Jump to content
  • Kayıt Ol

Ramazan Ayı Genel Başlığı

bedifeci

Önerilen İletiler

@Squaw:

Yok ya geçen sene de çok iştahlı değil gibiydin. Hani böyle oburluk derecesinde bir şeyi sende hiç görmedim ama patatesten vazgeçemediğin kesin. Patates derneği kurup seni kurucu lider yapalım. =)

Bu arada, susuzluk çeken var mı? Ben de herhangi bir şey yok. İyice alışmışım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 207
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

47

• Squaw

33

• CloudT

28

• bLueeekun

11

Bu arada, susuzluk çeken var mı? Ben de herhangi bir şey yok. İyice alışmışım...

Gün içerisinde pek değil de sabah ilk uyandığım o 1-2 saat inanılmaz susuz oluyorum ya dudaklarım çatlıyor resmen susuzluktan. Akşam 4-5'e doğru zayıflıktan herhalde gözüm kararıyor ani hareketlerimde ;_; Havalar ısınırsa benim durum fena.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE

Baze o ilk saatler bana da oluyor. Genelde sahur vakti çok yemek yenilirse ya da baharatlı yemekler yenirse olur. En olmadı fazla çay tüketimi de buna sebep olur. Meyve ve sebze yemeye de özen göstermek gerekiyor. Başka sebepleri de olabilir ama en genel yargılar böyle. Bi de çok fazla hareket etme. Zayıfsın diye biliyorum,

kendini öldürme aşamasına getirme. XP

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Havalar sanki hafiften ısınmaya mı başladı ne yaptı bu gece sıcaktan bir şey yenmiyor. Çilek-nutella yaptım yarın sonum kötü :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw:

Yok ya geçen sene de çok iştahlı değil gibiydin. Hani böyle oburluk derecesinde bir şeyi sende hiç görmedim ama patatesten vazgeçemediğin kesin. Patates derneği kurup seni kurucu lider yapalım. =)

Geçen sene sahurda iştahım pek yoktu ama iftarda çok yiyordum. Kilo bile almıştım ama evvelki sene de bu bu seneki gibi baya bi iştahsızdım. Kurucu lider olmaya hayır demem doğrusu. :P

Susuzluk da serin havadan dolayı pek çekmiyorum ama iftara son 1-2 saat kala sorun başlıyor. O saatlerde susamaya başlıyorum baya. Havalar ısınırsa durum vahim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Çok salma kendin. Yemene içmene dikkat et, aman diyeyim hasta falan olursun.

Ben de niyeyse çekmiyorum ama nedenini umursayan kim... Susuzluk çekmemek daha önemli. Yemek yeme isteğini bastırabiliyorsun ama susuz kaldığın zaman sıkıntı olabiliyor. Yine de sayılı saatler çok çabuk geçiyor. Dert edilecek bir durumu yok hem bu sayede ciddi ciddi kendimde gelişmeler baş gösterdi -ki artık ciddi derecede daha sabırlı ve sakin biriyim. İnsan bir ay içerisinde çok fena şeyler başarabiliyormuş. İnsanoğlu istediği zaman her şeyi başarır... *uhuhu* Neyse gece gece kendimi çok uçurmayayım, daha yatıp uyuyacağım. Sonra uykum falan geçer... *grrr*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@CloudT

Çok teşekkürler. Hepimiz kendimize dikkat edelim. Susuz kalmak vücudu zaten zorluyor, açlık da bi yandan kötü olur. Allah aç ve susuz kalanların yardımcısı olsun.

Uyku da önemli. Eskiden uykusuz kalmaya bazen katlanabiliyordum ama birkaç yıl geçmesine rağmen az uyuduğumda gözüm hemen uyarı veriyor doğrusu. O yüzden çok uykusuz kalmamaya da özen gösteriyorum. Gerçi uykumu alamadım mı çok çekilmez biri olduğum da doğrudur yani. :P

İftara da birkaç saat kalmış. Herkese hayırlı iftarlar arkadaşlar. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Uykusuzluk sıkıntısı bende de var *artık*. Eskiden çok umursamazdım hatta günlerce uykusuz kalabilirdim ama şimdi erken saatlerde uykum gelmeye başlıyor. Yine çok erken yatmıyorum, en azından bir süredir ama uykusuzluğa katlanamama durumu geçerli. Yaşlandık mı ne? :)

Yazın yine iyi de kışın dışarıda kalmak zorunda kalanlar için üzülüyorum. Bu sadece insanlar için değil hayvanlar için de geçerli. Yazın su bulmakta kışın yiyecek bulmakta zorlanan ve hatta malesef hayatını kaybeden çok canlı var. Bir kaç örneğine şahit oldum ve içim parçalanmıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@CloudT

Tam tersine gençleşiyor olmayalım. :P Yaşlılar az uyur çünkü. :D Aslında ablamın diş doktoru tel tedavisi olurken söylemişti. Sağlıklı bir insanın bile günde 10 saat sağlıklı uyku uyuması gerekiyormuş. Ablama, '' 10 saat uyumasan bile uykusuz kalmamaya özen göster, tedavi sürecini etkiler.'' demişti. Ben de o kadar uyumasam bile eskisi gibi çok geç saatlerde yatmamaya özen gösteriyorum artık. :D Zaten dediğim gibi gözlerim de izin vermiyor artık. :/

Hayvanlara da üzülüyorum gerçekten ama hayvancıklara insanlardan daha çok üzülen bir toplum olduk sanki. Gerçi, seni tanıyorum artık ben gibi senin için de her canlı eşittir. Bu nedenle, kışın içimizi parçalayacak manzaralarla karşılaşmamak için aklıma geldikçe duamı esirgemem. Hatta açlık konusunda hep rahmetli anneanneciğimin lafını söylerim, ''Allah kimseyi açlıkla sınamasın.'' :)

Bugün de su ve ayran içmekten yemek yiyeyemedim yine. Şimdi yesem sahurda yer kalmayacak ama acıktım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Aman iyi iyi... Böyle sözlerle gel canımı ye. Ayrıca, 10 saat nedir yahu. O kadar uyumak... Hmm... Yarından itibaren 10 saatlik uyku maratonuna başlayacağım. XP

Anneannen ne güzel söylemiş. Aslında çok duyarız ama işte onca şeye rağmen çok israf yaparız. Bu israf konusu da her gelenekte yer alan bir konu ama nedense insanlık olarak çok umursamıyoruz. Hatta hangi çağ idi hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam eğer Avrupa'nın eski yıllarında makam sahibi çeşitli lord ve benzeri rütbedekiler sırf daha çok yemek için yediklerini kusarlarmış. -mış diyorum görmedim. Sadece okuduklarımı söylüyorum. Böyle bir şey de ne duyulmuş ne görülmüş bir şey. Bu yüzden oruç kavramı insanlara belli bir kelimeden çok daha fazlasını öğretiyor diye düşünenlerden biriyim.

Bu arada, diğer arkadaşlar da araya karışsa da daha çok kişi daha fazla şey konuşsak. Şu an ikili muhabbete döndü olay. Yanlış anlamazın umarım, Squaw. =) Sadece konuya uygun davranmak hoş olurdu; bereketli, hoş sohbetli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gece otobüs sahura denk getirip Bolu tesisinde durdu ama 9 saatlik yolu arkada bırakınca insanın canı hiçbir şey yemek istemiyor. 1 tabak pilavı yedim ama oruç tutmamaya karar verdim :( Hava inanılmaz kuruydu İstanbul'a göre, dudağım inanılmaz çatladı sürekli su içip ıslatmaya çalışıyorum. Tutmayıverdim o yüzden. Totalde 2 tane çuvalladık bu ay :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olur öyle. Zaten çok zorlamanın anlamı yok, diğer türlüsü zarardan başka bir şey getirmez. Aslında yolculuklar eskisi kadar zor değil dense de insan bünyesi çok zayıfladı. Yedik hormonlu gıdaları, yedik... Sonunda çıt kırıldım olduk. XP

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Acıkmıyor ve susamıyorum fazla, bu aralar serin geçiyor, tek problemim uyku; akşama doğru uykum gelmezse çok daha iyi olacak. Geç saatte uyumayı bırakamadım :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anlaşılan dert, genel dert.

Şu an yağmur yağıyor, seller akıyor, arap kızı camdan bakıyor... diyeceğim ama camdan bakan bir tek benim. *arap kızı oldum*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

*arap kızı oldum* nedir allasen :011:

Şaka maka iyi yağdı güzel yağdı. Keşke tutsaymışım böyle oruç ne güzel valla hava buz gibi insanın canı bir şey istemiyor. Gerçi canım şu an inanılmaz cips istiyor hep Amerikanın oyunları bunlar :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ooo cips dedin, benim de canım çekti. Şöyle çıtır çıtır, katır kutur olacak ki tadı çıksın amma velakin bilmem kaç zamandır yemediğim için sadece hayallerimde yaşatıyorum. Cips, kola gibi bilumum zırzavatları hayatımdan çıkardım ama abur cuburun hepsini kesmedim, sadece aşırı zararlı gördüklerimi. Yine de bazen kaçamak yapıyorum ve bir tane film açıp doyasıya yiyorum... Tabii aradan bir kaç saat geçtikten sonra bütün enerjim dementor* lar tarafından sömürülmüş gibi hissediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Bu arada, diğer arkadaşlar da araya karışsa da daha çok kişi daha fazla şey konuşsak. Şu an ikili muhabbete döndü olay. Yanlış anlamazın umarım, Squaw. =) Sadece konuya uygun davranmak hoş olurdu; bereketli, hoş sohbetli.

Böyle bir konuda niye yanlış anlayayım ki? :) Çok güzel etmişsin, sohbetlerimize oruç tutan ya da tutmayan tüm arkadaşlar katılsa ne güzel olur.

Yağmur burda yağıp yağmamak arasında geldi gitti. Hatta bizimle resmen dalga geçti. Pencereleri bi açtık bi kapattık. :/ Yani bizim "Arap Kızı" olmamıza bol bol izin verdi, ikide bir kontrol için pencereye gittim. :P

Cips olarak sadece Doritos seviyorum. Arada benim de çok canım çekiyor. Kola zaten aramam kolay kolay. Bu arada tatlı yiyimini de azalttım baya. Bizim sülalede diyabet illeti var, kalıtımsal. Artık babamdan uyarı gele gele azalttım. :(

Yaz gelince benim canım en çok ice tea ya da soda çekiyor. :D Dondurma saymıyorum, o genel zati. Bu arada yolculuk esnasında nolur nolmaz oruç tutmaman iyi olmuş UnderminE.

@SnowStorm

Snow'cugum daha önce CloudT'ye de dediğim gibi bu sene erken uykum geliyor ve eskiye göre daha çok uyuyorum sanki. Bünye alıştı galiba. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ice Tea içmenizi pek önermiyorum ya, çevremde 1-2 kişide ortak bi rahatsızlığa sebep oldu mesaneyle alakalı. Gerçi onlar aşırı tüketiyorlardı ama sonuç aynı. Her içende olacak diye bir şey yok da yine de dikkat etmekte fayda var miktarı konusunda ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk kez duydum. Öyle bir sıkıntısı olduğunu bilmiyordum, UnderminE. Yine de bir ihtimal bireysel bir durum söz konusu olabilir ama... Şimdiye kadar hiç dokunmadıysa da umarım bundan sonra da dokunmaz. Çok içmesem de... Aslında soda daha iyi. Sodayı baya baya seviyorum.

@Squaw

Senden arap kızı olmasın. Yakışmaz, beyaz ten daha iyi gidiyor. Böyle esmer falan hmm... Bilemedim. XP

Bu arada, davulcular konusunda sıkıntısı olan var mı? Bir ara hiç çekemezdim ama artık onu bile umursamaz hâle geldim. Sanırım, iyiden iyiye alıştım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Davulcuları neredeyse hiç duymuyorum ben, bu iyi bir şey olsa gerek. Eskiye dayalı bir gelenek ama artık herkesin çalar saat olarak kullandığı telefon vs. icatlar var. Oruç tutmayanlar için sıkıntı bir durum davulcunun gümbür gümbür çalması, bir de evin hemen yanından geçiyorsa o zaman hepten sorun.

Annemleri memlekete gönderdik bir haftalığına, üç kardeş takılıyoruz evde, benim haricimde de sahura kalkıp bir şeyler atıştırmıyor kardeşlerim. Kendim üç beş bir şeyler atıştırıp bol bol su içip ezanı bekleyeceğim bir hafta boyunca.

Cips konusu ise... benden sorulur. :P Patates cipsini daha çok sevsem de bu aralar internette Gremlin D.Va esprilerinin yayılmasıyla Doritos yiyesim geliyor, geçen yedim zaten, sırf özentilik valla başka bir şey değil. :D Ayrıca zamanında UnderminE, cipse olan düşkünlüğümden dolayı daha önce bana kimsenin takmadığı bir lakap takmıştı, "Tombi Raider" diye. Badge of honor olarak taşıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tombi Raider :011:

Doritos'çuyum ben de ya, özellike kırmızı ambalajlı olanını saniyeler içinde tüketebilirim. Fakat hala yiyemedim cips içime dert oldu akşama orucumu cipsle mi bozsam ;__;

Davulcu-kun'a niye kızıyorsunuz ya ben çok seviyorum açıkçası insan Ramazan'ın geldiğini hissediyor, hele yaz günü tadı ayrı çıkıyor. Tutmayanların çoğu duymuyor bile davul sesini. Duyanlar da taş çatlasın 30 saniye falan uykularından mahrum kalırlar zira artık davulcular bildiğiniz koşarak (bizzat gördüm) ya da altlarında taşıtla çalıyorlar çok uzun süre aynı sokakta çalmamak için. O 30 saniyelik ses de herhangi başka bir ses bile olabilir zaten buzdolabı çıtırtısı ya da köpek havlaması gibi. Davulcuları sevelim koruyalım ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Didi için Didi. :011:

Cips olarak nedense forum olarak dün canımız çekmiş. Bende de durum öyleydi. Dün arkadaşla muhabbet ederken bana "Lays az tuzsuz cips çıkarmış çok süper aldım yedim bugünde alıcam." dedi, hemen canım çekti. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ice Tea severim ama bağımlısı olarak hiç içmiyorum, soda da aynı şekilde. Benim bağımlısı olduğum tek içecek Türk kahvesi sanırım. O da kesinlikle sade ve günde mutlaka büyük bir fincan lüpletirim. :D O yüzden ice tea pek bünyeme etki etmez gibi. :) Ice Tea demişken, hani bir ürünün ilk çıkışı vardır, taklitleri de onun kadar başarılı olamaz. O yüzden benim de damak tadım çok güçlü olduğu için soğuk çay konusunda hiçbir markanın ice tea kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Bu tıpkı cola muhabbeti gibi işte. :D Bu arada ice tea reklamları da son zamanlarda çok hoşuma gidiyor. Hayko Cepkin çok yakışmış.

Davulcu-kun'larla hiç sorunum yok, zira burda yoklar zaten. Yani en azından bizim mahalleye uğramıyorlar. :) Doritos olayında da haşhaşlısı favorim. <3

Tombi Rider :biyik gulme: ama küçüklüğümü hatırladım şimdi. Tombi'yi ne severdim. :kanlp:

Teşkür ettim CloudT, zaten eskisi gibi güneşlenmiyorum da artık. Yani tenim eskisi kadar esmer olmuyor. Ben kendimi hep esmer ten sanardım ama beyazmış yahu, unutmuşum. :P:biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ice Tea konusunda eskiden Nestea vardı. Hala var fakat her yerde bulamıyorsun. Onun tadı bana daha güzel geliyordu. Lipton Ice Tea ve türevleri ne yazık ki tam anlamıyla fiyasko. :006: İçerdikleri ürünlerin tamamının zararlı olduğunu ve metabolizmayı ciddi anlamda bozduğunu düşünüyorum. Metabolizmayı yavaşlatıyor ve böyle hantallaştırıyor.

Cips konusunda da nedense ilk başta bir can çekiyor, gidip alıyorsun yemeye başladıktan sonra o tuz ve yağ kesiyor bir anda insanı.:kotnu: O yüzden cips konusunda cheetos fındıklısı güzel geliyor bir tek.

Davulcularda da ciddi bir azalma var. Bunun nedeni de sanırım artık denetlemeler felan daha sık yapılıyor. Öyle eline davul alıp haydi ben davulcunuzum diye çıkamıyorsun dışarı artık. Eskiden bayağı davulcu geziyordu, şimdi sadece belediyeden onay alanlar geziyor ve denetlemesini yapıyorlar (en azından Eskişehir'de yapıyorlar) O yüzden pek ses olmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?