacak şekilde bile yapmış yandere vision da beni çok etkiledi çıkınca indirmek lazım yanderenin gözünden oynamak çok iyi fikirmiş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yandere'yi oynamadim ama yandere diyince aklima bu geldi atayim dedim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

biraz daha gaza gelse assassins creed yandere oyununa bile döner o

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Giydiği iç çamaşirinin rengine göre bonus stats verme olayina bayildim ya :011:

Meanwhile in Ataraxia, Saber "göğsü koruyan şeyin" neden cafcafli olduğunu bir türlü anlayamiyor:

BydUTmGCQAElbns.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ataraxia'yi mi? Yoksa Yandere'yi mi :011: Ataraxia güzel ya, adam character sprite'leri hareket ettirmeyi keşfetmiş sanirim. Bir görsen ilya falan ekrana siğmiyor, ekranda yazi çikarken ilya bir oraya zipliyor bir buraya. Sprite'ler hoplaya ziplaya valla midemi bulandirdilar he :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hollow'u diyorum da şimdi dalmayacam ama tutacam kendimi şimdi Utawarerumono arkasına da little busters atacam sonrasına oynarım artık :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ataraxia iyi gidiyor ya, sen şeyi oynadin değil mi Kagetsu Tohya? Ayni ona benziyor, loop söz konusu. Bunda işte gideceğimiz yerleri seçebiliyoruz, şehirde belirli mekanlar var bilirsin; köprü, tapinak, okul, park, meydan, Tohsaka'nin ev, Matou malikanesi vs bunlarin hepsine gidebiliyoruz. Bazi şeyler olmasi için de bunlara belirli sirada gitmen gerekiyor, ona göre flag toplaniyormuş falan. Güzel gidiyor Ataraxia ya, acaba ne olacak diye merak ettiriyor.

Olur da okuyacaksan ben şu WT'yi kullaniyorum: http://www.gamefaqs.com/pc/931418-fate-hollow-ataraxia/faqs/63827 "Ben kullanmam wt falan" deme, Kagetsu Tohya'da gördün bunda da ayni hesap :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kagetsu tohya'yı wt'siz oynayanlar kör olmuş ve o sadece 20 tane konulan save slot sayısına gelişine sövmüşlerdir :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?