Jump to content
  • Kayıt Ol

Psycho Pass 2 (10.10.2014)

bLueeekun

Önerilen İletiler

Bölüm 3

Bak sen bizim şu Ginoza'ya. Pul koleksiyonlar, demir para koleksiyonları var. Ayrıca demir para koleksiyonlarında sanırım 1 TL gördüm. Hatta 1 TL'nin önü ve arkası ayrı olarak dizilmiş iki tane vardı galiba. :D

Kamui'nin yaptıklarının yanı sıra bu bölümde robot Şef ile Akane'nin muhabbeti dikkatimi çekti. Akane robot Şef'e sorduğu sorunun cevabında kendime şunu çıkardım. "Ya Kougami'nin yerini biliyorlar ya da robot yalan söylüyor." Robot Şef Sakuya'ya da değindi. Bakalım Sakuya tam olarak ne çıkacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 40
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

13

• loykad

5

• painscream

4

• Aurora Borealis

4

Bölüm 4:

Bölümde kanım dondu resmen. Adam istediğini yapıyor sadece bir kişi atılıp durdurmaya çalıştı. Onu da robot sandım ilk başta, adamın üstüne koşup yakasından tuttu sadece, robot gibi de yere yığıldı. O kadar kişisiniz, üstüne çullansanız elbet alt edersiniz. Belki insanlar renkleri bulanmasın diye böyle şeyleri hiç düşünmüyordur diye düşündüm bir yandan, öyle düşününce biraz mantıklı olabiliyor.

İçeride bir görevlimiz var, bir kere silah ile yargılayamadı, kurtuldu ve tekrar aynı hataya düştü. Sibyl sistemine bağlılık bazı sorunlar getirebiliyor işte. Sibyl tam tamına doğru bir sistem değil ve Kamui bunu herkese göstermeyi kendine görev edinmiş. Hiçbir suçu olmayan ama ortamdaki strese bağlı olarak suç katsayıları yükselen insanlar birbiri ardına öldürüldü, ortalık kan gölüne döndü resmen. Suç katsayısı yüksekse ortadan kaldırılmalı mantığı olduğu için, görmeden bile ateş edebilen bir silah yapılmış ki, bu silah da bizim müfettişin hayatına mâl oldu. Kan dondurucu bir bölümdü resmen. Diyecek pek bir şey bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4. bölüm..

Kesinlikle 2. sezon Akane'yi daha çok sevdim. Makishima kadar iddialı bir yoldan gidiyor Kamui..Yalnız bu aralar izlediğim her anime aynı yöntem var. Hedefe ulaşmak için masumları öldürerek dikkat çeken bir yol.. Ancak Makishimadansa Kamui bu işte daha başarılı. Özellikle sistemin açıklarını kullanarak sistemi sitemle karşı karşıya getiriyor. Dışarıdan bir isyandansa içeriden bir isyan başlatmak.. Neyse... Neyse.. ilk üç bölümden sonra ne yalan di'yim 4. bölüm iyi geldi..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 4

Öncelike Kamui'nin asıl amacını öğrendik gibi. Sistemin istemediği bir tarz düşünce yapınız olursa ve ya buna tanıklık edip psikolojiniz bozulursa hemen suçlu sayılıyorsunuz. Bu bölümde mağdur insanlara eziyet edip düşünceleriyle oynayan yaşlı eleman bütün herkesi suçlu ilan etti. Kamui ise Dedektiflerin bu silahla vurulup vurulmadığını test etti. Kamui tam istediğim gibi Sibly sistemini yıkmaya, yok etmeye yönelik savaş verse bile gidişatı iyi değil. Sırf sistemi yok etmek için insanların ölmesine sebep oldu. Benimde yaşlı adama karşılık hiçbir şey yapamayışları dikkatimi çekti ama bunun cevabınıda kendime hemen verdim. Sonuçta sen belli bir sistem üzerine kurulmuş, hayatının her şeyine karışan bir sisteme kendini emanet edersen bazı duygulardan ve yapılardan uzak kalmış olursun. Kendini koruma ve meşru müdafaa bile yapamazsın. Bu isanlara kısaca teknoloji içinde cahil insanlar diyebiliriz. :D

Gerçekten bu sezon Akane eski Akane gibi değil bunu kabul ediyorum. Ancak Akane'yi daha iyi görmemizin bir sebebide hiç şüphesiz yeni dedektif kadın. Böyle bir dedektif olunca Akane'ye istesende kızamazsın. :) İnsanın dövesi geliyo o yeni kadını ya. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüme dair söylenebicek tek şey; WC(what Color?)

-ki bölümde bunun ne demek olduğunu çok iyi özetlediler. Sistem ve sisteme karşı olanlar. Ve her zaman arada kalan, kurbanlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4.bölüm

Aoyanagi Risa sevdiğim bir karakterdi yazık oldu. Tam silahı tekrar eline alıp kullanacakken bu şekilde ölmesi üzdü beni doğrusu. Ardından şefin gönderdiği birim 3’ün yaptığı katliam durumu tam olarak özetledi zaten. Akane fırsatı varken bu sistemi yok etmeliydi. Belli bir düzen, yönetim olmadan insanlık kaosa sürüklenecektir ama bu şekilde açıkları olan, insanı tamamen kısıtlayan, sistemin istediği şekilde yaşamayı dayatan bir yönetim çözüm olamaz. Bu sebeple zaten baştan temeli sağlam olmayan bir sistemi ayakta tutmaya çalışmak bir fayda getirmez. Akane sistemden memnun olmadığı halde şu anki toplumun sibly olmadan ayakta kalamayacağına inansa da son olanlardan sonra bu düşüncesini tekrar gözden geçirir belki. Şimdiki durumda Kamui sistemi çökertmeyi başarır mı yoksa başkası tarafından bir girişim olur mu bilmiyorum. Her şekilde sistemin sona yaklaştığını düşünüyorum. Gelecek bölümlerde umarım tatmin edici bir sonuç alırız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5.Bölüm:

Kamui bizim dedektiflerle resmen oyun oynuyor, dalga geçiyor. Şu Sakuya Togane' den de bir şeyler çıkacak gibi. Odasında Akane' nin resimleri var. Resimler genel olarak işaretlenmiş. Akane adında disk kayıtları var. Akane' ye neden bu kadar takıntılı acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Bölüm

Bu Kamui Makishima kadar olmasada ona yakın bir karakter. Yine yaptığı bir işte kendi elini sürmeden başkalarına, oyun seven insanlara öldürttürüyor elemanları. Anime başladığından beri "Acaba Sakuya Kougami olabilir mi?" diye çok deli bir düşüncem vardı ama bu son sahneden sonra değildir diye düşünmeye başladım. :D Artık Kamui kadar Sakuya da ön plana çıktı. Bakalım tam olarak ne çıkacak? Yeni tahminim şu şekilde. Sakuya Şef gibi robot olabilir olmasa bile sistem tarafından Akane'yi gözetlemesi ve ona karşı önlem almak için, yakın markaja almak istemeleri olabilir. Çünkü Şef yeni olaylar hakkında ders çıkarmamız lazım gibi bir şeyler söylüyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5.bölüm

Bir başka Kamui katliamına daha tanık olduk. Bu gidişle adamı yakalayıncaya kadar insan kalmaz şehirde. Sakuya konusunda ise baştan beri şüpheli gözükmüştü bana zaten. Benim merak ettiğim, sistemin görevlendirdiği biri olması mantıklı olabilir ancak 3. bölümde Şefin Sakuya’nın kayıtlardaki en yüksek suç katsayısına sahip olmasından bahsetmesi ve Akane’den sık sık Sakuya ile ilgili rapor vermesini istemesi varlığından rahatsız olduğu izlenimi vermişti bana. Gerçi bunu Akane şüphelenmesin diye söylemiş olabilir şef ama yine de beklenmedik bir şeyler çıkacak bunun altından bence. Öyle olmasını umut ediyorum en azından.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6. Bolum

Hanakana moe seyler yerine bu tarz rollerde oynasa keske, nasil yakisiyor.

En cok merak ettigim sey Kamuinin kimligi su an, yuzundeki yara izlerinden de anlasilacagi gibi bu surat bu herife ait degil. Toplama bilgisayar gibi zaten goz bi yerden yuz bi yerden :D

O herif de Akaneyi siyaha boyayacagim diyip duruyor, merakla bekliyoruz. Kirmizi gozler sahaneydi. Veveve Koouugamiiiisannn ~~~~

Kaçtıklari botun arkasinda bile what color yaziyordu vallahi artik okulda wcye giderken tirsiyorum :011:

Opening yine sahaneydi ♥

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Under

Senin bu şekilde yorum yapmanı yasaklıyorum.

Bölüm başından beri Kougami geldi galiba diye bekledim, gözlerim onu aradı ama Akane Sakuya'yı Kougami'ye benzetti öyle bi gözüktü ama gerçek değildi :D Kamui kim olup olmadığından çok Sakuya daha bi merak uyandırıcı. Akane manyağı olan kişi siyaha boyayacakmış. Akane'nin PP'ini arttırmak için elinden geleni yapacak. Duyanda Kamui Sakuya zannedecek. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok be yanlış bişey demedin de beni farklı beklentiye soktun. Beklentimin ne olduğu spoiler tagında. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha bolumu izlemeden spoileri okursan böyle olur, ozellikle yazmistim o sekilde nihoho :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 08

Her şey çok güzel ilerliyordu hatta bölümün sonu çok iyiydi. Sakuya'nın Sibyl için çalışması sistemin sözcüsünün annesi çıkması(ki ben o kişinin geöçen seneki Kougami'nin arkadaşı dedektifin olduğunu düşünüyordum hala, ters köşe oldum) falan çok hoştu ama 184 kişinin aynı bedende buluşması, Frankeinstein olayına dönmesi olmamış. O kadar kişinin organlarının bir kişide toplanması imkansız. Doku uyuşmazlığı diye bir şey var. Mantığa çok ters. Psycho Pass evreninde bunun da çözümünü bulmuş da olabilirler ama yine çok uçuk olur.

Bu sezonda eksik olan bir şeyler var diyordum. Bu bölümle mantık hatalarının ayyuka çıkmasıyla neyin eksik olduğu artık çok bariz. Bazı şeyleri yeterince mantığa oturtamıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 8

Hikaye ve kurgusu aslında fena değil ama gundam'ında dediği gibi bu bölümde mantık hataları ortaya çıkmış oldu. Sakuya için attığım teorilerimden biri tutmuş. Daha önceden de Sibly için çalıştığını söylemiştim, doğru çıktı. Ama Robot Şef'e anne dedi. Sibly'in başında annesinin beyni var. :D Acaba Sakuya da robot olabilir mi diye düşünmüyorum değil ama onun robot olmasını gerektiren bir şeyde yok. Sibly korkusundan atağa kalkmışken bizim Akane hala Kamui yakalamaya çalışsın. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?